Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek POŠTA SLOVENIJE IŠČE A NE NAJDE DELAVCEV – TEDNIK

POŠTA SLOVENIJE IŠČE A NE NAJDE DELAVCEV – TEDNIK

kok to mislš peš? a veš kok traja peš da poštar obdela eno navadno mestece, kaj šele ljubljano?!
[/quote]

Ja pri nas v Fužinah hodijo peš. Pa sej ni sam 1 poštar za celo naselje, jih je več. Ne vem pa kolk stolpnic oz blokov ima eden čez.
[/quote]

aja kr mi smo občina z okol 13000 prebivalci pa se časopisarji pa položničarji in kaka priporočena pisma vozijo s kolesi, reklamarji in manjši paketi so motorist, večje pakete pa avto, čeprav menda zdej ko kej naročuješ prek neta sploh ne vozi več pošta ker so vsa podjetja podpisala z gls firmo, jih cenej pride

Ja pri nas v Fužinah hodijo peš. Pa sej ni sam 1 poštar za celo naselje, jih je več. Ne vem pa kolk stolpnic oz blokov ima eden čez.
[/quote]

aja kr mi smo občina z okol 13000 prebivalci pa se časopisarji pa položničarji in kaka priporočena pisma vozijo s kolesi, reklamarji in manjši paketi so motorist, večje pakete pa avto, čeprav menda zdej ko kej naročuješ prek neta sploh ne vozi več pošta ker so vsa podjetja podpisala z gls firmo, jih cenej pride
[/quote]

tok da ko maš odprto okno pr nas, pa slišeš kter pride točn veš al so položnice al ne 😀

Bedak, Oni hočejo tiste, ki so cenejši. Boli njih džoko kdo je kaj, samo da dela napol zastonj.
[/quote]

A Slovenci pa ne delajo napol zastonj. Pa delajo, tudi po fabrikah, pošta je že luksuz v primerjavi s fabriko.
[/quote]

Srbi in Bosanci bodo delali tudi za 300 evrov. Vklopi možgane.

ne razumem pa tega ko je reku Grižnič al ker je biu, da ko je Pošta Slovenije višala plače se je poštarjem na terenu dvignila plača za 2 eura bruto, delavkam na šalterju pa za 11 eur… ha? O.o
[/quote]

ker jih izkoriščajo. ona dela od sedmih do treh, medtem ko se poštar jajca po dežju in snegu pa po terenu in gre izpred pošte ob pol sedmih da pride pa tut ob štirih petih nazaj, plačan za 8 ur
[/quote]

Ma ni vse tako črno kot govorite.
Vidim poštarčke v naši vasi. Iz dveh družin je 5 poštarjev.
najprej eden, potem drugi in nato še tretji, nato pa še sosedova 2.
Ne bom rekel, da je povsod tako “lagano” kot na naši pošti. Verjetno je kje treba občasno tudi kaj podaljšat – ali zaradi slabih voznih razmer ali zaradi kakšnih obvozov ali mogoče tudi zaradi količine poštnih pošiljk, ki jih je potrebno dostaviti.

No pa nazaj k naši pošti.
Delati pričnejo ob 7. uri, doma pa so – odvisno od potreb dela doma – lahko že ob 11. uri, lahko ob 13. uri ali pa najkasneje ob 15. uri.
Vmes imajo čas, da pridejo s službenim avtom domov in naložijo mamo ter jo odpeljejo na avtobusno postajo v PG. kar pogosto pridejo domov na malico, pa še otroke poberejo v šoli in jih pripeljejo domov.

Zakaj dobijo poštarji povrnjene stroške prevoza na delo?

Dobijo vso delovno zaščitno opremo.

No zagotovo morajo tudi oni delati malce več kot so nekoč, nikakor pa se ne morejo pritoževati, da morajo opraviti bistveno več dela.
Delo je enostavnejše in hitrejše kot včasih, zunaj so nabiralniki, poštar ne zvoni za priporočeno pošiljko, temveč vrže v nabiralnik obvestilo.

Delajo pa pač zunaj – zato so izpostavljeni vremenskim razmeram. Niso edini, tudi šoferji, DARSOVI nadzorniki, komunalci, policaji, redarji, pa še koga takšnega bi našli.
Naj je jamrajo.
Naj delajo.

Moj sin je ta teden govoru s kadrovsko pa je rekla da zdele ne rabijo nic da naj spremlja razpise za prosta delovna mesta.
Posta nateguje slo narod

in pošto vodijo od vlade dirigirani osebki.
še kaj? … aja vse firme pod okriljem vlade delujejo enako

Pošta je ena od greznic SdS, kjer ropajo Slovence in denar pošiljajo v Vatikan in tajkunom ki so pokradli Slovenijo! Poglejte samo kaj so ti butasti šiptarski diktatorji naredili s pošto, ki je bila še pred nekaj leti dobra ustanova! To je rezultat butaste in lopovske SdS privatizacije!! Potem kako so sodelovali z italijanskimi drugo mafijo pa škoda besed.
Preberite si v italijanskih medijih kako so italijanski mafijci med letom 2005 do 2008 operirali po Sloveniji! Danes pa imamo kar imamo! Berite odlično knjigo Prevarana Slovenija in si na YouTubu oglejte film V IMENU RESNICE!!!! IN ZBUDITE SE ŽE IN SE REŠITE TE ŠIPTARSKE DIKTATURE!!!

jst mrzim iz dna duše SDS in podobno politiko, ampak nehej mi srat z SDSom u usaki temi no, k sm te že sit s temi tvoji teorijami zarote -.-

Ja pri nas v Fužinah hodijo peš. Pa sej ni sam 1 poštar za celo naselje, jih je več. Ne vem pa kolk stolpnic oz blokov ima eden čez.
[/quote]

aja kr mi smo občina z okol 13000 prebivalci pa se časopisarji pa položničarji in kaka priporočena pisma vozijo s kolesi, reklamarji in manjši paketi so motorist, večje pakete pa avto, čeprav menda zdej ko kej naročuješ prek neta sploh ne vozi več pošta ker so vsa podjetja podpisala z gls firmo, jih cenej pride
[/quote]

V Fużinah nas je pa ca 18000 prebivalcev 😉

jst mrzim iz dna duše SDS in podobno politiko, ampak nehej mi srat z SDSom u usaki temi no, k sm te že sit s temi tvoji teorijami zarote -.-
[/quote]

Zadeva ni tako iz trte zvita. Meni se zdi, da v Sloveniji velja tihi dogovor med strankami – so si razdelile resorje. Energetika je recimo SLS-ova, tam nihče drug ne pride zraven, pa ni važno, katera vlada je. Pošta je bila definitivno leglo SDS-a. Koliko je še, pa ne vem. Se mi pa zdi res neverjetno, da ob takem delovanju ne razrešijo vodstva.

Večina poštarjev dela krepko več kot 8 ur na dan. Tega viška jim ne plača nihče, niti to niso nadure, ampak je taka pač narava dela.


Iščejo sužnje za minimalca!

S poklicno izobrazbo sem bil že večkrat pri njih na razgovoru. Pa mi govori kadrovska referenka, da naj se zaposlim v svoji branži-imam trgovsko šolo. Pa sem že velikokrat raznašal časopise, letake, obvestila, tako delo me veseli, kraje poznam.
Zavrnjen.

Stanujem zraven poste,posto dobim ob pol desetih,par let nazaj ze ob pol osmih.Za posto se pa tudi non stop kadi,tako da ne vem,ce je res tako hudo.

Stanujem zraven poste,posto dobim ob pol desetih,par let nazaj ze ob pol osmih.Za posto se pa tudi non stop kadi,tako da ne vem,ce je res tako hudo.

A Slovenci pa ne delajo napol zastonj. Pa delajo, tudi po fabrikah, pošta je že luksuz v primerjavi s fabriko.
[/quote]

Srbi in Bosanci bodo delali tudi za 300 evrov. Vklopi možgane.
[/quote]

Ne, pa ne bodo, vsaj ne v Sloveniji, ker toliko znaša socialna, razen, če so še mentalno prizadeti zraven.

Podpiram postarje. Naj jim za polovico povecajo placo, pa bodo hitro dobili ljudi. Yu priseljenci, pa tudi niso vec tako neumni, da bodo delali zastonj, tako kot pod Tovsakovo in Zidarjem.


Res si tisto, kar imaš v imenu BUTL in to velik. Kako se je prilagodila je njihov problem, saj so se tudi drugi morali, vendar na zakonit način. Če pa ta firma ne uspe v skladu z zakoni, takimi in drugačnimi urediti svojih stvari, ampak misli izigravat zakon, ob tem da je to skoraj dražavna firma, potem naj gre pa v stečaj in naj posel pošte prevzame podjetniška firma. Hitro bodo vidni rezultati, saj to kar oni sedaj počno ni podjetništvo.
Aja pa še levaki so problem in njihov “vele” vpliv na pošto.
No na koncu si pa le povedal, kje je srž problema pošte………..levaki. Mentalna sirota !!!

jst mrzim iz dna duše SDS in podobno politiko, ampak nehej mi srat z SDSom u usaki temi no, k sm te že sit s temi tvoji teorijami zarote -.-
[/quote]

Zadeva ni tako iz trte zvita. Meni se zdi, da v Sloveniji velja tihi dogovor med strankami – so si razdelile resorje. Energetika je recimo SLS-ova, tam nihče drug ne pride zraven, pa ni važno, katera vlada je. Pošta je bila definitivno leglo SDS-a. Koliko je še, pa ne vem. Se mi pa zdi res neverjetno, da ob takem delovanju ne razrešijo vodstva.
[/quote]

Pošta in SŽ, ja.

Sem na zavodu, pol leta in so me dali v čakalno vrsto za poštarje, dela še vedno ni, kaj se dogaja, kaj je v ozadju, naj nekdo razloži prosim to razvratnost pošte.si.

Preden je avtorica naredila to oddajo, bi morala videti vsaj nekaj prošenj, ki jih je Pošta prejela na razpisana delovna mesta.
In govoriti vsaj s kakšnim zavrnjenim prosilcem, ki je izpolnjeval vse pogoje za razpisano delovno mesto, a je bil zavrnjen.

Moj sorodnik je bil na poskusnem delu – zunaj 40 stopinj, teren nepoznan, popadljivi psi vse povsod. Zelo se je trudil, pa ga niso sprejeli. Raje bodo uvozili poštarje iz Srbije.

Spoštovani! Na Tedniku ni bila poanta, da Pošta ne najde delavcev – temveč, da so pogoji dela tako slabi, da jih ne najde, da je posledično visoka fluktuacija in da odhajajo celo pismonoše z 20.letnim delovnim staležom zaradi slabih pogojev in da se gre v socialni dumping. Tednik je glede socialnega dumpinga zavzel kritično stališče. Če pa ste iskali delo in so vas usmerjali na s.p. ali napotnico, pa prosim, da se mi javite na [email protected]

Spoštovani!

Če ste bili zavrnjeni in izpolnjujete vse pogoje, vam bi bila zelo hvaležna za izjavo, lahko tudi pisno na [email protected]. Sicer pa je bil v prispeveku v Tedniku jasno povedano, da so pogoji dela tako slabi in težki, da pismonoše odhajajo, ker ne zdržijo več in da se gre posledično v socialni dumping.


Prosim, če se mi javite na vanja,[email protected], zelo hvaležna bi vam bila za izjavo, da so vas zavrnili, ker prirpavljam temo za Odmeve.

New Report

Close