Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek presneta cena elektrike

presneta cena elektrike

@ali je možno,

najprej tule prepiši vse postavke z računa. Šele nato ti bom lahko jaz, ali pa kdo drug odgovoril ali plačuješ preveč ali premalo. Za primerjavo pa nas seznani še z lanskoletno položnico plačila elektrike za isti mesec. In povej, ali si pri poračunu doplačala, ali si dobila dobropis.
Šele na tako izpopolnjeno vprašanje boš lahko dobila vsaj približno točen odgovor.

Avtorica – sem na istem, kot ti. Težko – a bo! Jaz bumber sem pa svoje malo premoženje (po ločitvi) dala pisat na otroke. Tudi jaz sedaj nimam nič. Bo že!!!!! Vse lepo!!!!

Kaka je priključna moč?

Glede računa za elektriko je zelo preprosto:

Vsak 1 dan v mesecu si zapiši koliko je stanje stevca.
Če imas starega sta dve stevilki (drga in pocni tarifa), če imas
enotarifnega potem imaš eno stevilko.
Če pa imas digitalnega pa so tri stevilke (skupaj, draga in poceni tarifa)
Nasljednji mesec potem vidiš razliko. in racun mora klapat do kw natačno.
Če pa placuješ pavsal ( pri digitalnem odcitavajo daljisko) pa pač ob poracunu
poravnaš razliko.

Glede porabe elektrike pa je tko.
Recimo ne splača se imeti elektrike in plinske jeklenke za kuhanje.
Sama elektrika je zelo poceni, plin v jeklenkah pa je kar veliko drazji.
Pa če upoštevamo mozno explozije … je potem elektrika kar ok.

Seveda pa hladilnik in bojler sta zelo velika porabnika.
Pri bojlerju nastavimo tako nizko temperaturo, da se lahko
stusiramo ob popolnoma odprti topli vodi.
Ker sam boljer ima tudi toplotne izgube, bolj kot je vroča voda večje
so izgube.
Hladilnik pa mora biti vedno cist in brez ledu.
Temperaturno pa se ga tudi ustrezno nastavi.

lp
Simulant

Nimam nobenih neprimičnin, SEM V NAJEMU (blok). Ne vem, kakšna vprašanja imate nekateri, ampak tega, kar sem preživela v življenju, zgleda ni preizkusil nihče (ja, je, ampak tistih je sram pisati), ali pa v svoji stiski ne vedo odgovora, ker še sami ne vedo, kako si pomagat.
Če si že v letih, sam, ne veš, na koga bi se obrnil, pa prideta telefon in računalnik še kako prav. Vam je to samoumnevno, meni ni![/quote]

Sem napačno predvideval, da ste lastnica, saj pravite da plačujete davek NUSZ, ki je davek ki ga mora plačati lastnik.

Očtino s financami ne znate ravno dobro, zato vam predlagam kakšnega svetovalca. Plačajte ga v {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od prihranka.

Če ti kaj pomaga – ni ravno o elektriki – jaz sem zamenjala mobilnega operaterja – šla sem na BOB.
IZ 20+€ sedaj vsak mesec plačujem okrog 7 €. Odvisno koliko mmms-ov pošljem. Interneta na mobilni telefoniji pa ne uporabljam.
Tako da imam penako storitev, kot senm jo imela prej za precej nižjo ceno.

Če kuhaš na elektriko, te bo to verjetno prišlo več, kot če kuhaš na plin.
Mi sedaj že peti mesec kuhamo na isto plinsko bombo. Imamo 2 plinska gorilnika. Cena plina v jeklenki je na petrolu 21,5 eur. Bombo pa dobiš na bolhi že za 8 eur. Ponekod je dostava celo brezplačna.

Moj predlog – Stavbno zemljišče plačuje uporabnik, Tako da ne prosim mešat in pametovat.

Aja, z elektriko pa poskusi takole.
Izklopi čisto vse porabnike in pojdi gledat, ali se števec premika.
Dnevno spremljaj stanje kakšen teden.
http://www.elektro-ljubljana.si/1/Storitve/FAQ.aspx

Ja, če vse stanovanjske stroške pokriva samo ena pokojnina, je težko.

Glede elektrike: preveri priključno moč, ali sploh rabiš tako veliko ( kot že rečeno, prepiši postavke z računa ), že fiksni stroški, brez kake porabe elektrike so okoli 15 EUR. Nas je 6, v hiši porabimo 40 EUR elektrike, a kuhamo in vodo ogrevamo na plin.

NUSZ plača uporabnik, kot je razvidno že iz imena, ne lastnik.
Bojler imej vklopljen ves čas , a na minimum. Hladilnik daj na minimum.

Js sm pa zadnjič v gostilni zapil za 20,5 eur, znanec, ki ima precej večji trebuh pa samo 4,4 eur.
Ali je to možno?

Kaj in koliko sem spil, bom pa zamolčal, tako kot si ti zamolčala, . koliko KWh si pokurila.

Nimam nobenih neprimičnin, SEM V NAJEMU (blok). Ne vem, kakšna vprašanja imate nekateri, ampak tega, kar sem preživela v življenju, zgleda ni preizkusil nihče (ja, je, ampak tistih je sram pisati), ali pa v svoji stiski ne vedo odgovora, ker še sami ne vedo, kako si pomagat.
Če si že v letih, sam, ne veš, na koga bi se obrnil, pa prideta telefon in računalnik še kako prav. Vam je to samoumnevno, meni ni![/quote]

Sem napačno predvideval, da ste lastnica, saj pravite da plačujete davek NUSZ, ki je davek ki ga mora plačati lastnik.

Očtino s financami ne znate ravno dobro, zato vam predlagam kakšnega svetovalca. Plačajte ga v {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od prihranka.[/quote]

in kaj pri vragu naj ji svetovalec svetuje, če ima 400 EUR penzije, ki ji ne pokriva osnovnih stroškov????
je pač tak, da so stroški taki, kot so in za preživet s 400 evri moraš bit pač genij.

o tem, kako NUSZ plača lastnik pa ne bi. še o nečem nimaš pojma

nimaš možnosti, da bi se s kakšno upokojenko vselila skupaj in delila stroške?

Samo 4?
Habit(najemnina), komunala, PUP, elektrika, vzajemna, ZZZS, T-2, RTV, telefon, hišnika in čistilko plačujemo posebej, sedaj pa še neki stavbno zemljišče. Kaj pa imate samo 4 položnice?[/quote]

1. elektrika
2. upravitelj
3. kabelska + internet
4. rtv

Sem napačno predvideval, da ste lastnica, saj pravite da plačujete davek NUSZ, ki je davek ki ga mora plačati lastnik.

Očtino s financami ne znate ravno dobro, zato vam predlagam kakšnega svetovalca. Plačajte ga v {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od prihranka.[/quote]

in kaj pri vragu naj ji svetovalec svetuje, če ima 400 EUR penzije, ki ji ne pokriva osnovnih stroškov????
je pač tak, da so stroški taki, kot so in za preživet s 400 evri moraš bit pač genij.

o tem, kako NUSZ plača lastnik pa ne bi. še o nečem nimaš pojma

nimaš možnosti, da bi se s kakšno upokojenko vselila skupaj in delila stroške?[/quote]

Eden redkih pametnih predlogov.
Sem pa šla gledat položnico za elektriko za prazno stanovanje, kjer plačujem res minimalno. In dejansko samo dajatve in priključnina z DDV pridejo okoli 12 evrov. Za tri evre je pa elektrike 🙂

Elektrika, internet, vzajemna in upravnika. No, na najemnino sem pozabila, ker ne dobim položnice, plačam pa seveda vseeno.
Tv in telefona nimamo.
lp[/quote]

kaj pa rtv položnica? To, da nimaš TV, jih ne zanima. Imaš internet in tam lahko spremljaš RTV. Kako, da ne plačuješ te položnice?[/quote]

Znajti se je treba 🙂

Elektrika, internet, vzajemna in upravnika. No, na najemnino sem pozabila, ker ne dobim položnice, plačam pa seveda vseeno.
Tv in telefona nimamo.
lp[/quote]

kaj pa rtv položnica? To, da nimaš TV, jih ne zanima. Imaš internet in tam lahko spremljaš RTV. Kako, da ne plačuješ te položnice?[/quote]

Nima TV priključka. Potem ne plačuješ RTV prispevka.

Jaz ga tudi ne, imam samo internet, telefonskega in TV priključka pa ne.

Za avtorico teme:
Kako imaš urejen priključek za telefon in internet?
Koliko te to pride skupaj mesečno?

in kaj pri vragu naj ji svetovalec svetuje, če ima 400 EUR penzije, ki ji ne pokriva osnovnih stroškov????
je pač tak, da so stroški taki, kot so in za preživet s 400 evri moraš bit pač genij.

o tem, kako NUSZ plača lastnik pa ne bi. še o nečem nimaš pojma

nimaš možnosti, da bi se s kakšno upokojenko vselila skupaj in delila stroške?[/quote]

Ste že bili pri kakem svetovalcu na tak način ali govorite nekaj na pamet?

NUSZ plača lastnik. pika.

kaj pa rtv položnica? To, da nimaš TV, jih ne zanima. Imaš internet in tam lahko spremljaš RTV. Kako, da ne plačuješ te položnice?[/quote]

Nima TV priključka. Potem ne plačuješ RTV prispevka.

Jaz ga tudi ne, imam samo internet, telefonskega in TV priključka pa ne.

Za avtorico teme:
Kako imaš urejen priključek za telefon in internet?
Koliko te to pride skupaj mesečno?[/quote]

RTV položnico ti upalijo na elektro priključek. So primeri, ko nimajo TVja, imajo pa internet. Še vedno jim zaračunavajo rtv položnico z razlago, da na internetu lahko gledaš oddaje rtvja in bereš mmc rtvja.

in kaj pri vragu naj ji svetovalec svetuje, če ima 400 EUR penzije, ki ji ne pokriva osnovnih stroškov????
je pač tak, da so stroški taki, kot so in za preživet s 400 evri moraš bit pač genij.

o tem, kako NUSZ plača lastnik pa ne bi. še o nečem nimaš pojma

nimaš možnosti, da bi se s kakšno upokojenko vselila skupaj in delila stroške?[/quote]

Ste že bili pri kakem svetovalcu na tak način ali govorite nekaj na pamet?

NUSZ plača lastnik. pika.[/quote]

Ni res. Jaz sem si prebirala zakon pred kratkim, ker so meni zaračunavali NUSZ, pa čeprav nisem ne lastnik, ne najemnik, ampak “samo” uporabnik. Pri nas je celo tako, da lastnik živi v isti hiši, zaračunali so pa meni, po neki kmečki logiki.

Dejstvo je, da lahko zaračunajo najemniku ali uporabniku.

Samo 4?
Habit(najemnina), komunala, PUP, elektrika, vzajemna, ZZZS, T-2, RTV, telefon, hišnika in čistilko plačujemo posebej, sedaj pa še neki stavbno zemljišče. Kaj pa imate samo 4 položnice?[/quote]

1. elektrika
2. upravitelj
3. kabelska + internet
4. rtv[/quote]

Po Sloveniji je različna praksa. Ti na položnici od upravnika plačaš tudi smeti in vodo, v nekaterih krajih pride komunala posebej. To je samo en primer. Število položnic je različno od kraja do kraja.

Ko sem se preselila, sem morala vzeti paket (TV, internet in telefon ). Namesto navedene cene- 24€, mi sedaj zaribajo 34.39€ – telefona ne uporabljam v druge namene, kot pogovori z mamo, ki so zastonj (naj bi bili, ker ima tudi T-2). V našem bloku se ne moreš prijavit na drugega operaterja, ker imajo vsi dostop samo do T-2! TV je treba pa plačevati posebej.
Ne vem, na vseh “koncih in krajih” me molzejo, kolikor morejo. Da bi vzela sostanovalko? Na 16kv m? Še sama stopicam sem ter tja, kam pa naj bi dala sostanovalka svoje stvari, če še zase nimam skoraj nič prostora? Ne vem, nekateri imate res trapasta vprašanja, na katere ne znam odgovora.
Živim v malem, živim skromno (brez odvečnega kuhanja in pogrevanja, pranja,…) brez priboljškov (obiski – hrana, pijača,…), ne kadim, ne kupujem nobenih sokov ali alkota, pač, samo osnovne stvari (moka, jajce, toal. papir, zobna higiena, gobice, cet, kakšno zelenjavo, sadje nikoli, zdravila, ….) – pač – ne gre.
Malo denarja, malo muzike – žal.
Preživim, samo elektrika me je zanimala – koliko plačujete, ker se meni za tako malo porabe – zdijo previsoke položnice.

1. elektrika
2. upravitelj
3. kabelska + internet
4. rtv[/quote]

Po Sloveniji je različna praksa. Ti na položnici od upravnika plačaš tudi smeti in vodo, v nekaterih krajih pride komunala posebej. To je samo en primer. Število položnic je različno od kraja do kraja.[/quote]

Ja, res je.

Ne molzejo samo tebe, ampak nas vse. Življenje s sostanovalko sploh ni slaba ideja, samo ti je ne razumeš. Živela bi lahko v večjem stanovanju, pa še vedno ceneje, ker gredo nekateri fiksni stroški na pol.
Edino tega ne vem, če se lahko na tak način prijaviš na neprofitno stanovanje.


govorim o tem, da bi si dve penzionistski vzeli malce večje stanovanje, recimo enosobno.
ne pa da bi še eno v tvojo garsonjero tlačila.
ker s 400 EUR pač sama ne prideš skozi, pa če narediš ne vem kaj.

in kaj pri vragu naj ji svetovalec svetuje, če ima 400 EUR penzije, ki ji ne pokriva osnovnih stroškov????
je pač tak, da so stroški taki, kot so in za preživet s 400 evri moraš bit pač genij.

o tem, kako NUSZ plača lastnik pa ne bi. še o nečem nimaš pojma

nimaš možnosti, da bi se s kakšno upokojenko vselila skupaj in delila stroške?[/quote]

Ste že bili pri kakem svetovalcu na tak način ali govorite nekaj na pamet?

NUSZ plača lastnik. pika.[/quote]

jaz ne rabi svetovalca, hvala lepa, mi gre dobro.
hkrati pa mi je kristalno jasno, da samski osebi brez lastnega stanovanja in s 400 eur prihodki svetovalec ne more svetovati nič pametnega. samo denar ji bo pobral

ima dve opciji
najde še eno tako revno dušo in gresta skupaj v podnajem ter si delita stroške,
najde kakšno delo in dodaten prihodek. za ta dva nasveta bi ji svetovalec zaračunal 100 EUR, ki jih pa itak nima.

za NUSZ pravi davčna takole:

ZAVEZANEC

Nadomestilo za uporabo stavbnega zemljišča mora plačati neposredni uporabnik zemljišča oziroma stavbe ali dela stavbe (imetnik pravice razpolaganja oziroma lastnik, najemnik stanovanja oziroma poslovnega prostora, imetnik stanovanjske pravice).

http://www.durs.gov.si/si/davki_predpisi_in_pojasnila/nadomestilo_za_uporabo_stavbnih_zemljisc_pojasnila/zavezanec/

ti še kako dokažem, da nimaš pojma?

kot smo ti že svetovali, poskusi tudi z zamenjavo ponudnika… zna biti, da boš kak euro privarčevala

Kaj pa zamenjava ponudnika el. energije?
A imaš dostop do svojega števca?

Naredi si tukaj informativni izračun:
http://www.pocenielektrika.si/kalkulator-za-informativni-izracun

Prav tako bi jaz zamenjala ponudnika interneta in telefona.
zakaj to ne bi bilo mogoče?

New Report

Close