Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Posojanje denarja očetu

Posojanje denarja očetu

Nisi še dovolj sita tega.

Ko boš zares sita tega, boš tudi kaj naredila v tej smeri; npr.postavila mejo in si rekla, da je dovolj in to tudi očetu razložila.

Oba sta odrasla, zmožna preživetja in finančne neodvisnosti drug od drugega (sklepam, da sta), torej zakaj to še vedno počneš, če je proti tvoji volji?
Kdo ali kaj (in zakaj) te drži v šahu, da tega nisi sposobna prekinit?

Denarja ne posojam nikomur, ne prijateljem, ne sorojencem, ne staršem. Niti ne dajem. Ne vidim razloga, zakaj bi.

Res, kaj pravi mož na to? Si ne predstavljam, kako to izgleda, da pride nekdo k tebi, ki sama nimaš, ker se mu zdi nekako normalno, da ker en tretji ima, bo šel drugi do tretjega in mu rekel, naj da denar za prvega. Zakaj pa prvi sam ne gre do tistega z denarjem? Ker mu je jasno, kako absurdne in nemoralne so njegove zahteve?

Zgoraj je nekdo grdo napisal, ampak ima prav: ti nisi čisto nič boljša od očeta. On svoji babi ne zna reči ne in se spravlja nate, ti pa njemu ne znaš reči ne in se spravljaš na moža. Ja ja, skupni denar, ampak samo do tistega dne, ko bo tvojemu možu počil film in se bo vprašal, zakaj bi delal za eno bando zajedalcev, če mu ni treba.

Za posodit je banka.

Ne sekiraj se, Lorelai30, ljudje, ki druge naslavljajo s svinjo, so najvecje svinje.

Kar se tice tvojega fotra – saj ves kaj je za storit, ne? Zberi pogum in odrezi.

Vse dobro ti zelim.

Res me žalostijo takšne zgodbe! In ne razumem teh fuknjenih staršev da lahko svojemu otroku očitajo da so jim samo strošek!!!!! Meni je bila usojena samo hčerka ki je sedaj stara 23 let pa ji skoraj vsak dan povem in pokažem da je moja SREČA in SONCE

Oprosti Lorela tebi pa želim vse najboljše in NEHAJ dajat denar takemu človeku pa naj ti bo oče al pa ne,jaz bi na tvojem mestu že pozabila da obstaja.


Do naslednjič, ko bo spet potrkal na tvoja vrata …

Apropos na moj post, glede tega, da se biserov ne meče svinjam.
Pač nisi razumela.
Ti si biser, vsaj do tega še moraš priti.
Ok?
Ko boš to dojela in se sprejela kot biser, jih ne boš razdajala tistim, ki tega niso in ne zaslužijo.
Dokler tega ne ločiš, ne dojemaš sebe kot biser, ki se svinjam ne meče, ne moreš napredovati.

Tako je bilo mišljeno.

Oče, niti mati, žal, te ne dojemata kot nekaj svetega, si le objekt za zadovoljevanje njunih potreb, kadar jim to ustreza.

Sama v sebi boš morala poiskati tisto deklico, ki je potrebna ljubezni in sama sebi jo boš morala dati, ker ljubezen iščeš na napačnem koncu, kjer je nikdar ne boš dobila, sploh pa ne s kupovanjem.
Na ta način ne boš nikdar razrešila svojih travm in zlorab.
O tem se moraš pogovarjati z možem in terapevtko.
Srž tvojih travm sta starša, ker te nikoli nista zaščitila.
Tu je tvoj problem, ki se mu izogibaš.
Ljubezen, ki je nisi prejela, nadomeščaš z denarjem, ki ga razdajaš.
Namesto zadovoljna, postajaš vse bolj prazna.
Ozri se k tistim, ki te cenijo. Tam in v sebi boš našla ljubezen. Takrat šele boš na pravi poti za ozdravitev.

Očitno sem narobe razumela (in še kdo zraven), v življenju sem bolj navajena kletvic, kot da me kdo kliče biser.

Hvala za pojasnilo.

Stvar s temi posojili je taka, da mi sprva ni bilo točno jasno kako je to narobe. Zato sem odprla to temo in vidim da obstaja splošen konsenz, da je zelo narobe. Glede na to, kaj sta moja starša počela v moji mladosti, je to še majhnen prekršek. Težko je po taki mladosti vedeti kaj je normalno in kaj počnejo drugi starši.

Seveda imaš prav v mnogih pogledih, pot do bisera je pa dolga. Od malega so mi dopovedovali, da me ne bi smelo biti in če s tem odrasteš, se je težko prepričati v nasprotno. Ni pa nemogoče.

To posojilo ta teden – kot sem rekla – je bilo zadnje. In dobila ga bom nazaj. Na neki točki v mojem življenju je moje odkupovanje prešlo za ljubezen. Na tej točki je pa verjetno čas, da preide za tisto kar je – izkoriščanje.

Hvala.

Kako presežeš vse, kar se ti je dogajalo, tudi sama zmoreš marsikaj, verjemi.
Najprej potrebuješ sploh uvid v to, kaj so zlorabe in kaj nam zapuščajo, ter, kako jih prepoznamo in se soočimo z njimi.
Najprej preberi knjigo Sanje Rozman, Sanje o rdečem oblaku, potem še naslednje, če boš želela.
Ona, zdravnica in sama v zdravljenju lastnih zlorab, je pisala dnevnik, ker se je pri dr. Ruglju moral, med ostalim, kot lastni vpogled na doživljanje poteka vsakdana v tem času.
Po končanem zdravljenju se je sama posvetila ljudem s takimi težavami.Ta, prva njena je nekaj posebnega.

Vedno imej ored seboj in v sebi, da si biser. Da si vedno bila in, da otrok nikdar ne more biti kriv za dejanja staršev.
Zato sem ti še enkrat pisala o izgubljenih biserih na drug način.
Razdajaj jih (se) le tistim, ki jim res zaupaš, jih ceniš in oni tebe.
Lepo okrevanje ti želim in prisrčno snidenje s samo sabo, v sebi sami.

V prvem postu pišeš, da oče zasluži 3000 mesečno, potem pa pišeš da je v bankrotu. Pa da ti odplačuješ njegov dolg 30000 eur. Meni se vse skupaj ne zdi smiselno. Že zdavnaj bi morala potegniti črto med tem odnosom. Če je oče vitalen, zdrav in sposoben delat, naj kar sam poskrbi za svoje življenje. Kje pa piše, da moraš ti skrbeti zanj? Zaradi morale? Starši so dolžni skrbeti za otroke dokler se šolajo, ne vem zakaj ti karkoli očita. Če nisi bila planiran otrok, je to njegov problem in ne tvoj, naj se sam sooči s preteklostjo.
Jaz bi očetu takoj povedala, da sama ne zaslužim dovolj in da naj mojega moža vpraša za posojilo. Itak mu daješ denar, ki ga zasluži tvoj mož in ne ti. Denarja mu pa nikakor ne bi posodila brez podpisanega papirja.
Tvojemu očetu se lahko jutri kaj zgodi (upam, da ne, saj ne želim nič slabega!), ti pa boš podedovala njegovo imetje in obveznosti, ostala boš pa tudi brez tvojega denarja, ki si mu ga posolja. Glede na njegov način življenja, bo obveznosti najbrž veliko več kot imetja. Si kdaj razmišljala o tem, da se bo tvoj mož tega naveličal in zahteval ločitev? Noben normalen moški ne bi dolgo podpiral tvojih dejanj, verjemi. Kako boš pa potem živela? Brez svojih dohodkov, s dolgovi za očeta?
Jaz osebno bi takoj končala ta odnos, če je potrebno se odpovem tudi dediščini, da lahko v miru živim s svojo družino.

New Report

Close