Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pravna fikcija in ti živo bitje

Pravna fikcija in ti živo bitje

Rodilo,rodil/a si se v svet, kjer so nekateri tebi podobni že dolgo nazaj razmišljali, kako s prvimi trenutki ko prideš na svet s teboj obračunati,da jim slučajno
ne bi sčasoma postalo,postal/a rival, nasprotnik enakovrednih moči ali mogoče še kaj več.

“Nastala” je pravna fikcija. Z njo pa tudi umetna hierarhija.

Tako, da ko se rodiš se ti izbere ime. Poleg imena pa se “ustvari” pravna fikcija, ki naj bi se navezovala nate. Z vpisom v matični register državljank,državljanov.

Od trenutka, ko je pravna fikcija “ustvarjena” pa tako v državi nisi prepoznano, prepoznan/a, kot živa duša,živo bitje ampak, kot pravna fikcija. Med najbolj znanimi pravnimi fikcijami je tako oseba.

Torej, oseba, moškega, ženskega spola.

Oseba je pravna fikcija. Oseba ni živo bitje. Oseba ima lahko opisane lastnosti živega bitja ni pa to živo bitje.

S tem ko gre življenje dalje pa se ti,kot živo bitje poistovetiš s pravno fikcijo. To pomeni, da družba, ki je že zapeljana in ne vidi zvijače v kateri in po kateri živi s samim odnosom do tebe tudi tebi daje vedeti, da si oseba in ne živo bitje.

Sčasoma se zgodi,da ko samo, sam/a pričneš komunicirati z družbo in postaneš dojemljivo, dojemljiv/a se odzivaš na to, da si oseba. To pomeni, da tudi če bi te
kdo vprašal si ti oseba tega in tega imena, mu pritrdiš, da si.

S tem pokažeš, da si se poistovetilo, poistovetil/a s pravno fikcijo in nisi tisto kar si bilo, bil rojen/a.

Ko se s tem poistovetiš pa se pričneš poistovetiti tudi z drugimi pravnimi fikcijami, ki naj bi “obstajale”. Seveda ne obstajajo, saj so fikcija in ne morejo obstajati ampak jih ti s svojim verovanjem in poistovetenjem z njimi prikazuješ, kot da so, tako pa tudi uvajaš v veljavo.

S tem živo bitje, ki se je rodilo ni upoštevano ne pri tebi ne pri drugih ampak samo pravna fikcija.

Živo bitje ko se rodi nima imen, kot jih poznamo v vsakodnevnem življenju. Živo bitje se rodi po svoji vrsti ne rodi pa se z imenom. Vendar pa se živo bitje, čeprav je rojeno po svoji vrsti individualno razlikuje od vseh drugih svoje vrste. Je eden in edini tak.Je eno in edino takšno.Je ena in edina taka.
Oseb (pravnih fikcij) je mnogo (navidezno-fikcijsko-iluzorno).

Tako, kot je mnogo oseb je tudi imen mnogo. Ti, kot živo bitje, ki si bilo, bil/a rojeno,rojen/a pa si eno in edino,eden in edini, ena in edina.

Z “ustvaritvijo” pravne fikcije, ki naj bi se navezovala nate pa postaneš eden, ena izmed mnogih.

Če je biti eno in edino, eden in edini,ena in edina nekaj izrednega, nekaj neponovljivega, nekaj kar še ni bilo in nikoli več ne bo pa je biti eden, ena izmed mnogih, kot pravna fikcija nič posebnega ter nekaj, kar je večkrat vsak dan, bilo je in bo.
Pomembnost razlikovati med pravno fikcijo in samim sabo je tako pomembno, kot razlikovati med seboj in nekom drugim.

Zato pravim, da ko se zgodi, da spoznaš, kaj je pravna fikcija in v kakšno in s kakšno zvijačo si bilo zapeljano, zapeljan/a od rojstva, da bi bilo vodljivo, vodljiv/a, ubogljivo, ubogljiv/a in ne samo svoje, samo svoj/a pomeni, da si se prebudilo, prebudil/a ali začelo,začel/a prebujati.

Dosežeš točko resnice, ki ti je lahko temelj za prepoznavo laži in zvijače. Ko to točko zavedanja dosežeš pa tudi, če te nekdo naslavlja s pravno fikcijo ali pa uporabljaš pravno fikcijo za delovanje v družbi pa se več ne poistovetiš z njo. Saj ti postane jasno,da pravna fikcija nisi ti niti pravna fikcija ni ti in nikoli ni bila. Pravna fikcija je iluzija ti pa si pravo živo bitje in kot tako rojeno in res obstajaš pa naj kdo verjame vate ali ne.

( https://www.youtube.com/watch?v=Meypvtweb2s )

Meni je vse jasno, sem vse recimo razumela, ne kot ono, ampak kot ona. Samo veš kaj pa me zares zanima, kako bi me drugi klicali, če ne bi imela imena? Tudi indijanska plemena, ki so zame prvinska, si med seboj dajejo imena: Beli orel, Črni medved itd. …

Odgovor na objavo uporabnika
Grenivka422, 06.09.2021 ob 22:21

Meni je vse jasno, sem vse recimo razumela, ne kot ono, ampak kot ona. Samo veš kaj pa me zares zanima, kako bi me drugi klicali, če ne bi imela imena? Tudi indijanska plemena, ki so zame prvinska, si med seboj dajejo imena: Beli orel, Črni medved itd. …

Si svoje bitje, pripadaš sebi. Kdo lahko tebi izbere ime? Ja ti sebi. Kdo in kdaj lahko tebi spremeni ime če hoče?

Ja ti in to kadarkoli. Razumete.

Igra iluzije in sama iluzija nima meja in se lahko spreminja kolikor se hoče in kadarkoli hoče.

 

Država lahko zapiše, da imaš dva metra v višino in to v zakon lahko zapiše in ves zadrogiran parlament to sprejme (primer). V prvem členu lahko piše, da imaš dva metra v višino. V reali pa imaš 1,55 cm. Nima veze, kaj so zapisali še vedno bo to držalo, kar je res in ne da boš od potrjenega zakona naprej dva metra visok.

Zakaj takih zakonov ne pišejo? Ja zato, ker bi prehitro spoznali laž in zavajanje. Zato uvajajo takšne zakone, kjer podležeš manipulaciji in zavajanjem.

Odgovor na objavo uporabnika
Darwin323, 06.09.2021 ob 22:34

Si svoje bitje, pripadaš sebi. Kdo lahko tebi izbere ime? Ja ti sebi. Kdo in kdaj lahko tebi spremeni ime če hoče?

Ja ti in to kadarkoli. Razumete.

Igra iluzije in sama iluzija nima meja in se lahko spreminja kolikor se hoče in kadarkoli hoče.

 

Rodiš se brez imena, brez priimka, brez članstva v cerkvi ali pripadnosti njej, brez državljanstva , brez testa in qr kode v roki, brez interneta, brez mobitela v roki ali v riti….

Vse je prevara, razumite to, da je vse prevara razen ti gol nisi, ker gol si bil resnično rojen. Tudi obleka prikrije goloto, prikrije resnico takšno, kot je. Ker zemljani (mnogi, res mnogi) ne razumejo tega pa gre zavajanje še dlje in prevara je še večja. Bolj, kot si v prevari in prevaran bolj si na napačni poti do resnice ali od resnice.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Darwin323, 06.09.2021 ob 22:44

Rodiš se brez imena, brez priimka, brez članstva v cerkvi ali pripadnosti njej, brez državljanstva , brez testa in qr kode v roki, brez interneta, brez mobitela v roki ali v riti….

Vse je prevara, razumite to, da je vse prevara razen ti gol nisi, ker gol si bil resnično rojen. Tudi obleka prikrije goloto, prikrije resnico takšno, kot je. Ker zemljani (mnogi, res mnogi) ne razumejo tega pa gre zavajanje še dlje in prevara je še večja. Bolj, kot si v prevari in prevaran bolj si na napačni poti do resnice ali od resnice.

 

Jaz se tudi borim za pravičnost in me krivice na svetu zelo bolijo. A moje ime tu ne igra vloge (razen pri rasizmu ali nestrpnosti do drugih ver in narodnosti).  Gol tudi ne moreš okrog hodit po svetu, ne samo zaradi sramu, ampak se lahko razboliš. Zanima me, v kateri starosti bi po tvoje otrok moral sam sebe krstit, če-ni potrebno, in sam sebi dati ime? Za veliko stvari ti dam prav, pri enih stvareh pa ni logike.

Odgovor na objavo uporabnika
Grenivka422, 06.09.2021 ob 23:37

Jaz se tudi borim za pravičnost in me krivice na svetu zelo bolijo. A moje ime tu ne igra vloge (razen pri rasizmu ali nestrpnosti do drugih ver in narodnosti).  Gol tudi ne moreš okrog hodit po svetu, ne samo zaradi sramu, ampak se lahko razboliš. Zanima me, v kateri starosti bi po tvoje otrok moral sam sebe krstit, če-ni potrebno, in sam sebi dati ime? Za veliko stvari ti dam prav, pri enih stvareh pa ni logike.

Kje ni logike? Pri imenu?

Naj nekaj napišem od logike imena.

Ko si rojen, te prvič vidijo, takega kot si ti in tebe nasploh.

Predstavljaj si, da prideš mimo prvič (mimo njih, ki ti dajo ime).

Prvič te zagledajo in rečejo, lej GRENIVKA je. ALO? Kakšna GRENIVKA? Kdo si ti? Kako vedo?

NE VEDO.

Če bi vedeli, kdo si, ti ne bi dali imena ampak bi ime že poznali.

Tako, ko se rodiš (“prideš mimo”) in “oni” ti dajo ime.

Te je kdo vprašal, ali hočeš biti Gašper, Marija, Simon, Francka?

Določili so ti ime. Po logiki,ki jo omenjaš in da te lahko pokličejo, seveda lahko sprejmeš, da imaš ime, ampak ali si res ti to ime ali se le odzivaš nanj, ker te od nekdaj tako kličejo?

Kot si se rodil brez papirjev in državljanstva si se rodil tudi brez imena.

Kaj ni malo , vsaj malo butasto, da nekdo reče, kot prvič te zagleda,OH LEJO FRANCKO?

Resnica življenja je bolj preprosta.

Kdo če ne ti lahko o tebi odloča? Kdo če ne ti lahko odloči, da imena sploh ne boš imel?

Res, da ne razumemo jezika živali ampak, da bi slišali kako neka žival, kliče Jožefa pa tudi ni vsak dan. (edino je pa res, da s temo o opicah in da je človek opica pa se to res dogaja vsak dan), sicer pa ne.

Bom nekaj povedal. Ste imeli, kdaj psa? Npr. ne razumem psa, ki laja kaj (pove). Ampak, če poznam psa in sem mu gospodar in če bi lajalo več psov in bi slišal več psov bi prepoznal lajež psa, ki sem se mu postavil za gospodarja. Na kratko ločil bi kateri je moj kateri ni. Torej brez imena in poznavanja njihovega jezika.

Morda se primer zdi čuden ampak NI čuden.

Širina razumevanja je v vsem in o vsem.

 

Glede golote:

Praviš @Grenivka422, da ne moreš okrog hoditi gol.

Naj povem:

Nikoli drugače nisi hodila, kot gola. Ja golota je zakrita. Ampak tudi če je golota zakrita je še vedno golota.

Zato resnica tudi, če je prikrita, zakrita še vedno je le gola resnica.

Pravijo obleka naredi človeka.

Človek je bitje, ki tudi laže, prikriva, manipulira, ubija, zavaja, se spreneveda itd.

Resnica, ki je rojena pa taka ostaja pa naj se obleče v kar koli želi. Če resnica ostaja takšna, kot je in sebi zvesta, potem ne glede na to kaj bo oblekla bo ostala resnica in ne bo pozabila, da je resnica. Tudi, če bi se zgodilo, da pozabi je v bistvu še vedno le gola resnica, le pozabila je kaj je bila in je.

Zato se ljudje danes poistovetijo s tistimi že stokrat omenjenimi fikcijami, poklici itd. In ne delujejo iz resnice ter kot resnica ampak iz tistega s čimer so se poistovetili in mislijo, da so. Naj si mislijo, da so kar hočejo in naj nase navlečejo, kar hočejo še vedno so le gola resnica in taki so bili tudi rojeni.

Odgovor na objavo uporabnika
Darwin323, 07.09.2021 ob 00:01

Glede golote:

Praviš @Grenivka422, da ne moreš okrog hoditi gol.

Naj povem:

Nikoli drugače nisi hodila, kot gola. Ja golota je zakrita. Ampak tudi če je golota zakrita je še vedno golota.

Zato resnica tudi, če je prikrita, zakrita še vedno je le gola resnica.

Pravijo obleka naredi človeka.

Človek je bitje, ki tudi laže, prikriva, manipulira, ubija, zavaja, se spreneveda itd.

Resnica, ki je rojena pa taka ostaja pa naj se obleče v kar koli želi. Če resnica ostaja takšna, kot je in sebi zvesta, potem ne glede na to kaj bo oblekla bo ostala resnica in ne bo pozabila, da je resnica. Tudi, če bi se zgodilo, da pozabi je v bistvu še vedno le gola resnica, le pozabila je kaj je bila in je.

Zato se ljudje danes poistovetijo s tistimi že stokrat omenjenimi fikcijami, poklici itd. In ne delujejo iz resnice ter kot resnica ampak iz tistega s čimer so se poistovetili in mislijo, da so. Naj si mislijo, da so kar hočejo in naj nase navlečejo, kar hočejo še vedno so le gola resnica in taki so bili tudi rojeni.

No saj en delček je res, sploh tisto o manipuliranju. Tu bi lahko ure in ure pisala ti in jaz. To kar ti vse pišeš tu, pa je za večino forumašev kvantna fizika.

Saj zna biti dovolj, da me ti razumeš. Drugi tebe, tretji njega in tako naprej,.

New Report

Close