Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek preveč delujoča ščitnica

preveč delujoča ščitnica

Pri preveč delujoči ščitnici se hujša, slabo spi, si živčen, nervozen? Je to to? Še kaj, kakšne bolečine? Kakšne druge težave?
Tisti, ki imate to diagnozo, prosim, povejte.
Na pregled sem naročena čez en mesec.

Hujšanje in nervoza.
Ti bo kdo, ki ima konkretno to težavo, kaj več povedal.

Dodatni znaki so še: hitro bitje srca, izbuljene oči, izražena golša, izpadanje las. Poznam eno osebo, ki je imela te simptome.

nova
Uredništvo priporoča

Psihične težave, panični napadi, depresija, prepirljivost, nezmožnos koncentracije
Že Kučan je povedal, Nikoli več ne bo kot je bilo

Lasje izpadajo pri premalo delujoči ščitnici.

Lasje izpadajo pri premalo delujoči ščitnici.
[/quote]

Tudi pri preveč delujoči izpadajo.
Ni pri vseh bolnikih enako.
Nekateri samo hujšajo, so depresivni, nervozni, drugim izpadajo lasje, se jim tresejo roke. Nekateri imajo vse te znake.

Lasje izpadajo pri premalo delujoči ščitnici.
[/quote]

Tudi tu ja. Pri precej delujoci je izpadanje las posledica nervoze.

Shujšala par kg kjub normalni hrani, nervoza, slabo spanje ( no, to je že od prej), hitro se razjezim, spremenim razpoloženje. Na zadnji kontroli so bile vrednosti (kri) malo čez in še ni bilo treba zdravil. To zgoraj opisano se mi dogaja zadnji mesec, dva. Kontrolo imam konec meseca. Bomo videli, kaj bo.

Lasje izpadajo pri premalo delujoči ščitnici.
[/quote]

meni lasje izpadajo, se redim (ok, saj tudi jem vse to, že vse življenje, kar je na listi mastno je slastno). imam diagnosticiran hashimoto brez uvedene terapije. a pri hashimoto ščitnica dela preveč ali premalo?

meni lasje izpadajo, se redim (ok, saj tudi jem vse to, že vse življenje, kar je na listi mastno je slastno). imam diagnosticiran hashimoto brez uvedene terapije. a pri hashimoto ščitnica dela preveč ali premalo?
[/quote]

Hašimoto je premalo delujoča žleza ščitnica. Uravnava se z dodajanjem joda v obliki lugolove raztopine, boraksa in selena (dva brazlska oreška dnevno, npr.).
Za pomanjkanje joda si lahko sami napravimo test na koži z eno kapljico lugolove.
Značilni zmaki so mrzle noge, se ne potimo, prenizka bazalna temp., pod 36,5.
To merimo zjutraj še v postelji, pod jezikom, tri dni zapored.

Drugi znaki so še zaprtje, megla v glavi, slab spomin, anksioznost, debelenje brez vzroka, alergija na kvas, pšenično moko, običajno še mleko in gluten.
Od zelenjave se izogibajmo svežim zeljnatim rastlinam in vsem z oksalno kislino.

New Report

Close