Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Povožena tudi mama medvedka

Povožena tudi mama medvedka

Sem človek in kot taka se lahko sama odločim, da grem na cesto se izpostavit nevarnosti, da me kdo drug ubije oz. da jaz koga ubijem. Se pač med sabo pobijamo. Znotraj iste vrste.
[/quote]

Hočeš reči, da so bili medvedje namenoma povoženi??

Sem človek in kot taka se lahko sama odločim, da grem na cesto se izpostavit nevarnosti, da me kdo drug ubije oz. da jaz koga ubijem. Se pač med sabo pobijamo. Znotraj iste vrste.
[/quote]

maš srečo, da se ti ne more zgoditi, da te nekdo povozi brez tvojega privoljenja. Tudi medvedje pobijajo druge vrste.

Sem človek in kot taka se lahko sama odločim, da grem na cesto se izpostavit nevarnosti, da me kdo drug ubije oz. da jaz koga ubijem. Se pač med sabo pobijamo. Znotraj iste vrste.
[/quote]
Srečnica. Jaz se pa nočem izpostavljati nevarnosti, ampak se moram, ker sicer ne bi mogla hoditi v službo.

Potem pa nisi pesnica, če te razdraži zapis, kakršen je avtoričin…
[/quote]
Danes me vse razdraži. Rabim čokolado in nekoga, da ga naderem.
[/quote]

Pejd, te peljem na divjačinski golaž. Malo čokolade notri ne bo slabo, pa kakšna češnja zraven.

Sem človek in kot taka se lahko sama odločim, da grem na cesto se izpostavit nevarnosti, da me kdo drug ubije oz. da jaz koga ubijem. Se pač med sabo pobijamo. Znotraj iste vrste.
[/quote]

maš srečo, da se ti ne more zgoditi, da te nekdo povozi brez tvojega privoljenja. Tudi medvedje pobijajo druge vrste.
[/quote]

Ti greš pod prisilo na cesto? Ali se sama odločiš, čeprav veš, da je nevarno?

Sem človek in kot taka se lahko sama odločim, da grem na cesto se izpostavit nevarnosti, da me kdo drug ubije oz. da jaz koga ubijem. Se pač med sabo pobijamo. Znotraj iste vrste.
[/quote]
Srečnica. Jaz se pa nočem izpostavljati nevarnosti, ampak se moram, ker sicer ne bi mogla hoditi v službo.
[/quote]

Da boš šla v službo, je tvoja odločitev v katero te ni nihče prisilil.

maš srečo, da se ti ne more zgoditi, da te nekdo povozi brez tvojega privoljenja. Tudi medvedje pobijajo druge vrste.
[/quote]

Ti greš pod prisilo na cesto? Ali se sama odločiš, čeprav veš, da je nevarno?
[/quote]

kdo je pa medveda prisilil?

Ti greš pod prisilo na cesto? Ali se sama odločiš, čeprav veš, da je nevarno?
[/quote]

kdo je pa medveda prisilil?
[/quote]

Mi, ljudje. Ukradli smo mu bivalni prostor. Njegov življenjski prostor smo prepredli s cestami, objekti, napeljavami.

Točno to je problem! Manjkajoča ograja! Sem tako že tudi sama naredila totalko, ker sem se izogibala lisici, ki je prišla skozi manjkajočo ograjo ob AC. Za to so večinoma krivi vzdrževalci in pa seveda tisti, ki ograje odrežejo in kradejo- to pa tko vemo kdo so! Uboge živali!


Srečnica. Jaz se pa nočem izpostavljati nevarnosti, ampak se moram, ker sicer ne bi mogla hoditi v službo.
[/quote]

Da boš šla v službo, je tvoja odločitev v katero te ni nihče prisilil.
[/quote]
Ampak če ne bi šla, bi umrla od lakote. A se ti ne bi nič smilila?

kdo je pa medveda prisilil?
[/quote]

Mi, ljudje. Ukradli smo mu bivalni prostor. Njegov življenjski prostor smo prepredli s cestami, objekti, napeljavami.
[/quote]

a je bil prostor od medveda? Kdo ga je pa njemu dal?


Danes me vse razdraži. Rabim čokolado in nekoga, da ga naderem.
[/quote]

Pejd, te peljem na divjačinski golaž. Malo čokolade notri ne bo slabo, pa kakšna češnja zraven.
[/quote]
Yesss! Pa še medvedovina bo zajamčeno sveža.

Ejga Karlito, mar ti veš, koliko otrok v Afriki umira od lakote? Ti se pa bašeš s čevapčiči in kdove čim še. Ma ti si troličen, ne samo dvo… tri je več kot dva.

Da boš šla v službo, je tvoja odločitev v katero te ni nihče prisilil.
[/quote]
Ampak če ne bi šla, bi umrla od lakote. A se ti ne bi nič smilila?
[/quote]

Ne, se mi ne bi. Človek je najbolj nevarno bitje na tem svetu. Do drugih bitij in do lastne vrste.
Največ ljudi umre zaradi drugih ljudi in ne zaradi drugih živali. Drugim živim bitjem krademo življenjski prostor, jih uničujemo in ja uničujemo in ubijamo tudi sami sebe.

Jaz se bojim medvedov in na zalost so zasli predalec
Zaradi varnosti mi je bolje da jih v teh predelih ni.u

Mi, ljudje. Ukradli smo mu bivalni prostor. Njegov življenjski prostor smo prepredli s cestami, objekti, napeljavami.
[/quote]

a je bil prostor od medveda? Kdo ga je pa njemu dal?
[/quote]

Medved si vzame toliko prostora kot ga rabi za preživetje. Podbno velja za ostale živali.
Edino človek vzame veliko veliko več prostora kot ga rabi.
Edino človek se preserava z vsem mogočim. Edino ljudje rabimo na stotine cunj, obutve, telefonov, TVjev. Ljudje smo najslabša in najbolj škodljiva živalska vrsta in največ škode delamo na Zemlji. ZDA sploh, Evropejci pa nismo veliko boljši. In kot vidiš štejem sebe zraven. Zato pišem v prvi osebi.

Veš kako lepše življenje bi imele živali, če ljudi ne bi bilo?

a je bil prostor od medveda? Kdo ga je pa njemu dal?
[/quote]

Medved si vzame toliko prostora kot ga rabi za preživetje. Podbno velja za ostale živali.
Edino človek vzame veliko veliko več prostora kot ga rabi.
Edino človek se preserava z vsem mogočim. Edino ljudje rabimo na stotine cunj, obutve, telefonov, TVjev. Ljudje smo najslabša in najbolj škodljiva živalska vrsta in največ škode delamo na Zemlji. ZDA sploh, Evropejci pa nismo veliko boljši. In kot vidiš štejem sebe zraven. Zato pišem v prvi osebi.
[/quote]

fentaj se, bo preč plac!

Veš kako lepše življenje bi imele živali, če ljudi ne bi bilo?
[/quote]
Kaj torej predlagaš?

Veš kako lepše življenje bi imele živali, če ljudi ne bi bilo?
[/quote]

Ja seveda, kot da se živali med seboj zverinsko ne koljejo! Za godno samico samec potepta konkurenco, ki potem v mukah crkava in ga mrhovinarji pri živem telesu cefrajo! Nadalje, napol oklana srna koti, vendar potem crkne, mladič pa za njo…..

Veš kako lepše življenje bi imele živali, če ljudi ne bi bilo?
[/quote]
Kaj torej predlagaš?
[/quote]

Uf, recimo, ustrezna ograja ob AC in ustrezni prehodi za živali – za začetek.
Pa recimo, da ne tratimo več pitne vode tako kot jo sedaj. Da ne tratimo elektrike tako kot jo sedaj in delamo na tem, da bomo porabili manj elektrike namesto, da študiramo kje bomo zgradili novo elektrarno.
Da recimo za spiranje WCja ne uporabljamo pitno vodo, ampak recimo deževnico.
Da se ne množimo več tako nekontrolirano, kar je sploh velik problem. Nas je namreč že 7,25mil in rast se skokovito povečuje.
Da smo zadovoljni s pohištvom iz smrekovine in ne hlepimo po mahagoniju.
Da gremo čimvečkrat peš ali s kolesom namesto z avtom.
Da ne mečemo hrane stran.
…..

Kam predaleč? Saj na tistem območju so itak.

Veš kako lepše življenje bi imele živali, če ljudi ne bi bilo?
[/quote]

Ja seveda, kot da se živali med seboj zverinsko ne koljejo! Za godno samico samec potepta konkurenco, ki potem v mukah crkava in ga mrhovinarji pri živem telesu cefrajo! Nadalje, napol oklana srna koti, vendar potem crkne, mladič pa za njo…..
[/quote]

Veš več srn pogine, ker so povožene kot, ker jih neka druga žival napade.
Več samcev raznih živali pogine, ker so povoženi kot, ker jih drug samec fenta.

Ja seveda, kot da se živali med seboj zverinsko ne koljejo! Za godno samico samec potepta konkurenco, ki potem v mukah crkava in ga mrhovinarji pri živem telesu cefrajo! Nadalje, napol oklana srna koti, vendar potem crkne, mladič pa za njo…..
[/quote]

Veš več srn pogine, ker so povožene kot, ker jih neka druga žival napade.
Več samcev raznih živali pogine, ker so povoženi kot, ker jih drug samec fenta.
[/quote]

Ja a res? Statistika pravi drugače. Sicer pa to lahko pišeš samo, če je tvoj edini način premikanja po zemlji hoja, drugače si hinavska.

Kam predaleč? Saj na tistem območju so itak.
[/quote]

Ja od kdaj?

New Report

Close