Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek prepoved prinasanja plastenke/bidona za vodo

prepoved prinasanja plastenke/bidona za vodo

Pitje vode vsak trenutek iz raznoraznih flask je moda. In ni nobene potrebe, da ima otrok bidon med poukom. Verjamem, da je učiteljicam to moteče.
Če ne pustiš, da pije iz kozarca, naj pač pije iz pipe. Mi smo tudi, in to iz pipe na wcju, ker vsi razredi niso imeli umivalnikov. Si misliš, da smo preživeli? Brez epidemij različnih viroz.
Zdajšnji otroci pa so u nulo pomehkuzeni. Vodo lahko pijejo le iz sterilnih bidonov. Revčki.

Ja buhpomagej, kakšne probleme delate učiteljicam.
Nam ni na misel padlo, da bi se v šoli nacejali z vodo med poukom, zdaj pa kar vsepovprek lahko delajo kar hočejo, vi jih pa še podpirajte. Čez par let se bojo pa bunili, zakaj ne morjo čika pržgat sredi pouka, čist smotan profesor ne dovoli


Popolnoma razumes. Tudi v drugi razredih je tako,ta pa zelibiti izjema.

Jaz pa podpiram to, da bi v šolah končno že naredili red. Ne verjamem, da se je učiteljici, kar tako strgalo. Kam smo prišli? Prvošolčki so kot dojenčki. Ne morejo v šolo brez igračke, brez bidona, mamica jih mora za rokco v razred peljat, za vsako figo se starši usajajo in urejajo stvari v šoli.
Pa, saj to NISO več dojenčki. Od kod sploh ta ideja, da morajo imet vsako sekundo pri sebi flašo z vodo? če pijejo doma, imajo čez uro ali dve malico (z vodo, čajem), še ene tri ure pa je kosilo. Vmes odmori. A se ne more sprehodit do umivalnika in spit par požirkov vode? Ne? je treba nosit flašo s sabo v šolo, jo imet nonstop pri sebi? Zakaj? da bi slučajno dve minuti ne bil brez vode? bo umrl al kaj hudega se mu bo zgodilo? Pa še vprašanje: so vaši otroci v 1. razredu sposobni skrbet za higieno svojih flaš (ker imate toliko za povedat o higieni na sploh), ali jih vi pedenate od spred in zad? Kdaj bodo ti otroci odrasli (da ne bodo brezvezno breme vsem odraslim okrog) za totalne brezveznosti (kot je nesposobnost, da s pipe spijejo vodo, če so žejni)?

In ona pravi,da ne dovoli. Da je to njen razred in njena pravila. Ravnateljica pravi,da lahko same odlocajo o pravilih. Sikanirala bo otroka. Itak jih ustrahuje z metanjem v kos ipd. Vec kot ocitno neuravnovesena oz neprimerna za delo z otroci. Mi odrasli vemo,da se tako ne sme obnasati..kaksna je torej pravilna uradna pot? Z pogovorom se ne pride do razuma. Ze otrokom groziti,prisiliti jih da pospravljajo za tvojo/njeno nerodnostjo itd je v celoti nesprejemljivo in vec kot ocitno je empatije nezmozna oseba,me pa cudi,da ji vsaj pravni vidik ni jasen.[/quote]

Mater, ste pa res vsi skupaj popolnoma ozkoumni in glupi, učiteljica in vi vsi skupaj!

1. Učiteljica je polila, ker bidon ni bil dobro zaprt!
Čigava domača naloga je, da otroka nauči zapirat bidon?
Bo otročka ljubega sončeka pobralo, e bo pobrisal polito, ker sam ni dovolj varno zaprl bidona????

2. Problem ni v bidonu in pitju, problem je, da so na mizah in motijo že tako malli prosor na šolskih mizah, pa še polije se lahko, ker očitno mala sonca niso dobro zaprla flaške ali pa so velika sonca kupila bedne flaške, ki se slabo zaprejo!

3. Zmenite se, da imajo otroci flaške s sabo, ampak v torbah in naj pijejo med odmorom!
Glede na to, kako so današnji prvošolci brihtni, napredni in oh in sploh nadpovprečni, bi jim to pravilo moralo jasno!


Lej,zal se nisem izmislila. A soferji so ti neverjetni? Ja..na nasi soli sotud mednarodni oddelki in nekatere otroke diplomatov,poslovnezev in ambasadorjev ipd vozijo tudi soferji..ampak to nima veze s temo. Zal je problem resnicen.[/quote]
Kje pa je ta fensi šola, kamor hodijo otroci diplomatov, poslovnežev in ambasadorjev? Pa menda ne v NY??
Ker v Ljubjani ne poznam tko fensi šole, kjer je mogoče avto pred šolo parkirat od tistih ki se za take šole proglašajo!
Če tvoj hodi v tako fensi šolo in če to ne moti diplomatov, poslovnežev in ambasadorjev, potem tudi tebe, navadne plebejke, ne sme![/quote]

Kaj ti jaz morem ce ne znas googlat. Ah,oni lahko hodijo v solo tudi v kostUmih. Tudi v drugih razredih ”plebejcev” bidon ni problem..celo spodbujajo jih k temu,da si ga prinesejo. Tale bi pa neka posebna pravila za ”svoj” razred..ker je sama polila.

Kako je lahko učiteljica polila bidon? Se je ona igrala z njim in ga odprla?

Pogovorne ure, svet staršev, svet šole… ravnatelj?


Ma ravnatelj je isti ”hovder”. Me zanima kdo v sluzbi pije iz istih kozarcev in ga pouporabi sodelavca samo malo splahne z vodo. Najbrz bo sanitarna res edina opcija.

Kako je lahko učiteljica polila bidon? Se je ona igrala z njim in ga odprla?[/quote]
Ne vem. Morda ga je podrla/prevrnila.


Med poukom pijejo? 45 minut ne morejo zdržat? To je sedaj moderno, povsod vsi z enimi flaškami vode, kot da bi bili v tropih ali pa v puščavi. Saj človek ne dehidrira v našem podnebju v pol ure, tudi v 2 urah ne. Ampak bodo že razlogi te prepovedi. Ja, vsak naj bi pil ko mu “zapaše”, razen dohtarja med tvojim pregledom , učiteljice medtem ko se pogovarja s teboj, .. trgovke, ki te streže, vsi lahko, ampak ne takrat, ko se ukvarjajo s teboj, a ne!
Da o svinjskih burgerjih na busih ne govorimo, pa o žlampanju med predstavami v teatru pa… Primitivci, nč žejni![/quote] Sem se nasmejala in z veseljem podpisujem. Le kako smo preživeli mi, ki nismo nosili flaš od doma ? Dajte no, novodobni starši, ne smešite se s takimi traparijami. Sicer pa upam, da samo provociraš.


Med poukom pijejo? 45 minut ne morejo zdržat? To je sedaj moderno, povsod vsi z enimi flaškami vode, kot da bi bili v tropih ali pa v puščavi. Saj človek ne dehidrira v našem podnebju v pol ure, tudi v 2 urah ne. Ampak bodo že razlogi te prepovedi. Ja, vsak naj bi pil ko mu “zapaše”, razen dohtarja med tvojim pregledom , učiteljice medtem ko se pogovarja s teboj, .. trgovke, ki te streže, vsi lahko, ampak ne takrat, ko se ukvarjajo s teboj, a ne!
Da o svinjskih burgerjih na busih ne govorimo, pa o žlampanju med predstavami v teatru pa… Primitivci, nč žejni![/quote] Sem se nasmejala in z veseljem podpisujem. Le kako smo preživeli mi, ki nismo nosili flaš od doma ? Dajte no, novodobni starši, ne smešite se s takimi traparijami. Sicer pa upam, da samo provociraš.[/quote]
Svet se vrti. Naprej. Vcasih so tudi bosi hodili okolipa vam ni bilotreba vec. Enako danes ni razloga,da bi morali piti iz samo z vodo splahnjenega kozarca za drugim. Sezona obolenj je in otroke ves cas odvazajo iz pouka ker jih klicejo da so zboleli. In? Drugi naj pijejo za njimi iz istega kozarca? Je to prav?

edino pravilno..pa kaj imaš non stop za pit..to so verjetno ideje fensi mamic, ki vedno in povsod nosijo flaško sabo, še smeti ne more nest ven,ne da bi vzela sabo za pit..
moj otrok pije zjutraj, ene tri deci, je žejen..potem pijejo med malico ob 10.15, pijejo ob kosilu ob 13.00, če je žejen, mu rečem, naj pije vodo iz pipe,na roko..ponavadi ni, ene parkrat je pil..tako kot smo to počeli mi v šoli, ni bilo ne duha ne sluha o kozarčkih, flaškah in nobel bidonih..
če je športni dan, prinesejo pijačo v vsak svoji flaški, sok v tetratapaku itd..razumljivo..ker je žeja..
in da sem jaz učiteljica, se absolutno ne bi strinjala, da se nosi pijača v šolo, ker potem so flaške na mizi, otrok pije vsake 5 minut, že iz navade, dolgega časa..ima mokre roke, zvezek se popaca, lahko se polije itd..

Prava tema, kjer se ustvarita dva pola. Otroci s sabo v bidonih v večini niti nimajo vode, ampak soka. Ker vode ne pijejo. Ja, so izjeme!
In bidoni so krasni za igrati se med uro, ne verjamete? Malo popiješ, pa še malo, pa še malo, potem pa moraš že lulat. In ti sploh ni dolgčas, tako kot je dolgčas, če bidona nimaš.

Kako je lahko učiteljica polila bidon? Se je ona igrala z njim in ga odprla?[/quote]
Ne vem. Morda ga je podrla/prevrnila.[/quote]

Kako je lahko iz zaprtega bidona stekla voda?
In kako ga je sploh prevrnila, če naj bi bil v torbi?
Ali je bil na mizi in kaj je delal na mizi?

Razumem in verjamem. Ne nosi nic s seboj. Ne pije soka niti doma. Gre za prepoved praznega bidona iz katerega bi pil med odmorom KER ni na voljo cistega kozarca. Ko popijejo zjutraj iz kozarcev,ki jih dobijo oprane iz kuhinje le-ti gredo neoznaceni na skupni pladen in potem katerega pac dobis. Lahko tudi tistega iz katerega je pil otrok,ki je maloprej zbolel in so morali klicati starse da ga pridejo iskati. In tako vsak dan kaksen otrok zboli in drugi morajo piti tudi iz tega kozarca. No to! Je taka prepoved smiselna? Upravicena? Legalna?

Nam je na sestanku pred vpisom v solo povedala, da ima vsak otrok s seboj flasko z vodo in da pije, ko je zejen. Tudi jaz vsak dan zjutraj natankam vodo v fasko in vcasih je popoldan prazna, vcasih ravno da malo manjka. Ampak pri nas imajo tako hiter tempo, da nimajo case se hecat s flasko vode.


Ne vem. Morda ga je podrla/prevrnila.[/quote]

Kako je lahko iz zaprtega bidona stekla voda?
In kako ga je sploh prevrnila, če naj bi bil v torbi?
Ali je bil na mizi in kaj je delal na mizi?[/quote]

Bil je na skupnem pladnju s kozarci.


Tudi v drugih razredih je tako. Le da bi ta imela rada drugacna pravila…zaradi lastne nerodnosti.


Tudi v drugih razredih je tako. Le da bi ta imela rada drugacna pravila…zaradi lastne nerodnosti.[/quote]

svoji punci daj flasko s seboj in naj ima v torbi in pije, ko uciteljice ni zraven. Si pa uciteljica res prizadeva, da jo bodo ucenci uzljubili. Od nasega otroka je tako fajn, otrok prav zari in je ponosen nanjo. Pa je stroga in tudi kaznuje, tudi presedla je ze skoraj vse, ima avtoriteto in srce za delo z otroci.

Tvoj otrok je ocitno pil iz cistega kozarca zjutraj. Zakaj, zakaj, zakaj ne more zdrzati brez pijace 2 uri do malice???????
Kaj je narobe z njo? Je na smrt bolna? Ali samo tako razvajena kot njena mama?

Razumem in verjamem. Ne nosi nic s seboj. Ne pije soka niti doma. Gre za prepoved praznega bidona iz katerega bi pil med odmorom KER ni na voljo cistega kozarca. Ko popijejo zjutraj iz kozarcev,ki jih dobijo oprane iz kuhinje le-ti gredo neoznaceni na skupni pladen in potem katerega pac dobis. Lahko tudi tistega iz katerega je pil otrok,ki je maloprej zbolel in so morali klicati starse da ga pridejo iskati. In tako vsak dan kaksen otrok zboli in drugi morajo piti tudi iz tega kozarca. No to! Je taka prepoved smiselna? Upravicena? Legalna?[/quote]

potem je edina rešitev , da ima vsak svoj kozarec, plastičen v šoli, označen z imenom, kot so imeli pri mojem v vrtcu..ker lončki niso zabavni za igro in bo res pil samo tisti, ki bo žejen, ki si bo nalil vodo iz pipe..ampak to samo med odmorom, bi jaz pustila, nikakor ne med uro..
bidonov pa jaz ne bi pustila, v bistvu so samo eno veliko leglo bakterij..


Tezka sem? Razvajena? Hudo! Za malico pijejo iz kozarca iz katerega je prej pil nekdo drug in ni vec cist. Kaj ne beres? Ti pijes iz kozarca za drugimi ali paimas svojega / oz svezega: umitega??

Razumem in verjamem. Ne nosi nic s seboj. Ne pije soka niti doma. Gre za prepoved praznega bidona iz katerega bi pil med odmorom KER ni na voljo cistega kozarca. Ko popijejo zjutraj iz kozarcev,ki jih dobijo oprane iz kuhinje le-ti gredo neoznaceni na skupni pladen in potem katerega pac dobis. Lahko tudi tistega iz katerega je pil otrok,ki je maloprej zbolel in so morali klicati starse da ga pridejo iskati. In tako vsak dan kaksen otrok zboli in drugi morajo piti tudi iz tega kozarca. No to! Je taka prepoved smiselna? Upravicena? Legalna?[/quote]

potem je edina rešitev , da ima vsak svoj kozarec, plastičen v šoli, označen z imenom, kot so imeli pri mojem v vrtcu..ker lončki niso zabavni za igro in bo res pil samo tisti, ki bo žejen, ki si bo nalil vodo iz pipe..ampak to samo med odmorom, bi jaz pustila, nikakor ne med uro..
bidonov pa jaz ne bi pustila, v bistvu so samo eno veliko leglo bakterij..[/quote]
Se strinjam. Zal ne dovoli.


Tezka sem? Razvajena? Hudo! Za malico pijejo iz kozarca iz katerega je prej pil nekdo drug in ni vec cist. Kaj ne beres? Ti pijes iz kozarca za drugimi ali paimas svojega / oz svezega: umitega??[/quote]

Ce bi bilo to res, bi bila sola zrela za sanitarno inspekcijo. Zato me zanima, ali je to zgodbica tvojega otroka, ali je resnica drugacna in je otrok narobe razumel uciteljico. Tu nekaj vsekakor ne stima.

New Report

Close