Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek prehranski paketi za socialno ogrožene so zanič

prehranski paketi za socialno ogrožene so zanič

To je solidarnostni paket, dajo pač, kar imajo.
Samo eno vprašanje: Kadiš? Nehaj, bo takoj več denarja ostalo za zdravo hrano.

S tvojim pedagogiziranjem ne boš rešila nič.
Tema je še kako aktualna, ker je resnična.
Če se že gremo humanitarnost in zanjo plačujemo, darujemo, naj bo vsaj tisto malo, kar ljudje dobijo, kvalitetno, uporabno in hrana še v stanju užitnosti.

Koliko je preprodajalcev, ki hodijo, da podarjeno preprodajajo dalje, se pa nihče ne sprašuje.
Ni tema, kako nezaposlene zaposliti!

Kaksna S-budget varjanta ?
Enkrat sem kupila njihovo korenje, ker ni bilo onega boljšega- dejansko, kot da bi jedel plastiko ;(.

Najem, stroški, položnice, nič dela na črno, čeprav je legalno dodatni zaslužek možen do 200€ mesečno, brez zmanjšanja nadomestila, je kurz.
Eni se znajdejo, izkoriščajo, tisti, ta pošteni res gagajo.
V vojni so vedno bili vojni dobičkarji, na račun revežev. Brez dima, brez flaše.
Samo prepošteni so. Tu je keč.

Ni tema, kako nezaposlene zaposliti!

Evo bravo. It točno v TEM je težava, da to ni tema.

Koliko je preprodajalcev, ki hodijo, da podarjeno preprodajajo dalje, se pa nihče ne sprašuje. Za tistega, ki ti dobi zastonj, to ni dovolj dobro. Na drugi strani pa cveti črni trg s temi istimi dobrinami. Jao, prav zares…

Absolutno premalo pestro, ampak tu gre za osnovna živila, ki jih je lahko skladiščiti, da se ne pokvarijo. Sveže zelenjave, sadja, mesa in jajc se pač ne da. Se pa v poznih popoldanskih urah dobi na tržnici po zelo nizki ceni, če je res stiska. Marakoni – ja, saj se jih človek res naveliča, ampak se jih z malo domišlije da skombinirati s praktično vsem. V najslabšem primeru samo z drobtinami, pa je že okusna jed. Moke in olja se mi zdi dovolj za 2 meseca (seveda vprašanje za koliko družinskih članov, 2-3 pa mirno preživijo s tem). Riž, mleko, ja, verjetno premalo, ampak spet moramo vedeti, da gre za dodatno pomoč, ne pa prehrano za 2 meseca. Mesnine se mi zdijo ok. Kar me je pojezilo je pa zmišljevanje glede oblek. Ja seveda bodo rabljene. Tudi sama, kljub tem, da sem zaposlena, večkrat kupujem v t.i. 2nd hand trgovinah in moram reči, da so nekatere stvari še boljše kot poceni nova roba iz Kitajske. Za doma pa človek tako ne rabi veliko.

Svoj čas sem tudi jaz odšla tja po paket.
Bilo me je sram, počutila sem se ponizano, nevredno niti pozdrava človeškega dober dan .
Vzela paket in se vprašala kako bomo do naslednjič preživeli?
Ja ni ravno neka kvaliteta ampak za silo je bilo ok.Kaj naj rečem ?
Bila sem tam 4x in srčno upam, da nikoli več.
Zaradi let tudi zelo teško dobim službo in povem vam, da delam vse kar mi pride pod roke. Res da na črno ampak kaj naj ?
Čakam na državo ali čarobno palico ….?
Ne želim paketov,socialne…želim delo in pošteno plačilo. Imam pa 53let.
Kam naj grem še?
Tile paketi in ostala pomoč je mogoče za premostit trenutno stanje za daljši rok pa raje ne.
Srečno vsem.

Sem imela priložnost videti tak paket pred to invazijo ilegalcev. Ker od takrat smo brez denarja, pa je vprašanje, če gre ves ta denar res zanje, za humanitarnost???

Za eno osebo je bil 2015 tak paket precej drugačen, kvaliteten in normalno pester.
Od kave, cukra, moke, riža, mleka, testenin, jajc, olja, kisa, do konzerv, jušnih vrečk, s čimer se en sam lahko prehrani v dveh mesecih.
Danes je mene sram, da se humanitarci tako imenujejo.

Sem imela priložnost videti tak paket pred to invazijo ilegalcev. Ker od takrat smo brez denarja, pa je vprašanje, če gre ves ta denar res zanje, za humanitarnost???

Za eno osebo je bil 2015 tak paket precej drugačen, kvaliteten in normalno pester.
Od kave, cukra, moke, riža, mleka, testenin, jajc, olja, kisa, do konzerv, jušnih vrečk, s čimer se en sam lahko prehrani v dveh mesecih.
Danes je mene sram, da se humanitarci tako imenujejo.
[/quote]

Še pšenični zdrob in čokolino.

Če smem. Sedaj si delodajalca lahko poiščeš tudi sama, za eno leto bo dobil 6 tis. eur, za n.č. pa 10 tis. Mogoče najdeš kaj, kar bi lahko delala. Na zavodu imaš brezplačno št.svetovalca in vprašaj. Drži se!

https://www.rtvslo.si/slovenija/mercator-rdecemu-krizu-in-karitasu-dostavil-oporecne-testenine/356036

Za socialne pakete gre tudi davkoplačevalski denar, nič niso samo odpadna in pretečena roba, ki se je trgovine losajo. In za ta denar bi bilo potrebno kupiti hrano, ne pa makarone, ki jih ljudje še psom ne bi kuhali (ker jih tudi pojedli ne bi!). Lahko preberemo v članku, da so testenine vsebovale sestavino, ki ni dovoljena v EU!

Paket, kot je avtorica naštela, je izpod vsake kritike. Njeno vprašanje, če nimajo pol kilskih vrečk riža, sem razumela, večina vas pa ne – manj riža ji skoraj niso mogli dat!
Pa še to, riž in testenine so itak najcenejša sestavina jedilnika, volumensko pa pošteno napolnijo tisti karton, pa tudi pri prostoru v skladišču, ki ga zaseda, je nesmiselno sploh nabavljat tovrstno hrano na velike količine. Saj socialci dobijo neko minimalno finančno pomoč, da si tole lahko praktično vsak sam kupi.
Tole kar dobijo, itak ni za preživetje za dva mesece, torej si morajo živila kupovati sami. Za denar, ki ga namenja država, bi bilo obvezno potrebno v pakete umestiti ribje konzerve, čimveč njih, ker je to edino res pomembno živilo, ki človeka ohranja pri zdravju zaradi omega 3. Ribje olje so v času revščine tako ali tako posebej po žlicah dodajali, danes na takšne stvari nihče ne pazi, pa bi morali imeti pri sestavi pogodb o nabavi hrane za socialno ogrožene ključno besedo tudi prehranski strokovnjaki oziroma zdravstveni delavci. Paradižnikovo omako, testenine/riž, in glavo zelja za zraven si bodo pa za 1,50 eur sami kupili. Namesto cedevite bi dajali v pakete šumeče tablete kalcija, magnezija in vitaminov, tudi polno kemije, ampak na uborni prehrani vsaj nek dodaten vnos potrebnih elementov v telo. Jodirano morsko sol, da ne kupujejo sami najcenejše brez dodatkov, ki so spet nujno potrebni za organizem. Pa mleko v prahu, ker je pomembno, da otroci pijejo mleko in tistih par litrov svežega ni niti za dva tedna, kaj šele za dva meseca! Koruzni zdrob, pšenični zdrob, ne pa moko, ki stane najcenejša pol eura. Ni treba, da se naloži velika škatla, ki je lačni niti nest ne more, avta tako ali tako mnogo njih nima, rajši volumensko malo manj, pa tisto malo bolj izbrano. To je res kar nekaj in kot takšno še bolj stigmatizira ljudi iz obrobja.
Ne rečem za hrano, ki jo darujejo ljudje po svojih zmožnostih, govorim o prehrani, ki jo po pogodbah plačuje in dobavlja država!

Nisem socialno ogrožena, ampak bi bila čisto vesela takšnega paketa.

Enkrat sem se zjokala, ko sem gledala na štedilniku tisti pocast riž iz paketa. Res se včasih počutiš, kot da ti dajo najslabšo robo, ker je zate pa že dovolj dobra. Že tako se počutiš ponižanega, ker moraš sploh po paket. Ampak po drugi strani si pa v tistih trenutkih hvaležen za vsako pomoč. Pri nas smo v tistih časih brez službe skoraj vsak dan jedli makarone z drobtinami, včasih smo še dodali kakšno poceni zelenjavo: recimo naribali en korenček vmes. Zvečer smo iz tistega pocastega ria iz paketa kuhali mlečni riž, ker tisti riž za kaj drugega ni. Kadar ni bil mlečni riž, je bil gres ali polenta. Pa kruh z eno konzervo rib za celo družin. Paštet sicer nisem nikoli marala, ampak takrat sem jih jedla. Težke stvari so to. Spomnim se, kako sem bila vesela, ko sem na tleh našla 2 evra in si zato kupila en malo bolj kakovosten riž, ki se ni razkuhal,ter eno čebulo. Dodala sem še grah iz konzerve iz paketa in smo parkrat jedli malo bolje. Je bil cel praznik.

Danes živimo malo bolje, nič več ne hodimo na RK, a moramo gledati na vsak cent. Največkrat še vdno jemo testenine ali riž. To je pač poceni. Pri testeninah menjamo oblike – enkrat so svedri, enkrat metuljčki, enkrat makaroni, da imamo občutek, da jemo raznoliko. Verjetno statistično še vedno spadamo med revne, čeprav nam paketi ne pripadajo več, ampak je zelo dober občutek, ko imaš dovolj denarja za položnice in si sam kupuješ tudi hrano ter včasih privoščiš celo kakšen jogurt.

V paketu, ki ga omenja avtorica, bi bila v tistih težkih dneh pomanjkanja najmanj vesela cedevite, ker se od nje pač nič ne naješ.

Da bi mesec dni kuhala cuckom plastične makarone? A tako slabo jih hraniš!
Mater se preseravaš, nehaj se zajebavat že, no!
Paketi so namenjeni za hrano ljudem!
Izdelki pa s pretečenim rokom uporabe, kar ogledati si jih pojdi, na pomoč ljudem si popolnoma nekompetentna. Ostani pri živalih, je lažje delo.

Da bi mesec dni kuhala cuckom plastične makarone? A tako slabo jih hraniš!
Mater se preseravaš, nehaj se zajebavat že, no!
Paketi so namenjeni za hrano ljudem!
Izdelki pa s pretečenim rokom uporabe, kar ogledati si jih pojdi, na pomoč ljudem si popolnoma nekompetentna. Ostani pri živalih, je lažje delo.
[/quote]

Kaj, ko se ne bi imela za poklicano sodit o tem, s čim naj se ukvarjam jaz? Bi to šlo?
In nikjer nisem napisala, da bi makarone kuhala cuckom. Bi jih sebi, tako kot jih tudi sicer. Očitno so zadeve iz paketa preslabe samo za tiste iz socialnega dna.

Kaj, ko se ne bi imela za poklicano sodit o tem, s čim naj se ukvarjam jaz? Bi to šlo?
In nikjer nisem napisala, da bi makarone kuhala cuckom. Bi jih sebi, tako kot jih tudi sicer. Očitno so zadeve iz paketa preslabe samo za tiste iz socialnega dna.
[/quote]

Samo tokrat ti odgovorim, čeprav ti nikdar ne odgovoriš, četudi na prijazno, vljudno vprašanje.
Včasih so bili ti paketi dovolj kvalitetni.
Danes niso. Kaj počne sanitarna inšpekcija, je vprašanje.
Jasno je napisano, da imajo prehrambeni izdelki pretečeni rok uporabe oz so tik pred tem.
Take hrane navadno ne dajemo niti za živali.
Ti pa, zasebno, kot želiš, ni pa treba tu javno poniževati že tako ponižanih ljudi.
Brzdaj svoj arogantni jezik, ker nisi TI tema.

Samo tokrat ti odgovorim, čeprav ti nikdar ne odgovoriš, četudi na prijazno, vljudno vprašanje.
Včasih so bili ti paketi dovolj kvalitetni.
Danes niso. Kaj počne sanitarna inšpekcija, je vprašanje.
Jasno je napisano, da imajo prehrambeni izdelki pretečeni rok uporabe oz so tik pred tem.
Take hrane navadno ne dajemo niti za živali.
Ti pa, zasebno, kot želiš, ni pa treba tu javno poniževati že tako ponižanih ljudi.
Brzdaj svoj arogantni jezik, ker nisi TI tema.
[/quote]

če prav razumem so se spremenili z navalom beguncev iz tretjega sveta.
sedaj morajo tudi reveži v razvitih državah jesti zanič hrano ravno tako kot v tretjem svetu.
to je realnost sveta, ki nastaja. Sedaj imamo več sort revežev, ko se bo svet globaliziral do konca, bo bodo vsi reveži na istem.

Kaj pa je namen prehranskih paketov? Če bi bil njihov namen zagotoviti okusno prehrano za ves mesec, potem bi bil tisti na socialni pomoči resnično bolje preskrbljen od tistega na minimalcu…

Nedolgo tega sem bila izjemno vesela tistih pofl makaronov in sem jih jedla vsak dan! Bili so mi motivacija, da se izvlečem iz te situacije in danes mi gre prav solidno, toliko, da resno razmišljam o pomoči drugim. Ob takih temah pa se človek kar malo zamisli…

Avtorica, po eni strani te razumem, ker sem sama živela v revščini skupaj z ločeno mamo in sestro. Ampak ti moram na tem mestu povedati, da smo me bile vesele vsakega paketa. To kar dobijo revni, je pomoč. Pomoč je vedno pomenila nekaj dodatnega, da pomoči potrebnemu človeku ni bilo treba skrbet o delu svojih težav. In navsezadnje moramo priznati, da dobivamo dandanes veliko boljše pakete, kot jih je moja babica po koncu svetovne vojne na kartice.
Paket je namenjen delu tvoje prehrane, ne pomeni pa, da tebi zdaj ni treba iti v trgovino in dokupiti še en liter olja ali kg riža ali kako poceni zelenjavo (čebula, česen …). Mi smo bile tri, pa smo dobile manj, tako količinsko kot vsebinsko. Smo se morale znajti in iz tega kaj skuhati. Moko smo večinoma uporabljale za delanje omak. Graha in koruze sploh nismo dobile, niti česa podobnega. Če bi, bi to dodale v omako k makaronom. Za dve srednješolki to res ni bila dobra prehrana. Ampak za socialno ogrožene obstajajo pa tudi subvencije v šoli in vrtcu …
Veš, mi se nismo počutile ponižane, ker nam ni na pamet padlo, da moramo biti breme drugih. Midve s sestro sva med drugim posadile paradižnik in papriko v lonce, na 30m garsonjere. Poskusi se dogovoriti s kom, da bi delala sezonska dela. Če imaš kake prijatelje ali sorodnike, jih prosi za zelenajvo z vrta. Jamranje ne prinese nič in to govorim iz lastnih izkušenj.
Slovenci res ne znamo ceniti, če kaj dobimo.

Drugemu komentatorju, ki se repenči nad ZPM – ta organizacija ne daje pomoči v obliki hrane na način, kot Rdeči križ. ZPM da, kar ima. Predvsem pa je namenjen otrokom in ne odraslim. Tvoj prijatelj se naj pozanima na Rdečem križu za paket hrane, če res potrebuje.

Kdor z majhnim zadovoljen ni, tudi velikega vreden ni.
Brez dela, ni jela.
Kdor ne dela, naj ne je.

Eh, zadela, v sredino! Bravo!

Točnomto so imele vlade v mislih, ko so zjeb ale vso industrijo in delavce pustile na cesti in prisilile, da se gremo socialce!

Ker jih večina niti ne plačuje položnic, jim bo zarubljeno še celotno premoženje. Kar poglejmo si tiste, ki so jim jih že! Ostale vse še to čaka.
Folk, raja, na cesto, gola in bosa.
Tisti, ki gredo s trebuhom za kruhom, so itak sami odšli, ostale kontroliramo tako, da ne morejo ne preživeti, ne crkniti!

In kimavčki nam še celo ploskajo!
Raja nad rajo, ajde!
Mi pa nemoteno haramo dalje.
Do zadnje raje!

Sit lačnemu ne verjame.
Kdor veliko ve, malo verjame.
Zelje želodec samo nastelje.
Najbolj prazen je tisti, ki je samega sebe poln.
Kdor veliko ima, po več zija.

Kdor sebi ne privošči, tudi drugim ne.

Nasprotje ljubezni je brezbrižnost, ne sovraštvo.

Le kaj bi radi? To so prehranski paketi za napolnitev lačnega ( s poudarkom na lačen) želodca in ne kulinarični presežki.
Le kaj mislite, da kuhamo upokojenci s 600 evri na mesec, ki ne dobimo prehranskih paketov in živimo v mestih? Losos v aspiku z avokadovo kremo?
Ali pašta fižol, zeljne krpice, zelenjavno ali piščančjo rižoto… ? Dejte no, ljudje nehajte stokat. Dokler še nihče ni prišel na naša vrata trkat s ponudbo za čiščenje ali kidanje snega, grabljenje listja ( pograbim vam za 5 evrov), do takrat vam NI hudega in se samo preseravate.
Ker ste brezposelni imate ves dan ljubi čas, da kuhate- zelje, fižol, repo, ….. krompir, torej stvari ki se kuhajo dalj.
In ker poleg prehranskih paketov dobivate tudi denarna nadomestila, vaši otroci pa jedo v šoli 3x na dan brezplačno, potem vam res ni hudega.

Jaz sem, osebno. Da oddelam za hrano. Pa ni šlo.
Tako, da nehaj fintirat, ket take hitro postavim na laž.

Vprašanje: kolikokrat bi ti lahko potrkali? Na koliko časa?

Tisti, ki doma poležavajo, lahko gredo tudi v trgatev, pometati, čistiti ali kaj podobnega.

New Report

Close