Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Premočna menstruacija in omotičnost

Premočna menstruacija in omotičnost

napisano nasplošno dobronamerno v vednost, kateri dejavniki še podaljšujejo menstrualno krvavenje, ne tebi osebno…. Če bi bilo tebi osebno, bi bilo tvoje sporočilo scitirano, pa odgovor spodaj zapisan.[/quote]

In jaz sem si drznila komentirate zapise v tej temi, ko sem že ravno jaz odprla temo o svojem problemu. Se opravičujem, ker sem drznila si komentirat zapise v temi, ki sem jo odprla :).[/quote]
Preštudiraj pomanjkanje joda na strani Walterja Lasta, v prejšnjem postu.
Od ptemočnoh krvavitev, do neplodnosti, obeh, tudi moške, do cistitisa idr.
Tudi sama tega nisem vedela, ker današnji zdravniki tega več ne vedo.
BV se je razpravljati, kemlje ti čas in dragoceno energijo.
Navadno gre vštric s še kakšnim pomanjkanjem mikroelementov, posledica še vizaminov, pa je krvna slika in hormonsko neravnovesje tu.
In to za zelo dolgo časa.

To te pa ne stane nič, le v prid ti bo.

Tudi z mojim jodom je vse ok.

napisano nasplošno dobronamerno v vednost, kateri dejavniki še podaljšujejo menstrualno krvavenje, ne tebi osebno…. Če bi bilo tebi osebno, bi bilo tvoje sporočilo scitirano, pa odgovor spodaj zapisan.[/quote]

In jaz sem si drznila komentirate zapise v tej temi, ko sem že ravno jaz odprla temo o svojem problemu. Se opravičujem, ker sem drznila si komentirat zapise v temi, ki sem jo odprla :).[/quote]

Oproščeno 🙂 verjetno tudi kaj novega naučeno, da če je tvoje scitirano, je namenjeno direkt tebi, čle nitvoje scitirano, namenjeno splošno….

Ena fajn zadeva je navadna konopljika, ki uravnava menstruacijo na ta način, da ureja hormone. Deluje pa na hipofizo in na čisto naraven način. Prime po nekaj mesecih in je celo tako močna, da naj bi odpravila bulice na prsih, boleče in premočne menstruacije, prezgodnjo menopavzo, policistični jajčniki, endrometrija, celo neplodnost pri nekaterih. Se pa po par mesecih pozna na koži, da ni več tistih mozoljev ob robu obraza (ob zunanji strani čeljusti), ki so pokazatelj hormonskega neravnovesja. Verjetno ste že same ugotovile, da se takšni mozolji radi pojavijo med ovulacijo in pred menstruacijo. Se pa konopljika ne sme uporabljati, če se jemljejo kontracepcijske tabletke ali kakšna druga hormonska zaščita, ker potem to izključuje. Gre pa za povsem naravno metodo s katero so si ženske pomagale že pred stoletji. Je pa res, da je potrebno vsaj pol leta, da bi se naj pokazali željeni učinki. Obstaja pa še verjetnost, da na kateri ženski ne bo delovala.
Je precej močnega okusa, po popru, kar se da popraviti z malo medu ali kaj podobnega.
Pa še nekaj povezav:

http://hiskazelisc.com/2016/02/09/navadna-konopljika-vitex-agnus-castus/

https://www.bodieko.si/navadna-konopljika-ali-vitex-agnus-castus

Za določene stvari si cajt vzamem, če se mi zdi primerno, da se ljudi vzpodbudi, da se še sami bolje informirajo. Za vprašanja, ki se meni osebno zdijo pomembna. Ali za take teme, ki jih imam rada.

Ko me bodo začele dolgočasiti male provokacije tvoje sorte, bom utihnila. Najbrž je bil to tvoj namen, ane?

In potlej bo mir pred mano. Vsaj toliko časa, dokler bom znala ceniti slehrno minuto in mi zato ne bo prišlo na misel, da bi si izbrala (spet) nov nick. Neregistrian zato, ker si ne vzamem cajta za kavo – sogovornike tam si namreč izbiram sama. Samo za primer, če je bila tvoja replika namig te vrste…

Nenazadnje pa: kdo bi vedel, kdo se skriva na drugi strani.

Kako pa to veš? Glede na tvoje premočne menzese, kaže, da niti ne!
Poješ dnevno 9 kg rib?
No, ja, če kdo res želi nekaj narediti za lastno dobro, bo to že naredil, ane!
Sicer pa berejo tudi drugi, ki pa bodo prečekirali, kaj jim pomanjkanje joda idr. mikroelementov lahko stori in kako si sami pomagajo. Lp

In jaz sem si drznila komentirate zapise v tej temi, ko sem že ravno jaz odprla temo o svojem problemu. Se opravičujem, ker sem drznila si komentirat zapise v temi, ki sem jo odprla :).[/quote]

Oproščeno 🙂 verjetno tudi kaj novega naučeno, da če je tvoje scitirano, je namenjeno direkt tebi, čle nitvoje scitirano, namenjeno splošno….[/quote]

Torej, sedaj te citiram, namenjeno je tebi.
Včeraj pa nisem citirala tebe, si pa vseeno skočila v zrak kot, da tebi pišem.
Ogledalce, ogledalce :).

Kako pa to veš? Glede na tvoje premočne menzese, kaže, da niti ne!
Poješ dnevno 9 kg rib?
No, ja, če kdo res želi nekaj narediti za lastno dobro, bo to že naredil, ane!
Sicer pa berejo tudi drugi, ki pa bodo prečekirali, kaj jim pomanjkanje joda idr. mikroelementov lahko stori in kako si sami pomagajo. Lp[/quote]

Zaradi težav s ščitnico, imam te stvari pod kontrolo.

Pri nas je neznana in je ni mogoce dobiti, na tujih straneh pa je na prvem mestu med zelisci za urejanje ciklusa. Jaz sem jo kupila v italiji, mi je podaljsala ciklus iz 24 na 27 in skrajsala krvavitev iz 9 na 6-7 dni.
V vsakem primeru pa preglej kri da ti predpisejo zelezo ce je treba. Tega ne mores resiti z zelisci.


kako se pa potem reče tej konopljiki?

Tole se pa super sliši. Moram prečekirat kaj več o tej zadevi.

Oproščeno 🙂 verjetno tudi kaj novega naučeno, da če je tvoje scitirano, je namenjeno direkt tebi, čle nitvoje scitirano, namenjeno splošno….[/quote]

Torej, sedaj te citiram, namenjeno je tebi.
Včeraj pa nisem citirala tebe, si pa vseeno skočila v zrak kot, da tebi pišem.
Ogledalce, ogledalce :).[/quote]

Pa kaj bi ti sploh rada – si štepaš oglede in zdraviš ego, ko sedaj najedaš drugim, ki ti odgovarjajo? Drži se svoje teme, torej menzesa in pretirane krvavitve in beri odgovore.

Torej, sedaj te citiram, namenjeno je tebi.
Včeraj pa nisem citirala tebe, si pa vseeno skočila v zrak kot, da tebi pišem.
Ogledalce, ogledalce :).[/quote]

Pa kaj bi ti sploh rada – si štepaš oglede in zdraviš ego, ko sedaj najedaš drugim, ki ti odgovarjajo? Drži se svoje teme, torej menzesa in pretirane krvavitve in beri odgovore.[/quote]

Kaj je pa s tabo narobe? PMS ali zakaj tak izpad? Samo PMS ne more biti izgovor za tvoje izpade.

Pa kaj bi ti sploh rada – si štepaš oglede in zdraviš ego, ko sedaj najedaš drugim, ki ti odgovarjajo? Drži se svoje teme, torej menzesa in pretirane krvavitve in beri odgovore.[/quote]

Kaj je pa s tabo narobe? PMS ali zakaj tak izpad? Samo PMS ne more biti izgovor za tvoje izpade.[/quote]

Noben izpad. Ti pa dam nasvet za tvoj menzes še enkrat: pojdi k dohterju, vzemi si že čas zanj , ne pa za pisarjenje po MONu, pa bo tvoj osnovni problem rešen in ne bo treba več brat tukaj tvojih neumesnih komentarjev nazaj.

Če izgubljaš naenkrat veliko krvi, lahko pride do omotičnosti, utrujenosti. Veliko pij, pa mogoče kake tabletke za dodajanje železa. Skratka kaj takega si nabavi v lekarni.

Kaj je pa s tabo narobe? PMS ali zakaj tak izpad? Samo PMS ne more biti izgovor za tvoje izpade.[/quote]

Noben izpad. Ti pa dam nasvet za tvoj menzes še enkrat: pojdi k dohterju, vzemi si že čas zanj , ne pa za pisarjenje po MONu, pa bo tvoj osnovni problem rešen in ne bo treba več brat tukaj tvojih neumesnih komentarjev nazaj.[/quote]

Ti imaš pa resnične probleme, s psiho.
Če bi vsaj malo prebrala temo, bi ugotovila, da sem bila že dostikrat pri zdravniku. Ne izpadeš ravno brihtna s takimi bolanimi izpadi.

Ja, bo držalo.

Noben izpad. Ti pa dam nasvet za tvoj menzes še enkrat: pojdi k dohterju, vzemi si že čas zanj , ne pa za pisarjenje po MONu, pa bo tvoj osnovni problem rešen in ne bo treba več brat tukaj tvojih neumesnih komentarjev nazaj.[/quote]

Ti imaš pa resnične probleme, s psiho.
Če bi vsaj malo prebrala temo, bi ugotovila, da sem bila že dostikrat pri zdravniku. Ne izpadeš ravno brihtna s takimi bolanimi izpadi
.[/quote]

wauuuu, ti paše?

očitno se tudi dohterju ne da poslušat, če si bila že dostikrat pri njemu, pa ni rešitve…

Lej, nasvete od kar nekaj sodelujočih si dobila, kaj še češ?

Pa to ne morem verjeti kaj vse se tu gor zbira. Glej, ti s z drugim vzdevkom. Če se želiš prepirat, si odpri svojo temo ali pa pojdi na ulici in zmerjaj ljudi. Meni se ne da več s tabo in tvojimi bolnimi izpadi ukvarjat.
Zaradi mene lahko še naprej kvakaš v tej temi, jaz se ne bom več menila zate.

ne pozabi, ti si začela z žaljivkami….. ker če ti kaj ni všeč, kar prebereš, pa je res, nasuješ žaljivke.

Pomanjkanje železa vpliva tudi na vsesplošno počutje, občutljivost, žaljivost. Pa vse dobro ti želim in čimprejšnje okrevanje!

ne pozabi, ti si začela z žaljivkami….. ker če ti kaj ni všeč, kar prebereš, pa je res, nasuješ žaljivke.

Pomanjkanje železa vpliva tudi na vsesplošno počutje, občutljivost, žaljivost. Pa vse dobro ti želim in čimprejšnje okrevanje![/quote]

Sicer sem rekla, da te bom ignorirala,ampak tvojo laž moram vseeno komentirat. Nisem jaz nikogar žalila. Ti si pa začela z nekimi izpadi. Glej, če ti kaka tema ni všeč, jo preskoči. ALi pa si odpri svojo temo in tam žali ljudi. Bi šlo tako?
Nisem ti jaz kriva za tvoje frustracije. Zato ne žali mene.

ne pozabi, ti si začela z žaljivkami….. ker če ti kaj ni všeč, kar prebereš, pa je res, nasuješ žaljivke.

Pomanjkanje železa vpliva tudi na vsesplošno počutje, občutljivost, žaljivost. Pa vse dobro ti želim in čimprejšnje okrevanje![/quote]

Sicer sem rekla, da te bom ignorirala,ampak tvojo laž moram vseeno komentirat. Nisem jaz nikogar žalila. Ti si pa začela z nekimi izpadi. Glej, če ti kaka tema ni všeč, jo preskoči. ALi pa si odpri svojo temo in tam žali ljudi. Bi šlo tako?
Nisem ti jaz kriva za tvoje frustracije. Zato ne žali mene.[/quote]

ženska, daj se umiri, no, prosim… kakšne frustracije -drugi jih nimamo, no.

In še ena opomba: z mojim železom je vse ok, laboratorijski izvid.

Navadna konopljika se reče in se dobi pri nas v teh bio trgovinah. Drugače se da naročiti tudi po pošti, ampak se potem plača poštnine za eno škatlo čaja, kar se mi zdi škoda potem. Stane tam nekje od 3,80 eur pa tam do 5 eur po mojih izkušnjah. Zdaj, če se pije enkrat na dan, 2dc vode in 1 žlička semen, traja tam nekje tri mesece ali manj.

hemoglobin?

http://si.draagle.com/bolezni/anemija.html

New Report

Close