Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prepir zaradi zabave za 1. rojstni dan :((

Prepir zaradi zabave za 1. rojstni dan :((

Najin sin bo konec meseca praznoval svoj prvi rojstni dan. Že zdaj pa sva se z možem začela prepirati, kako naj bi zabava izgledala. On hoče narediti precej veliko fešto, pekel bi odojka, pa povabil cel kup sorodnikov. Pravi, da zabava za 1. rojstni dan mora biti “orenk”. Da tako pač je in da tako vsi delajo (čeprav jaz za to prvič slišim, mislim, da gre le za eno izmed ljudskih vraž). Kakšnih tehtnejših argumentov mož nima.

Jaz pa sem za bolj skromno varianto. Ožji sorodniki, torta, kaj za popiti in to je to. Toliko, da imamo spomin in kakšno lepo fotko v albumu. Jaz pač razmišljam takole:
– otrok je itak še premajhen, da bi vedel, za kaj gre, v sorodstvu tudi ni nobenih drugih otrok, torej bi bila požrtija res samo za ta stare
– zabava, kot jo ima v mislih moj mož, bi naju stala krepko čez 20 tisočakov, ki si jih trenutno zelo težko privoščiva, saj se poleg vsega bliža še december in čas obdarovanj
– zdi se mi, da bi se ta denar dalo veliko pametneje porabiti (ali pa ga nenazadnje pustiti na računu, saj me žal služba po končani porodniški ne bo več čakala)

Mož je za vse gluh in kar naprej trobezlja svoje. Zdaj pa ne vem, ali sem res tako zaplankana ali kaj je z mano? Sicer se mi taka vprašanja zdijo otročja, ampak – komu date bolj prav?
Kakšne zabave ste vi pripravili za svoje enoletnike?

Hvala za odgovore, jih bom pokazala možu, pa tudi če se ne boste strinjali z mano. 🙂

Lep pozdrav, M & njen zapravljivi možek

Prav dam tebi, še posebej če si kakšne “drage” zabave ne moreta privoščiti. Vztrajaj pri svojem oziroma mu povej razloge zakaj bi bilo bolje če zabava poteka v bolj umirjenem slogu in manjšem obisku.
Pa vse najboljše tvojemu srčku.

Anja

A se strinjaš, da so moški iz Marsa, in da imajo selektiven sluh in spomin.
Se strinjaš, da ne znajo prisluhnit, so egocentrični in nezmožni resnega pogovora.

Ampak konec koncev jih imamo ravno zato takooooo zelo rade:).

Glede na argumente, ki si jih postavila, dam prav tebi:).

Prijetno zabavo, od kogarkoli bo že obveljala:).

Keni.

Ja jaz bi bila bolj za tvojo varianto, namesto 20 tisoč za fešto pa pejte rajši kam na izlet kot družina. vsaj jaz bi tako naredila. mislim da so te rojstnodnevne zabave problem še iz naslednjega vidika: mali otrok kar naenkrat vidi gomilo ljudi, vsak mu prinese darilo in na koncu je za otroka preveč vsega in postane samo site in od svojega rojstnega dne nima veliko. to sem videla na lastne oči.

Enako bi jaz to storil.

Tudi meni rojstni dnevi kar dajo misliti,hočem reči,da imam 2 vikenda polno ljudi-komaj postrežem ene s kosilom,že zvonijo drugi,…Pa saj sem jih vesela,pa praznovanje,pa torta tudi mora biti,le gostiteljica (mami)ima pa dela toliko,da bi takrat pač morala imeti 4 roke.
Saj je realno tako,da boste ta rojstni dan speljali tako ali drugače.Pa tudi normalno je,da je to kar precejšen strošek,je pač tako-pri vas,pa pri nas…

Sem se nasmejala ob stavku:”otrok je itak še premajhen,da bi vedel,za kaj gre…”-Ko smo imeli mi krst-slavje z 20-imi ljudmi na kosilu,je pa slavljenec itaq VSE prespal;očitno ni vedel,za kaj gre…ČAO

Tudi moja hčerka proti koncu novembra praznuje prvi rojstni dan. Povabila bova le dve mladi družini, imela torto. Zraven pa pijača in narezek. Za denar, ki bi ga porabila za “pravo fešto”, bomo šli raje k fotografu, ki bo naredil družinski portret (veliko bolj pametno vložen denar in odličen spomin na rojstni dan). Za drugi rojstni dan, ko bo hčerka večja in se bo bolj zavedala ljudi okrog sebe, bo pa verjetno bolj pestro. Iskrene čestitke tvojemu sinu!!

mane pa moti samo to, kako vse poudarjate, kako fajn in pomembnoje imet dobre fotke…sploh MJ- tako vložit denar je pa zame popolnoma neekonomično. No, vsak ima svoje veselje, ampak ob tem se spomnim sorodnokov, katerim je važno le to, da imajo dobre fotografije iz počitnic, pa čeprav se sploh ne razumejo in cele počitnice kregajo in žalijo…tako, da so že vsi otroci zbegani.
no, kakorkoli že, me so fotke čist mim…važn je,d a se imamo fajn, pa vseeno al otroc al pa samo odrasli, če so otroci še premali (če je denar seveda, vsaj tsako da oba zaslužita).Fotke pa, no, par (ene 5) pa vseeno kakšnih, najboljše ko se ”zgodi”kakšna dobra fora na zabavi…, samo zato, da se potem spomnemo na te zabavne dogodke…ne pa neki fotografi itd.pa družinski portreti, ah, škoda časa, …

Mi smo imeli zabavo za prvi rojstni dan 4 dni nazaj.Bilo nas je 19,kar veliko.Bilo je zelo veselo.Tamauček je ful užival,ker je bil v centru pozornosti.Drugače pa nismo pripravili nič posebnega,malo prigrizkov in torta,ki je bila še največji strošek. Stanovanje sem okrasila z baloni, tako da je bilo bolj pisano in živahno.

Koliko pa bo imel mali od velike fešte? Sit bo množice ljudi, ki bodo vsepovprek vpili, se režali in po nekaj uničenih litrih rezgetali do onemoglosti. A ni to otrokov rojstni dan? Naj se ima on lepo. V večji družbi začnejo uživati precej kasneje. Nekateri že tam za 3. rojstni dan, drugi pa tudi precej kasneje. Za prvi rojstni dan pa je za moje pojme (pa tudi za moje otroke) čez glavo dovolj najožje žlahte, ki se ji pač ne moremo izogniti.

LPM

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Poraženec vidi problem v vsakem odgovoru. Zmagovalec vidi odgovor na vsak problem.

Kompromis,
velika skromna festa, predvsem brez odojka. Mi vsako leto povabimo starse in brate in sestre na kosilo. Drugace pa zdaj mali praznuje s svojimi prijatelji, zvecer pa se najini pridejo, bolj zaradi druzenja kot rojstnega dne nasega naslednika.
Povabis lahko vse sorodstvo, postrezes pa kake kruhke z namazi, nekaj grickalic (cips ipd) in piskotke ter seveda torto. Vsi skupaj se lepo slikate in ste vsi srecni in zadovoljni.

Drugace pa bi tudi jaz raje sla na izlet z druzino. Vsako leto, na dan RD, peljemo mulka kamorkoli si zazeli (hisa eksperimentov, zivalski vrt, lutkovna prestava, kino, morje…).

Definitivno skromno, ker je slavje namenjeno enoletniku, ki od trume ljudi ne bo imel nič. Mi smo prvi rojstni dan praznovali dva vikenda, tako da nikoli ni bilo več kot 5 ljudi naenkrat. Spekla sem dve torti, eno za Žužija in ostale otroke, pa eno sacharco za odrasle. Stare starše smo pobavili na kosilo, za vse ostale sem naredila še eno slano pecivo in štrudelj. En vikend se je zvrstila žlahta, naslednjega pa prijatelji z družinami. Jaz na zadevo nisem gledala s finančnega vidika (ki sploh ni nepomemben), pač pa na to, da naj ima otrok kaj od tega. Če se gnete na kupu 20 ali več ljudi, razen šundra in stroškov ni od vsega skupaj nič. Vsaj zame ne.

[url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/u506550.png[/img][/url] [url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/p506563.png[/img][/url]

Ha, ha, ha, ha, tale tvoj je pa tak kot moj. Midva imava že od prvega rojstnega dne naše čopke takšnele borbe. Moj bi povabil vse žive odrasle, od sorodnikov do prijateljev, jaz pa vpijem, da ima rojstni dan vendar OTROK! No, kompromis je ponavadi takšen, da on ne bo povabil nobenega daljnega sorodnika ali prijatelja brez otrok (pri čemer oba veva, da jih ene par vseeno bo povabil, ker kao beseda vedno nanese na rojstni dan in potem ne more, da jih ne povabi), jaz pa pristanem, da se bom malo bolj potrudila pri izboru jedi – pri čemer pa to vsekakor ni odojek in tudi kuhamo nikoli, pač malo bolj snobovski hladni bife. Očitno pač mame vidimo zadevo izključno skozi oči otrok, (nekateri) očetje pa bi se tudi malo pobahali, ko je že ravno prilika… No, jaz priznam, da komaj čakam, da mineta še kakšno leto ali dve, da prijateljčki mojih otrok še malo zrastejo in postanejo njuni rojstni dnevi res samo še izključno zabave otrok, na katerih odrasli nimajo kaj iskati.

Saj so ti že vse napisale kaj in kako. In roko na srce, če torte ne narediš sama, boš zanjo plačala od 8000 sit naprej in malo pijačke, pa narezek, pa boš krepko prekoračila tistih 20.000 sit. S celo žlahto in odojkom pa sploh….in vse to kar je napisala MatejaH ne bo naredilo tvojemu pikcu veselo praznovanje.

pri nas je fino ker smo poletni … imamo piknik + torta za bližnjo žlahto in prijatelje .. cca. 30- 40 ljudi (z otroki vred, ki jih je veliko, vsako leto več :))) .. vedno se vsi vključijo v pripravo … tako da ni vse na meni … nekdo peče, drugi rihta mize, tretji reže torto, četrti slika itd … od četrtega leta imamo še posebej fešto za vrtčevske/šolske otroke.

drugače se pa strinjam s tabo … sploh če je finančni problem.

B.

Tudi naša bo praznovala 27.11. 1.roj.dan in se že kar nekaj časa meniva, kako bi to speljala. Odločila sva se za “okrnjeno” praznovanje in to v soboto v družinskem krogu z babicami in dedki, v nedeljo pa le eno ali dve družini z majhnimi otroki. Prepričana sem, da bodo ostali razumeli…še kako radi jih bomo povabili prihodnje leto, ko bodo otroci imeli več od tega!

Tati-jaz pa praznujem 26.11-bomo o praznovanju še kakšno rekli!?

Z veseljem sprejmem kakšne fajn predloge:)

New Report

Close