Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Premalo vojakov, preveč orožja

Premalo vojakov, preveč orožja

Ja Amerikanci nam vsiljujejo svoje staro orožje,stare krame se pać morajo znebit!

TO je bila slabo opremljena, pa vendar odlična. Zato, ker je bila NAŠA. In je premagala JA (brez L) ter jo nagnala iz okupirane države.

TO je bila slabo opremljena, pa vendar odlična. Zato, ker je bila NAŠA. In je premagala JA (brez L) ter jo nagnala iz okupirane države.[/quote]

ja, seveda, ti kar sanjaj, če se ne bi diplomacija dogovorila tako kot se je, bi nas odpihnili vse skupaj, tako pa so uprizorili le delček svoje moči.

ali takrat še nisi živel, ali pa si bil slep za vse okoli sebe, kdo je nagnal JLA iz Slovenije???

Sem živel, sicer slabše kot danes, pa vendarle. Slep hvala Bogu nisem, morda boš pa nekoč ti spregledala.

Tudi 2. svetovno vojno je končala diplomacija. In tudi iraško bo, tako kot vse vojne doslej.

Orožje je okupatorska JA imela, zmagalo je pa srce. Seveda, s pomočjo diplomacije. Eno brez drugega pa ne gre.

Je pa diplomacija kar nekaj časa pustila, da se je JA izživljala v Hrvatski in Bosni. So jih kar nekaj upihnili, odpihniti jih pa, kljub svojim preostalim delom svoje silne moči, niso uspeli. Ni jim pomagalo vse moderno orožje, za nakup katerega smo plačevali več kot dvakrat večji davek, kot ga plačujemo danes, pa še dodatne 3{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, (pa skoraj nobeden pisniti ni upal). Za razliko od danes, ko pljuvate na vsako vladno potezo, pa naj bo dobra ali slaba.

prvo, kot prvo je JLA razpadla, zakaj, ker so jo zapustili vsi vojaki in častniki drugih narodnosti.

drugo, kot druga, je harala takrat ne več JLA ampak Srbska vojska po Hrvaški in Bosni, zaradi interesov Miloševiča in njegovih ambicij po veliki Srbiji, ja.

če bi bila Hrvaška samo okoli Zagreba, bi tudi njo brez problema zapustila.

v naši osamosvojitveni vojni je torej zmagal razum takratnih diplomatov, ki so se pogajali(kdo pa so bili pa najbrž veš). Verjemi, da TO z puškami in nekaj minometi, ne bi v 10 dneh premagali tako močne vojske, kot je nekoč bila JLA in mrtvi bi se šteli v tisočih.

hja danes pljuvamo po vladi zato, ker smo od nje pričakovali veliko več in imamo vso pravico, a ti morda mišliš drugače in bi rad stari sistem nazaj, no ja verjetno res, vsaj dokler je JJ na vladi, kajne. Saj je vseeno kako dela, glavno je da je tvoj, ma lepo te prosim.

Pa menda je ne, da bi ta vlada imela tudi kako slabo potezo?

Mislim da, ga ni, ki ne bi kdaj naredil napake. Se pa trenutno ne spomnim nobene res slabe.

S prvim delom da, z drugim ne. Drugi del je še en poskus levih vsiliti prodajo zanič Pandurjev (Valukov) iz njim naklonjenega podjetja, namesto kvalitetnih Patrij; da pač svoji stranki zagotovijo pritok milijonov. Prvi del pa drži. Vojakov imamo premalo, ker nam stalno bežijo. To pa zato, ker se na našo vojsko spravlja vsak bedak, ki ima pet minut časa. Namesto, da bi bili naši junaki se pljuva po njih in zahteva, da imajo sramotne plače. Ni čudno, da potem nihče več noče biti vojak.

TO je bila slabo opremljena, pa vendar odlična. Zato, ker je bila NAŠA. In je premagala JA (brez L) ter jo nagnala iz okupirane države.[/quote]

ja, seveda, ti kar sanjaj, če se ne bi diplomacija dogovorila tako kot se je, bi nas odpihnili vse skupaj, tako pa so uprizorili le delček svoje moči.

ali takrat še nisi živel, ali pa si bil slep za vse okoli sebe, kdo je nagnal JLA iz Slovenije???[/quote]

Ta mit o velemočni JLA me je vedno zabaval.

Po drugi strani pa poslušamo, da je menda slovenska partizanska vojska seveda premagala Hitlerja, pa Mussolinija, pa še koga zraven.

Da bi TO premagala sveto JLA, to pa pač ne gre, kajne.

Na vaš žalost, jugonostalgiki, jo je..

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

takšno je dejstvo, na tvojo žalost.

kje pa si se učil, da je samo slovenska vojska premagala Hitlerja in Mussolinija, ojmeojme, kdo vas uči zgodovino??

nisem prav noben Jugonostalgik, kje si sploh pobral to besedo, imela pa sem in imam še vedno veliko prijateljev iz juga, če ti bo kaj lažje.

To vi, zagorovniki NOB skoz ponavljate.Kako so partizani premagali Hitlerja in eno najmočnejših vojska na svetu.

TO pa ni mogla premagati JLA; ne, če jo pa je, se je JLA ziher pustila, ker vaše nežne nostalgične dušice ne bi mogle prenesti misli na to, da lahko neki Slovenci premagajo JLA:

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

seveda je ni mogla, brez zaveznikov in tuje močne vojske sigurno ne, ej kako je težko priznati, če ne bi takrat naši slovenski voditelji- politiki z g. Drnovškom na čelu izpogajali mir, bi še sedajle popravljali ruševine.

ko me boš bral, da pišem kako so samo slovenski partizani premagali in napodili Nemce in Italjane, pa mi očitaj kaj takega, zaenkrat imam še dober spomin in se dobro spomnim, kaj smo se učili v 5.r OŠ.

ej ali se sploh zavedaš kaj pišeš, ali bi najraje rekel da NOB sploh ni bilo!!!!

Žal je bila in pustila je hude posledice.Uničila je Slovence, jih napolnila s komunizmom, enoumjem in jih spremenila v Sovjete, ki ne razmišljajo, ampak sledijo Hrvatu Titu in z nasmeškom na ustih streljajo svoje rojake.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -


Ninej,

jaz sem že velikokrat napisala, da “Spidrček” zgodovine ne pozna, vedno klati kakšne neumnosti:-))). Se pač ne potrudi, da bi prebral zgodovino II. svetovne vojne, pol se pa smeši.

Ja ja, če ne bi bilo takrat, naših SLOVENSKIH voditeljev, politikov, z dr. Janezom Drnovškom na čelu pri pogajanju, bi bilo tako, kot v ostalih republikah SFRJ. Vse bi lahko razrušili, lahko bi bilo 100-JJ – Janezkov.
Žal, se to ne priznava. Se nič ne čudim, da dr. Drnovšek raje molči, kot bi odgovarjal na take neumnosti. Želim mu zdravja in miru, saj bo funkcijo predsednika RS, čez par dni predal dr. Danilu Türku.

Jaz se spomnim samo, da sta Bavčar in JJ tekala okoli v unoformah, Kacin je bil zadolžen za stike z mediji, pomemben je bil tudi Kučan.Drnovška pri osamosvajanju ni bilo nikjer.Najbrž je v Beogradu z Miloševićem pil kavo.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Ne slovenska, ampak jugoslovanska jih je premagala. Samo v Bitki na Neretvi je padlo toliko Nemcev, da se mi je vedno čudno zdelo da imajo v Nemčiji sploh še kakšnega. Pa je bilo še ful veliko podobnih filmov…

Drnovšek se pa ne bi imel kaj pogajat, če ne bi bilo Janše, Peterleta, Bavčarja, Kacina in Kučana (čeprav temu zaslug za osamosvojitev marsikdo ne priznava???).

haha, očitno si gledal televizijo, a nisi videl tudi Jelinčiča, kako je na Brezovici zaustavil tank……na njega se pa res vedno pozabi, pa je bil v prvih bojnih vrstah.

New Report

Close