Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prenažiranje – začaran krog

Prenažiranje – začaran krog

Vse to že poznam, sploh Walterja Lasta, rabim pa le nekoga da nadomesti odpuščeno zdravnico ;- ) Žal zdravniki nikjer ne objavljajo ali imajo težave z glutenom 😉
[/quote]

Potem pa kar zopet nazaj na brskalnik in išči. Na Golniku se ukvarjajo tudi z nutritivno diagnostiko, tudi z glutenom. Verjetno pa še kje.

Potem pa kar zopet nazaj na brskalnik in išči. Na Golniku se ukvarjajo tudi z nutritivno diagnostiko, tudi z glutenom. Verjetno pa še kje.
[/quote]

Ehh, Golnik ja. Tam je za rakom umrla moja mama. Cel mesec in pol so rabili za pogruntat da bi jo mogoče slikali od strani, nato pa odkrili tumor skrit za srcem. Bila je tudi sladkorni bolnik in pazi, ravno na Golniku je pred očmi sestre padla v hipo, potem sem bila pa kriva jaz ker nisem vedela kaj se dogaja. Bila sem namreč tam, poiskala zdravnika ker se je mama potila in izgubljala, odgovor je pa bil ‘Diagnoza je tumor, kaj vam ni jasno.’Tako da tale Golnik ni bil ravno najboljša izkušnja.

Ja, to je bolestno prenažiranje, škodljivo za človeka, treba se je ravnati po Jezusovi skromnosti. Največji problem je skušnjava. Vse sladkarije moraš dati iz hiše, najbolje, da jih daruješ komu, ki jih potrebuje. Enako velja za denar, preobilje tega škoduje, zato je treba viške darovati. Naš gospod župnik zbira sladkarije in denar za revne otroke.

Ehh, Golnik ja. Tam je za rakom umrla moja mama. Cel mesec in pol so rabili za pogruntat da bi jo mogoče slikali od strani, nato pa odkrili tumor skrit za srcem. Bila je tudi sladkorni bolnik in pazi, ravno na Golniku je pred očmi sestre padla v hipo, potem sem bila pa kriva jaz ker nisem vedela kaj se dogaja. Bila sem namreč tam, poiskala zdravnika ker se je mama potila in izgubljala, odgovor je pa bil ‘Diagnoza je tumor, kaj vam ni jasno.’Tako da tale Golnik ni bil ravno najboljša izkušnja.
[/quote]

Uf, te zelo razumem.
Če vtipkaš nutritivna diagnostika gluten, dobiš laboratorije, kjer ugotavljajo tudi to intoleranco, poleg vseh ostalih. Eden je takoj v Ljubljani, diagnostični laboratorij. Za cenik in vse ostalo pa kar poglej, kje in kaj ti bo najbolj odgovarjalo.

Si kdaj privoščita škampe?
Menda imajo nenormalne količine zdravilnega magnezija!
Meni bi bolj odgovarjali, kot kaj drugega.

Nisem brala drugih odgovorov, a če dobiš nenadzorovan apetit, je to verjetno zato, ker ti manjka določenih hranil. Svetujem ti, da takrat nekaj dni uživaš kapsule z vsemi vitamini in minerali. Vsak dan vzemi tudi kapsulo omega-3. Iz prehrane izloči belo moko in sladkor, ker tadva povzročata prekomeren apetit, vsebujeta pa prazne kalorije, brez koristnih snovi. Če začutiš željo po sladkem, pojej banano ali oreške, lahko tudi z navadnim polnomastnim jogurtom. Lahko poješ tudi malo čokolade, ki vsebuje 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} kakava. Ali pa kaj drugega z nizkim glikemičnim indeksom.



Uf, te zelo razumem.
Če vtipkaš nutritivna diagnostika gluten, dobiš laboratorije, kjer ugotavljajo tudi to intoleranco, poleg vseh ostalih. Eden je takoj v Ljubljani, diagnostični laboratorij. Za cenik in vse ostalo pa kar poglej, kje in kaj ti bo najbolj odgovarjalo.
[/quote]

Hvala za razumevanje in za trud.

Vse to sem že poiskala in raziskala, ampak vseeno je malo čuden občutek kar sam se zdravit, ker ne vem kateremu zdravniku zaupat. Sicer pri meni ne gre za neko hudo intoleranco na gluten, le veliko bolje se počutim brez njega.

Hvala za razumevanje in za trud.

Vse to sem že poiskala in raziskala, ampak vseeno je malo čuden občutek kar sam se zdravit, ker ne vem kateremu zdravniku zaupat. Sicer pri meni ne gre za neko hudo intoleranco na gluten, le veliko bolje se počutim brez njega.
[/quote]

Dokler se počutiš bolje, sama uravnavaš zdravje svojega telesa, teh preiskav sploh ne potrebuješ. Potrebni so takrat, ko šele ugibamo, kaj nam ne odgovarja, še posebno, ko je v igri žleza ščitnica, ter simptomi, ki si jih sami ne znamo razložiti, kar je lahko zelo dolga vrsta.
Tako, da ob dobrem počutju in dobrem opazovanju samih sebe, le pozorno poslušajmo svoje telo, ki nam tudi samo pove, kaj mu diši in kaj ne.
Če pa te znake ignoriramo, bomo vzroke lahko iskali zelo dolgo, ker so kompleksni, delovanje telesa povezano.
Sama si opisala, kako uradna medicina kompleksnost delovanja telesa, ter dobrega opažanja lastnega počutja ljudi, ne jemlje resno. Kar ni niti profesionalno.
O tem lahko tu pišemo dolge in trpke zgodbe lastnih izkušenj, nas in naših najbližjih.
Zanesti se moramo le nase. Zdravniki nam lahko le pomagajo, če jim ne dovolimo, da nam škodujejo. Take so moje izkušnje.

Dokler se počutiš bolje, sama uravnavaš zdravje svojega telesa, teh preiskav sploh ne potrebuješ. Potrebni so takrat, ko šele ugibamo, kaj nam ne odgovarja, še posebno, ko je v igri žleza ščitnica, ter simptomi, ki si jih sami ne znamo razložiti, kar je lahko zelo dolga vrsta.
Tako, da ob dobrem počutju in dobrem opazovanju samih sebe, le pozorno poslušajmo svoje telo, ki nam tudi samo pove, kaj mu diši in kaj ne.
Če pa te znake ignoriramo, bomo vzroke lahko iskali zelo dolgo, ker so kompleksni, delovanje telesa povezano.
Sama si opisala, kako uradna medicina kompleksnost delovanja telesa, ter dobrega opažanja lastnega počutja ljudi, ne jemlje resno. Kar ni niti profesionalno.
O tem lahko tu pišemo dolge in trpke zgodbe lastnih izkušenj, nas in naših najbližjih.
Zanesti se moramo le nase. Zdravniki nam lahko le pomagajo, če jim ne dovolimo, da nam škodujejo. Take so moje izkušnje.
[/quote]

Tule si pa zadel/a žebljico, podpis!

Tule si pa zadel/a žebljico, podpis!
[/quote]

Še to sem želela, pa prehitro oddala, na tvoje vprašanje, če ni čudno, da se zdravimo sami, brez zdravnikov.
Itak nas ne zdravijo zdravniki, terapevti ipd.
Vedno se zdravimo sami! Oni nam lahko pri tem le pomagajo.
Ko nam ne, je še bolje, da se brez njih.
Lahko postavijo diagnozo,opravijo potrebne preiskave, nam odlično svetujejo, ostalo je na nas samih.
Pravzaprav, so vedno preproste in nekomplicirane stvari najboljše.
Enako deluje tudi naš um, razum, čustva in psiha.
Če dovolimo, da drugi preveč posegajo v nasšo bit, ostanemo hromi, nič več sami ne delujemo v svoj prid, niti se več ne zavedamo, kakšno znanje in sposobnosti vse imamo.
Nič več ne poznamo svojega odličnega praspomina,ki nas uči, skozi stoletja naših prednikov odličnega znanja in izkušenj, pridobljenih skozi tisočletja, kako naj delujemo.
Dokaz za to smo si mi sami, ko preživimo strahotne napore, fizične in psihične, ki nas ne uničijo.
Dokaz so nam ljudje, ki se niso prepustili,sledili so sami sebi in se rešili. Povsod, ne le v zdravju.
To so heroji. Sami pa ne vemo, da smo heroji tudi mi, vsak dan,leto za letom.
Če si ne pustimo nikomur odvzeti znanja, vedenja, ki ga premoremo, ko sledimo sami sebi in ne tistim, ki nas dnevno prepričujejo, da temu ni tako.
Če bi bilo v resnici po njihovo, da mi ne vemo, ne znamo, nam ne bi bilo tega treba ponavljati vsak dan znova. Enkrat bi zadoščalo.

New Report

Close