Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pramen- prameni

Pramen- prameni

zakaj nekateri pramenom rečejo “pramena”? a ne poznajo sklanjatve in spola ali je to kakšna fensi pogruntavščina?

Ne znajo … kaj hocemo …
Meni gre najbolj na zivce polovicno vikanje: Gospa, boste se kaj vzela?
Mi grejo kar dlake pokonci.
Bove se kaj?
Ce ljudje gpvprijo narecno, ok, ne pa kar nekaj v tri krasne …

Uuu, se ena taksna:
stropovi!
Vse, ki delate pri nepremicninah, naprosam, da se tega cim prej znebite!

Še vse je sprejemljivo, ampak to da pa nekoga vikaš, on pa tebe tika pa je višek… Takega brez problema “polvikam”.

Al pa ‘temu je tako’, jebelacesta, komu ali čemu vendar? Tako je ali pa ni tako.

Pol pa še slišiš, da to uporablja kulturminister, pa te vse mine.

pramena -to pa tud mene že od nekdaj motil. Sploh ne vem iz kje to pride, mi ni jasno. Pramen-ednina, prameni-množina. Pramena je pa kr neki

guspa, ste že čist obšlesana, a bi si danes pramena nardila?
pa mamo dve al pa tri muhe na en mah :))

meni ena izmed hujših:

Ubijemo jajco….

eh, še povedat ne vem tako butasko kot nekateri, vglavnem napačna sklanjatev besede jajce me moti.

ali pa dam otroka v jajčko (tista zadeva za dojenčke), a potem je to jajčka?

ne, lupinica…. tudi to mi je smešen izraz…

Mi smo rekli jajčka.

Ko sem prvič slišala besedo “pramena”, sem mislila, da je to spet kaka podobna fora kot beseda “skripta” ipd. Sem bila prepričana, da je Toporišič spet malo besede okrog obračal. Preverjala nisem pa nikoli, zato sem prav presenečena, ko pravite, da to v bistvu ni pravilna oblika. Pa vsi frizerji jo imajo na ceniku.

Meni gredo pa dlake pokonci, ko slišim “iz kje”…:))))

Halooo? iz kje to pride…ha ha

Pramena ja :-), tudi mene zbode, ko preberem to besedo. Pa pustimo forum ob strani, tukaj je mogoče prebrati vse mogoče (možovi…), to besedo sem že velikokrat zasledila v ravijah in frizerskih salonih. Tam si je res ne smejo privoščiti.

Živi in pusti živeti

gretka, si se zmotila?

Ali pa ti zares prebiraš ravije?

;)))

pramena je tak čifurski izraz

New Report

Close