Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek PRABABl

PRABABl

Potem je tudi tvoj veliki vodja en izrojeni gobezdač.Na lastna ušesa sem ga slišal kako je imenoval svoje davkoplačevalce od katerih živi ko bubreg v loju vsaj 25 let,z nazivom ZOMBI.

Prvič slišim, da ima kakšen politik svoje davkoplačevalce.
A pol smo takole razdeljeni: Cerar svoje davkoplačevalce, Židan svoje, Karl svoje, Mesečnik svoje itd.?
V poškodovani Sloveniji je možno vse. Celo poškodovani ljudje.

Dobro ti veš kateri kaveljc je imenoval državljane za zombije.Sprenavedanje je vaša lastnost.Vi bivši člani komunistične partije hehe

Sprenevedanje je lastnost tardečih. Od Marxa naprej. V zgodovinopisju o tem vse piše.

Prvič slišim, da ima kakšen politik svoje davkoplačevalce.
A pol smo takole razdeljeni: Cerar svoje davkoplačevalce, Židan svoje, Karl svoje, Mesečnik svoje itd.?
V poškodovani Sloveniji je možno vse. Celo poškodovani ljudje.[/quote]

Ufff, tale uganka bo pa trd oreh za streti. 🙂

Kaj sem ti pa naredila, ko pišeš, . . “”ŽLEHT””!?

Prvič slišim, da ima kakšen politik svoje davkoplačevalce.
A pol smo takole razdeljeni: Cerar svoje davkoplačevalce, Židan svoje, Karl svoje, Mesečnik svoje itd.?
V poškodovani Sloveniji je možno vse. Celo poškodovani ljudje.[/quote]

Ufff, tale uganka bo pa trd oreh za streti. :)[/quote]

Mogoče je za tebe trd oreh, ker nočeš razumeti.
Davkoplačevalec, je tudi volilec. Vsak politik ima svoje volilce, pa tudi menjajo se.
Malo je potrebno “zagristi”, `cel apsurd´, oz. absurd.

Svoje volilce – ja. Vsak ima svoje.
Ne pa davkoplačevalce. Davki z volitvami nimajo nič, ampak z državo, oziroma Davčno upravo. Tako imajo urejeno vse države, tudi Slovenija.

Ufff, tale uganka bo pa trd oreh za streti. :)[/quote]

Mogoče je za tebe trd oreh, ker nočeš razumeti.
Davkoplačevalec, je tudi volilec. Vsak politik ima svoje volilce, pa tudi menjajo se.
Malo je potrebno “zagristi”, `cel apsurd´, oz. absurd.[/quote]

Morda še tole. Iz proračuna, ki ga polnimo davkoplačevalci, se financirajo tudi politične stranke. Vsaka dobi sorazmeren delež. Ene več, druge manj. In pri državni subvenciji strank se ne gleda od katerega volilca je prišel denar. Financira se iz skupnega koša.
Volitve so izrazita politična zadeva, davki pa so del fiskalne strategije.

Za boljše razumevanje še tale link: https://www.dnevnik.si/1042618330

Mogoče je za tebe trd oreh, ker nočeš razumeti.
Davkoplačevalec, je tudi volilec. Vsak politik ima svoje volilce, pa tudi menjajo se.
Malo je potrebno “zagristi”, `cel apsurd´, oz. absurd.[/quote]

Morda še tole. Iz proračuna, ki ga polnimo davkoplačevalci, se financirajo tudi politične stranke. Vsaka dobi sorazmeren delež. Ene več, druge manj. In pri državni subvenciji strank se ne gleda od katerega volilca je prišel denar. Financira se iz skupnega koša.
Volitve so izrazita politična zadeva, davki pa so del fiskalne strategije.[/quote]

Hvala za trud.
Ja, nekatere stranke kar precej dobijo iz skupnega koša. Iz tega skupnega koša, pa se financirajo še mnoge druge institucije, kljub temu, da imajo veliko denarja.
Denar, je bog za vsakega, če ga ni, je kriza.

V knjigi: “Denar je cerkveni bog”, je veliko napisanega.
Tudi to: “Jezus je bil tesar in ne bankir”.

P.s.
Tole nadgradnjo MON-a še ne obvladam. Včeraj sem ugotovila, da zopet nekaj delajo.
Ne morem se prijavit, mogoče je ratalo!?

zadetek v polno:-)))

res sva bila tam parkrat skupaj na obisku.
on pri sinu, jaz pri zetu.

in kaj zdaj?[/quote]

:))) Jah, fajn! Pejta drugič na pijačo in se ne pogovarjajta politiki. Ni vredno živcev, saj sta še mlada.[/quote]

hm, mik,
kdo hodi na obisk k sinu? ? ?

Kaj pa je s tvojim zetom, da mora biti tam!?

:))) Jah, fajn! Pejta drugič na pijačo in se ne pogovarjajta politiki. Ni vredno živcev, saj sta še mlada.[/quote]

hm, mik,
kdo hodi na obisk k sinu? ? ?

Kaj pa je s tvojim zetom, da mora biti tam!?[/quote]

.Kdaj bomo praznovali “100 let? Ti podtaknjenec. Centrala dela na polno in nam širi svojo izpirjeno resnico. Verjetno veš, kaj naredi kukavica? Tako so tebe vstavili. Mi bi pa naj zdaj valili komunistično jajce v gnezdu? Niste toliko brihtni, da bi vam nasedli. Evo, jajce smo vrgli iz gnezda.

hm, mik,
kdo hodi na obisk k sinu? ? ?

Kaj pa je s tvojim zetom, da mora biti tam!?[/quote]

.Kdaj bomo praznovali “100 let? Ti podtaknjenec. Centrala dela na polno in nam širi svojo izpirjeno resnico. Verjetno veš, kaj naredi kukavica? Tako so tebe vstavili. Mi bi pa naj zdaj valili komunistično jajce v gnezdu? Niste toliko brihtni, da bi vam nasedli. Evo, jajce smo vrgli iz gnezda.[/quote]

IPIP, kaj pa tebe žuli? ti izprijeni podtaknjenec!?
Od kje si se pa vzel, zopet en nov nick. Ni kaj, skrivač, sem že večkrat napisala, da je bilo takih skricvačev med WWII mnogo.
Pa pojdiva po vrsti, da ne bo predolg traktat, tercijalke tega ne prenesejo, kleriki pa tudi ne.

1. TI, izprijenec, če bi bil pozoren, natančen pri branju, bi lahko ugotovil moj rojstni datum.
Življenje je odvisno tudi od genov, imam ene in druge, grem lahko tudi prek 100 let.
2. Ha, ha, izprijenec, tvoje izprijeno mišljenje je dobro vidno.
3. Ja, ja, vem, kako ste podtikali razna vaša jajca povsod, . . .
4. TI, izprijenec, mene ni nihče vstavil! TI, poglej tvoje komuniste. Mene ni na seznamu!
5. Ha, ha, že dolgo vem, da niste brihtni. 5. maja 1945, ste mislili, da vas bodo ZAVEZNIKI osvobodili, pa vam, ni uspelolo, še vaši šefi so vas pustili na cedilu in jo popihali v tujino.
Beri, tiste cajtenge, ko so takrat o tem pisale, so tudi na PČ MON-u, tudi to si spregledal.
6. Ja, ja, vsega ste zmožni, tudi to vem.
Si šefu MON-a sporočil, katero jajce si vrgel ven!? jaz imam plačano članarino za leto 2016, Kaj pa TI?, . . .
Zmožni tudi svoje premestiti, pospravit, če vam niso po volji.

Samo en primer:
Associated Press, 29. september 1978, Vatikan. Le triintrideset dni po izvolitvi je sinoči umrl papež Janez Pavel . . . . Poln moči in do zadnjega dejaven, je bil star petinšestdeset let . . . je edini papež v zgodovini, katerega smrt je nastopila brez prič . . . Ko je slišal novico, je kardinal Benelli iz Firenc zahteval obdukcijo . . . Obdukcija ni bila opravljena.
Več in natančno si preberi v knjigi, Umor v Vatikanu. VIR: teh vrstic je iz 31. strani iz te knjige, knjiga pa obsega 319 strani.
Associated Press, pet dni pozneje sem bral, 4. oktober 1978, Vatikan: Krsto iz golega borovega lesa, kakršno uporabljajo za reveže, so obkrožali princi cerkve v svojih bogatih, sijajnih opravah . . . Kardinal Leon Joseph Suenens, bruseljski nadškof, je še zadnjič spregovoril svojemu dragemu prijatelju. . . .

P.s.
Predogleda ne bom delala, napake pa popravi, saj radi popravljate, . . .

.Kdaj bomo praznovali “100 let? Ti podtaknjenec. Centrala dela na polno in nam širi svojo izpirjeno resnico. Verjetno veš, kaj naredi kukavica? Tako so tebe vstavili. Mi bi pa naj zdaj valili komunistično jajce v gnezdu? Niste toliko brihtni, da bi vam nasedli. Evo, jajce smo vrgli iz gnezda.[/quote]

IPIP, kaj pa tebe žuli? ti izprijeni podtaknjenec!?
Od kje si se pa vzel, zopet en nov nick. Ni kaj, skrivač, sem že večkrat napisala, da je bilo takih skricvačev med WWII mnogo.
Pa pojdiva po vrsti, da ne bo predolg traktat, tercijalke tega ne prenesejo, kleriki pa tudi ne.

1. TI, izprijenec, če bi bil pozoren, natančen pri branju, bi lahko ugotovil moj rojstni datum.
Življenje je odvisno tudi od genov, imam ene in druge, grem lahko tudi prek 100 let.
2. Ha, ha, izprijenec, tvoje izprijeno mišljenje je dobro vidno.
3. Ja, ja, vem, kako ste podtikali razna vaša jajca povsod, . . .
4. TI, izprijenec, mene ni nihče vstavil! TI, poglej tvoje komuniste. Mene ni na seznamu!
5. Ha, ha, že dolgo vem, da niste brihtni. 5. maja 1945, ste mislili, da vas bodo ZAVEZNIKI osvobodili, pa vam, ni uspelolo, še vaši šefi so vas pustili na cedilu in jo popihali v tujino.
Beri, tiste cajtenge, ko so takrat o tem pisale, so tudi na PČ MON-u, tudi to si spregledal.
6. Ja, ja, vsega ste zmožni, tudi to vem.
Si šefu MON-a sporočil, katero jajce si vrgel ven!? jaz imam plačano članarino za leto 2016, Kaj pa TI?, . . .
Zmožni tudi svoje premestiti, pospravit, če vam niso po volji.

Samo en primer:
Associated Press, 29. september 1978, Vatikan. Le triintrideset dni po izvolitvi je sinoči umrl papež Janez Pavel . . . . Poln moči in do zadnjega dejaven, je bil star petinšestdeset let . . . je edini papež v zgodovini, katerega smrt je nastopila brez prič . . . Ko je slišal novico, je kardinal Benelli iz Firenc zahteval obdukcijo . . . Obdukcija ni bila opravljena.
Več in natančno si preberi v knjigi, Umor v Vatikanu. VIR: teh vrstic je iz 31. strani iz te knjige, knjiga pa obsega 319 strani.
Associated Press, pet dni pozneje sem bral, 4. oktober 1978, Vatikan: Krsto iz golega borovega lesa, kakršno uporabljajo za reveže, so obkrožali princi cerkve v svojih bogatih, sijajnih opravah . . . Kardinal Leon Joseph Suenens, bruseljski nadškof, je še zadnjič spregovoril svojemu dragemu prijatelju. . . .

P.s.
Predogleda ne bom delala, napake pa popravi, saj radi popravljate, . . .[/quote]

Ta post zgoraj sem jaz, “PRABABI” napisala, prišlo pa je, da je napisal “Gost”
Od zadnjega pisanja je zopet nekaj drugače, . . .

Proba, . .

Bila sem prijavljena, kako deluje ta nadgradnja, . .

Še ena proba. 🙂

Vse je mirno, ali dela nadgradnja, počasi bo, . . . bo, . . .

:))) Jah, fajn! Pejta drugič na pijačo in se ne pogovarjajta politiki. Ni vredno živcev, saj sta še mlada.[/quote]

hm, mik,
kdo hodi na obisk k sinu? ? ?

Kaj pa je s tvojim zetom, da mora biti tam!?[/quote]

Ja, take nebuloze pišeš!!!
Pišeš, v prvem postu, da jih jaz pišem!”

Poboljšaj se! Saj imaš dobrega trepljača! :-)))

zdaj pa ni več dolgčas:-)))

KULTURA po KULTURNEM PRAZNIKU, slabo se piše kulturi.

Ti, lepih besed enostavno nimaš! Niti, danes jih nisem zasledila v tvojem pisanju.
Pišeš: “Namerno pišemo vsi, ki imamo namero pisati.”
Ti, namerno “nemarno” pišeš! Pač, uživaš v tem.

Ja, jaz pa ti vračam, primerno tvojemu čvekanju, če mi čas dopušča.
Lansko leto sem zelo malo pisala, ni bilo časa. Sem pa nekaj tem od leta 2015, le prebrala na preskok.
Kulturnega pisanja nisem zasledila, tudi pri tistih ne, ko bi MORALI kulturno pisati že po svoji izobrazbi.

Nekdo je odprl temo: Andrej. M. Poznič, “Komunistični veliki teden”, napisal samo del članka in link Demokracije. Sem pa ta članek brala v Časniku, v eni drugi temi je bil naveden v aprilu 2015.
Tam je več njegovih člankov, kakšni so jih preberi, oceni, če jih še nisi, v arhivu so. Jaz sem jih prebrala.

Ja, PRABABI bere vse, kar ji pride pod roko, tudi tole:

Omenjeni gospod, je rojen slovenskim staršem v Buenos Airesu, je dr. moralne teologije župnik in publicist.
Leta 1986 je vstopil v ljubljansko bogoslovje in bil leta 1992 posvečen v duhovnika. Bil je predsednik ŠOU.
Doktoriral je v Rimu leta 2000.

Še link: http://www.casnik.si/index.php/2015/04/24/komunisticni-veliki-teden/

Le potrudi se in preberi vse njegove članke.[/quote]

Na tole pisanje ni bilo odgovora. Niti na link ČASNIKA ni kliknil.
Verjetno tudi prebral ni, ker mu je zaudaarjalo.
Dokler bodo imeli take duhovnike, se jih bodo res verni verniki še izogibali in se jih sramovali.

Nazadnje sem prebral njegov članek, ki se glasi:

Krst ni kot partijska knjižica, datiran na – 1. JUN. 2014,

Bil je v Reviji NSZ, pred nekaj dnevi je nekdo tukaj prilepil link.

Še dobro, da niso vsi potomci emigrantov taki.

So tudi drugega mišljenja in vedo, da je bila kolaboracija domobrancev z okupatorjem nesprejemljiva.

Gregor Kranjc je sin slovenskih emigrantov, napisal je knjigo:
HOJA S HUDIČEM

OKUPACIJA SLOVENIJE IN KOLABORACIJA, 1941 – 1945

Zopet mi je izpadel “a” v stavku:

Nazadnje sem prebrala , .. (ne prebral ..) njegov članek, ki se glasi:

“a”, mi vedno nagaja, ga zmanjka, ali pa jih je preveč! :-))))))))))))

hm, meni ne nagaja:-)))

te imam že kar nekaj časa pogruntanega, mi pa še ni čisto jasno, zakaj bi rad bil to, za kar se izdajaš.

hm, meni ne nagaja:-)))

te imam že kar nekaj časa pogruntanega, mi pa še ni čisto jasno, zakaj bi rad bil to, za kar se izdajaš.[/quote]

hm — mik,
hahaha, meni nič ne nagaja. :-))) pišeš!
Sem vedla, da se boš oglasil, ampak, jaz zaradi “aaa”-jev ne bom kupovala nove tipkovnice.
Pa če se mi pojavijo prek cele vrste, – ali pa manjkajo

Hahaha, pogruntano me imaš zato, ker papagajsko ponavljaš tistega trepljača in razne VN, savitri in še in še bi lahko naštevala.
S tem, kar sem, sem zadovoljna.

:))) Jah, fajn! Pejta drugič na pijačo in se ne pogovarjajta politiki. Ni vredno živcev, saj sta še mlada.[/quote]

hm, mik,
kdo hodi na obisk k sinu? ? ?

Kaj pa je s tvojim zetom, da mora biti tam!?[/quote]

hm, mik,
Kaj pa je s tvojim zetom, da mora biti tam?
Nisi še povedal s kom si bil tam na obisku. :-))) Sta mogoče s tistim v žlahti, :-)))

Z menoj nisi bil tam, LAŽEŠ, DA SI BIL! Hahaha :-))))))))))))))))))))

Lahko noč.

hm, mik,
kdo hodi na obisk k sinu? ? ?

Kaj pa je s tvojim zetom, da mora biti tam!?[/quote]

hm, mik,
Kaj pa je s tvojim zetom, da mora biti tam?
Nisi še povedal s kom si bil tam na obisku. :-))) Sta mogoče s tistim v žlahti, :-)))

Z menoj nisi bil tam, LAŽEŠ, DA SI BIL! Hahaha :-))))))))))))))))))))

Lahko noč.[/quote]

laganje je tvoja “odlika”, ne moja.

ja, moj zet pravi, da si ti njegov ata.
in to mu kar verjamem, tudi on namreč pogosto laže.

New Report

Close