Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek povabila za mojega otroka s strani drugih

povabila za mojega otroka s strani drugih

hvala vsem za mnenje in lep pozdrav!!

Sem šokirana! Pa da ne bo katera zamerila. Je pač tako, da ljudi presojaš po sebi in meni se tak način obiskovanja med vrtčevskimi prijateljčki zdi popolnoma normalen. Pri hčerki smo ga, prav na opisani način, začeli prakticirati pri 4 letih in obiske smo izmenjevali kar z nekaj punčkami. No, lani sem poskusila pri sinu, ker mi je ves čas najedal, da sta se z eno punčko iz vrtca zmenila, da bo ona prišla k njemu na obisk, potem pa on k njej. In sem to enkrat omenila njeni mamici – enako kot so storile mamice, ki jih opisuješ – pa me je gladko in jasno skenslala. Sem obstala kot polit cucek, nič mi ni bilo jasno. No, pa sem si mislila, da je pač čudna. Pa zdaj vidim, da sem izgleda čudna jaz, saj sem s svojim razmišljanjem v očitni manjšini :-).

Ne, jaz mislim, da gre samo zato, da vsaj prvič gre starš zraven, da – po domače povedano – vsaj nos pomoli v stanovanje, da dobi občutek kje in kako s kom vse bo njegov otrok 2 uri. Samo to. Si predstavljaš, da ti nek le na videz znan starš da praktično le naslov, kjer ob določeni uri dvigneš svojega otroka…saj, vedno bolj prepričana sem, da gre res za drugačnost gledanja, nič slabega ni mišljeno.
Obiskovanje in druženje pa je seveda normalno za otroke in prav je tako.
lep pozdrav!

ja enka, a veš, da se je meni zgodilo podobno… no, z eno mamico sva šli parkrat skupaj na kavo, ko so bli otroci na pevskih uricah, mož mi je takoj predlagal, daj reci ji, če bi vozili izmenično (ista skupina v vrtcu, pa še prijateljici sta), mi je bilo zoprno, potem pa je po ene treh kavah ona to predlagala in sem bila za. en teden oni, en teden mi. smo bili vsi zlajšani, da ni blo treba divjat iz službe obojim. zdaj včasih mi odpeljemo iz vrtca obe k nam ali oni k njim, to je res včasih, največ dvakrat na mesec, pa še to ne vem če toliko. se mi je pa zgodila tudi zgodbica, ki si jo opisala na koncu… sem imela potem še sto let slab občutek. lani na primer, si je pa naša zbrala za praznovanje rojstnega dne tri punčke iz vrtca in smo kar mi vse odpeljali, potem so jih prišli pa iskat, je pa res, da so to starši, s katerimi se večkrat srečujemo in mal kakšno rečemo. čist na suho kar eni mami pa tut jaz ne bi nikoli dala otrok, bi šla vsaj enkrat na kavo za začetek.

New Report

Close