Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Premalo delujoča ščitnica

Premalo delujoča ščitnica

Ljubi Jezus in Marija pomagaj, kako ti lahko primanjkuje nečesa, kar vsak dan vnašaš v telo s soljo?????????????????????????????? Aja, pri soli nihče od vas mazačev ne zasluži.
[/quote]

Mogoče znaš povedati, koliko joda dnevno potrebujemo za normalno delovanje našega telesa?
Koliko joda je v 9 kg rib? Toliko bi jih namreč morali pojesti.
Naj prišepnem, da jod zelo hitro hlapi, tudi iz jodirane soli.
Preberi omenjeni članek ali dva o vsem tem. Ni nobena skrivnost.
Še bolje, sama si napravi test za jod.
Verjemi, da ti ta kapljica lugolove raztopine na komolčnem zgibu niti pod razno ne bo škodila.

Pa še, vprašaj vlado in NIJZ, zakaj so pred dvema letoma v Krškem in Brežicah v vsako družino poslali jodove tablete.
In čemu ne kar soli? Zanimivo, kajne!

Jod je zelo pomemben element iz narave za naše telo, ki ga telo samo ne more proizvesti, kot tudi drugih mineralov ne.
Večina mineralov imajo poleg ostalih, nalogo usmerjati hormone.
Kako zelo je jod pomemben, zvemo takoj, ko še niti dobro odrasli nismo, do same zmožnosti reprodukcije, pri obeh spolih, do zdravega delovanja žleze ščitnice, ter same varnosti, preventivne kot kurativne pri radiaciji, končno pri samem radioaktivnem jodu, s katerim zdravniki uničijo žlezo ščitnico.
Nenazadnje, pri preventivnim in kurativnim zdravljenjem raka, sploh kožnega, ženskih reproduktivnih organov,tudi dojk in moške prostate.
Ko vemo, kakšno vlogo ima pravzaprav žleza ščitnica v našem telesu, tako na fizičnem, kot mentalnem nivoju, nam pomen joda pove ogromno.
Še posebej, ko povežemo dementnost in neustrezno delovanje te žleze.

Želim si, da bi vsi mladi vedeli vse o vlogi mineralov v njihovem telesu, ter o tem, kako si lahko pomagamo najprej sami sebi.
Že samo premalo razviti dečki in deklice, mladostniki, primarni in sekundarni znaki, zakaj je prišlo do tega in kako to stanje na preprost način popraviti.
Drug problem je neplodnost. Večina parov nima pojma, da je najprej potreben test za pomanjkanjem, podhranjenostjo z jodom, kar se da na preprost način in v kratkem času odpraviti.

Kakšne probleme imata in koliko sta pripravljena preštudirati dostopne literature?
Mogoče dam ustrezni namig.
Naj omenim, da se telo zdravi edinole samo. Treba mu je le pomagati, še, ko vemo, kaj so zdravniki odkrili.
Dostikrat pa sami odkrijemo prej, kot oni, če svojemu telesu znamo prisluhniti in se tega ne bojimo.
[/quote]

Problemi so predvsem vrtoglavica, obcasne slabosti, v zadnjem obdobju tudi kar hudi glavoboli, tezave ima z izgubo odvecne telesne teze. Jaz sem glede hrane poskusil dat ze vse nasvete, sem tudi z dieto ji svetoval in s postom, da bi ocistila svoje telo strupov, bi ga razkisala, ampak ni bilo izboljsav, tako da je bila celo v bolnici zaradi glavobolov (je enx padla skupaj), zdaj se mi res zdi, da bi znala biti scitnica, drugace sm razmisljal tudi v akupunkturi in bioresonanci, samo zdaj ne vem, kaj bi bilo boljse, jaz imam omejeno znanje na tem podrocju, cendar se vseeno trudim, literature mi ni problem poiskat, samo da vem, kje iskat.

Najlepsa hvala za vse, vecno ti bom/bova hvalezen/a 🤗

Imaš popolnoma prav.
Temu se reče pohabljenje. Saj znamo bobu reči bob.

Mogoče znaš povedati, koliko joda dnevno potrebujemo za normalno delovanje našega telesa?
Koliko joda je v 9 kg rib? Toliko bi jih namreč morali pojesti.
Naj prišepnem, da jod zelo hitro hlapi, tudi iz jodirane soli.
Preberi omenjeni članek ali dva o vsem tem. Ni nobena skrivnost.
Še bolje, sama si napravi test za jod.
Verjemi, da ti ta kapljica lugolove raztopine na komolčnem zgibu niti pod razno ne bo škodila.

Pa še, vprašaj vlado in NIJZ, zakaj so pred dvema letoma v Krškem in Brežicah v vsako družino poslali jodove tablete.
In čemu ne kar soli? Zanimivo, kajne!
[/quote]
Sol bi bilo treba poslati na mon in z njo posoliti nekatere monovske glave, da bi imeli vsaj malo soli tam notri….he,he,he..

Ščitnico ti uničijo samo pri premočnem delovanju. In če si ne daš uničiti preveč delujočo ščitnico te pokopljejo zdravila, ki to omejujejo ali če si še bolj brihten in ne jemlješ lahko dobesedno zbazniš, ti odpove srce …..
[/quote]

Pri premalo delujoči ščitnici ti predpišejo “zdravila ” za spodbujanje delovanja, potem ugotovijo, da ščitnica deluje preveč in sledi tisto kar sem napisal zgoraj. Vedno ista zgodba za katero težko rečeš, da je zdravljenje 🙁


Sol bi bilo treba poslati na mon in z njo posoliti nekatere monovske glave, da bi imeli vsaj malo soli tam notri….he,he,he..
[/quote]Dokler si zgolj menatlno defekten in ne tudi drugače bolan, lahko tukaj z enakovrednim defektom nabijata, če bosta zbolela, bosta popolnoma drugače cvilila. Una zgoraj si bo pa dejansko nepovratno uničila zdravje, saj izgleda naseda vsem čirule čarulam.

Problemi so predvsem vrtoglavica, obcasne slabosti, v zadnjem obdobju tudi kar hudi glavoboli, tezave ima z izgubo odvecne telesne teze. Jaz sem glede hrane poskusil dat ze vse nasvete, sem tudi z dieto ji svetoval in s postom, da bi ocistila svoje telo strupov, bi ga razkisala, ampak ni bilo izboljsav, tako da je bila celo v bolnici zaradi glavobolov (je enx padla skupaj), zdaj se mi res zdi, da bi znala biti scitnica, drugace sm razmisljal tudi v akupunkturi in bioresonanci, samo zdaj ne vem, kaj bi bilo boljse, jaz imam omejeno znanje na tem podrocju, cendar se vseeno trudim, literature mi ni problem poiskat, samo da vem, kje iskat.

Najlepsa hvala za vse, vecno ti bom/bova hvalezen/a 🤗
[/quote]

Izguba telesne teže ni znak premalo delujoče ščitnice, pač pa je lahko preveč.
Vendar ne posploševati kar povprek.
Z ustreznimi laboratorijskimi testi o nivoju vsaj glavnih mineralov, bi bila slika precej bolj jasna.
To so predvsem jod, magnezij, žveplo, železo.
Zdravniki so verjetno opravili določene teste in podali vsaj okvirno sliko stanja.
Brez problemov lahko uporablja magnezijev klorid čez kožo, MSM enako in tudi oralno, za jod pa bi opravila omenjeni test s kapljico lugolove.
V kolikor je vzrok anemija, je najboljši vnos železa z vodno krešo, ki se jo goji tudi sedaj na okenski polici. Ta ima skoraj vse minerale in vitamine, nora rastlina, ki pri nas sploh še ni prišla v “modo”.
Plus B kompleks, D in C vitamin. Vsaj te.
Če tu začneta, sta polovico že opravila.
Večino zelo dobre literature je na strani Walter Last, mgcl npr. Tam pa potem poiščemo še vse ostale članke.
Zelo dobri so, predvsem komentarji, na strani alternativazavas.com.

Za glavobol, čeprav ne poznam vzroka, priporočam MSM, žveplove kristale, 1 čž zmeša z malo vode in se namaže na boleči del, ter pusti, da se posuši. Lahko večkrat. Pol čž naj pa spije- zdravi tudi želodec. Je grenak, zato ga lahko zmeša s čimer želi.
Skoraj hipno pomaga proti bolečini tudi boraks, zunanje, mgcl in DMSO.
Vsi opisi so na že omenjeni strani Walterja Lasta. Je biokemik in ve, o čem govori.
Jaz pa tudi, ker je vse omenjeno že preizkušeno.
In vse naravno, popolnoma neškodljivo, sploh čez kožo.
Pri oralnem jemanju pa so odstopanja, vendar natančno opiše.
Drugače pa vprašaj.
Vesela bom povratne info. Vse dobro in pogum.

Dokler si zgolj menatlno defekten in ne tudi drugače bolan, lahko tukaj z enakovrednim defektom nabijata, če bosta zbolela, bosta popolnoma drugače cvilila. Una zgoraj si bo pa dejansko nepovratno uničila zdravje, saj izgleda naseda vsem čirule čarulam.
[/quote]
Take vole pošljemo vse v klanje, brez izjeme.
Kje se ti skrivaš?


Sol bi bilo treba poslati na mon in z njo posoliti nekatere monovske glave, da bi imeli vsaj malo soli tam notri….he,he,he..
[/quote]

Hehe. Saj bo. Vedno več ljudi bere in to ustrezno literaturo.
Marjan Kogelnik ima na svoji spletni strani odlično, prevedeno in brezplačno e knjigo, ki jo marsikdo išče, pa ne ve, kje jo najti.

Upam, da bomo ljudje z izkušnjami v pomoč tistim, ki jih vse to še čaka in jim bo marsikaj prihranjeno.

Ščitnico ti uničijo samo pri premočnem delovanju. In če si ne daš uničiti preveč delujočo ščitnico te pokopljejo zdravila, ki to omejujejo ali če si še bolj brihten in ne jemlješ lahko dobesedno zbazniš, ti odpove srce …..
[/quote]

Jod urejuje oboje, preveč in premalo delujočo ščitnico.
Še več, tudi uničeno vrne v delovanje.
To vedo povedati vsi, ki so z lugolovo raztopino urejevali obe težavi.
Seveda, da je pa potrebno paziti, da ne pride do interakcije z “zdravili”.
Torej, pričeti z min.dozo in zelo postopno povečevati.
Pustiti telesu, da samo začne funkcionirati in se spraviti nazaj v red.
Kar pa počnejo hormoni!!!
Pri ščitnici, no, tudi ostalih žlezah, so za pravilno DELOVANJE HORMONOV potrebni določeni MINERALI!!!!
Jod je le eden izmed njih, glavni, ne pa edini.

Sploh pa imamo še OBŠČITNICO. In ta je še kako pomembna. Zdravniki kar prevečkrat pozabijo nanjo, mi pa zanjo največkrat niti ne vemo.
Poglejmo si o vnetju obščitnice. Bomo precej bliže našemu povrnjenemu zdravju.

Avtorica,veliko veliko stvari ti bodo predlagali,največ tisti,ki so goreče proti nadomestnim hormonom in,ki v zdravstvu in medicini vidijo same sovražnike. Imaš pač diagnozo nepravilno delujoče ščitnice,jemlješ hormone in tukaj je to to. Stranski učinki zdravljenja ščitnice so od izpadanja las,do suhe kože,do močnih vrtoglavic in ja kaj čš tudi debelost. Ščitnica kot glavni organ kjer se proizvaja 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} najpomembnejših hormonov,je odgovorna tudi za metabolizem. Niso še odkrili takih zdravil,da teh stranskih učinkov bolnikov s ščitnico ne bi bilo. ne rečem da ne probaš,kar ti predlagajo. Saj,bolje kot se vdat v usodo! sigurno! samo,če pač ne bodo šle dol kile,ne bodi žalostna ali potrta ali pač na tleh,vedi da imaš bolano ščitnico in se ne sekiraj. raje se usmeri v stvari,ki bi olajšale dodatne zaplete pri debelosti. več gibanja,manj nasičenih maščob,veliko antioksidantov,zamnjšanje kajenja…in tako dalje. jaz sem imela eno leto vneto ščitnico latentno hipotirozo in se je sama pozdravila. No nevem če se je sama,a ko sem prišla na datum k tirologu in so pregledali kri (na tešče) so bile vrednosti BP. tudi pri osebnem zdravniku smo ponovili krvni test in je ok. Lahko pa vem,kako s epočutiš,ker tisto leto je bilo meni groznooo.. non stop utrujena,hude vrtoglavice,kile so kar vzhajale.. Vitamin D je meni deloval protivnetno. Poskusi!

https://stopthethyroidmadness.com

Mene bi resnicno zanimal se kaksen pogovor s teboj, ker ima tudi punca dosti tezav s tem in bi mi morda znala se pomagat oz. dat nekaj nasvetov (:
[/quote]

Ne nasedaj tej psihopatki. To je ena, ki stalno tu gor dežura. Glede luglove raztopine pa je enkrat pisalo, da je fajn in to v MISTERIJih in zdaj eni delajo tako propagando tu po monu.

Avtorici pa:
ja, po jemanju tablet, po navodilih zdravnika seveda, se mi je stanje izboljšalo. Tudi lasje zdaj spet manj izpadajo.

On, ti pa take budalščine kvasiš, da je joj.
Če ti ščitnica premalo deluje, dobiš tablete v katerih so hormoni. In to je to. Ne uničujejo ti ščitnice. Ne vem od kje ti taka budalščina?
Res pa je, da tistim, ki imajo hiperaktivno ščitnico, jim pa jo res uničijo.
Hipo pa nikakor. Ampak glede na budalščine, ki jih pišeš, verjetno itak nimaš pojma ne kaj je hipo in kaj hiperaktivna ščitnica.
Kake bedarije pa že mesece, če ne že leta kvasi ta luglovka je pa itak adijo.

Ljubi Jezus in Marija pomagaj, kako ti lahko primanjkuje nečesa, kar vsak dan vnašaš v telo s soljo?????????????????????????????? Aja, pri soli nihče od vas mazačev ne zasluži.
[/quote]

Saj pa vidiš, da si je scvrla možgane.
Ob svojih mazaških nasvetih glede luglove raztopine je pozabila omenit, da ti skurijo možgane. Ona je tipičen dokaz.

Meni so ščitnico zjebale kontracepcijske in prekomeren stres. Ščitnica uravnava VSE. Sama razišči vse o ščitnici in začni živeti zdravo ter se izogibaj stresu.

Ne nasedaj tej psihopatki. To je ena, ki stalno tu gor dežura. Glede luglove raztopine pa je enkrat pisalo, da je fajn in to v MISTERIJih in zdaj eni delajo tako propagando tu po monu.

Avtorici pa:
ja, po jemanju tablet, po navodilih zdravnika seveda, se mi je stanje izboljšalo. Tudi lasje zdaj spet manj izpadajo.
[/quote]

Psihopat ni sposoben pozitivnih čustev do drugih, sploh pa ne premore empatije.
Torej za mene to ne velja. Mogoče si kaj prebereš na to temo in usvojiš malo boljše znanje.
O reviji Misteriji ne pišem nič, ker je preprosto ne berem zaradi pomanjkanja časa.
Me pa veseli, da se ljudje vedno bolj osveščamo, ozaveščamo in vse bolj obveščamo med seboj. Kar pomeni, da piše na temo, kako predvsem sam skrbeti za svoje zdravje, seveda ob pomoči ustrrzno usposobljenih zdravstvenih strokovnjakov, veliko tudi drugih ljudi.
Sama pišem le o tistem, o čemer imam ne le znanje, pač pa tudi neposrednje izkušnje, predvsem lastne.

In koga, predvsem pa zakaj, moti to, da ljudje aktivno, ne le pasivno, skrbimo za svoje zdravje in lastno znanje in dobre izkušnje delimo z drugimi, javno in brezplačno?
Na forumu, ki služi denar z vsako našo objavo, z vsakim našim klikom?

Poleg tega, da vsako našo objavo, ki seveda ni avtorizirana, kopipejsta kdorkoli in objavi kot avtor kdorkoli in na naš račun služi denar. Je to moteče?

Ali pa je posredi bojazen, da bi bili ljudje osveščeni, ker se to znanje, ki se je uporabljalo vse do l.1980, tako v lekarni, kot pri zdravnikih, skriva že 40 let, pod zavajajočo krinko, da so minerali, sploh jod, za človeka strupeni?

Kako se je potem do takrat kruh jodiralo, kot se še dandanes kameno sol?
Kako se, povsem legalno, v živilski industriji dnevno povsem nenevarno uporablja minerale, sicer pod oznako E…, če so le- ti strupeni, npr. E285?
Za taistega je sol neprimerno bolj strupena, znanstveno dokazano! Pa je še vedno na trgovskih policah, medtem, ko je boraks, pod oznako E285 kot po čudežu čez noč izginil, pred dvema letoma, ko smo ravno tu javno pisali o koristih prepotrebnega minerala bora, tudi za žlezo ščitnico in spolne hormone, ki jih ureja prav ta mineral.
Kar je škandal!
Koliko moškim in ženskam bi bilo prohranjeno trpljenje v klimaktetiju, če bi uporabljali ta mineral le transdermalno?
Koliko bolečin bi se ljudi znebilo zaradi arttitisa idr.revmatičnih bolezni, če bi si lahko pripravljali kopeli in obloge iz tega minerala, ko bi le vedeli za to?
Koliko v Sloveniji je teh ljudi z nenormalnimi spremembami sklepov in s hudimi bolečinami, kje je statistika? Na tisoče!
In to z naravnim mineralom, ki seveda nima negativnih stranskih učinkov.
Edini je zopet povrnjeno zdravje!

In to piše psihopat?
Niso psohopati ravno tisti, ki ljudem omejujejo vedenje, znanje, jim onemogočajo zdravje brez naftnih sintetičnih proizvodov, ki povzročajo nore stranske učinke!
Hvala za tvoj post. Ravno taki nas bodo še bolj vzpodbujali v bodoče k še večjemu osveščanju med seboj.

Eh ja, tale luglovka je pa res vztrajna.

Saj pa vidiš, da si je scvrla možgane.
Ob svojih mazaških nasvetih glede luglove raztopine je pozabila omenit, da ti skurijo možgane. Ona je tipičen dokaz.
[/quote]

Verjetno te moti, ker lugolove raztopine ne upaš jemati, ja, ker so nas zelo dolgo strašili z rabo naravnih mineralov.
Neznanje je hudič, priznaj.
Premnogo ljudi bi še danes živelo, če bi vedeli kaj o tem in ne bi bili prestrašeni, kot si še vedno ti.
Ko bo kriza z gripo, pljučnico ali bognedaj še s čim hujšim, se spomni na lugolovo raztopino. Takrat lahko vzameš brez problemov tri dni tudi po 8 kapljic dnevno.
Lahko pa daš dve kapljici v nekaj vode v pršilko in tako razredčeno le inhaliraš.
Zagotavljam, da bo šla iz tebe vsa nakopičena sluz iz pljuč, bronhijev, grla.
Plus vrnila se ti bo energija.
Sploh tisti, ki jih vedno zebe, se tudi v vročini ne potijo, imajo znižano telesno temp., si bodo povrnili zdravje s to metodo.
Pa še nekaj zelo pomembnega, v glavi se razkadi vsa megla, iz telesa utrujenost, povrne imunski sistem, brez heca.
Končno lahko zase nekaj pametnega storiš.

Če ne bi bila, danes ne bi odgovarjala na tvojo plačano provokacijo.
Lep dan imej in nehaj se že smiliti sam sebi. To je prvi korak k osebnemu zadovoljstvu in veseljem do življenja, česar ti primanjkuje.
Kronično primanjkuje.

Če ne bi bila, danes ne bi odgovarjala na tvojo plačano provokacijo.
Lep dan imej in nehaj se že smiliti sam sebi. To je prvi korak k osebnemu zadovoljstvu in veseljem do življenja, česar ti primanjkuje.
Kronično primanjkuje.
[/quote]

Oprosti, tvoj skropucal sploh ne berem. Preberem stavek ali dva, in že vem, da spet ena in ista lajna, ki jo trobiš tu gor že mesece.
Le koliko te plačajo tile luglovci, da delaš tako propagando?

Upam le, da tebi in tebi podobnim mazačem ne bo kdo, ki ima resne težave s ščitnico, nasedel.

Draga “lugova …” !
Kako naj resno vzamemo nekoga, ki trdi da ti zdravniki uničijo NEPRAVILNO delujočo ščitnico????

Raje si preberite in presodite sami:
https://www.zurnal24.si/zdravje/aktualno/lugolova-raztopina-zaradi-visoke-vsebnosti-joda-lahko-povzroci-scitnicno-bolezen-260193

Iz prve roke: za tablete (hormone) plačam cca 10 za več kot pol leta (dobim jih v tujini). Res nimam občutka, da farmacevtska industrija služi na meni.

Oprosti, tvoj skropucal sploh ne berem. Preberem stavek ali dva, in že vem, da spet ena in ista lajna, ki jo trobiš tu gor že mesece.
Le koliko te plačajo tile luglovci, da delaš tako propagando?

Upam le, da tebi in tebi podobnim mazačem ne bo kdo, ki ima resne težave s ščitnico, nasedel.
[/quote]

No, vendarle!
Potrjuješ domneve sodelujočih pred nekaj časa, da se določene IPje vedno shranjuje in spremlja. Voila.

Zate smo pa itak že ugotovili, da imaš težave s funkcionalnim branjem, ter z disleksijo.
Kar pomeni, da prebranega ne razumeš. Ok.

Mi pa odgovori še na zadnje vprašanje: je zate in za tvoje naročnike in plačnike bolje, da se tu ne oglašam več?
Koliko dobiš TI OSEBNO bonusa za to?Se ti res tako splača ali te le izsiljujejo?

Kako resno TI vzameš trditev, da zdravniki uničijo žlezo ščitnico z radioaktivnim jodom, ni moja stvar. Tako trdijo zdravniki sami.
Kar mi ponavljamo za njimi njihove trditve, pa je naša stvar.
Sicer pa niso le zdravniki, so še drugi pristojni strokovnjaki, ki trdijo tako, pa še za mnogo napačnih zdravljenj moderne medicine.
Zaradi tvoje nevednosti pa trpi lahko tudi tvoje zdravje. Bo res? Bo.
Ampak zanj odgovarjaš sama. Za svojo nevednost enako. To ni več moj problem.
Imaš pa vso pravico do ustreznih strokovnih mnenj. Najmanj treh.
Posluži se jih.

Kako resno TI vzameš trditev, da zdravniki uničijo žlezo ščitnico z radioaktivnim jodom, ni moja stvar. Tako trdijo zdravniki sami.
Kar mi ponavljamo za njimi njihove trditve, pa je naša stvar.
Sicer pa niso le zdravniki, so še drugi pristojni strokovnjaki, ki trdijo tako, pa še za mnogo napačnih zdravljenj moderne medicine.
Zaradi tvoje nevednosti pa trpi lahko tudi tvoje zdravje. Bo res? Bo.
Ampak zanj odgovarjaš sama. Za svojo nevednost enako. To ni več moj problem.
Imaš pa vso pravico do ustreznih strokovnih mnenj. Najmanj treh.
Posluži se jih.
[/quote]
Ja, saj tebi je pa luglova raztopina scvrla možgane, kar niti ne bi bil problem in dejansko nikogar ne briga, če ne bi zavajal bolnih ljudi in to podlo anonimno pod multiniki.

New Report

Close