Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Praznik

Praznik

Danes imamo pa praznik!!

Kaj čmo, takšni smo, takšno imamo.

Čestitke vsem nostalgikom!

Bil je edinstven, čudežno lep čas.

Kakšen praznik?

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Bile je res edinstven čas… naj ostane edinstven. Naj se nikoli ne ponovi. Kar se tiče pa čudežev tistega časa je pa čudež, da smo preživeli.

jah ti si pa res en ubogi revež, ki ga je prejšni sistem totalno poteptal in je komaj preživel.

resno me zanima , ali si v prejšnjem sistemu sploh že bil na tem svetu??:)))

http://sl.wikipedia.org/wiki/AVNOJ

Kaj misliš, kakšen praznik proslavljajo levičarji na tem forumu?

Ja samo res. Jaz se še zdaj spomnim, kako so s sekirami in lopatami tekali za mano, jaz pa komaj rešila živo glavo.
Daj ne pretiravaj, ker mi v Jugi nismo občutili niti procent tiste najhujše oblike komunizma, ki se je dogajala drugod. Prave totalitarne oblike komunizma, ki je bila značilna za Kitajsko, države Indokine, Kubo, Rusijo nismo niti imeli, ker če bi jo, potem Janša danes ne bi niti med živimi bil. Kar pa seveda ne pomeni, da tega sistema na dosti področjih ne obsojam, ker ga.

O, bi bil, bi. Malo je bilo tako predanih in “pravovernih” komunistov :-))))

O, bi bil, bi. Malo je bilo tako predanih in “pravovernih” komunistov :-))))[/quote]

Če pa on velja za največjega borca proti komunizmu. In v sistemu, ki ga on opisuje in njemu enako misleči, ne bi preživel.

Lahko je postat borec proti nečemu kar več ne obstaja. Če pa posteneš v času, ko je to nekaj že na smrtni postelji, potem si pa sploh heroj :-))))

Hja ti si pa še večji heroj, ko razpravljaš o stvari, ki je nisi doživel. Ne vem zakaj so ljudje tako masovno glasovali proti jugi če jim je po tvoje bilo tolk fajn?

Niso glasovali proti Jugi, ampak proti njenemu političnemu sistemu. Komunizem je to državo uničil in v ljudeh rodil sovraštvo in odpor. Žalostno, ampak resnično.

Česa nisem doživel? In Juga ni bila samo v času osemdesetih in začetka devetdesetih. Je bila tudi že prej. In tudi jaz sem glasoval za osamosvojitev. Ker tisto, kar se je obetalo z Miloševičem je bilo daleč od tistega, kar je bilo pod Titom.

Niso glasovali proti Jugi, ampak proti njenemu političnemu sistemu. Komunizem je to državo uničil in v ljudeh rodil sovraštvo in odpor. Žalostno, ampak resnično.[/quote]

Ravno obratno, na plebiscitu 1990 so ljudje glasovali predvsem za samostojno Slovenijo.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Klinc pa tak praznik, če nismo frei.

Niso glasovali proti Jugi, ampak proti njenemu političnemu sistemu. Komunizem je to državo uničil in v ljudeh rodil sovraštvo in odpor. Žalostno, ampak resnično.[/quote]

Ravno obratno, na plebiscitu 1990 so ljudje glasovali predvsem za samostojno Slovenijo.[/quote]

Spider, isto misliva, brez skrbi, samo da si se ti zapičil v neko dejstvo, nočeš pa pogledat širše. Želja po osamosvojitvi ni izhajala iz slabosti Juge kot države, ampak iz slabosti njenega političnega sistema in posameznikov, ki so se imeli za male bogove.

To se strinjam.

Mi smo šli v samostojnost, ker se je pojavil Milošević in je postalo očitno, da hoče postati novi Tito in imeti absolutno oblast v Jugoslaviji.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

A ne zaradi več tisočletnih (ne vem, za kako hudo pretiravanje je že šlo) teženj slovenskega naroda po svoji državi?

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

Recimo. Samo da bi Slovenci izgubili marsikaj od tistega, kar je bilo pod Titom pridobljenega. In tega sploh ni bilo malo. Tako v narodnostnem kot ekonomskem smislu.

Tudi eden izmed razlogov, pa ne edini.

Ne.:)

Tako smo samo rekli, ker se lepo sliši.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Ne.:)

Tako smo samo rekli, ker se lepo sliši.[/quote]

Zdaj mi je jasno marsikaj. Da so tudi tisto o drugi Švici govorili samo zato, ker se je lepše slišalo.

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

Ne.:)

Tako smo samo rekli, ker se lepo sliši.[/quote]

Zdaj mi je jasno marsikaj. Da so tudi tisto o drugi Švici govorili samo zato, ker se je lepše slišalo.[/quote]

Ja kaj bi pa ti rada.da bi se priklonili Miloševiću?

Najbrž res..

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Tudi eden izmed razlogov, pa ne edini.[/quote]

Glavni.

Če se spomniš, smo naprej rekli, da gremo v konfederacijo.Srbi o tem niso hoteli nič slišati, ker niso hoteli živeti od svojega dela, raje še naprej od slovenskega.

Zato smo potem, ko smo vidlei, da konfederacije ne bo, šli v samostojnost.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Ti nikoli ne moreš tako zelo ne imeti rad Miloševića, kot ga jaz nimam rada. Zapomni si to za v prihodnje. Ko mi boš znova naprej metal tega pokojnika.

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

New Report

Close