Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Povožena tudi mama medvedka

Povožena tudi mama medvedka

Veš več srn pogine, ker so povožene kot, ker jih neka druga žival napade.
Več samcev raznih živali pogine, ker so povoženi kot, ker jih drug samec fenta.
[/quote]

Ja a res? Statistika pravi drugače. Sicer pa to lahko pišeš samo, če je tvoj edini način premikanja po zemlji hoja, drugače si hinavska.
[/quote]

Če si slučajno opazila, pišem v prvi osebi. Če ti je mogoče jasno kaj to pomeni? Verjetno ti pa ni jasno glede na tvoje izjave.

Kam predaleč? Saj na tistem območju so itak.
[/quote]

Ja od kdaj?
[/quote]

V preteklosti je bil. Sem v bližini našla kosti in zobe medvedov. Samo potem je medvede človek izrinil s tega območja.

Kam predaleč? Saj na tistem območju so itak.
[/quote]

Ja od kdaj?
[/quote]

Moj fotr ima malo pred Trojanami vikend. Zadnjih cca 10 let je tam medvedja družina (stalno). Prej so prihajali občasno.

Ja a res? Statistika pravi drugače. Sicer pa to lahko pišeš samo, če je tvoj edini način premikanja po zemlji hoja, drugače si hinavska.
[/quote]

Če si slučajno opazila, pišem v prvi osebi. Če ti je mogoče jasno kaj to pomeni? Verjetno ti pa ni jasno glede na tvoje izjave.
[/quote]
Torej zakaj ne začneš pri sebi in to že naslednjo minuto?
Nehaj uporabljati prevozna sredstva, tehnologijo…..

Ja od kdaj?
[/quote]

Moj fotr ima malo pred Trojanami vikend. Zadnjih cca 10 let je tam medvedja družina (stalno). Prej so prihajali občasno.
[/quote]

Ja tu in tam kak, zadnjih 10 let, to pa je tudi vse!

Če si slučajno opazila, pišem v prvi osebi. Če ti je mogoče jasno kaj to pomeni? Verjetno ti pa ni jasno glede na tvoje izjave.
[/quote]
Torej zakaj ne začneš pri sebi in to že naslednjo minuto?
Nehaj uporabljati prevozna sredstva, tehnologijo…..
[/quote]

Marsikaj od naštetih ukrepov, ki sem jih navedla Teti, že prakticiram :). Počasi, po korakih.
Upam, da boš tudi ti kdaj pomislila, da boš pazila pri pitni vodi, da ne boš svoje riti peljala z avtom od vrat do vrat in boš svojo rit premaknila s kolesom ali peš ali z roleji… poskusi, saj ni tako grozno, je čisto fajn. POčasi, korak za korakom.


Torej zakaj ne začneš pri sebi in to že naslednjo minuto?
Nehaj uporabljati prevozna sredstva, tehnologijo…..
[/quote]

Marsikaj od naštetih ukrepov, ki sem jih navedla Teti, že prakticiram :). Počasi, po korakih.
Upam, da boš tudi ti kdaj pomislila, da boš pazila pri pitni vodi, da ne boš svoje riti peljala z avtom od vrat do vrat in boš svojo rit premaknila s kolesom ali peš ali z roleji… poskusi, saj ni tako grozno, je čisto fajn. POčasi, korak za korakom.
[/quote]
Z vsem ostalim se strinjam, edino tole s pitno vodo mi pa nikoli ni šlo v glavo. Vode je na Zemlji toliko, kolikor je je. Ko jo porabimo, ne izgine, ampak pride prej ali slej nazaj – sama od sebe, brez kakšnih stroškov ali obremenjevanja narave. Drugače je v nekaterih delih sveta, od koder so k nam prepisali to idejo, ampak tam vode res zmanjka, če jo porabijo, pri nas pa edino med največjo sušo. Takrat pazim, drugače pa ne vidim nobenega razloga.

Moj fotr ima malo pred Trojanami vikend. Zadnjih cca 10 let je tam medvedja družina (stalno). Prej so prihajali občasno.
[/quote]

Ja tu in tam kak, zadnjih 10 let, to pa je tudi vse!
[/quote]

Še enkrat preberi, kaj sem napisala in ne obračaj mojih besed tako, kot tebi paše.

Uboge živali, tudi njim se dogajajo tragedije.
Ravno danes zjutraj sem poslušala po radiu, koliko živali doleti smrt na cesti vsako leto (srne, košute, jeleni, lisice, zajci, mačke…).

Marsikaj od naštetih ukrepov, ki sem jih navedla Teti, že prakticiram :). Počasi, po korakih.
Upam, da boš tudi ti kdaj pomislila, da boš pazila pri pitni vodi, da ne boš svoje riti peljala z avtom od vrat do vrat in boš svojo rit premaknila s kolesom ali peš ali z roleji… poskusi, saj ni tako grozno, je čisto fajn. POčasi, korak za korakom.
[/quote]
Z vsem ostalim se strinjam, edino tole s pitno vodo mi pa nikoli ni šlo v glavo. Vode je na Zemlji toliko, kolikor je je. Ko jo porabimo, ne izgine, ampak pride prej ali slej nazaj – sama od sebe, brez kakšnih stroškov ali obremenjevanja narave. Drugače je v nekaterih delih sveta, od koder so k nam prepisali to idejo, ampak tam vode res zmanjka, če jo porabijo, pri nas pa edino med največjo sušo. Takrat pazim, drugače pa ne vidim nobenega razloga.
[/quote]

Sem se narobe izrazila. Bolj sem imela v mislih to, da vode ne onesnažiš.
Vode je res dosti, vsaj pri nas. Ampak težava je v kvaliteti.
Recimo, če mečemo hrano stran. Tako, kar na veliko kot počnemo v Sloveniji. POmeni, da jo moramo potem več pridelati in za pridelavo porabimo več strupenih gnojil, ki onesnažijo vodo. In onesnažena voda ni več pitna.
Ali pa, da pijemo vodo s pipe in ne kupujemo na veliko vode v plastenkah. Pa ni težava v vodi, ampak v plastenkah, ki naredijo veliko škode okolju, ko jih izdelajo in ko jih odvržejo.
Recimo včasih gledam, berem o stanju voda nekoč. Ko so se recimo v večjih mestih, tudi v Lj kopali kar v reki.
Je pa res, da je stanje sedaj boljše kot recimo v moji mladosti, ko so bile nekatere reke čisto mrtve, zdaj pa so že primerne za kopanje. Upam, da bo spet kot v daljni preteklosti, ko se se recimo lahko v LJubljanici kopali, ker je bila voda čista.

Marsikaj od naštetih ukrepov, ki sem jih navedla Teti, že prakticiram :). Počasi, po korakih.
Upam, da boš tudi ti kdaj pomislila, da boš pazila pri pitni vodi, da ne boš svoje riti peljala z avtom od vrat do vrat in boš svojo rit premaknila s kolesom ali peš ali z roleji… poskusi, saj ni tako grozno, je čisto fajn. POčasi, korak za korakom.
[/quote]
Z vsem ostalim se strinjam, edino tole s pitno vodo mi pa nikoli ni šlo v glavo. Vode je na Zemlji toliko, kolikor je je. Ko jo porabimo, ne izgine, ampak pride prej ali slej nazaj – sama od sebe, brez kakšnih stroškov ali obremenjevanja narave. Drugače je v nekaterih delih sveta, od koder so k nam prepisali to idejo, ampak tam vode res zmanjka, če jo porabijo, pri nas pa edino med največjo sušo. Takrat pazim, drugače pa ne vidim nobenega razloga.
[/quote]

Pa seveda ne mislim, da se moramo odreči vsej moderni tehnologiji.
Lahko pa gremo dostikrat peš, s kolesom, z rolerji namesto z avtom. Ali pa gremo na bus namesto z avtom.
Pa ne vem, da kupimo samo oblačila, ki jih potem res nosimo, ne da nabavimo vse mogoče potem pa niti ne uporabimo.
Take drobnarije. Mali koraki, ampak, če bi jih vsi upoštevali…


Z vsem ostalim se strinjam, edino tole s pitno vodo mi pa nikoli ni šlo v glavo. Vode je na Zemlji toliko, kolikor je je. Ko jo porabimo, ne izgine, ampak pride prej ali slej nazaj – sama od sebe, brez kakšnih stroškov ali obremenjevanja narave. Drugače je v nekaterih delih sveta, od koder so k nam prepisali to idejo, ampak tam vode res zmanjka, če jo porabijo, pri nas pa edino med največjo sušo. Takrat pazim, drugače pa ne vidim nobenega razloga.
[/quote]

Pa seveda ne mislim, da se moramo odreči vsej moderni tehnologiji.
Lahko pa gremo dostikrat peš, s kolesom, z rolerji namesto z avtom. Ali pa gremo na bus namesto z avtom.
Pa ne vem, da kupimo samo oblačila, ki jih potem res nosimo, ne da nabavimo vse mogoče potem pa niti ne uporabimo.
Take drobnarije. Mali koraki, ampak, če bi jih vsi upoštevali…
[/quote]

ja kaj bi imeli negativno gospodarsko rast…


Kaj torej predlagaš?
[/quote]

Uf, recimo, ustrezna ograja ob AC in ustrezni prehodi za živali – za začetek.
Pa recimo, da ne tratimo več pitne vode tako kot jo sedaj. Da ne tratimo elektrike tako kot jo sedaj in delamo na tem, da bomo porabili manj elektrike namesto, da študiramo kje bomo zgradili novo elektrarno.
Da recimo za spiranje WCja ne uporabljamo pitno vodo, ampak recimo deževnico.
Da se ne množimo več tako nekontrolirano, kar je sploh velik problem. Nas je namreč že 7,25mil in rast se skokovito povečuje.
Da smo zadovoljni s pohištvom iz smrekovine in ne hlepimo po mahagoniju.
Da gremo čimvečkrat peš ali s kolesom namesto z avtom.
Da ne mečemo hrane stran.
…..
[/quote]

in to so besede človeka odetega v cote iz umetnih mas, plastične čevlje, ki verjetno je samo fancy uvoženo rastlinsko hrano in tisto ta lokalno rastlinsko, ki je ni treba ne zalivat, ne škropit in ne prat itn. poznam jaz take okoljske “mesije”…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Uf, recimo, ustrezna ograja ob AC in ustrezni prehodi za živali – za začetek.
Pa recimo, da ne tratimo več pitne vode tako kot jo sedaj. Da ne tratimo elektrike tako kot jo sedaj in delamo na tem, da bomo porabili manj elektrike namesto, da študiramo kje bomo zgradili novo elektrarno.
Da recimo za spiranje WCja ne uporabljamo pitno vodo, ampak recimo deževnico.
Da se ne množimo več tako nekontrolirano, kar je sploh velik problem. Nas je namreč že 7,25mil in rast se skokovito povečuje.
Da smo zadovoljni s pohištvom iz smrekovine in ne hlepimo po mahagoniju.
Da gremo čimvečkrat peš ali s kolesom namesto z avtom.
Da ne mečemo hrane stran.
…..
[/quote]

in to so besede človeka odetega v cote iz umetnih mas, plastične čevlje, ki verjetno je samo fancy uvoženo rastlinsko hrano in tisto ta lokalno rastlinsko, ki je ni treba ne zalivat, ne škropit in ne prat itn. poznam jaz take okoljske “mesije”…
[/quote]

Kot prvo: če si opazil, pišem v prvi osebi množini.
Kot drugo: nisem okoljski mesija.
Kar se pa hrane tiče pa se trudim, da jem čim več domače, z domačega vrta, sadovnjaka.

Pa seveda ne mislim, da se moramo odreči vsej moderni tehnologiji.
Lahko pa gremo dostikrat peš, s kolesom, z rolerji namesto z avtom. Ali pa gremo na bus namesto z avtom.
Pa ne vem, da kupimo samo oblačila, ki jih potem res nosimo, ne da nabavimo vse mogoče potem pa niti ne uporabimo.
Take drobnarije. Mali koraki, ampak, če bi jih vsi upoštevali…
[/quote]

ja kaj bi imeli negativno gospodarsko rast…
[/quote]

Torej ni važno kaj se dogaja, ni važno zdravje, ni važna pitna voda, važen je denar ali kako?
Samo veš, če ti vse zasvinjaš, to hrano potem vneseš vase, posledice so pa na zdravju in to spet stane pa smo v začaranem krogu.

in to so besede človeka odetega v cote iz umetnih mas, plastične čevlje, ki verjetno je samo fancy uvoženo rastlinsko hrano in tisto ta lokalno rastlinsko, ki je ni treba ne zalivat, ne škropit in ne prat itn. poznam jaz take okoljske “mesije”…
[/quote]

Kot prvo: če si opazil, pišem v prvi osebi množini.
Kot drugo: nisem okoljski mesija.
Kar se pa hrane tiče pa se trudim, da jem čim več domače, z domačega vrta, sadovnjaka.
[/quote]

še vedno je najlažje šparati na drugih, ne na sebi… besede tebe in tebe podobnih me spominjajo na 300kg “prašiča” od človeka ki drugim dirigira in predlaga naj nehajo jest in se prenažirat, sam/a ima pa hkrati roko v posodi polni hrane in polna usta…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

A pa ti sploh veš, kako naj bi izgledali prehodi, namenjeni živalim? Najbrž se drugod za brezveze postavljajo.
[/quote]

Če prav razumem, je zemljišče, kjer je na vsakih 10, 15 metrov en steber, popolnoma neprimerno za prehod??? Evo viadukt ločica med gradnjo…torej tu spodaj medved oziroma živali ne morejo iti spodaj????

http://home.amis.net/gradisbp/ref/gradis/Datoteke_za_viadukt_skedenj_2/skedenj2.jpg

A pa ti sploh veš, kako naj bi izgledali prehodi, namenjeni živalim? Najbrž se drugod za brezveze postavljajo.
[/quote]

Če prav razumem, je zemljišče, kjer je na vsakih 10, 15 metrov en steber, popolnoma neprimerno za prehod??? Evo viadukt ločica med gradnjo…torej tu spodaj medved oziroma živali ne morejo iti spodaj????

http://home.amis.net/gradisbp/ref/gradis/Datoteke_za_viadukt_skedenj_2/skedenj2.jpg
[/quote]

Lahko malo tole študiraš za začetek npr., da ne boš mislila, da je kot prehod mišljena recimo zebra, medvedi pa neumni, ker jim ne potegne, da bi tam šli:
http://www.digitalna-knjiznica.bf.uni-lj.si/dn_gonc_mojca.pdf
Če pa še malo googlaš, se pa itak marsikaj najde.

Torej 150 metrov široka kotanja med dvema hriboma ni dovolj za prehod fakin medveda?

Vidim iz te kao študije, da je v bistvu avtocesta še najmanjši problem, samo 14,5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} povoženih medvedov je na AC; vse ostalo na drugih cestah pa železnici…v bistvu je želznica daleč največji problem, čeprav ima razmeroma malo prog ker je sredi fakin zelenja večinoma in medvedje lahko fakin povsod prehajajo…v bistvu več kot je asfalta pa betona manj se povoz medvedov

Ja, to je pa res popolnoma nelogično…
Je pa res, da je za udeležence v prometu dosti manjša nevarnost, če medved konča na železnici kot na AC. In že iz tega vidika bi se lahko kdo zmigal.

Kako pa kaj IQ?

Ja res je bilo tako. So se me ustrašili, da se bom maščevala za smrt svojih mladičkov, pa so me pospravili.

Tudi jaz dvomim, da bi bili vsi povoženi.
Že to mi je čudno, da so bili vsi trije mladički. Da pa bi nato še mamo medvedko doletelo isto, pa se mi zdi skoraj neverjetno.
Mislim, da kar drži avtorjeva domneva.

Upam da ste ste skupaj odsli proti soncu in da se vsi 4 igrate na mehkih travnikih, počenjate vragolije, v gozdovih med nabirate in varno spite.

Itak, nebesa, pa to.
Pač so postali razkosane palačinke na cesti, malo več se o njih govori, kot o mačkah, psih, ježih, jazbecih, rezultat je pa v bistvu enak.

New Report

Close