Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pozornost za gostitelje-dopust

Pozornost za gostitelje-dopust

Letos se spet vračamo v Dalmacijo, kjer smo že nekajkrat bili.
Kaj naj podarimo gostiteljem, lastnikom apartmaja, ki so naravnost krasni?

Gre za par srednjih let z dvema skoraj najstniškima hčerama.

Hvala za nasvete, ideje.
lp

Kakšne izdelke z vašega kraja, npr: vino, kako za vaše konce posebej znano pecivo,…kaj takega 🙂

Mi prinesem kakšno bonboniero(pa ne KRAŠeve:)), kakšno dobro slovensko vino..REFOŠK, CVIČEK, TRAMINEC itd… pa MED…domači seveda:)

Pa vedno kkašno našo skupno sliko s prejšnjega leta:)

Refošk in cviček pa res ne spadata med dobra vina.

cviček je v bistvu odlično vino, samo za redke sladokusce, ki se spoznejo na rujno, zdravo, domačo kapljico. Je pa vsekakor posebnež med slovenskimi vini, vreden, da ga odneseš kakšen literček v Dalmacijo, ki so vajeni čisto drugačnih okusov.

To, če ste čustveno vezani na cviček, še ne pomeni, da je dobro vino.

Kdo si pa ti, da boš Primorcem pamet solil o tem, kaj je dobro vino?

Muči an u kut se usied…

Očitno je nekdo, ki je prepričan v nirvano, ko odpre piksno pira ali kupi literček v Leclerc-u. O vinogradništvu na Slovenskem nima pojma, pa skuša malo prodajat meglo. bljak

Joj, kok si pa zdaj mimo udaril.
Nikjer nisem napisala, da Primorci nimajo dobrega vina. Samo, da refošk ni dobro vino. (razen od parih proizvajalcev)
In bo potrebno prerasti meje naše zaplankanosti.
Še vedno trdim, da če hošeš nekomu predstaviti dobro slovensko vino, refošk in cviček nista dobra izbira.

Mi smo nekoč nesli Refošk, tistega z vsemi medaljami nagrajenega, pa veste kaj so naredili gostitelji? Takoj so ga zmešali z vodo in naredili bevando. Od takrat nikoli več ne nosim vina.

So pa zame Refošk in Cviček in Teran dobra vina.

Katero slovensko vino pa je po tvoje dobro?

Po njenem sta dobra chardonnay in shiraz, samo mora še pogledati v slovar, kako se prav napiše.

haha
čakaj da sedaj prijavi, da se piše Čurin, Simčič ali Kristančič npr.:)

Predvsem ne bi svojega okusa vsiljevala ampak bi se potrudila, prinesti nekaj takega kar velja za kvaliteto tudi zunaj naših meja.
Predvsem bi se odločila za suho belo. Ker so pogledano počez, precej bolj kvalitetna od rdečih.
Potem sta pa dve možnosti ali Štajerska ali Primorska (gledano zelo široko).
Naslednji faktor je koliko denarja nameravam za darilo zapraviti in kakšen odnos do vina ima obdarovanec (če seveda vem).
Glede na to, da je poletje bi vzela kakšno sveže, mlado vino.
Npr. renski rizling (če smo na Štajerkem), ali pa malvazijo oz. rebulo, kakšnega priznanega proizvajalca
Če se pa ljudje malce bolj spoznajo na vina, pa kakšno pinelo.

A želiš še proizvajalce?

:)))

Meni je refošk mnjam, še posebej, če ga kupim od kakega domačina. Cviček mi pa ni všeč, ampak poznavalci pravijo, da je nekaj posebnega.

Jaz sem našem prijatelju iz Hrvaške, ki mi je dal krasen domači prošek, naslednje leto prinesla steklenico medice.

New Report

Close