Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Potni stroški-bodo ukinjeni?

Potni stroški-bodo ukinjeni?

Upam, da bodo ukinili stroške za vožnjo!

Halo, ja verjetno pa vsi tudi ne dobijo službe v domačem kraju. Če bi sama dobila službo na podeželju, bi šla takoj iz mesta. Pa je ne bom nikoli. Hočem samo poudariti, da se vsi ne vozijo zaradi višje plače, po mojem je takih bolj malo. In to je pa res nesmisel.

saj se ji ni treba vozit, naj se preseli. jaz sem se tudi, sem plačala sicer za stanovanje več,vsak ima to alternativo

A potem bi pa vsi stanovali v LJ in MB ali kako???

Ni res, tudi vam pripadajo. Če pa si jih ne izplačuješ je pa druga zgodba….

lp,

N.

Evo da vam povem še enkrat. Sem iz MB, pa se vozim v službo na podeželje, pa zaradi tega tam ni višja plača, ker so v naši branži plače enake po vsej Sloveniji, tako je določeno z zakonom. V MB pa službe ni, ker nas je dosti, zato sem srečna, da službo sploh imam. Na podeželju pa nimajo kvalificiranih ljudi, ki bi jih lahko zaposlili. Tiste potne stroške pa krvavo porabim, tako za bencin, kot za obrabo avtomobila. Ej, v dveh letih sem avto uničila (več kot 90.000 km v dveh letih). Torej bom kmalu morala razmisliti o nakupu boljšega, tega pa mi potni stroški ne bodo krili, a ne nani?

Joj, si res smotana, da take klamfaš tu gor.Eni ljudje pač resnično rabimo te potne stroške in jih tudi za ta namen porabimo. Ne plača pa mi jih delodajalec ampak država.

Moj mož je zaposlen v mednarodnem podjetju, podjetje je široko po celem svetu in dobiva plačo normalno po Slovenski zakonodaji, z ustreznimi potnimi stroški in normalnimi dodatki oz. možnimi odbitki. Po pravici povedano, gre zdaj v novo, tudi zelo znano mednarodno podjetje, kjer bo enako. Jaz redko poznam koga, ki bi imel plačo definirano tako kot ti. Res pa je, da je zanimivo pri tujih podjetjih, da ima vsak zaposlen svojo plačo in so glede povišic bolj fleksibilni.

Napaka. V večini držav regres OBSTAJA. Poleg tega še 13. ali celo 14. plača. V Avstriji so še celo potni stroški, če živiš izven kraja, kjer je podjetje….. – nekaj takega. Tudi dodatkov je pri plači kar nekaj.

lp,

N.

Tako je. Moj mož je zadnje čase veliko po Nemčiji in ima veliko družabnih stikov z raznimi Nemci. Trenutno seli neko proizvodnjo iz Nemčije v Slovenijo (jasno, zaradi cenejše delovne sile). Pa ga delavka v Nemčiji vpraša koliko imajo naše delavke plače, da njih zapirajo. Odgovori, da ok. 100 000 sit oz. 400evrov. Žensko je skoraj kap, saj je njena plača znašala 1700evrov, za enako delo, kot ga bo sedaj nekdo opravljal za 400 evrov.

Pa so stroški v Nemčiji podobni kot pri nas.

lp,

N.

Itak. Samo ZDA je malo večja kot Slovenija, z malo boljšo gospodarsko podlago, z večjim trgom v sami državi…. K nam hodijo večinoma podjetja, ki želijo cenejšo delovno silo, narod pa je zdaj že navajen na drobiž. Slovenska podjetja uspešna….hahahahaha….Za to bo se pa moralo še kar nekaj generacij menjati. Vrtce v podjetja, eh s takšnimi stroški, pa tako lahko gredo nazaj v Nemčijo. Za Slovenska podjetja pa sem rekla, da se mora še kakšna generacija menjati…..

lp,

N.

Saj, to je čist simpl, a ne? Vsa nerazvita Slovenija, kjer ni služb ali pa so mizerne plače, naj se preseli v Ljubljano oz. zahodno Slovenijo. Tam se bo potem vsem cedilo med in mleko, vzhodno in ostale manj razvite dele Slovenije pa naj preraste plevel in trava, potem pa jih lahko Hrvatom šenkamo za 5 km morja.

Titi, misliš reči v LJ in zahodni Sloveniji. V MB je namreč šlo veliko služb v maloro…..

Kaj imata država in potni stroški v gospodarstvu skupnega? Še bolj me zanima kaj imata skupnega ZDA in Slovenija…

New Report

Close