Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Potovanje v lastni reziji: Slovenija-YU-Grcija, cena?

Potovanje v lastni reziji: Slovenija-YU-Grcija, cena?

Koliko mislite, da se zagoni za 3 tedensko pohajkovanje s svojim avtom.

Iz Ljubljane preko Jugoslavije do Aten? …. in nazaj, jasno….

Sloncek

''Rojen si kot original, ne umri kot kopija...''

Čisto odvisno od vaših potreb. Najprej si izračunaj kilometre (Auto Route) porabo bencina, cestnine. Če boste spali po kampih je dovolj 25 evrov/noč. Za hrano je pa odvisno če boste kaj kuhali sami ali hodili v restavracije.
Mi tudi planiramo letos Grčijo, s tem da se bomo še ustavili za par dni na Ohridskem jezeru. Nazaj pa mogoče ćez Albanijo.

Mi smo leta 2004 porabili trije okoli 600.000 sit, s tem da smo spali po kampih.
Smo si pa ogledali res ogromno in tudi jedli smo ogromno…..
lp

Jaz sem za 10 dni srbije (javni prevozi) porabila ca. 60 000.

Lani -pot Maribor – Beograd – Skopje – Gevgelija – Nei Pori (to je mesto pribl. 400 km Severno od Aten) sem prepotovala v 15 urah. Cestnine čez Hrvaško so bile 104 kune, čez Srbijo do makedonske meje pa približno 1700 srbskih dinarjev (žal sem pozabila kakšen je bil tečaj, da bi ti povedala v tolarjih – preveri na netu) v eno smer. Čez Makedonijo poznam pot brez cestnin, vendar kolikor vem le te niso visoke.
Za bencin lahko izračunaš sama, ker ne vem koliko je tvoj avto po poti “žejen” ;))
V Nei Poriju (ob Egejskem – kristalno čistem morju), stane najem klimatiziranega apartmaja 35 € na dan.
Aja – vse govorim za top sezono – konec julija, začetek avgusta.
Midva sva si kuhala sama, tako, da stroški hrane niso bili visoki. V trgovinah dobiš vse kar potrebuješ ,vendar je nekoliko dražje kot pri nas. Atene so verejetno še dražje kot mesta ob Severni strani Egejskega morja.
Joooj si mi kar lušte naredila v tej mrzli zimi.
Upam, da gremo tudi letos v Grčijo, ko je en član v familiji več. Če bomo poštimali klimo v avtu, me Makedonija in Grčija zihr vidita tud letos ;)))
Lepo potovanje kamorkoli že greš ti želim,
Nina

New Report

Close