Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek prehranjevanje po novo

prehranjevanje po novo

Česa? Juh iz vrečk? V 80. in 90. so bile pravi bum. Razen goveje juhe (ki pa so ji tudi dodali ne vem koliko govejih kock in soli), so bile juhe vse iz vrečk. Dodajali so prežganje vsepovsod v mineštre, joto, fižolovo juho, pa še to je moralo biti s suhim mesom, drugače je bila premalo “močna”. Kje si ti živela, da se spomniš črnega kruha in jabolk in mesa iz juhe, drugega pa skoraj nič, pa ne vem. Ali pa si ena tistih, ki so pač živeli v pomanjkanju. Ker temu takrat nismo rekli “zdrava hrana”.[/quote]

Ja, to se je takrat tretialo kot pomanjaknje. Medtem, ko ste nekateri mlatili bel kruh in pašteto 🙂

Tista spodaj, ki piše o špagetih aglio olio je poskusila, ali ne? Ampak preveč rigorozno, da bi bilo njeni družini dobro. Morala bi začeti z nekaj malimi koščki poli salame, ki jo pocvreš na olju, dodaš česen in čili ter čisto malo smetane ter parmezan. Pa bi jim bilo všeč. Drugič pa vedno manj salame in vedno več drugega. Pač način je bil napačen, ampak ženska se trudi. Po tem, ko si jo pa takole napadla, je najbrž še bolj zavzeto zaverovana v svoj prav. Napadla pa je nisi zato, ker bi želela, da ženska spremeni prehrano, ker dobro veš, da je ne bo, če ji rečeš, da spada v jamo, ampak zato, ker si hotela njo potlačiti, sebe pa povzdigniti. Ali ne?

Zakaj je nujna taka zajedljivost? Tudi jaz sem takrat živela, stara sem 51 let. Omenjam dokumentarno oddajo, ker je pač zelo dobro opisala življenje cele generacije. Ti si takrat živela in TI SI jedla tako, kot praviš, da si. V dokumentarcu so pa malo širše zastavili zadevo in zajeli vanjo celo generacijo ljudi in večinsko prehranjevanje v tistem času. Je zdaj kaj bolj jasno?

Pol kosa kruha in jabolko za malico? Tudi sama sem bila v OŠ v 70. letih, pa se spomnim mortadele, sardelnih namazov z maslom, paštet in hrenovk. Samo kruha in jabolk se pa spomni moja mati, ki je zdaj stara 80 let. No, morda si pa ti iz te generacije? Ali pa je bila šolska prehrana zelo različna po različnih šolah. Doma je pa babica pripravljala cmoke s slivami, potice z orehi itd. Hrana je vsekakor bila veliko bolj nasitna in z veliko bolj intenzivnim umetnim okusom kot danes, pa soljenje je bilo v modi.:))

Drugič pa malo manj iskanja dlake v jajcu in želje po takojšnjem negiranju nečesa, kar nekdo napiše. Zakaj že? A je res tako nujno kazati svoj ego vsem navzočim?[/quote]

Te lahko vprašam, s katerega konca Slovenije pa si? Toliko o teh umetnih okusih razpredaš, da me res zanima. Jaz osebno sem za vegeto prvič slišala, ko sem prišla v službo, pred 35 leti, prej nikoli. V moji okolici je ni uporabljal nihče. Prav tako ne raznih juh iz vrečke, kock in podobnega. Smo očitno imeli vsi srečo, da so takrat mame delale še od šestih do dveh in so lahko vsak dan kuhale, srečnice:))). Je pa res, da prežganje je pa moja uporabljala, pa vse je delala na svinjski masti, to pa res.

Pa pri nas v šoli za malico tudi ni bilo mortadele, pa raznih namazov, hrenovk in podobnega. Je pa res, da sem bolj na kmetih gor zrasla, mogoče je pa to razlog?

Česa? Juh iz vrečk? V 80. in 90. so bile pravi bum. Razen goveje juhe (ki pa so ji tudi dodali ne vem koliko govejih kock in soli), so bile juhe vse iz vrečk. Dodajali so prežganje vsepovsod v mineštre, joto, fižolovo juho, pa še to je moralo biti s suhim mesom, drugače je bila premalo “močna”. Kje si ti živela, da se spomniš črnega kruha in jabolk in mesa iz juhe, drugega pa skoraj nič, pa ne vem. Ali pa si ena tistih, ki so pač živeli v pomanjkanju. Ker temu takrat nismo rekli “zdrava hrana”.[/quote]

Ja, to se je takrat tretialo kot pomanjaknje. Medtem, ko ste nekateri mlatili bel kruh in pašteto :)[/quote]

saj to je čista resnica. Res se je takrat tretiralo kot pomanjkanje, če si jedel črn kruh in jabolko za malico.

daj nehaj, se smešit, no.

No, pa mi naštej nekaj motivov, zakaj bi nekdo, ki je odrasel ob določeni hrani in mu je ta hrana dobra, jo uživa celotna njegova družina (več generacij) brez nekih vidnih zdravstvenih posledic.

Zakaj točno?

Ker je nekaj prebral na internetu, ker si ga ti poslala v jamo?

Kaj naj bo njegov motiv?

Ma daj avtorica, prehranske navade so se spremenile, ker je več vsega na razpolago, predvsem mesa in rib, tistih eksotičnih superživil ne bom omenjal.
Kdo vraga pa je sardine na peki papirju, razen prismod, ki mislijo da živijo zdravo?
Sardine in vse ribe morajo bit lepo zapečene na olju na hitro pri visoki temperaturi, da je okusno.
Solata se je vedno na veliko jedla, od različnih zelenih solat, fižola, paradižnika, kumar, zelja, gob, paprike, .. seveda se pa ni sočila.
Regrat brez domače prekajene slanine, ki se malo pocvre in prevre s kisom, ni vreden nič
Pečenka je bila že prej, zdaj je lahko pogosteje, pa tudi kak odojek s hrustljavo kožico, pečen kozliček, tudi ovčetina ni slaba, teletina tudi ne, ocvrto domače piščančje, prekajeni izdelki, vse to danes večina ljudi je in je v normalnih količinah še kako zdravo.
Govedine za juho več ni, razen v primeru, da si še kdo upa ubit domačo kravo, ki kmora bit dovolj stara, pa še pri tisti je odvisno kako travo je pasla, da bi bilo meso primerno za res okusno juho…
Prav tako je na razpolago veliko drobovine, od jetrc, srčkov,želodčkov, vampov, kar je bilo včasih težje dobit in se danes dobi vsakodnevno in iz tega lahko pripraviš prav dobre jedi…
Presno pa jedo tisti….eh

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

S tem se ne morem strinjati. Spreminjanje prehranjevalnih navad je izredno težko, sploh če nimaš nekega motiva (zdravstvenih težav) zadaj. Ker se moraš zavestno odločiti, da boš nekaj časa jedel hrano, ki ti ni dobra, za dosego nekega imaginarnega cilja. Saj po določenem času se navadiš, ampak pot do tja je pa hudičevo težka. Sploh če nisi nek gurman po duši in na splošno naklonjen sprejemanju novih okusov. verjemi, da tisti, ki je navajen na poli in kruh za večerjo, mu ajdova kaša in solata tega ne bosta nadomestili. Tako kot ne moreš človeku, ki uživa v svinjski pečenki, kot nadomestek za njo ponuditi soparjen brokoli.

In ker smo še vedno ženske tiste, ki doma večinoma kuhamo, boš s to ‘zanič’ hrano posiljevala še celotno družino. Večina moških ti ob taki spremembi ne bo stala ob strani, otroci pa še manj. Kar pomeni, da bo šlo najverjetneje ogromno hrane v smeti in tega si marsikdo enostavno ne more privoščiti.

Zato pač kljub vsesplošnem obsojanju in malodane linčanju vztrajajo pri svojem, ker niti ne znajo, niti ne zmorejo drugače.[/quote]

Glej, saj pravim zase. Sama sem zmogla spremeniti svojo kuho in svoje prehranjevalne navade ter hkrati navade svojih otrok. S hčero je šlo zelo enostavno, ker že po naravi ljubi zelenjavo in sadje, z možem in sinom malo težje, ampak mož zdaj tudi uživa v novi pripravi hrane, sin pa se trudi.:)) Saj ni šlo od danes na jutri. Počasi počasi sem spreminjala zadeve, najprej malo manj soli, tako da je naši celotni družini zdaj skoraj povsod zunaj vse preslano, razen v res dobrih restavracijah. Recimo kuhanje jote. Najprej sem opustila zgoščevanje, ker je res nepotrebno. Potem sem vzela ven tudi suho meso, zdaj jo jemo samo iz zelja ali repe, krompirja, čebule in fižola. Je odlična. Vsem! Tudi okus se nam je spreminjal skozi 10 let. Zdaj niti slučajno ne moremo nič preslanega, mastnega, cvrtega itd. Pač počasi se da. Moj mož zdaj tudi zunaj za kosilo raje vzame zelenjavno rižoto kot rebrca ali zrezek. Nihče ne pravi, da je treba naenkrat spremeniti prehrano. Vzeti si je treba pač čas. In potem tudi družino prepričaš.[/quote]

A mi še zaupaš, kakšen je bil tvoj motiv? Kaj te je prepričalo v spremembo?

Jaz sem koprčanka. Vegeta? Kaj pa vem, zna biti da res tam na koncu 70. let in v začetku 80 (pa saj o tem obdobju govorim). Ampak vegeto uporabljam kot sinonim za vse kocke in ostale temu podobne zadeve. Pri nas je kuhala babica. Vedno je bil kakšen krompir in meso ali kaj podobnega.In svinjska mast pa prežganja, ja. Zelenjavne rižote?? Hahaha, to bi bila znanstvena fantastika. Rizi bizi, fajn masten ob kakšnem mesu kvečjemu.

Sama sebe sem prepričala, da je to zdravo in da tam po 40. letu že treba malo gledat, kaj daš v usta. Začel mi je rasti krvni tlak, čeprav sem kot mlada vedno imela nizkega. Zdaj je spet v redu. Ni šlo za hujšanje ali kaj podobnega, s tem nima nihče v družini težav. In počasi sem spoznavala, da je taka prehrana, kot jo imamo zdaj, resnično tudi BOLJŠA – okusnejša. Je pa res, da kakšna orto ljubiteljica svinjskih krač in klobas nisem bila nikoli.:)

Tista spodaj, ki piše o špagetih aglio olio je poskusila, ali ne? Ampak preveč rigorozno, da bi bilo njeni družini dobro. Morala bi začeti z nekaj malimi koščki poli salame, ki jo pocvreš na olju, dodaš česen in čili ter čisto malo smetane ter parmezan. Pa bi jim bilo všeč. Drugič pa vedno manj salame in vedno več drugega. Pač način je bil napačen, ampak ženska se trudi. Po tem, ko si jo pa takole napadla, je najbrž še bolj zavzeto zaverovana v svoj prav. Napadla pa je nisi zato, ker bi želela, da ženska spremeni prehrano, ker dobro veš, da je ne bo, če ji rečeš, da spada v jamo, ampak zato, ker si hotela njo potlačiti, sebe pa povzdigniti. Ali ne?[/quote]

Torej odvisnost?
Jaz nikogar ne napadam, me je pa groza, ko občasno vseeno preberem, kaj jeste.
Še vedno, kljub vsem dostopnim informacijam in kljub temu, da poudarjate, kako inteligentne ste.
Aja, zadnje čase se vam gre še celo za otroke, pa jih s strupom futrate vsakodnevno, super.
Mene ni treba nikamor povzdigovat. to z veseljem vam prepustim 🙂

Tista spodaj, ki piše o špagetih aglio olio je poskusila, ali ne? Ampak preveč rigorozno, da bi bilo njeni družini dobro. Morala bi začeti z nekaj malimi koščki poli salame, ki jo pocvreš na olju, dodaš česen in čili ter čisto malo smetane ter parmezan. Pa bi jim bilo všeč. Drugič pa vedno manj salame in vedno več drugega. Pač način je bil napačen, ampak ženska se trudi. Po tem, ko si jo pa takole napadla, je najbrž še bolj zavzeto zaverovana v svoj prav. Napadla pa je nisi zato, ker bi želela, da ženska spremeni prehrano, ker dobro veš, da je ne bo, če ji rečeš, da spada v jamo, ampak zato, ker si hotela njo potlačiti, sebe pa povzdigniti. Ali ne?[/quote]

Torej odvisnost?
Jaz nikogar ne napadam, me je pa groza, ko občasno vseeno preberem, kaj jeste.
Še vedno, kljub vsem dostopnim informacijam in kljub temu, da poudarjate, kako inteligentne ste.
Aja, zadnje čase se vam gre še celo za otroke, pa jih s strupom futrate vsakodnevno, super.
Mene ni treba nikamor povzdigovat. to z veseljem vam prepustim :)[/quote]

A si vedela , ko si tako ozaveščena, da recimo v franciji pojedo nekajkrat več svinjine v primerjavi z drugimi narodi, pa niso nič manj zdravi in imajo celo najmanj rakavih obolenj.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Vse to vem. Ampak jej še ti hrano, kot jo v Franciji pripravljajo in v enakih količinah, pa se nimaš česa bat :p
Saj Italijani tudi full testenin pojejo, pa ne padajo ven, kot nekateri pri nas, a ne?

Kaj pa jeMO? Jaz mislim, da mi doma jemo zdravo. Kaj od tega, kar sem napisala, da jemo, se pa tebi zdi strup?

Tista spodaj, ki piše o špagetih aglio olio je poskusila, ali ne? Ampak preveč rigorozno, da bi bilo njeni družini dobro. Morala bi začeti z nekaj malimi koščki poli salame, ki jo pocvreš na olju, dodaš česen in čili ter čisto malo smetane ter parmezan. Pa bi jim bilo všeč. Drugič pa vedno manj salame in vedno več drugega. Pač način je bil napačen, ampak ženska se trudi. Po tem, ko si jo pa takole napadla, je najbrž še bolj zavzeto zaverovana v svoj prav. Napadla pa je nisi zato, ker bi želela, da ženska spremeni prehrano, ker dobro veš, da je ne bo, če ji rečeš, da spada v jamo, ampak zato, ker si hotela njo potlačiti, sebe pa povzdigniti. Ali ne?[/quote]

Torej odvisnost?
Jaz nikogar ne napadam, me je pa groza, ko občasno vseeno preberem, kaj jeste.
Še vedno, kljub vsem dostopnim informacijam in kljub temu, da poudarjate, kako inteligentne ste.
Aja, zadnje čase se vam gre še celo za otroke, pa jih s strupom futrate vsakodnevno, super.
Mene ni treba nikamor povzdigovat. to z veseljem vam prepustim :)[/quote]
Daj razloži kaj je zate vsakodnevni strup.
In kaj pri vas jeste, da ne jeste strupa.

Česa? Juh iz vrečk? V 80. in 90. so bile pravi bum. Razen goveje juhe (ki pa so ji tudi dodali ne vem koliko govejih kock in soli), so bile juhe vse iz vrečk. Dodajali so prežganje vsepovsod v mineštre, joto, fižolovo juho, pa še to je moralo biti s suhim mesom, drugače je bila premalo “močna”. Kje si ti živela, da se spomniš črnega kruha in jabolk in mesa iz juhe, drugega pa skoraj nič, pa ne vem. Ali pa si ena tistih, ki so pač živeli v pomanjkanju. Ker temu takrat nismo rekli “zdrava hrana”.[/quote]

Moja mama je vse juhe kuhala sama – paradižnikovo, fižolovo, porovo, cvetačno, brokolijevo, suho meso je šlo v ričet. Je pa res, da smo od nekdaj imeli velik vrt, mama je pa navdušena vtričkarica.
Se spomnim, da je bilo obdobje, ko je mama začela uporabljati vegeto in jušne kocke, ja, ampak sva jo s starejšo sestro kaj hitro spametovali, saj je bil obema okus (mono)natrijevega glutaminata zanič, tako da ji ob najinem odklanjanju hrane ni preostalo drugega, da spet kuha “natur”.
Še to, vem, da smo imeli v vrtcu za malico kos črnega kruha (tisti zbit, s kiselkastim vonjem, kateremu je danes še najbolj podoben koroški ržen hlebec) in jabolko. Zanimivo, da se mi je takrat zdelo “kr neki”, danes imam pa to kombinacijo rada.

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Česa? Juh iz vrečk? V 80. in 90. so bile pravi bum. Razen goveje juhe (ki pa so ji tudi dodali ne vem koliko govejih kock in soli), so bile juhe vse iz vrečk. Dodajali so prežganje vsepovsod v mineštre, joto, fižolovo juho, pa še to je moralo biti s suhim mesom, drugače je bila premalo “močna”. Kje si ti živela, da se spomniš črnega kruha in jabolk in mesa iz juhe, drugega pa skoraj nič, pa ne vem. Ali pa si ena tistih, ki so pač živeli v pomanjkanju. Ker temu takrat nismo rekli “zdrava hrana”.[/quote]

Moja mama je vse juhe kuhala sama – paradižnikovo, fižolovo, porovo, cvetačno, brokolijevo, suho meso je šlo v ričet. Je pa res, da smo od nekdaj imeli velik vrt, mama je pa navdušena vtričkarica.
Se spomnim, da je bilo obdobje, ko je mama začela uporabljati vegeto in jušne kocke, ja, ampak sva jo s starejšo sestro kaj hitro spametovali, saj je bil obema okus (mono)natrijevega glutaminata zanič, tako da ji ob najinem odklanjanju hrane ni preostalo drugega, da spet kuha “natur”.
Še to, vem, da smo imeli v vrtcu za malico kos črnega kruha (tisti zbit, s kiselkastim vonjem, kateremu je danes še najbolj podoben koroški ržen hlebec) in jabolko. Zanimivo, da se mi je takrat zdelo “kr neki”, danes imam pa to kombinacijo rada.[/quote]

možno da ste se na vasi tako prehranjevali ali pa tisti, ki ste imeli vrt. Jaz sem iz mesta in smo jedli tako kot pravi avtorica. Ržen kruih?? ni šans iz svojega otroštva se spomnim samo belih štruc.

Glej, ješ po potrebi, sam nisem bil nikoli debel, žena in otroci tudi ne, pa jemo vse in še dosti več kot sem zgoraj napisal, z zdravjem tudi nimamo težav. Nekdo, ki pa zmelje dva kg jabolk nenkrat je pa svaljk, kljub “zdravi” prehrani.
Tudi ta “ozaveščenost” je zgolj za neumne, ki nasedajo markertinškim foram. Je že res,da so nekatere sestavine v hrani strupene, toda je to v tako malih količinah, da se organizem prilagodi. Se spomnim, ko je sin šel na tekmovanje na Kitajsko, so jedli njihovo hrano, ki jo niso vajeni, so vsi dobili drisko, od kitajskih kolegov, ki so te hrane vajeni pa nihče.

Bistvo je, da nihče ne bo prevaral človeškega čuta – okusa in vonja, da je neukusna hrana dobra hrana, kar te presne zadeve in peka brez maščobe, pa ne vem kaj še, so. Okus in vonj sta nam je dana z namenom, ljudje pa tako zabiti, da se tega ne zavedajo in se pustijo, da se opleta z njimi in potem je paradajz enkrat rakotvoren, drugič antioksidant, ravno tako kava in vse ostalo, če bi se živali ravnale po vaših ugotovitvah, bi vse pocrkale, tako pa ne rabijo ne šol in ne “ozaveščenosti”, pa vedo kaj jest.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

glede črnega kruha pred 30 leti in rženega, ki ste ga baje jedli v šoli za malico, hahaha, ja mogoče kje na vasi. Drugače pa so bili veliki pridelovalci moke čisto vsi po vrsti opremljeni z mlini za belo moko, ki so tehnično drugačni od mlinov za polnovredno moko. Ja, kruh je bil v mestih bel. Pred desetletjem je narod hotel jesti kruh iz polnovrednega žita in nastal je velik problem. Mlini niso bili primerni, zato so začeli prodajat kao črn kruh, ki pa je bil samo pobarvan v temno, drugače pa iz gladke bele moke. Zakaj menite, da je bilo tako? Ja, zato vendar, ker niso imeli tapravih mlinov za polnovredno moko. Kasneje so dokupili, ampak ti novi mlini so dražji, zato je tudi kruh, če ga kupite črnega iz polnovredne moke dražji od belega. Če pogledaš logično: zakaj vendar, saj morajo za bele belo moko zrnje oluščit in jih zmleti brez otrobov, medtem ko za črno moko zmeljejo kar vse skupaj. Se niste nikoli vprašali, kako to?

tako da ne me basat, pred desetletji je bil zagotovo na mizah največkrat bel kruh. Razen na podeželju, kjer je bil še kakšen mlinar po tastarem.:)

Moja mama je vse juhe kuhala sama – paradižnikovo, fižolovo, porovo, cvetačno, brokolijevo, suho meso je šlo v ričet. Je pa res, da smo od nekdaj imeli velik vrt, mama je pa navdušena vtričkarica.
Se spomnim, da je bilo obdobje, ko je mama začela uporabljati vegeto in jušne kocke, ja, ampak sva jo s starejšo sestro kaj hitro spametovali, saj je bil obema okus (mono)natrijevega glutaminata zanič, tako da ji ob najinem odklanjanju hrane ni preostalo drugega, da spet kuha “natur”.
Še to, vem, da smo imeli v vrtcu za malico kos črnega kruha (tisti zbit, s kiselkastim vonjem, kateremu je danes še najbolj podoben koroški ržen hlebec) in jabolko. Zanimivo, da se mi je takrat zdelo “kr neki”, danes imam pa to kombinacijo rada.[/quote]

možno da ste se na vasi tako prehranjevali ali pa tisti, ki ste imeli vrt. Jaz sem iz mesta in smo jedli tako kot pravi avtorica. Ržen kruih?? ni šans iz svojega otroštva se spomnim samo belih štruc.[/quote]

Jah, z belim kruhom so nas nategnili, ravno tako kot nas danes nategujejo s goji jagodami, maco, konopljinimi proteini itd. Hrana je biznis, face it.

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Hja, dvomim, da je bilo v našem kraju (20 minut peš hoje od centra mesta) 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} kmetij (danes jih je verjetno aktivnih samo pet ali šest), tako da bi ga bilo nemogoče označiti za vas. Ampak lahko, če ti je le v zabavo. 🙂

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Hja, dvomim, da je bilo v našem kraju (20 minut peš hoje od centra mesta) 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} kmetij (danes jih je verjetno aktivnih samo pet ali šest), tako da bi ga bilo nemogoče označiti za vas. Ampak lahko, če ti je le v zabavo. :)[/quote]

Kar zgoraj navajam je dejstvo. Kje ste pa vi dobili kisel ali črn kruh, pa ne vem. po moje je veliko bolj možno, da se pač tega kruha spomneš, ker je bil nekaj posebnega in si ga redko jedla, pa še čuden je bil Da si pa vsak dan jedla belega, se pa ne spomniš, ker je bilo to nekaj vsakdanjega. zdaj kaj je pri tebi res in kaj ni, briga me. Dejstvo je, da so v 80. letih in prej izdelovali 95{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} belega kruha in 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vsega ostalega, ki so ga trgovine nabavljale direkt od malih pekov – bil je pa cenejši kot bel.

No, jaz sem pa po mnogih letih “zdravega” in precej rigoroznega prehranjevanja oziroma pripravljanja obrokov, le to v 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} opustila in se vrnila k staromodni prehrani (taki, ki je zdaj križana), izjema je tale slavna Vegeta, ki pa je ne maram. Zakaj? Ker so mi otroci hirali, bili so suhljati, bledikavi, na meji slabokrvnosti, nekako se niso razvijali tako, kot bi se lahko, vsaj meni se je tako zdelo, zdravnikom niti ne, ker to je zdaj kar stalna praksa gledat sivozelene malčke s sivimi podočnjaki. Stežka sem popustila, a se je obrestovalo. Punce so zdrave, živahne, lepe, zdrave. In nobena ni predebela.

Hja, dvomim, da je bilo v našem kraju (20 minut peš hoje od centra mesta) 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} kmetij (danes jih je verjetno aktivnih samo pet ali šest), tako da bi ga bilo nemogoče označiti za vas. Ampak lahko, če ti je le v zabavo. :)[/quote]

Kar zgoraj navajam je dejstvo. Kje ste pa vi dobili kisel ali črn kruh, pa ne vem. po moje je veliko bolj možno, da se pač tega kruha spomneš, ker je bil nekaj posebnega in si ga redko jedla, pa še čuden je bil Da si pa vsak dan jedla belega, se pa ne spomniš, ker je bilo to nekaj vsakdanjega. zdaj kaj je pri tebi res in kaj ni, briga me. Dejstvo je, da so v 80. letih in prej izdelovali 95{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} belega kruha in 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vsega ostalega, ki so ga trgovine nabavljale direkt od malih pekov – bil je pa cenejši kot bel.[/quote]

Čisto jasno sem napisala, da smo ta črn kruh dobili za malico v vrtcu. Odgovarjala sem pa na tole:

Svašta res, tudi poznava se ne, pa bi se rad kregal z mano? No, meni je pa to smešno.

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Yo a nimaš ti celiakije? Kako to, če tako zdravo ješ*?

Celiakija je genetska bolezen.

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

New Report

Close