Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek prepoved prinasanja plastenke/bidona za vodo

prepoved prinasanja plastenke/bidona za vodo

Sončki….
Moj gre do pipe med odmorom pa ni bol še nikoli dehidriran. S kakšnimi se to ukvarjate no…
Mi je jamrala ena mamica kako težko torbo ima njen sonček balonček… a bejž no, v torbi pa zalogovnik vode, kapa, rokavice, jopa, mobitel, tablca in podobno… za vsak slučaj…pa energijske tablice…
Maaa saj se je enim staršem čisto odpeljalo no.

Sin je zaradi bolezenskega stanja že od rojstva dalje imel predpisano (minimalno) količino tekočine, ki jo je tekom dneva moral zaužiti. V šoli zaradi tega nismo komplcirali in nikoli ni nosil od doma ne bidona, ne kozarčka….. Pil je pred odhodom domov, med malico pač malo več in potem pri kosilu. Bil je vključen v PB in je odmov prihajal okoli 15.00-15.15 in je tako imel še ves popoldan, kjer je imel na voljo tekočino ves čas.
Res je, da je človeštvo tekom let napredovalo in danes ne hodijo bosi v šolo, pa tudi na tablice s kredami več ne pišejo. Prav je, da imajo na voljo vodo, če so žejni. Vseeno pa se moramo zavedati, da v šoli ni nobenih takih naporov, da pitje med malico in kosilom ne bi zadostilo potrebam po tekočini. Stalno pitje, sploh med mlajšimi, povečuje potrebo po lulanju in kako bi to zgledalo, da vsakih nekaj minut odide na wc in se potem cel razred obrne za njim in enako ko pride nazaj. Taki so pač ta mali. In ja, ruši ritem v razredu, na eni in na drugi strani. Dvomim sicer, da učiteljica kar na lepe oči to prepovedala, btudi otroci znajo lepo “okrasit” zgodbo, včasih se to pove tudi na sestanku in še vedno se najdejo starši, ki prepovedi ignorirajo, ker njihovim otrokom pač nihče ne bo ničesar prepovedoval. in ja, učiteljica je do neke meje šef svojega razreda in lahko postavi pravila, ki v njem veljajo. Nikakor pa ne sme zahtevati, da pijejo iz neoznačenih lončkov in tega tudi sama absolutno ne bi podpirala.Mislim, da je to stvar enega normalnega pogovora, drugače pač do predstavnika staršev ali do vodje prehrane, ki ima prav tako znanje iz sanitarnih predpisov. V končni fazi tudi do ravnateljice. Če seveda imate tako voljo in željo po tem, da dosežete svoje. Sama bi svojemu sinu pač svetovala, da v primeru žeje stopi do pipe in naredi požitek ali dva. Oziroma saj to dela že vsa ta leta, če je potreba, pa mu tega nisem rabila povedat, je že navajen od pitnikov, ki so postavljeni ob igriščih.
Tekom let pride do marsičesa, od prepovedi bidonov, do prepovedi enih tenisk pa do prepovedi telefonov pa prepovedi …………… naj otrok kdaj razreši kak problem sam, ne ga navadit, da rešujete vse probleme vi, tudi tam kjer jih ni. Naučite otroka samostojnosti in tudi tega, da spoštuje avtoriteto. Saj lahko se zgodi, da bo kot odrasel vodja nekega podjetja in bo sam avtoriteta, ampak do tja mora prit. In prišel bo tako, da se bo kdaj moral upogniti določenim pravilom, pa čeprav ne bodo logična in prava. Pa poznam tudi sama kako učiteljico, ki poklica sploh ne bi smela opravljati. Ampak, v kolikor ne gre za resno kršitev ali zlorabo otrok, pustite da otrok dobi trdo kožo.
lp

žaljivo neempatično pisanje..upam, da si samo kaka referentka brez dejanskega stika/skrbi za otroke!! p.s. Odrasla baba ne rabi toliko piti ker je svoje v smislu gradnje organov in možganov že oddelala, otrok pa rabi maksimalno hidracijo in hranila prve klase, da se lahko iz “zametka” razvije najbišji potencial. Enako je na vrtu, enako je v človeškem svetu.

A ti pijes iz rok? Jaz ne! Prvic me to ne odzeja, drugic je popolnoma nehigiensko. Od otroka pricakovati, da bo imel ciste roke in milo maksimalno sprano je utopicno. In zakaj bi moral piti iz rok? Zakaj ne bi rabil kot vsi ostali ljudje v civilizaciji uporabiti zdravstveno/higiensko neoporecnega sredstva, ki bi zadovolji kolicinske potrebe? Seveda MED ODMOROM.

Še ni konec teme spsihirane mame?!

Bidon;)). To mi je smešen izraz povezan s flaško prvošolčka. Bidon je flaškon, sod…..


ma ce vtipkas: bidon za vodo v Google dobis “milijardo” zadetkov tako da gre za ocitno precej uveljavljen (prodajni in pogovorni) izraz.

prosim, da se zazres vase in poisces ustrezen izraz: zase ! (?)

Ja, hvala, saj tega je veliko, absolutno ne reagiramo na vsako neumestnost. Stik z nezrelimi odraslimi otroka v sicer kontroliranem okolju krepi in pripravlja na svetu kjer se sprehaja vse mogoce. Seveda, ko/ce pa gre za varnost in zdravje pa enostavno ne bomo sprejeli kapric.

plastika je precej odsvetovana za uporabo pri živilih, še posebej pri otrocih, zaradi že dokazanih, pa tudi zaradi mnogih sumov – tako da trditi, da je pitje iz plastenk tako oh in sploh super in zdravo, ni ravno čisto pravilno

plastika je precej odsvetovana za uporabo pri živilih, še posebej pri otrocih, zaradi že dokazanih, pa tudi zaradi mnogih sumov – tako da trditi, da je pitje iz plastenk tako oh in sploh super in zdravo, ni ravno čisto pravilno[/quote]

se strinjam in mi ni vsec, da morajo piti iz plastike. Idealna resitev bi bila pitje iz oznacenih stekl.kozackov vendar jih ne zelijo oznaciti. Steklena flaska bi bila seveda boljsa od plasticnega bidona vendar menim, da je bolj primerna v kasnejsih letih. Kljub vsemu, ce moram izbirati med moznostjo, da se poreze ali pogoltne kak okrusen delec ali pa da pije iz plastike ..izberem zadnje ker obstaja kar nekaj mest/drzav kjer pijejo le vodo iz plastike pa ni tako zivlj. ogrozujoce kot je recimo okrusen delec stekla na katerega otrok ne bi bil pozoren. V tem primeru pa bi dejansko bil plast.bidon koriscen samo za par trenutkov da pije iz pipe “kot clovek” .

Teli bidoni so ena navadna kitajska evolucija, brezvezna moda, ki se zdaj drzi tukaj ze par let.
Ko sem jaz hodil v osnovno tega sploh bilo ni, imeli smo tiste kovinske salcke, se to samo pri malici, ce je bil caj zraven ali mleko in smo ga zato tudi uporabili, ne za vodo. Kako sem sploh takrat pil se ne spomnim, verjetno sploh nisem.

Se strinjam, da je prepovedala, je ze imela smolo s politimi testi, tlemi, mizami,… za sabo mularija itak ne zna pospravt, zakaj bi potem svinjala? Vcasih se je tudi kadilo po kaksnih proizvodnjah, in otresalo po tleh kot nic, filtre pa nabiralo v kavnih lonckih. Kaj je bil rezultat tega? Kar sem jaz videl mnogo cistejsa proizvodnja, ker se je vsak dan odgovorno pometlo, zdaj pa, ce se se enkrat na teden. Seveda je bla v kaksni firmi tudi smola s pozari, zato pa se je prepovedalo.

Od polite vode ne bo pozara, bo pa svinjarija kot od pepela, z razliko da se mularija ne zaveda odgovornosti pospravljanja.

In teh flas imam dovolj tudi ze jaz po podjetju, par let nazaj smo celo dal delat po narocilu flaske z logotom nase firme od Aladina za vse zaposlene, seveda je bilo takoj polno politih papirjev, ker je tezko zamasek zasravfat viset pa mora flasa na najrazlicnejsih mestih. Zdaj so si nekateri priskrbeli svoje, najrazlicnejse, tudi steklene in rezultat je se razbita steklovina in ureznine. Hvala kur… spet tretji imajo posebne filtre preko katerih si filajo flasko 5 minut kot bi kuhali snopec.

Edino pametno jih je ukinit in uvest tiste namenske pipice z gumbom za pit, zal.

Pa nisem tak nasprotnik spet, jih imam tudi sam in nikamor z avtom ne grem brez nje, res pa je da je to samo backup, ce bi slucajno nekje obtical v guzvi, sploh poleti, ce bi guma pocla, itd… pijem se vedno najraje iz pipe direkt in si ne prelivam. Najveckrat sem jo pa uporabil na voznji domov, z razlogom nevtralizacije piva, takrat pa se res spomnim na svojo flasko 🙂

plastika je precej odsvetovana za uporabo pri živilih, še posebej pri otrocih, zaradi že dokazanih, pa tudi zaradi mnogih sumov – tako da trditi, da je pitje iz plastenk tako oh in sploh super in zdravo, ni ravno čisto pravilno[/quote]

se strinjam in mi ni vsec, da morajo piti iz plastike. Idealna resitev bi bila pitje iz oznacenih stekl.kozackov vendar jih ne zelijo oznaciti. Steklena flaska bi bila seveda boljsa od plasticnega bidona vendar menim, da je bolj primerna v kasnejsih letih. Kljub vsemu, ce moram izbirati med moznostjo, da se poreze ali pogoltne kak okrusen delec ali pa da pije iz plastike ..izberem zadnje ker obstaja kar nekaj mest/drzav kjer pijejo le vodo iz plastike pa ni tako zivlj. ogrozujoce kot je recimo okrusen delec stekla na katerega otrok ne bi bil pozoren. V tem primeru pa bi dejansko bil plast.bidon koriscen samo za par trenutkov da pije iz pipe “kot clovek” .[/quote]

na tvojega sina pa prežijo nevarnosti povsod. daj, zavij ga v vato, da se mu kaj ne zgodi. pa pokaži učiteljici, kdo je ta glavni. da ne bo mislila, da lahko kar neke pogoje postavlja … Mislim, daj dvakrat vdihni in pusti ljudem živeti.

Drugo okolje, ampak še vedno povezano s temo. Mnoge mamice, ki ste najbolj glasne, kako mora biti oh in sploh čisto in higienično, imate po navadi tudi dovolj denarja za preseravanje po slovenskih toplicah ali potovanjih za vsake počitnice, spite v hotelih (ker vam ni potrebno kuhati in pomivati) ali pa v apartmajih …
Ko greste ven jest, v hotelih uporabljate kozarce (tudi tiste v sobi) in v apartmajih tamkajšnji pribor …Ali morda vse prinesete s seboj, celo v restavracijo v hotelu? Prinesete svoj pribor in čistila v apartma, in vse dvakrat prej preperete (saj veste, mogoče je pa kdo od prejšnjih gostov imel hepatitis)?
Sploh tisti kozarčki v hotelskih sobah in kopalnicah (v vrečkah na katerih piše sterilizirano, v resnici je bilo pa samo z vodo oplahnjeno, ali celo z isto krpo kot wc oprano) … Kratek čas sem delala v nekaj hotelih – verjemite nočete vedeti, kaj vse preži na vas. Prav tako v marsikateri restavraciji. Gostinci naredijo marsikaj, da prišparajo denar in niso v izgubi.
Ve se pa naprej preseravajte, da stare metode niso v redu. Mimogrede, mi smo v OŠ in SŠ pili izpod pipe, pa to brez pomoči roke.
Poleg tega pa, kaj vse otroci počnejo, in tišijo tiste umazane prste v usta. Veliko otrok nima niti osnovne higiene privzgojene. Celo otroci teh čistunskih mater.

Ne razumem teh problemov s pitjem iz raznorazne plastike…..jaz že od nekdaj pijem pivo s flaške…..na pločevinke ne dam nič. Ok…v zadnjem času poknem tudi kakšno buteljko…..pa ne za žejo……za hrano, ker so tako zlobirali vinarji, da je vino hrana

Uboga njena familija…
Če za vsako figo takole komplicira…

Uboga njena familija…
Če za vsako figo takole komplicira…[/quote]

..o čevljih sodi naj kopitar. Vem pa, da vsaj niso ubogi na duhu (verjamem, da v resnici sploh ne veš kaj to je). Taki komentarji (kot označena) so življensko povsem nepomembni, nekoristni (celo škodljivi!) in imajo edini cilj biti: vzvišen, superioren, žaljiv..projekcija želje po “večvrednosti”; v resnici izrazito “majhnega” človeka..na duhu seveda.


Razvajena si, ker pričakuješ, da mora otrok piti vsakih nekaj minut.

Konfliktna si, ker nočeš razumeti, kaj ti hoče dopovedati ‘nasprotna’ stran s protiargumenti.

Nerazumna si, ker ne razumeš razlike med ravnanjem odraslih in otrok.[/quote]
Saj tudi nasprotna stran še ni dojela, da je problem pitje iz umazanih kozarcev in ne to, da ne sme pit vsakih 5 min. in da ne pijejo med poukom, kozarci in ostali pripomočki so na posebni mizi.


Tukaj verjetno manjka podatek, da gre za invalidno podjetje. V nasprotnem primeru je problem kadrovska. Danes je navada, da se nosi voda s sabo in sem bila že večkrat v prostorih polnih raznih plastenk itd. pa se ne spomnim niti enega primera, da bi kdo polil. Tak masaker se ne bi zgodil niti, če bi imeli prvošolčki flaške na mizi.


Razvajena si, ker pričakuješ, da mora otrok piti vsakih nekaj minut.

Konfliktna si, ker nočeš razumeti, kaj ti hoče dopovedati ‘nasprotna’ stran s protiargumenti.

Nerazumna si, ker ne razumeš razlike med ravnanjem odraslih in otrok.[/quote]
Saj tudi nasprotna stran še ni dojela, da je problem pitje iz umazanih kozarcev in ne to, da ne sme pit vsakih 5 min. in da ne pijejo med poukom, kozarci in ostali pripomočki so na posebni mizi.[/quote]

Nasprotni strani je jasno, da pri 25 otrocih, ki želijo v 5 minutah se odžejati, olajšati, se naklepetati, razmigati … zadeve ne funkcionirajo enako kot v skupini 25 odraslih, ki praviloma niso tako časovno omejeni.
In da se morajo pri skupini otrok postaviti drugačna pravila, kot pri skupini odraslih.

In da problemi nastanejo pogosto iz manjšega zapleta, izpodbijanje avtoritete, nerazumevanja gledanja širše slike itd.
Prepoved plastenk je bila verjetno dana z razlogom, in zagotovo ne kar ob njeni prvi slabi izkušnji s plastenkami in otroškimi ravnanji z njimi.

In ja, pogosto verjetno res ne vem, v kako umazani posodi mi ljudje doma ali v lokalu postrežejo hrano, pijačo.

Še manj, v kako nehigieničnih razmerah se je hrana pripravljala. Mi je namreč popolnoma jasno, da je včasih enostavno bolje ne vedeti.

Ampak, zanimivo, večinoma ljudje nimamo večjih zdravstvenih težav zaradi tega, kljub temu, da če bi videli dejansko pripravo, večina ljudi več ne bi zaužila določenih jedi.

Viroze pa se bodo med otroci prenašale tudi, če bodo imeli vsak svoj lonček, plastenko ali če ne bodo nič pili tisti čas.
Bacili se namreč prenašajo tudi drugje, ne samo na lončkih.


Razvajena si, ker pričakuješ, da mora otrok piti vsakih nekaj minut.

Konfliktna si, ker nočeš razumeti, kaj ti hoče dopovedati ‘nasprotna’ stran s protiargumenti.

Nerazumna si, ker ne razumeš razlike med ravnanjem odraslih in otrok.[/quote]
Saj tudi nasprotna stran še ni dojela, da je problem pitje iz umazanih kozarcev in ne to, da ne sme pit vsakih 5 min. in da ne pijejo med poukom, kozarci in ostali pripomočki so na posebni mizi.[/quote]

Hvala. Enim je zivljensko poslanstvo biti “nasprotna stran”..ne glede na vse 🙂


Saj tudi nasprotna stran še ni dojela, da je problem pitje iz umazanih kozarcev in ne to, da ne sme pit vsakih 5 min. in da ne pijejo med poukom, kozarci in ostali pripomočki so na posebni mizi.[/quote]

Hvala. Enim je zivljensko poslanstvo biti “nasprotna stran”..ne glede na vse :-)[/quote]

Govora je o prvošolcih.

Torej 6-letnikih.

Večina od njih si ne zna zavezati vezalk, večina zelo nespretno uporablja škarje, veliko jih ne zna zapreti pokrova plastenke, še posebej ne, ko je okoli njih veliko motilcev in malo časa.

Pa ne me, prosim, preprečevati, da vaši otroci to vse obvladajo do popolnosti. Ker večina jih ne.
Kako to vem? Ker sem mama in vidim sposobnosti svojih otrok, njihovih sošolcev, polna ušesa pa imam tudi že večnega pridiganja učiteljev, da je vsaka generacija otrok slabša tako pri grobi kot pri fini motoriki ter nenehnih prošenj staršem, da naj namesto poštevanke do 1000 do vstopa v šolo ‘sončke’ raje naučimo obrisati rit, ubogati navodila ter poskrbeti še za druge samoumevne zadeve, ki pa jih, na žalost, današnji otroci več ne obvladajo.

Ne čudim se več izjavam učiteljev, da večino časa potrebujejo, da umirijo otroke, ker oni bi pač počeli vse drugo.
In berem obvestila z naše šole, ko so, v dobri veri, eno dobro šolsko pravilo omilili za prvošolce – in glej ga zlomka, manj kot mesec dni kasneje je zadeva povsem ušla izpod nadzora. Zakaj? Ker starši niso upoštevali čisto preprostega navodila.

Sem enkrat v vrtcu videla vzgojiteljici, ki sta 5-letnike učili hoditi po stopnicah. S konkretnimi navodili. ‘Stopi z levo nogo, stopi z desno nogo. Bravo!’
Mestne otroke, od katerih večina živi v blokih!
Sem vprašala, zakaj to počneta. Odgovor je bil, da zato, ker se v bližnji šoli pritožujejo, da imajo otroci resne težave s hojo po stopnicah, še posebej, ko je treba hitreje priti npr. do telovadnice ali jedilnice.

Da se vrnem na izhodiščno temo – verjetno tudi ta ‘grozna’ učiteljica ne nasprotuje plastenkam iz higienskih, ampak iz čisto ‘banalnih’ razlogov. Zelo verjetno ji otežujejo vsakodnevno organizacijo dela v razredu, vidi, da imajo kateri otroci mokre zvezke ali se mora celo zagovarjati pred starši otrok, zakaj ima njihov otrok zmazek v zvezku.
Pa saj je otrok čisto v redu zaprl pokrov, samo iz drugega konca učilnice je duhec pokapljal po zvezku, ali kako?

Hvala. Enim je zivljensko poslanstvo biti “nasprotna stran”..ne glede na vse :-)[/quote]

Govora je o prvošolcih.

Torej 6-letnikih.

Večina od njih si ne zna zavezati vezalk, večina zelo nespretno uporablja škarje, veliko jih ne zna zapreti pokrova plastenke, še posebej ne, ko je okoli njih veliko motilcev in malo časa.

Pa ne me, prosim, preprečevati, da vaši otroci to vse obvladajo do popolnosti. Ker večina jih ne.
Kako to vem? Ker sem mama in vidim sposobnosti svojih otrok, njihovih sošolcev, polna ušesa pa imam tudi že večnega pridiganja učiteljev, da je vsaka generacija otrok slabša tako pri grobi kot pri fini motoriki ter nenehnih prošenj staršem, da naj namesto poštevanke do 1000 do vstopa v šolo ‘sončke’ raje naučimo obrisati rit, ubogati navodila ter poskrbeti še za druge samoumevne zadeve, ki pa jih, na žalost, današnji otroci več ne obvladajo.

Ne čudim se več izjavam učiteljev, da večino časa potrebujejo, da umirijo otroke, ker oni bi pač počeli vse drugo.
In berem obvestila z naše šole, ko so, v dobri veri, eno dobro šolsko pravilo omilili za prvošolce – in glej ga zlomka, manj kot mesec dni kasneje je zadeva povsem ušla izpod nadzora. Zakaj? Ker starši niso upoštevali čisto preprostega navodila.

Sem enkrat v vrtcu videla vzgojiteljici, ki sta 5-letnike učili hoditi po stopnicah. S konkretnimi navodili. ‘Stopi z levo nogo, stopi z desno nogo. Bravo!’
Mestne otroke, od katerih večina živi v blokih!
Sem vprašala, zakaj to počneta. Odgovor je bil, da zato, ker se v bližnji šoli pritožujejo, da imajo otroci resne težave s hojo po stopnicah, še posebej, ko je treba hitreje priti npr. do telovadnice ali jedilnice.

Da se vrnem na izhodiščno temo – verjetno tudi ta ‘grozna’ učiteljica ne nasprotuje plastenkam iz higienskih, ampak iz čisto ‘banalnih’ razlogov. Zelo verjetno ji otežujejo vsakodnevno organizacijo dela v razredu, vidi, da imajo kateri otroci mokre zvezke ali se mora celo zagovarjati pred starši otrok, zakaj ima njihov otrok zmazek v zvezku.
Pa saj je otrok čisto v redu zaprl pokrov, samo iz drugega konca učilnice je duhec pokapljal po zvezku, ali kako?[/quote]

SADOVI PREZGODNJEGA VŠOLANJA!


Šlo je za vrtec, predšolsko skupino.


Šlo je za vrtec, predšolsko skupino.[/quote]

aja, pardon, no vseeno, 6letniki še niso primerni za šolo. To so pametnejše prejšnje generacije že vedele. Motorično zavrti otroci pa so posledica posedanja na kavčih, tlačenja v roke tablic, telefonov, risank, igric, TVja..skratka vsega, da bi staršem bilo udobno in bi si zmanjšali napor (ter ne opravili svoje naloge).

New Report

Close