Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Potni stroški-bodo ukinjeni?

Potni stroški-bodo ukinjeni?

Batko, ne govori neumnosti.
V Trstu so cene nepremičnin enakovredne ali nižje, če ne gledamo ravno stanovanj v elitnih hišah, kot na Obali ali v Ljubljani, krediti pa veliko bolj ugodni. Da ne govorimo o vladnem povračilu tistim, ki si kupijo prvo stanovanje (subvencioniranje kredita).
Cena vode in elektrike je nižja, cena plina veliko nižja.

V Italiji res ne poznajo povračila potnih stroškov in malice, imajo pa zato druge bonitete, odvisno od službe pač. Velika večina, da ne napišem večina, dobi božičnico, 13. in 14. plačo.

O ukinitvi potnih stroškov pri nas govorijo že najmanj 10 let. Po moje je to možno v gospodarstvu, v negospodarstvu pa veliko manj verjetno. Ampak oboje z uvedbo evra nima nobene veze.

Selena, ne moreš primerjat Trsta z Ljubljano, ker je Ljubljana pač GLAVNO mesto države. Primerjaj jo z Rimom ali pa ajde Milanom, pa si potem izračunaj mesečne stroške…od kavice pa do stanovanja?!
Tudi pri nas so življenjski stroški veliko nižji v Celju al pa Gorici, če hočeš…

Selena, saj nisem pisala, da imajo potni stroški kaj veze z evrom.

ma tudi Italijo ne moramo primerjati z našo državo, niti po plačah niti po standardu.
Osebno nimam nič proti, če mi ukinejo potne stroške, naj mi le dvignejo olačo tako visoko, da bo primerna moji izobrazbi in zahtevnosti dela, ki ga opravljam in se bo dalo z njo normalno živeti in tudi kaj privarčevati. Če me bodo preveč motili potni stroški si bom pač poizkušala najti službo nekje blizu doma.
Samo mislim, da naši vrli gospodje ne razmišljajo tako in ljudem, ki že sedaj komaj životarijo s svojimi plačami in če jim vzamejo še nadomestilo za prevoz, se res ne bo več splačalo hoditi v službo in bo posledično več brezposalenih in več ljudi, ki bo potrebovalo socialno podpora, ja kjer bo država vzela bo morala po drugi strani vračat.
Nekaterim, ki vtej temi kritizirajo prevoz in se strinjajo z ukinitvijo povračila, pa lahko povem, da bi bili prav vsi radi zaposleni v svojem kraju in če drugega ne, ne bi izgubljali dragocenih ur, ki jih porabijo za prevoz na delo, ampak, kot vsi vemo to ni mogoče, ker v nekaterih krajih služb oziroma možnosti zaposlitve, enostavno ni in posledično se morajo voziti tako daleč kot pravi INA.lp.

Ah saj je prav, potne stroške eni noro izkoriščajo, jaz imam pač to smolo, da živim v okolici Ljubljane in dobim 6 000, pa včasih tudi po več minut ne morem na cesto, ker kranjčani praktično zablokirajo cesto. Si bodo pač morali najti službo kje v Kranju. Saj v glavnem se vozijo zaradi vožnje.

Zara

ja veš da, zelo se jim paše čvajžiti v Ljubljano in to tako zelo, da ne želijo sprejeti službe v svojem kraju in kolikor dobijo za vožnjo toliko tudi porabijo.Tebi pa svetujem, da uporabiš mestni promet.

Nekateri tukaj primerjate življenjski standard, stroške, itd. z Italijo in ostalimi državami.

Pa ljudje božji, tam imajo enkrat višje plače. DOKAZANO! Z mojo izobrazbo in delovno dobo ima uslužbenec v Avstriji točno 1x višjo plačo, v Nemčiji pa 1,5x. V Italiji tudi 1,5x. Res se vozijo daleč v službe, vendar imajo zato višje plače v osnovi.

Primer: SLO (življenski stroški na osebo 100.000, plača 120.000)
AUT (Življenski stroški 150.000, plača 300.000)

Kje je računica?

Rade volje bi si poiskala službo v svojem kraju, pa je ni. Mislite, da se rada vsako jutro dve uri pred službo vstanem in odpravim na uro in pol dolgo vožnjo.. Popoldan pa mi vzame vožnja še kakih 15 minut več zaradi gneče na cesti. Vsak dan sem na tej cesti izpostavljena večjim rizikom, tovornjakom,….

UH, kak rada se vozim tak daleč.

Misli, ej, eni malo premislite, preden kaj zinete.

Uf, sem jezna!!!!!!

******Primer: SLO (življenski stroški na osebo 100.000, plača 120.000)
AUT (Življenski stroški 150.000, plača 300.000)

Kje je računica? ******

Prvemu ostane 20 000, drugemu pa 150 000. Računica je v vladi, ki ščiti bogate in jemlje revnim, na najrazličnejše načine.

A mislite da je davčna reforma zato, da bo država dobila manj davkov? hehe

Sicer pa. če delodajalec rabi delavca, ki stanuje 100km daleč, (z kakšnim bližjim pa ni zadovoljen), naj mu pa še plača prevoz.

To sploh ni res. da imajo v Italiji enkrat in pol večje plače od nas, vsaj v moji branži ne, pa imam visokošolsko izobrazbo. Imajo pa dejansko 35 do 40{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} večjo plačo…pa če seštejem še njihove stroške, so, ajde na boljšem od mene za ene 15{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}..kar pa roko na srce tudi res ni malo!

Povedala si vse, razen tega, kakšna je tvoja plača v primerjavi z enakim delovnim mestom pri slovenskem delodajalcu.

Očitno ti živiš na luni, če misliš, da se radi cijazijo v LJ ter se otepajo služb v domačem kraju. Ljubica, strezni se.

Dradi megaboy, tudi tisti, ki živimo 100 km moramo jesti in kje spati. Najboljše bo, da kar v zakon napišejo, da mi s province ne smemo kandidirati za službe v LJ. Pri nas pa jih tako ali tako ni.

da ti povem, čistilka v osnovni šoli v Doberdobu v Italiji blizu Gorice zasluži za 6 ur dnevnega dela 820 evrov, slučajno vem, ker je moja znanka, pa mi naj, kdo pove koliko bi zaslužila pri nas.

Pa dobro, sej nobeden ne pravi, da bi bilo treba potne stroške skenslat…jebat ga, maš pač smolo, da se moraš 100 km vozit v službo

Jaz sem tudi zaposlena pri tujem delodajalcu, ki dolgo časa ni priznal dodatka na delovno dobo. Ampak, ker je imel to smolo, da smo prišli pod državno kontrolo, so ugotovili tudi to in zdaj bo moral dodatek plačat za nazaj, čeprav je bil dodatek formalno na izplačilni listi prikazan.

Da ne govorim o tem, da dolgo časa niso hoteli izplačevati dnevnic za službeno pot v tujini in podobno.

pol bojo pa rekli pa pojdi na avtobus

lp:)))))9

Smešno je razmišljanje, da bi v gospodarstvu potne stroške ukinili, v negospodarstvu pa ohranili?! Logika? Že sedaj v gospodarstvu redko kje, če sploh kje, dobivajo 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} povračilo.

Lola -------------------------------------------------------------------------- Ne more biti učitelj, kdor ne zna biti učenec /B. G. Morales/

Hm, jaz sem bolj za to, da se pregled nad dejanskim stanjem znormalizira. Ne pa da je nekdo prijavljen v MB, dejansko živi v LJ, ampak potne stroške pa vleče za MB. Ali pa KP, JE,… Tega je veliko preveč. Zaradi takšnih goljufivcev kratko vlečejo tudi tisti, ki ta denar dejansko porabijo za potne stroške.

Druga stvar pa, ko nas že primerjate z drugimi evro državami… Mednarodno podjetje, enako delovno mesto, pa se plače zelooo razlikujejo – že med Avstrijo in Slovenijo, da kakšne Švedske sploh ne omenjam. 🙁

In ja, res v Evropi teh dveh dodatkov ne poznajo (prehrana, prevoz) – ampak imajo že v osnovi višje plače. In, če pri nas to dvoje ukinejo, bo po eni strani za delodajalce še slabše (če predpostavljamo, da bo šla na ta račun gor plača), ker bo plačal več davka. Po sistemu kot je zdaj malica in prevoz namreč nista obdavčena.

LP

----------------------------------------------------------------------------------------------- Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney) ------------------------------------------------------- Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)

Vsi mate avtobuse, pa se z njimi vozte, saj mate plačane!

Jaz imam avtobus, 1,1km daleč.

Veš kaj je pa največja kriza: kranjska vožnja, obupno vozijo! Pa to je preverjeno: enkrat ženska izsilila prednost, drugič sem enga dobila v prtljažnik, obakrat KR tablica.

zmerna

sicer ne vem ali si odgovorila meni, ker si se navezala na moj post, ampak moj odgovor je bil namenjen Zari in upam, da veš, kaj sem hotela s tem povedati in tisto o luni in streznjenju ni bilo namenjeno meni.

Da še jaz pristavim svoj piskerček.
Kakšen mesec nazaj je bila na obisku znanka, ki je po rodu Slovenka in živi v Nemčiji. Zaposlena je kot navadna trgovka, mož pa ključavničar, torej nimati glih ne vem kako visoke izobrazbe. Imata 3 majhen otroke, kupila sta polovico hiše in nov enoprostorec.
Kot prvo se je čudila, kako visoke so cene artiklov v trgovini pri nas in kot drugo, kako nizke plače imamo. Rekla je, da ji sploh ni jasno, kako si sploh lahko kaj ustvarimo v življenju. Jaz z univerzitetno izobrazbo zaslužim precej manj kot ona ali njen mož.
Toliko o primerjanju standardov. Mislim, da smo še daleč zadaj za zahodno Evropo.

Mislim, da je čas, da vlada neha nadzirati vse, kar leze in gre. V ZDA ni nobenih potnih stroškov in malice ter ostalih “bonbončkov”, ki bi bili predpisani uradno. Pač pa se delodajalci prekleto trudijo, da dobijo dobre ljudi. Trudijo se tako, da imajo na firmi zastonj menzo, zastonj vrtec in tako naprej. Primer : . Seveda, ni povsod postlano z rožicami, ampak delodajalec z zanič razmerami bo imel slabe delavce in bo prejkoslej propadel, saj ga bo prehitel delodajalec z dobrimi razmerami in dobrimi delavci.

V glavnem, država naj umakne svoje parklje čimprej iz čimveč področij.

Ja, res je, da ne želijo sprejeti službo v svojem kraju zaradi manjšega OD.
Poznam tri bejbe, ki se vozijo daleč iz štajerske, ker bi za tisti drobiž, ki ga dobijo doma kupili en plašč in nič več.

Ne razumem mamice, ki se vozi iz Bleda in pušča tri majhne otroke v vrtcu in noče sprejeti službo v domačem kraju, kjer je OD veliko manjši kot v prestolnici in še zato, ker je tam vsi poznajo. HALOOO!

Zaradi višjih dohodkov mnogokatera mamica zanemarja svoje otroke. Nima časa za otroke, ker ga zapravi na vožnjo v službo in nazaj!

O, službe so tudi v domačem kraju.

New Report

Close