Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek požrešnost in pohlep

požrešnost in pohlep

Avtorica in njena sestra obe stari okoli 50 in čez – nič nista naredili iz sebe v vsem življenju. Ena je brezposelna lenoba, druga nesposobna, da pri teh letih dela za minimalca in je do vratu v kreditih. To kaže na njen odnos do vsega. Zdaj naj bi ji nekdo drug rit odnašal? Zakaj že? Oče že ve, kakšne požrešne golazni sta obe, zato, če je pameten, jima ne da niti centa. Bosta že dobili ko bo umrl in se bosta naprej lahko kregali. Če je pa pameten, pa naj naredi oporoko, kjer onidve dobita drobiž, ostalo pa da komu drugemu. Denar je njegov in lahko z njim naredi kar hoče. Hčeri ima, kot je videti, že taki, da mu ne bosta dali niti kozarca vode. Upam, da oče to ve.

Mene pa res zanima, za kako vredno nepremično gre – ker, če naj bi bila res vredna toliko, da bi lahko od obresti od tega denarja živelo celo več familij – recimo vsaj 5000 evrov obresti mesečno, to pomeni, da je bila nepremičnina prodana za 5 do 10 mio eurov. Samo v pojasnilo, 100 tisoč evrov vezana vloga na banki, ob trenutni obrestni meri da precej manj kot 1000 evrov obresti letno – kar je torej bistveno manj kot 100 eurov na mesec. Torej, res bi bilo zanimivo izvedeti, o kakšnem denarju je govora. Ker če je to le recimo 1 mio, to znaša (ob upoštevanju 25{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} davka od obresti za obresti nad 1000 eur), cca 500 eur na mesec. Kakorkoli obrnem, avtorica je zelo pohlepna, namesto, da bi bila sama ustvarjalna v finančnem smislu, le čaka na tuj denar – kar je grdo.


Ne. Otroci niso podedovali tovarne, so pa podedovali enosobno stanovanje ali njivo ali kar je staršem pač ostalo po nacionalizaciji. Čigava je bila tovarna in the first place, bi se itak dalo debatirat. Še zmeraj pa ne vidim povezave s temo.[/quote]

ampak tukaj ni debata o eni njivi, ampak od premoženju, od katerega si obetajo tri družine živeti in nič delati. Takim ste včasih rekli zajedalci, a ne tetka?
Tukaj se avtorica izpostavi, da nima kaj velik dohodka, pa drugi so brezposelni, se pravi nesposobni ustvarjat, se pa čutijo poklicani, da bi drugim govorili, kaj jim naj zastonj dajo.
Imajo mentaliteto tistih beguncev, ki so prišli v Nemčijo, sedaj pa jim nič podarjenega ni dovolj dobro.[/quote]
Ja. S tem da jaz za razliko od tebe ne bi nekoga, ki nima službe, avtomatično označila za nesposobnega. Ampak karkoli že imamo na tej strani, je na drugi strani en ata, ki bo ves ta denar, ki mu je padel z neba, pograbil zase in ga ne privošči niti lastnim otrokom. Vsi so svojega denarja vredni.

emmm … koliko svoje bodoče dediščine si že potalala med svoj zaplod?
Karkoli že ata dela s te denarjem, je njegov. Ali bo kaj dal naprej je njegova odločitev. sam res koliko komunajz-socializma je še v tej deželici.

ampak tukaj ni debata o eni njivi, ampak od premoženju, od katerega si obetajo tri družine živeti in nič delati. Takim ste včasih rekli zajedalci, a ne tetka?
Tukaj se avtorica izpostavi, da nima kaj velik dohodka, pa drugi so brezposelni, se pravi nesposobni ustvarjat, se pa čutijo poklicani, da bi drugim govorili, kaj jim naj zastonj dajo.
Imajo mentaliteto tistih beguncev, ki so prišli v Nemčijo, sedaj pa jim nič podarjenega ni dovolj dobro.[/quote]
Ja. S tem da jaz za razliko od tebe ne bi nekoga, ki nima službe, avtomatično označila za nesposobnega. Ampak karkoli že imamo na tej strani, je na drugi strani en ata, ki bo ves ta denar, ki mu je padel z neba, pograbil zase in ga ne privošči niti lastnim otrokom. Vsi so svojega denarja vredni.[/quote]

Tako je. Pozabljate, da oče tega denarja ni zaslužil z delom, pač pa mu je ravno tako padel z neba, kot je rekla teta. Kdo ve, kakšen otrok je bil on do svoje mame, ki mu je zapisala nepremičnino… Verjamem pa, da avtorici diši tako veliko denarja, do katerega ne more…res je, vsi iz istega testa.

ampak tukaj ni debata o eni njivi, ampak od premoženju, od katerega si obetajo tri družine živeti in nič delati. Takim ste včasih rekli zajedalci, a ne tetka?
Tukaj se avtorica izpostavi, da nima kaj velik dohodka, pa drugi so brezposelni, se pravi nesposobni ustvarjat, se pa čutijo poklicani, da bi drugim govorili, kaj jim naj zastonj dajo.
Imajo mentaliteto tistih beguncev, ki so prišli v Nemčijo, sedaj pa jim nič podarjenega ni dovolj dobro.[/quote]
Ja. S tem da jaz za razliko od tebe ne bi nekoga, ki nima službe, avtomatično označila za nesposobnega. Ampak karkoli že imamo na tej strani, je na drugi strani en ata, ki bo ves ta denar, ki mu je padel z neba, pograbil zase in ga ne privošči niti lastnim otrokom. Vsi so svojega denarja vredni.[/quote]

tele hčere imajo že vse okrog 50 let, ne gre za neko mladino, ki si šele začenja ustvarjat lajf.
V bistvu sploh ne vemo, kaj namerava ata z denarjem.
Hčere so pač planile kot plenilci na žrtev in mu očitno ne pustijo dihat.
Zaenkrat gre dedovanje po redih, lahko pa predlagate spremembo zakona o dedovanju, npr. da se deduje tako kot dobiva socialno pomoč. Na primer.
Al pa da se deduje samo do 50. leta, ker potem si itak že za v grob.

Super debata, ampak dejstvo ostaja, da očetu ne morete nič, če tega denarja ni pripravljen dati prostovoljno. Stari ljudje so govorili, da za časa življenje ne smeš potomcem dati ničesar in nanje prepisovati ničesar, če želiš na stara leta imeti streho nad glavo in kos kruha. Mnogi se tega še vedno držijo. Nekateri z dobrim razlogom, nekateri pa s tem svojim potomcem delajo hudo krivico. Ali gre za prvo ali drugo si v tem primeru ne upam soditi, ker poznamo samo eno plat zgodbo.

In res je, da je dediščina nekaj, kar naj bi prehajalo iz roda v rod in naj od tega ne bi imela korist samo prva generacija po pokojniku, ampak tudi vse naslednje. Je pa res, da če bi pokojnik hotel, da se denar razdeli tudi potomcem zakonitega dediča, bi to lahko uredil z oporoko.

Zakaj ljudje v Sloveniji tako malo pišejo oporoke, mi pa ne bo nikoli jasno.

Očetu se je pokazala priložnost, da poskrbi zase, da ne bo na stara leta odvisen od otrok, ki nimajo niti službe, niti denarja, da bi mu lahko plačali dom ali oskrbo, ki jo s svojo penzijo ne bi zmogel financirati.
Zakaj je to pohlep? Bodi vesela, da je preskrbljen, da ne bo vam v breme, ko bo prišlo tako daleč, da bo rabil pomoč in oskrbo… O kakšnem pohlepu pišeš? Mogoče ga pa stisne čez noč in bo vse ostalo vam, nikoli se ne ve.

a za to, da eni niso nič ustvarili, drugi pa celo dediščino zapravili, pa še niste slišali al kaj?
a ste sami Rotschildi in Pirkmajerji tukaj?

kakšne imate eni..

bom dal en plastičen primer..
če je moj ded ustvaril eno kmetijo recimo danes vredno 35.000€..
v njej je živel sin..ki se je odselil osamosvojil..kdaj pomagal očetu..
sin si je v mestu ustvaril lastno hiško/stanovanje iz svojega dela-karkoli že to je..recimo za 120.000€
ta sin ima hči…ki si ustvarja novo življenje..

torej ko stari oče (te hčere) umre in zapusti svoje premoženje (recimo edinemu sinu)
je ta nepremičnina lastnina RODU in ne SAMO tega SINA..
sicer zakonsko res ni ločeno, oz lahko sin s tem prosto razpolaga..lahko tudi zapija
JA, jASNO DA LAHKO,
ampak MORALNO pa ni, in DA, JE SEBIČNO IN SKOPUŠNO..

medtem ko lahko s svojim delom prosto razpolaga (hišo/stanovanje..itd.)..lahko ga proda tudi “ciganom”.. kajne??

torej v tem je srž problema..
če je OČE iz te teme pridobil preko dediščine tako ogromno premoženje..
bi ga bilo moralno podeliti oz. pomagati iz tega naslova TUDI svojim otrokom, del pa lahko zadrži zase..saj bo po njem tako ali tako dedovano.

ne, in ne, nihče noče že “vnaprej” nekaj kar je od staršev..oz ji sili v grob.

a eni imate res raje materila kot lastne otroke..
v kakih družinah/razmerah/razprtijah pa to živite..?

vem da, za svojega otroka, dam TUDI življenje in ne samo ene usrane HIŠE!!!


in kaj to tebe fa.king briga? Kaj kdo počne s svojim, je njegova odločitev. Pika.


in kaj to tebe fa.king briga? Kaj kdo počne s svojim, je njegova odločitev. Pika.[/quote]

eni niso ravno tega mnenja v tej temi


in koliko ste ve, hčere, vložile v to nepremičnino? (pa ne v beljenje, praznenje greznice … tekoče stroške)

Ste kdaj vsaj prah pobrisale, pokosile travo … zalile rože??? – No, to bi bilo, da ste nepremičnino ŽE uživale v svoje veselje.


in kaj to tebe fa.king briga? Kaj kdo počne s svojim, je njegova odločitev. Pika.[/quote]

eni niso ravno tega mnenja v tej temi[/quote]
in kaj to tebe fa.king briga???? Vsakdo je upravičen do svojega mnenja. Jaz pa vsakemu dovolim, da se strinja z mano brez, da ne prosi za dovoljenje, da se lahko strinja.

ti Gost..
a te nekaj vprašam..
a ti si za to, da ko boš ti dedoval po svojih..
je to pač tvoje..
in če boš vse zapravu za enga hudga “bemflna” za 100.000€..
na koncu za tabo ne bo nič ostalo..avto bo čez xx let sam še za na odpad..

a to ti pripravljaš svojim otrokom??
zato ti tako promoviraš SVOJE/MOJE…???

ja, te čist zastopm..

ampak, nismo vsi taki.. egoisti..

Očitno si tudi tale dedek ni ničesar ustvaril, če pred smrtjo prodaja premoženje, ki so ga ustvarili drugi!
Kaj je delal do sedaj, bogsivedi. Tako da ne razpredajmo o pohlepu hčera, deda je prav tako očiten dokaz pohlepnega lenuha. Moj oče je njegovih let in ima okoli 900 ojrov penzije. Mu na pamet ne pade razprodaja družinskega premoženja, ker si s svojo dobro penzijo lahko privošči marsikaj.
Poleg tega pa kdove kdo stoji za takim senilnim moškim in kdove kje in pri kom bo ta denar na koncu pristal. Pa tudi nepremičnina, sploh visoko vredna, je boljša opcija od denarja, ki mu lahko jutri pade vrednost.
Govoriti o pohlepu hčera, ki so upravičeno pričakovale korist od družinskega premoženja, pozabiti pa na motive 80 let starega.moškega, ki brezglavo razproda,je smešno. A mislite, da je ata do sedaj skrbel sam zase? Meni so tisti, ki pofrčkajo dediščino bedni. Težko se strinjam, da ata nima iz česa živeti. Kako je živel do sedaj? Nima penzije? Ni delal?
Koliko od vas, ki menite da je hčera pohlepna, ni od svojih staršev dobilo nič, pa tudi vaši partnerji ne, pa nič ne boste podedovali?
Da vas slišim, pol pa debata naprej.
Še enkrat, tale deda ni nič drugačen od drugih, ki pofrčkajo dediščino. Kok stotisoce evrov, poleg penziona pa rabiš, za dostojno življenje. Pa tudi, kar jaz poznam starejših, vsi zivijo skromno, zato me toliko bolj cudi ta prodaja.

hmm,
ja popolna slika..
vsaka čast..

sicer določene stvari odstopajo od mojih nazorov….
ampak, če je tebi/vama/vam tako prav. .mene lih ne moti..

sicer pa le eno bistvo, ki sta ga zgrešila vidva ki tako oponirata..
ne gre za to kaj jaz SAM OD SEBE DAM V VSAKDANNJEM ŽIVLJENJU..
ampak je tema kKAJ DAM/BI DAL OD ZAPUŠČINE/DEDIŠČINE..

tako da..sta off topic..


kaj pa naj z gozdom, kmetijo s travniki … sploh, če je npr. na trasi drugega tira, … bi kdo tam gradil trgovski center …
itak pa ni zaznati, da bi hčera rade nepremičnino ampak denar

kot jat razumem to temo..
gre za očeta, ki verjetno je starejši pred ali v penrziji..
s svojimi nepremičninami v katerih živi..

podedoval pa je precejšnje DODATNO premoženje..
v koliko temu NI tako, so seveda to drugačne okoliščine..

če bi npr ta oče podedoval hišo, v kateri je tudi sam živel in skrbel za svoje starše..
je pa seveda to potem iz konteksta VELIKEGA premoženja..
razen če gre vsaj za GRAŠČINO…


se ti zna zgoditi (ob taknem IQ), da boš otrokom zapustil samo dolgove ☺

a tebe pa IQ tišči…hvala za skrb..
ja, če mi kej nau švo, pa pridem tebe vprašat..
predvsem kako koga okol prnest, se mi zdi da bi bil za to lih taprav..


ne moreš, anede, da nebi podtikal ☺ … no to je o tvojem IQ

ne moreš mi no zamerit..
glede na moj IQ…je to kar za razumet..

Ne mislim, da napadajo tisti, ki nič nimajo, ki tudi sami niso nič ustvarili in gre za golo zavist.

Sicer sem že starejša in imam že odrasle in preskrbljene otroke, razmišljam pa takole, oče bi res moral dati nekaj hčeram, tudi sama sem pa ni šlo za velik podedovan denar tam cca 65.000 €, ja pa sem razdelila na tri dele dva otroka in jaz. Imam še nakaj nepremičnega premoženja , to bo za rezervo, če bo pa ostalo bodo pa razdelile.

Šparanje za slabe čase običajno propade denar, poznam primer ko je oče prodal dve vili eno v LJ eno pa v drugem koncu Slo, pa je tudi rekel za slabe čase namesto, da bi pomagal otrokom. Vse mu je propadlo na koncu je imel denar samo za ene dobre čevlje.

Če bi bila jaz na mestu tvojega očeta bi ravnala enako.
Kako boste ve poskrbele za njegov dom, če vam denar razda, če nimate prihodkov še zase ne dovolj. Ne boste, ane.
Kaj pa bi naredila – plačala bi vam izobraževanje, da bi si lahko poiskale (boljšo) službo.
Tako kot pravi tisti pregovor – na daj revežu rib, nauči ga ribariti.

New Report

Close