Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Poskus vdora v računalnik – Ljubljana

Poskus vdora v računalnik – Ljubljana

V Ljubljani nekdo pravkar poskuša izslediti IP. Vsak trenutek bom imel točno lokacijo.

Preverite tudi vaše računalnike

Ja, kako pa telebani vemo kako preverit to, ali nam kdo vdira v računalnik?

Odgovor na objavo uporabnika
mamka Miška, 25.04.2024 ob 11:45

Ja, kako pa telebani vemo kako preverit to, ali nam kdo vdira v računalnik?

Poglej pod mizo in če imaš odstranjen zadnji pokrov na računalniku, potem gre že za eno vrsto vdora…

Preveriš pri varnostnih nastavitvah (antivirusni program, karkoli pač imaš), če nimaš nastavljeno takoo, da ti varnostni center kar sam javlja. Na primer ob zagonu računalnika.

Marko

Upam, da si si nazaj prišravfal vse kar ti je odpadlo z glave in računalnika. Sicer mi pa ni potrebno laziti pod mizo, ker imam laptop na mizi.

za komu še

Hvala za odgovor, te zadeve spremljam in imam tako nastavljeno, da bi opozorilo kake rabote nepojasnjenih in neželenih osebkov. Mislila pa sem, da je potrebno še kje drugje kaj pogledati. Hvala še enkrat in lep dan.

Ne povem ti da je moj ip 127.0.0.1

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 8017, 25.04.2024 ob 17:37

Ne povem ti da je moj ip 127.0.0.1

Pravilno. Ne povej!

Meni so že vdrli, stalno mi ene brezzvezne reklame kažejo.

Odgovor na objavo uporabnika
Komu še?, 25.04.2024 ob 11:34

V Ljubljani nekdo pravkar poskuša izslediti IP. Vsak trenutek bom imel točno lokacijo.

Preverite tudi vaše računalnike

Vaš IP je 192.168.1.255. Lokacija sledi kmalu!

IP je tako kot tvoj hišni naslov, pa še to, če je statičen, ker sicer se spreminja. Če ti veš od nekoga naslov, a to pomeni, da ima vrata na stežaj odprta ali nezaklenjena in lahko vsak vstopi? 🙂

Med drugim IP-ji so javno izpostavljeni, ker to morajo biti, če na njih tečejo storitve, npr. spletni servis na vratih 80/443… Med drugim so lokalni IP-ji privatni, če dostopaš do interneta preko routerja, ki ti dodeli LAN IP, kar pomeni, da so  praviloma vsa vrata zablokirana za dostop zunanjim  WAN internet uporabnikom.   😉

New Report

Close