Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prenažiranje – začaran krog

Prenažiranje – začaran krog

jaz ti pa povem na podlagi lastnih izkušenj, da take enostranske diete šele povzročijo pri meni napade prenažiranja.
ti imaš psihološki problem in ga s hrano ne boš rešila.
ugotovit moraš, kaj v resnici hočeš zadovoljit, ko goltaš hrano vase. katera potreba je pri tebi nezapolnjena.

problem pri hrani od rojstva dalje je, da smo nekateri ljudje naučeni vsako nelagodje pozdravit s hrano. si bil dojenček in si se jokal, ker te je zeblo, te je kaj bolelo, si rabil bližino mame, mama ti je pa v odgovor v usta porinila zizo ali flaško, pa je bil mir.

ti lahko črtaš vse, od glutena do cukra do mleka do maščob do ogljikovih hidratov… pa tega v sebi ne boš rešila.
[/quote]

Sicer, da bi se dejansko zavedala nekih velikih pritiskov, ne. Pač takšne vskadanje, ki te včasih bolj, včasih manj zreditirajo. sicer pa je že današnji tempo življenja tak, da je vedno nekje nekaj odzadaj, kar te načenja, razjeda….in pa ja, danes se tako vse prepisuje stresu, pa naj bo ta posledica hrana, prenažiranje, bolezen, kajenje…vse…in ja sami smo krivi, žal je tak način življenja….vse mora biti lepo, popolno…ufff

Sicer, da bi se dejansko zavedala nekih velikih pritiskov, ne. Pač takšne vskadanje, ki te včasih bolj, včasih manj zreditirajo. sicer pa je že današnji tempo življenja tak, da je vedno nekje nekaj odzadaj, kar te načenja, razjeda….in pa ja, danes se tako vse prepisuje stresu, pa naj bo ta posledica hrana, prenažiranje, bolezen, kajenje…vse…in ja sami smo krivi, žal je tak način življenja….vse mora biti lepo, popolno…ufff
[/quote]
In od kje ali od koga nosiš to čustveno breme ?

Nisem sama, imam družino, otroke, ki me popolnoma zasedejo, kužeka, ki ga vozim na sprehode, prijatelje za kolesarjenje, pohode, moža za ha ha ha…se gibljem samo po moje me baše sladko, ker ko pa tu podležem, mi je za vse ostalo vseeno, potem pa sendvičmin spet lak sladkega, glede na to, koliko tega “sranja” pojem, sem tak vitka…in ja prvo sladko, potem pa brez energije:)
[/quote]

Kako si pa drugače s sadkarijami? Jih ješ dnevno ali se jim strogo izogibaš in biješ bitke sama s sabo?

Da si črtam sladkarije z jedilnika, mislim da bi se tudi meni vsake 2 tedna strgalo in bi požrla vse kar vidim.
Vsak dan pojem nekaj sladkega, prav z užitkom, kaj meni res dobrega in v neki pametni meri. Pride dan, ko si zaželim kaj dodatno in si ugodim želji, vzamem 2-3 čokolatina iz bombonjere in to je to. Nekajkrat letno se mi zgodi, da me pred M spopade nenormalna lakota in se par dni bašem in bašem in se ne nasitim, ampak za teh par dni vsake 3-4 mesece se sploh ne sekiram, ker tiste 4kg, ki se zredim takrat, gredo same od sebe dol tako po M.

Bom probala nekaj no….madonca, pa ta slaba vest, pa napihjenost, jao jao jao…pa kaj dve leti niti enega kosa sladkega??? Niti enega kosa domačega peciva??????
[/quote]

Ne, Vaše mnenje! NIČ sladkega. Niti koščka, niti drobtinice NIČESAR sladkega. Odpovedujem se tudi ti. “normalnim” stvarem in jih vseeno jemljem kot sladkarije: npr palačinke, marelični cmoki, štruklji…. NIČ! Vse take stvari odpadejo! Pa seveda razne slane in mastne zadeve ravno tako….

Žal pa se ne morem strinjati niti z uporabnico “Sprememba na črti”; češ da pri izbiri zdravih živil pa ni težav z napihnjenostjo, zaprtostjo in ostalimi nevšečnostmi. Pri meni je bilo tako, da sem prav z vsemi sladkimi jedmi imela težave. In zgolj iz razloga, ker sem količinsko požrla enormno! Torej ni težava pri izbiri (bolj ali manj zdravih) živil, pač pa v količini. Vsekakor zagovarjam tezo, da te 1 ali 2 piškota ali neka druga junk zadeva ne bo ne zapackala, ne zredila. Če pa govorimo o količini 0,5 do 1 kg/ dnevno…. Potem je to čisto druga pesem! 😉
Avtorica “Vaše mnenje”…. sva kar istih let. 😉 Ja, hudič je…. ko je organizem mlajši, se precej učinkovito regenerira in odpušča pregrehe. Čim starejši si…. 🙁 Telo vedno težje tolerira takšne obremenitve.

madona hrana je danes skoraj za doktorsko nalogo zahteven projekt.

Ne morem si pomagat – imam očitno pik na debeluhe.
Ne morem odvrnit oči iz njih, sploh ko so kje blizu ruskega bifeja.
Naložijo si, da je krožnik premajhen.
Gredo k mizi in namesto, da bi lepo počasi in umirjeno jedli, si vzamejo žlico in hrano dobesedno zmečejo v sebe. Niti ne folgajo požvečit in požret, ko v usta roma že naslednja žlica hrane.
Po krožniku kopljejo kot po koritu.
Zvečijo kot, da morajo v najkrajšem možnem času pogoltnint vseh 5000 kalorij na krožniku in it še po eno porcijo.
Zraven pa še njihovi ubogi otroci poslušajo: ” Pojej vse kar imaš na krožniku! Tega pa res zaj ne bomo pustili, daj potrudi se še za ta dva pajsa! Eno žličko še za sosedovega strica od tetine kolegice!”

Eh – nima pomena.
Saj vem, da imam jaz težave, ampak ne morem si pomagat.
Ne morem odvrnit oči iz njih.

Moram poiskat ta post, me prav zanima kaj si nadomstila s sladkim…gluten in škrob si črtala, torej tudi nič testenin, krompirja, kruha???
[/quote]

Kruh, pecivo itd. pečem iz ajdove moke, ovsenih kosmičev, malo sode bikarbone, zaradi kvasa, ki ga ne smem, ter bučnega ali kokosovega masla, olja. Oreščke in semenke dam bučnice, laneno seme, po želji. Tako, da kruh jem. Ni pa več tiste potrebe po količini.
Je nasiten in mamljivo okusen.
Pecivo enako.
Tega lahko poješ kolikor želiš, ne bodi lačna.

Črtala sem vse paštete, salame, suhomesnate izdelke, če vsebujejo konzervanse itd.
Nobene predpripravljene hrane, to je pravilo.
Uporabljam pa domačo zaseko in svinjske ocvirke, ker mesa ne jem vsak dan.

Sladkam pa pecivo ali z medom, suhimi figami, rozinami, mletimi rožiči. Jajca uporabljam brez problemov.
Kakav kot napitek, pravi, grenak, na vodi, kot nadomestilo za kavo, ker mi kofein ne ustreza, ter nekakšno čokolado, v pecivu, plus klinčki, cimet, tudi smetana nič ne škodi, navadna, mastna.

Menim, da je pomemben vitamin D, ter A,D,E,K, ki so topni le v maščobi.
B je itak v jajcih, mesu.
Magnezij sem pa že omenila.
To, da se obkroži z ljudmi, ki te emocionalno napolnjujejo, so ti že napisali.
Mir najdeš le v sebi, nauči se samo sebe sprejemati, kot tistega, s katerim vedno najdeš mir in ti je zvest prijatelj. Ne naprezaj sama svoje psihe, bodi ljubeča do sebe, zaupaj si.
In ne prehitevaj se.
Daj si čas.

Prenažiranje, napihnjenost, lakota, nervoza, odvisnost od OH, so mi čudežno izginili.
Trebuh brez telovadbe. Hoja me pa sprošča. Prebava se normalizira po mesecu do treh, črna surova redkev, sama, v solati, je zakon!

Ne, Vaše mnenje! NIČ sladkega. Niti koščka, niti drobtinice NIČESAR sladkega. Odpovedujem se tudi ti. “normalnim” stvarem in jih vseeno jemljem kot sladkarije: npr palačinke, marelični cmoki, štruklji…. NIČ! Vse take stvari odpadejo! Pa seveda razne slane in mastne zadeve ravno tako….

Žal pa se ne morem strinjati niti z uporabnico “Sprememba na črti”; češ da pri izbiri zdravih živil pa ni težav z napihnjenostjo, zaprtostjo in ostalimi nevšečnostmi. Pri meni je bilo tako, da sem prav z vsemi sladkimi jedmi imela težave. In zgolj iz razloga, ker sem količinsko požrla enormno! Torej ni težava pri izbiri (bolj ali manj zdravih) živil, pač pa v količini. Vsekakor zagovarjam tezo, da te 1 ali 2 piškota ali neka druga junk zadeva ne bo ne zapackala, ne zredila. Če pa govorimo o količini 0,5 do 1 kg/ dnevno…. Potem je to čisto druga pesem! 😉
Avtorica “Vaše mnenje”…. sva kar istih let. 😉 Ja, hudič je…. ko je organizem mlajši, se precej učinkovito regenerira in odpušča pregrehe. Čim starejši si…. 🙁 Telo vedno težje tolerira takšne obremenitve.
[/quote]

V tako prehranjevanje sem šla zaradi intolerance na gluten. Ta zapacka. Ter premalo delovanje žleze ščitnice!
Prej preštudirala kar je možno in vprašala prijateljico, ki ima celiakijo, je pa zdravnica.
Torej, sladkorja že lep čas ne uporabljam, par let.

Problem JE v žitaricah, OH odvisnosti. Črtala sem še škrobno hrano, vsaj najbolj škrobno, ne vse podzemne zelenjave!
S tem sem dosegla, da se sploh ne kontroliram pri količini pojedenega.
Nič več nisem napihnjena, jem normalne količine, normalno hitro, občutim sitost, uživam v grižljaju.
To sem želela in to sem dosegla.
Nič več nisem odvisna ne od hrane in zaprtosti ni več!

Če sem zvečer lačna, mi zadošča solata in kos kruha, normalen kos. Brez skrbi z domačo zaseko, če mi odgovarja.
Ali nekaj žlic jogurta in dve, tri žlice ovsenih! kosmičev.

Pira, pšenica, rž, zame ne obstajajo več, niti jih ne potrebujem več.
Torto ali kruh brez problemov spečem iz ajde ali koruze. Žgance.
Sladko mi sploh ne diši.
Diši mi kislo zelje, repa, z ocvirki, sadni pire.
Ter stepena smetana.

Kupljenih sladkarij pa ne smem! Niti koščka!

Kruh, pecivo itd. pečem iz ajdove moke, ovsenih kosmičev, malo sode bikarbone, zaradi kvasa, ki ga ne smem, ter bučnega ali kokosovega masla, olja. Oreščke in semenke dam bučnice, laneno seme, po želji. Tako, da kruh jem. Ni pa več tiste potrebe po količini.
Je nasiten in mamljivo okusen.
Pecivo enako.
Tega lahko poješ kolikor želiš, ne bodi lačna.

Črtala sem vse paštete, salame, suhomesnate izdelke, če vsebujejo konzervanse itd.
Nobene predpripravljene hrane, to je pravilo.
Uporabljam pa domačo zaseko in svinjske ocvirke, ker mesa ne jem vsak dan.

Sladkam pa pecivo ali z medom, suhimi figami, rozinami, mletimi rožiči. Jajca uporabljam brez problemov.
Kakav kot napitek, pravi, grenak, na vodi, kot nadomestilo za kavo, ker mi kofein ne ustreza, ter nekakšno čokolado, v pecivu, plus klinčki, cimet, tudi smetana nič ne škodi, navadna, mastna.

Menim, da je pomemben vitamin D, ter A,D,E,K, ki so topni le v maščobi.
B je itak v jajcih, mesu.
Magnezij sem pa že omenila.
To, da se obkroži z ljudmi, ki te emocionalno napolnjujejo, so ti že napisali.
Mir najdeš le v sebi, nauči se samo sebe sprejemati, kot tistega, s katerim vedno najdeš mir in ti je zvest prijatelj. Ne naprezaj sama svoje psihe, bodi ljubeča do sebe, zaupaj si.
In ne prehitevaj se.
Daj si čas.

Prenažiranje, napihnjenost, lakota, nervoza, odvisnost od OH, so mi čudežno izginili.
Trebuh brez telovadbe. Hoja me pa sprošča. Prebava se normalizira po mesecu do treh, črna surova redkev, sama, v solati, je zakon!
[/quote]

Ajdova moka ima koliko? Enih 350kcal? Torej ne more tega pojesti kolikor hoče, ampak v mejah kalorij,ki jih dnevno porabi.
Lahko je neka stvar še tako zdrava in dobra, pa jo poješ še tako malo, a ima ful kalorij, potem moraš te kalorije na drugi strani prišparat, da ne presežeš dnevnega vnosa.

Ajdova moka ima koliko? Enih 350kcal? Torej ne more tega pojesti kolikor hoče, ampak v mejah kalorij,ki jih dnevno porabi.
Lahko je neka stvar še tako zdrava in dobra, pa jo poješ še tako malo, a ima ful kalorij, potem moraš te kalorije na drugi strani prišparat, da ne presežeš dnevnega vnosa.
[/quote]

Koliko pa naj bi po tvojem pojedla tega kruha, iz ovsenih kosmičev in ajdove moke, kilo ali dve dnevno?
Kot Pika nogavička, kilo ali dve soli?

Ajda in oves nimata glutena, torej napihnjenosti ne bo. Enako riž in koruza.
Ne bo potrebe po prenajedanju, ker se odvisnost od OH zmanjšuje, s tem sladkor, ki se predela iz njih, tako, da se potreba po količini zaužite hrane tudi hkrati zmanjšuje.
Torej, to ni zavajanje, ker brez skrbi poješ dva ali štiri koščke kruha, tistega malega hlebčka, ki ga spečeš sama doma iz teh sestavin.
To pač lahko trdim, ker grem mirno v trgovino s kruhom in pekovskimi izdelki in sploh nimam želje ne po teh kruhih, niti po njihovem pecivu.
Tudi svojega takega peciva lahko mirno posoraviš polovico normalnega pleha.
Vsakič ga malo manj. Ker traja nekaj časa, da se količino zaužitega normalizira.
Z lakoto pa to ne bo šlo, brez skrbi. Ter sanjah po kruhu in pecivu.

Jem, škodi mi nič. Pač, si vzamem čas in pripravim, tudi zvečer, če čez dan ni časa.
Rabim pa vedno manj, brez lakote! In brez trebuha, brez zaprtja!

Fliknila ven izdelke iz glutena. Vse polnozrnatno. Izgoibam sem sladkorjem in pšenici.
Ajdovega kruha poješ košček dva pa ga imaš dovolj, ker enostavno ni tako dober, kot frišne žemljice.
Polnoznratnih testenin poješ pol manj, ker so nagravžne.
Ajdove kaše poješ pol manj kot lepiga belega riža itd itn.

Problem pa je, ker ti psihološka želja in luknja, ki jo čutiš, ostaneta.

In potem boš življenje preživela v jedenju nagravžne hrane? Nič več užitkov?

Koliko pa naj bi po tvojem pojedla tega kruha, iz ovsenih kosmičev in ajdove moke, kilo ali dve dnevno?
Kot Pika nogavička, kilo ali dve soli?

Ajda in oves nimata glutena, torej napihnjenosti ne bo. Enako riž in koruza.
Ne bo potrebe po prenajedanju, ker se odvisnost od OH zmanjšuje, s tem sladkor, ki se predela iz njih, tako, da se potreba po količini zaužite hrane tudi hkrati zmanjšuje.
Torej, to ni zavajanje, ker brez skrbi poješ dva ali štiri koščke kruha, tistega malega hlebčka, ki ga spečeš sama doma iz teh sestavin.
To pač lahko trdim, ker grem mirno v trgovino s kruhom in pekovskimi izdelki in sploh nimam želje ne po teh kruhih, niti po njihovem pecivu.
Tudi svojega takega peciva lahko mirno posoraviš polovico normalnega pleha.
Vsakič ga malo manj. Ker traja nekaj časa, da se količino zaužitega normalizira.
Z lakoto pa to ne bo šlo, brez skrbi. Ter sanjah po kruhu in pecivu.

Jem, škodi mi nič. Pač, si vzamem čas in pripravim, tudi zvečer, če čez dan ni časa.
Rabim pa vedno manj, brez lakote! In brez trebuha, brez zaprtja!
[/quote]

Pol kile kruha ima 1500kcal. Ce ne pojes nic drugega, si napolnil svojo dnevno dozo kalorij.
300g peciva ima 1500+kcal, to je 1/4 pleha.

Ne mores pojesti tega kolikor hoces, pojes EN kos.

Samo oves seveda ima gluten.

In nehajte zdaj za vse kriviti gluten, ker to ni OH, to je kar lepo beljakovina!!!!!!!!!!

Tudi najbolj zdrave hrane na svetu ne smeš pojesti več od primernega dnevnega vnosa, ki je odvisen od starosti in telesne dejavnosti od 1500 kcal naprej.

Koliko pa naj bi po tvojem pojedla tega kruha, iz ovsenih kosmičev in ajdove moke, kilo ali dve dnevno?
Kot Pika nogavička, kilo ali dve soli?

Ajda in oves nimata glutena, torej napihnjenosti ne bo. Enako riž in koruza.
Ne bo potrebe po prenajedanju, ker se odvisnost od OH zmanjšuje, s tem sladkor, ki se predela iz njih, tako, da se potreba po količini zaužite hrane tudi hkrati zmanjšuje.
Torej, to ni zavajanje, ker brez skrbi poješ dva ali štiri koščke kruha, tistega malega hlebčka, ki ga spečeš sama doma iz teh sestavin.
To pač lahko trdim, ker grem mirno v trgovino s kruhom in pekovskimi izdelki in sploh nimam želje ne po teh kruhih, niti po njihovem pecivu.
Tudi svojega takega peciva lahko mirno posoraviš polovico normalnega pleha.
Vsakič ga malo manj. Ker traja nekaj časa, da se količino zaužitega normalizira.
Z lakoto pa to ne bo šlo, brez skrbi. Ter sanjah po kruhu in pecivu.

Jem, škodi mi nič. Pač, si vzamem čas in pripravim, tudi zvečer, če čez dan ni časa.
Rabim pa vedno manj, brez lakote! In brez trebuha, brez zaprtja!
[/quote]

Nimam težav s trgovino in pekarnami, meni kruh ni neka hrana, da bi se mi mešalo za kruhom.

Zmanjšati moraš količino ogljikovih hidratov, sladkarij in maščob. Potem bo boljše. Počutila se boš bol zdravo in imela boš več energije.
Vsekakor ne boš več neprestano lačna.

Verjetno se prenažiraš, ko te kaj v tebi žre?
Delaj na tem, bo tudi prenažiranje minilo, sem prepričana.
Drugače pa- 5 (do 6)obrokov na dan, ne to zdaj ogromne porcije seveda. Tudi če si vsak da privoščiš nekaj sladkega, je bolje, kot pa da imaš obdobja, ko poješ 300 g čokolade. Ti ni bilo nič slabo?
Aja, jaz nikdar nisem imela obdobja prenažiranja. Normalno jem, pa tudi kaj sladkega, je pa res, da ne sme biti preveč sladko, ker tisto mi pa ne diši. tako mi že marsikatera čokolada sploh ni dobra.

Oves nima glutena!
Gluten je le v tistih predelavah, ki se meljejo ali pakirajo skupaj z žitaricami.
Take hrane je pa kar precej, razen točno označene za celiakijo.

Kaj bo celiakašem neka hrana, če je bila v stiku z gluteskimi žitaricami.
Tudi doma morajo imeti strogo vse ločeno, celo desko za pripravo hrane in ostalo v neskončnost.
Sicer pa, prebrati je treba kar precej literature.

Debeli in tisti, ki ne morejo shujšati, bi morali iz prehrane nujno izločiti ves gluten in OH! To je pa tudi kvas, pivo.

Oves nima glutena!
Gluten je le v tistih predelavah, ki se meljejo ali pakirajo skupaj z žitaricami.
Take hrane je pa kar precej, razen točno označene za celiakijo.

Kaj bo celiakašem neka hrana, če je bila v stiku z gluteskimi žitaricami.
Tudi doma morajo imeti strogo vse ločeno, celo desko za pripravo hrane in ostalo v neskončnost.
Sicer pa, prebrati je treba kar precej literature.

Debeli in tisti, ki ne morejo shujšati, bi morali iz prehrane nujno izločiti ves gluten in OH! To je pa tudi kvas, pivo.
[/quote]

Ma, ja, seveda.
1x je moderna taka dieta, potem spet taka, isto kot je paradajz vsakih par let kancerogen,potem je pa čez par let super zaščitnik pred rakom.

Kdor hoče shujšat, mora pojesti manj, kot porabi. To je to in nič drugega. ahko poje vsak dan 1 krof, pa bo shujšal, ker bo pojedel manj, kot porabi. Lahko pa poje vsak dan kilo ovsenih pripravkov, pa se bo zredil, ker bo pojedel več, kot porabi.

Ma, ja, seveda.
1x je moderna taka dieta, potem spet taka, isto kot je paradajz vsakih par let kancerogen,potem je pa čez par let super zaščitnik pred rakom.

Kdor hoče shujšat, mora pojesti manj, kot porabi. To je to in nič drugega. ahko poje vsak dan 1 krof, pa bo shujšal, ker bo pojedel manj, kot porabi. Lahko pa poje vsak dan kilo ovsenih pripravkov, pa se bo zredil, ker bo pojedel več, kot porabi.
[/quote]

Si zaprta, napihnjena, vedno bolj okrogla? Ne moreš nehati jesti?
Pa vseeno nisi sita?

No, to so žitarice, ki vsebujejo OH in gluten.
Gluten dela v črevesju štalo, povzroča avtoimune bolezni, toliko časa, da lahko od glutena umreš. OH v žitaricah se pretvorijo v sladkor, nas napravijo odvisneže, nimamo več občutka sitosti in debelimo se prekomerno. Zaradi vsega tega nimamo več prave energije, ker smo naphani z preveliko količino sladkorja, ki se predela iz OH.

Tisti, ki ima take probleme, že ve, da bo gluten moral iz prehrane ven. Z njim pa vse žitarice, ki ga vsebujejo.
Tako ubijemo dve muhi na mah!
Vprašaj zdravnike, dietetičarje in tiste, ki zaradi glutena kadarkoli lahko umrejo.
Saj zadeva ne pride čez noč, počasi nas opozarja, le mi stanje našega telesa ignoriramo.
Ker nimamo pravega znanja.
Debeluhe okarakteriziramo kot lene in prenažrte, tudi otroke! Ni res, morda?
Nihče o njih, zelo redki, tudi sami zase, pa ne govori kot o bolnikih, ki bi morali iz prehrane nujno izločiti gluten.
Dokler…

Si zaprta, napihnjena, vedno bolj okrogla? Ne moreš nehati jesti?
Pa vseeno nisi sita?

No, to so žitarice, ki vsebujejo OH in gluten.
Gluten dela v črevesju štalo, povzroča avtoimune bolezni, toliko časa, da lahko od glutena umreš. OH v žitaricah se pretvorijo v sladkor, nas napravijo odvisneže, nimamo več občutka sitosti in debelimo se prekomerno. Zaradi vsega tega nimamo več prave energije, ker smo naphani z preveliko količino sladkorja, ki se predela iz OH.

Tisti, ki ima take probleme, že ve, da bo gluten moral iz prehrane ven. Z njim pa vse žitarice, ki ga vsebujejo.
Tako ubijemo dve muhi na mah!
Vprašaj zdravnike, dietetičarje in tiste, ki zaradi glutena kadarkoli lahko umrejo.
Saj zadeva ne pride čez noč, počasi nas opozarja, le mi stanje našega telesa ignoriramo.
Ker nimamo pravega znanja.
Debeluhe okarakteriziramo kot lene in prenažrte, tudi otroke! Ni res, morda?
Nihče o njih, zelo redki, tudi sami zase, pa ne govori kot o bolnikih, ki bi morali iz prehrane nujno izločiti gluten.
Dokler…
[/quote]

Ne nisem.

Človek mora jesti vse, če nima zdravstvenih omejitev in za debelost ni kriv ne cuker, ne gluten, ne OH, ne nič drugega, kot le presežek hrane in kalorij, ki jo poješ. Edina razlika je v metabolizmu, ko nekdo lahko poje nekaj več in se ne redi, nekdo se pa ob enaki količini redi in mora pojesti nekaj manj.
Od pesti jajčnih makaronov na dan se ne zrediš. Od pol štruce kruha dnevno se ne rediš. Od bele moke, belega riža, belega cukra se ne rediš, če tega poješ v nekih zmernih količinah. Rediš s od presežka.

Si zaprta, napihnjena, vedno bolj okrogla? Ne moreš nehati jesti?
Pa vseeno nisi sita?

No, to so žitarice, ki vsebujejo OH in gluten.
Gluten dela v črevesju štalo, povzroča avtoimune bolezni, toliko časa, da lahko od glutena umreš. OH v žitaricah se pretvorijo v sladkor, nas napravijo odvisneže, nimamo več občutka sitosti in debelimo se prekomerno. Zaradi vsega tega nimamo več prave energije, ker smo naphani z preveliko količino sladkorja, ki se predela iz OH.

Tisti, ki ima take probleme, že ve, da bo gluten moral iz prehrane ven. Z njim pa vse žitarice, ki ga vsebujejo.
Tako ubijemo dve muhi na mah!
Vprašaj zdravnike, dietetičarje in tiste, ki zaradi glutena kadarkoli lahko umrejo.
Saj zadeva ne pride čez noč, počasi nas opozarja, le mi stanje našega telesa ignoriramo.
Ker nimamo pravega znanja.
Debeluhe okarakteriziramo kot lene in prenažrte, tudi otroke! Ni res, morda?
Nihče o njih, zelo redki, tudi sami zase, pa ne govori kot o bolnikih, ki bi morali iz prehrane nujno izločiti gluten.
Dokler…
[/quote]

No, jaz sem osebno zdravnico pobarala o tem, pa se je prav razburila, češ da je to z glutenom modna muha. Edino kravje mleko je po njeno za telička in ne za ljudi. Ker se veliko bolje počutim odkar sem izločila gluten sem jo kar odpustila, edino ona tega še ne ve ;-D

Toliko o spraševanju zdravnikov.

BTW, a kdo ve koga bi bilo o takih in podobnih rečeh za vprašat?

Ne nisem.

Človek mora jesti vse, če nima zdravstvenih omejitev in za debelost ni kriv ne cuker, ne gluten, ne OH, ne nič drugega, kot le presežek hrane in kalorij, ki jo poješ. Edina razlika je v metabolizmu, ko nekdo lahko poje nekaj več in se ne redi, nekdo se pa ob enaki količini redi in mora pojesti nekaj manj.
Od pesti jajčnih makaronov na dan se ne zrediš. Od pol štruce kruha dnevno se ne rediš. Od bele moke, belega riža, belega cukra se ne rediš, če tega poješ v nekih zmernih količinah. Rediš s od presežka.
[/quote]

Poglej, kaj se zgodi ob glutenski intoleranci s človekom, ki ni bil nikdar debel.
Poglej si, kaj se zgodi s človekom, ki mu žleza ščitnica premalo deluje.

Za začetek le ta dva primera.
Še to, žleza ščitnica se poškoduje predvsem in tudi zaradi glutena, netolerance, celiakije.
Skoraj vedno gresta ti dve poškodbi z roko v roki.
Zaradi spremembe metabolizma!
Ne prebave, ki se spremeni.

Imaš ljudi, ki pojedo veliko več, kot debeli, pa jim kar pade ven, nikjer se jim ne pozna nič.
Zaradi metabolizma!
Tako, da, tvoja teorija o prehrani debelih vedno ne zdrži.
Debeli so v večini zaradi bolezni. Požrešnost je bolezen, ne le psihična, kot je tudi dama neješčnost, bulimija in anoreksija.
Debelost je le posledica bolezni!
Treba je odpraviti VZROK za debelost!
Manj hrane pri oboleli ščitnici ne zadošča.
Vsaka hrana pa sploh ne!

No, jaz sem osebno zdravnico pobarala o tem, pa se je prav razburila, češ da je to z glutenom modna muha. Edino kravje mleko je po njeno za telička in ne za ljudi. Ker se veliko bolje počutim odkar sem izločila gluten sem jo kar odpustila, edino ona tega še ne ve ;-D

Toliko o spraševanju zdravnikov.

BTW, a kdo ve koga bi bilo o takih in podobnih rečeh za vprašat?
[/quote]

Najbolje stvar poznajo zdravniki, ki imajo sami problem ali samo z glutenom ali celo celiakijo.
Drugače je treba od poncija do pilata, da napraviš vse teste, tudi za ščitnico.

Lahko pa za tri mesece izločiš gluten, pa vidiš svoje počutje.
Za ščitnico pa si meriš zjutraj bazalno temperaturo, ki je prenizka ob premajhnem de!ovanju, zaprtosti, debelenju.
Tu navadno manjka joda, mogoče tudi selena in bora.
Pri preveč aktivni je obratno, hujšanje, driska itd.

Se pa zna oboje znova uravnovesiti, ko povzročitelj, gluten je pogost, izločimo.
Če sebe pozorno opazujemo, bomo opazili veliko, veliko si lahko sami pomagamo, če že ne vsega.

Mogoče boš veliko izvedela, vpiši walter last, gluten. Vernetno bo že prvi zadetek pravi.
Ostalo pa poiščeš kar tam.
Potem si pa brez težav poiščeš prave naslove.

Najbolje stvar poznajo zdravniki, ki imajo sami problem ali samo z glutenom ali celo celiakijo.
Drugače je treba od poncija do pilata, da napraviš vse teste, tudi za ščitnico.

Lahko pa za tri mesece izločiš gluten, pa vidiš svoje počutje.
Za ščitnico pa si meriš zjutraj bazalno temperaturo, ki je prenizka ob premajhnem de!ovanju, zaprtosti, debelenju.
Tu navadno manjka joda, mogoče tudi selena in bora.
Pri preveč aktivni je obratno, hujšanje, driska itd.

Se pa zna oboje znova uravnovesiti, ko povzročitelj, gluten je pogost, izločimo.
Če sebe pozorno opazujemo, bomo opazili veliko, veliko si lahko sami pomagamo, če že ne vsega.

Mogoče boš veliko izvedela, vpiši walter last, gluten. Vernetno bo že prvi zadetek pravi.
Ostalo pa poiščeš kar tam.
Potem si pa brez težav poiščeš prave naslove.
[/quote]

Vse to že poznam, sploh Walterja Lasta, rabim pa le nekoga da nadomesti odpuščeno zdravnico ;- ) Žal zdravniki nikjer ne objavljajo ali imajo težave z glutenom 😉

New Report

Close