Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek presneta cena elektrike

presneta cena elektrike

Veliko nasvetov – HVALA!
V našem bloku ni drugih priključkov – kot T-2. Drugi ponudniki za druge storitve? Ne smem se “sprdovat”, ker je to občinsko stanovanje. Kot oni žvižgajo, tako moraš plesati.
Da bi iskala drugo stanovanje? Večje? Ni šans – Bog, da sem dobila to luknjico.
Stanovanje občinsko, položnice moje – če ne plačuješ redno, pa “frk ven”!
Mi ne preostane drugega, kot plačevati položnice, pa imaš za hrano ali ne, njih nič ne briga. Ja, pa nisem edina. V našem bloku se spopadajo s temi težavami skoraj vsi. So same garsonjerce, okoli 60 jih je – luknjica pri luknjici (stavba pa izgleda mala), kam so vse stačili, ne vem.
Zamenjava – še manj šans. Če s tem nisi zadovoljen, drugega vreden nisi.

Ja, zadovoljni moramo biti, saj imamo vsaj streho nad glavo – tako nam rečejo na MO.


no, ni čisto tako
če imaš najemno pravico in so položnice na tvoje ime, potem lahko tudi prosto menjavaš ponudnike paketov.

še vedno nisi napisla od kje imaš toplo vodo. ta strošek tudi ni zanemarljiv
kliči na t-2 in zasitnari, da češ met najcenejši net in fiksno telefonijo
mobitel prešaltaj na bob paket (dobiš ga v big bangu, lidlu,…)
kaj pa skupna poraba elektrike (recimo kleti in stopnišča)… zakaj pa palčujete čistilko? zakaj se ne zmenite pa vsak 1 teden dežura?

Meni ni jasno – ali je možno da je kaj narobe z inštalacijami v bloku – namreč plačujem 70 eur/mesec (porabim kar rabim), pa čez teden sploh ne kuham, stroji so stari vsi 5 let, perem res veliko – po 5 strojev na teden. Imam pa prijatelje ki so v hiši – zamrzovalna skrinja, 2 hladilnika, 3 računalniki (najstniki) non stop prižgani,.. Plačujejo pa 35-50eur elektrike?

Najin zadnji račun za elektriko pri E3 glede na javljeno stanje števca je 32 €. Živiva v hiši in so računi od januarja vsak mesec nižji, kar je logično, saj so dnevi daljši, luči so manj časa prižgane, zamenjala sva vse žarnice in imava skoraj povsod LED žarnice. Povprečno dnevno porabo imava 5,9 kWh, zadnji mesec sva porabila165 kWh. Tako da ni nemogoče imeti 30 € položnice za elektriko v hiši.

Škoda, ker si nočeš pomagati in apriori odklanjaš vse predloge.

Vsaj pretehtala bi lahko to možnost, da gresta z eno sotrpinko v dvosobno stanovanje, magari tržno. Ker ne vem, v katerem kraju si, lahko da govorim na pamet. Ampak že samo z elektriko, internetom in TV bi prihranili 60, 70 evrov, torej 30 ali 35 evrov vsaka.

je težko s 400€, prav gotovo

živim tudi sama v garsonjeri – skupaj plačam položnic cca 150-200€. Lastniško stanovanjce. Če bi imela še najemnino 110€, bi potem od 100€ ostalo vsaj še 90€ za hrano. Ne vem sicer od kod si, ker so razlike od kraja do kraja, ampak imam občutek, da nekaj nekje preveč plačuješ.

Elektriko imam cca 40€ (kar dosti uporabljam)

samo elektrike al cel račun?

samo elektrike al cel račun?[/quote]

Razredi A in A+. Cel račun je toliko (vse dajtve). Meni se zdi veliko, ker praktično res ne kuham, kavo zjutraj, veliko perem, kot sem že omenila, rač. uporabljam pribl. 1uro na dan ali celo na 2 dni, žarnice so varčne (itak;), edino bojler mi še pade na pamet (starost 5 let) – vodo imamo res trdo, mogoče je tu problem. Sem pa še lani plačevala položnico v povpr. 55eur, nekako po novem letu je pa položnica kar okroglih 70 eur. Januarja sem to pripisala novoletni peki, mogoče gretju kaloriferja sem pa tja, sedaj pa ne vem več, ker navade se mi pa spremenile.

samo elektrike al cel račun?[/quote]

Razredi A in A+. Cel račun je toliko (vse dajtve). Meni se zdi veliko, ker praktično res ne kuham, kavo zjutraj, veliko perem, kot sem že omenila, rač. uporabljam pribl. 1uro na dan ali celo na 2 dni, žarnice so varčne (itak;), edino bojler mi še pade na pamet (starost 5 let) – vodo imamo res trdo, mogoče je tu problem. Sem pa še lani plačevala položnico v povpr. 55eur, nekako po novem letu je pa položnica kar okroglih 70 eur. Januarja sem to pripisala novoletni peki, mogoče gretju kaloriferja sem pa tja, sedaj pa ne vem več, ker navade se mi pa spremenile.[/quote]

bojler.. na kolk je naštiman (temp), kakoje s čiščenjem (si ga že kaj obrala soli)
drgač gorenje proizvaja ene take fajn zadeve proti solem
http://www.gorenje.si/gospodinjski_aparati/dodatki?c=385320

glede onega okrog 35 €. spraševal sem ali imajo tvoji prijatelji celoten račun 35 €, ali je samo elektrike blo za 35€ 8brez taks)

New Report

Close