Najdi forum

Naslovnica Forum Avto.Over.Net Pomoč voznikom v prometu Poškodba avta med tehničnem pregledu

Poškodba avta med tehničnem pregledu

Pozdravljeni,

KIA Sorento sem pripeljal na tehnični pregled zaradi podaljšanja registracije. Preglednik ga je prevzel in začel postopek pregleda. Po pregledu sprednjih zavor so sledile še zadnje zavore. Ko je začel s testiranjem zadnjih zavor, pa je prišlo do močnega poka. Preglednik mi je po ogledu podvozja sporočil, da je zaradi poka prišlo ko je popustil nek zarjaveli vijak in da bi bilo to treba samo podmazati. Avto mi je tehnično potrdil, da je vredu. Po prevzemu avta sem pri prvem zavoju ugotovil, da nekaj rožlja in se vrnil nazaj. Ker je poleg tehničnega pregleda tudi servis, sicer za drugo znamko vozil, sem prosil vodja tega servisa , če mi lahko strokovno pove, kaj je lahko vzrok rožljanju , oziroma, če je avto varen. Po ponovnem pregledu podvozja pa mi je povedal, da je polomljen diferencial in da je bolje, da se z avtom ne vozim, ker mi lahko zablokira kolo. Lahko povem, da je avto letnik 2013 z 4×4 pogonom in da do sedaj nisem imel nobenih težav. Za nima me kaj narediti v takem primeru. Hvala.

Pozdravljeni, predlagam, da se najprej na pooblščenem servisu pozanimate kako je lahko prišlo do takšne poškodbe vozila in kakšna je sanacija. Morda ima vozilo tovarniško napako ali kaj podobnega ali garancijo na tak del vozila. Verjetno je bil material kardana oz. določenega dela že prej poškodovan in je pod pritiskom na pregledu dokončno popustil. Verjetno bi se to zgodilo slej, ko prej. Sicer je nenavando, da ste pozitivno opravili teh. pregled, ampak je preglednik očitno presodil, da je vozilo varno. Sicer ne vem kaj vse gledajo pri pogonih in kakšni so standardi tehničnih pregledov glede tega in predvsem, če se taka napaka vidi na zuanj, saj je kardan zaprt sistem v ohišju. Torej želim povedati, da ni nujno, da se poškodba vidi na pregledu. In vsekakor je pregled namenjen temu, da se ugotovi stanje vozila in ne da se ga poškoduje. Po pregledu pa je stvar odločitve preglednika kako se odloči oceniti pregled oz. staje vozila. Za samo popravilo škode pa menim, da je to stvar lastnika. Lp

****************************************** Luka V. Rupnik, vodja šole vožnje AMTK Litostrojska cesta 40a, Ljubljana 040/310-140, 01/518 13 56 http://www.prvaavtosola.si, [email protected]

na tehničnem bi moral povedat, da je avto 4×4 (ponavadi imajo kje napisano, da mora voznik to povedat). očitno zaposleni tega ni vedel in dal avto na valje, testiral zavore in ker je 4×4 polomil diferancial!

New Report

Close