Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Potni stroški – dijaki?

Potni stroški – dijaki?

Veliko je bilo napisanega o plačilu potnih stroškov v gospodarstvu.

Kaj pa šolstvo ? V času obiskovanja osnovne šole ima otrok brezplačen prevoz do šole, potem pa….

Moj otrok nadaljuje šolanje v Ljubljani in naš strošek za njegovo mesečno vozno karto je 48.000,00 SIT.

Tega nam nihče ne povrne in vsi dobro vemo, da starši otrok iz Ljubljane tega stroška nimajo (mogoče nekateri lokalca).

Nekateri imajo tudi višje stroške, odvisno od kje se otroci vozijo.

Zakaj tu nihče nič ne ukrene ?

Verjamem, da je hudo. Moj je študent v Lj – brez oblačil imam mesečno
80.000,00 sit stroškov – še dobro, da je redni študent – izredno si
nebi mogla privoščit. Že tako me daje, še dobro, da je priden študent.
Štipendije nima – skoraj cela moževa plača gre za študij.

1)
Za otroke iz socialno ogroženih družin je poskrbljeno, saj dobivajo republiško štipendijo in poleg nje tudi nadomestilo za prevoz.

2)
Ker se mi naveden znesek zdi precej visok, me zanima, če res kje bližje nimate nobene srednje šole.

a hodi z letalom v ljubljano ?????

Sorica – ŠK. Loka 25.000 sit
Sorica – Ljubljana 48.000 sit

Vse to lahko preverite. Pa z avtobusom, letalo je bila pa pripomba očitnega nepoznavalca.

hhmmm,…

Škofja Loka – Ljubljana z vlakom 243 x 2 ( dve smeri) x 22 šoloobveznih dni znese 10.692.

Škofja Loka -Ljubljana redna cena za enkratno vožnjo z avtobusom cca. 700 SIT , pomeni 22 x 700 x 2 smeri znese 30.800 ( in to brez vsaj 30 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} popusta za dijake),

torej,……

Zašli ste v napačno smer.
Mislim, da Carlos ni tule opozarjal na socialnost, ampak neenotnost med gospodarstvom in šolstvom.

V gospodarstvu je prevoz na delo plačan, v šolstvu pa ga starši plačujemo sami.

Tu je res nekaj narobe, pa pravijo da imamo brezplačno šolstvo….

Moj sin se vozi z vlakom v srednjo šolo, oddaljeno cca. 50 km. Letos je strošek okrog 22.000 mesečno. Na šoli so nam dali v začetku šolskega leta potrdilo za subvencioniran prevoz, ki znaša nekaj tisočakov za vse dijake, ki se vozijo. Če imate odločbo za otroške doklade, jo ravno tako nesite na postajo, saj vam lahko prinese še dodatno znižanje. Ni ravno veliko, pa vendar. Morda bi morali prej razmišljati, si zagotovti več otrok, vsaj 3, končati le kakšno poklicno šolo, imeti majhne dohodke,… Sosedov fant daje tako le 10 tisočakov za enak prevoz kot naš fant.
Ni več Titove Juge, ko je bilo marsikaj plačano iz družbenih sredstev, pa vendar se mi zdi, da je sociala malo bolj razvita kot kje na divjem kapitalističnem zahodu.
Kar se pa tiče primerjave z gospodarstvom – tisti denar pride na račun zaposlitve. Nihče te pa ni silil imeti otrok, nihče ti jih ne bo vzredil, še manj pa vzgojil namesto tebe. Prav čudi me, da imajo nekatere družine po 4, 5 in še več otrok, če jih ne morejo prehraniti. A narod ne ve, vsaj nekateri, kako otroci nastanejo?
Družba ne bo prevzela odgovornosti zanje, vsaj ne v veliki meri. Ne razumem, ko imajo kakšne prispevke v Preverjeno ali Tednik, pa rečejo, da otroci niso bili nikoli na morju, saj sploh ni problem dobiti letovanja preko Rdečega križa, Društva prijateljev mladine, Karitasa,… Tudi pakete s hrano in oblačili se da dobiti. Kar jim manjka, je pomoč druge vrste, da bi se znašli pri pisanju kakšne vloge, pri informiranju o možni pomoči,… No pa to je že druga tema.
Sama si ne delam nobenih iluzij, da mi bo kdo pomagal, če ne bom prevzela iniciative. Tudi jamranje ne pomaga. Kakor si boš postlal, tako boš ležal….
Pepermint

New Report

Close