Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Preverjeno – prispevek o višji minimalni plači

Preverjeno – prispevek o višji minimalni plači


nikjer te nisem žalila, predvsem sem ti argumentirala česa ne razumeš. na osebno raven žalitev mene si se spustil ti v tvojem komentarju in tvoje besede govorijo o tebi.
če je nekaj dodatek za posebne okoliščine in je bil kot tak opredeljen sedaj, potem to ni tipična značilnost kakor to opredeljuje Šmucova in torej če je bil sedaj dodatek ta posebne pogoje, ne more zdaj ratati to tipično. Tu se vidi kršenje zakona. kar je posebno ni in ne more biti tipično.
[/quote]

a zdaj je pa poskusila svoj z ničimer izzvan pokroviteljski ton (“očitno ne razumeš povedanega”) prodati kot argumentacijo.

tukaj je dokaz,da Šmuceva napeljuje na nezakonita in pravno nevzdržna dejanja:
samo en primer izpostavim:
glede priporočila dodatka za delovno dobo:
po pravni definiciji kolektivna pogodba na ravni dejavnosti ne sme zmanjševati pravice delavcu, ki jo ima skladno z zakonom… torej v kolektivni pogodbi ne smejo določiti slabših pogojev in pravic delavca kot jih delavcu zagotavlja zakon…
GZS in šmucova pa napeljujejo ravno na to v njihovih priporočilih – torej,da bi s kolektivno pogodbo znižali pravice delavcu, ki jih ima po zdr, kar je pravno nedopustno.
če delavcu po zakonu zdr pripada dodatek na skupno delovno dobo, je določitev s KP, da mu pripada samo za zadnje delovno mesto, ožanje in zmanjšanje njegove pravice, ki mu pripada z zakonom.
In člen 222 člen ne govori o tem, da lahko dodatek s kpk znižamo. Ampak, da tisti, ki imajo najmanj 0,5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} za vsako izpolnjeno leto dd ohranijo takega, razen če KP ne določa drugače – torej če ne določa bolje, ker na slabše ne sme – po zakonu ne.

a zdaj je pa poskusila svoj z ničimer izzvan pokroviteljski ton (“očitno ne razumeš povedanega”) prodati kot argumentacijo.
[/quote]

jaz se argumentirano pogovarjam, spet s pokroviteljskimi toni in argumentno praznimi in osebnostno napadalnimi zapisi si začel ti. če nimaš namena komentirat zadevnih stvari raje zaključi komunikacijo in ne piši več – vsaj meni ne, ne vidim smisla v komunikaciji s teboj, če se hočeš iti osebne napade in žalitve.

začela si ti z “očitno ne razumeš povedanega”, glupača.
[/quote]
ja vem da sem, ampak v tem ni bič žaljivega – ker očitno ne razumeš povedanega…
saj so v zdr različni opredeljeni dodatki in dodatki ki izvirajo iz posebne razporeditve delovnega časa z zapisom kako se morajo obračunavati – teh nikakor ni mogoče vključiti v osnovno plačo. Niti dodatka dodatka na delovno dobo tudi ne.
če bi to razumel ne bi napisal tega kar si.

če bi ti karkoli razumela, ne bi bila na minimalcu.
[/quote]
to so spet tvoje prazne in nerelane domneve- jaz nikoli nisem bila na minimalcu, tudi ko sem se prvič zaposlila. Toliko za tvojo vednost.
Seveda pa ne zmoreš izven svojega dosega zmožnosti komunikacije – in to so zgolj nizki udarci na ravni osebnih žalitev. To pove vse o tebi.

In spet narod po delodajalcih… idioti…..to da bo država pobrala višje prispevke zaradi višjega bruto vas pa boli K. A mislite, da zakonodajalci dvigajo plačo zaradi vas? NE! Ampak zato, da lahko oni poberejo več prispevkov in davkov. In temu bodo sledile podražitve, ki bodo pojedle vaš dvig plače in zopet je država na boljšem ker 22{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od višje cene je več za proračun.

Aha, štekam. In zdaj delodajalci iščejo načine, kako ne bi zvišali plač, ne zato, ker svojim zaposlenim ne bi privoščili, ampak zato, da oblast ne bi preveč pobrala. Manj ko bo delavec zaslužil, manj bo trošil in manj ddv-ja ter trošarin plačeval požrešni državi. V bistvu gre za obliko delodajalsko-državljanske nepokorščine.

Prispevki se že štiri leta ne plačujejo več od minimalne plače, ampak od minimalne osnove za prispevke, ki je vezana na povprečno plačo v Sloveniji prejšnjega leta in za osnova je višja od minimalne plače!
Tako da je tole tvoje flancanje čisti strel v temo!

Res pa je, da bi na nov način, kot je sprejet, marsikateri zaposleni dejansko prišel s svojo plačo nad minimalno plačo. In temu strošku (razliki) bi se radi delodajalci in s svojim predlogom GZS izognili.

To sem tudi jaz nekaj o tem zasledila.
Zdaj si imel plačo npr 530€ neto. In z vsemi dodatki ti je prišlo do minimalne plače. Jaz imam zdaj bruto 911€. Tu noter je vstet se dodatek na delovno dobo, ki znese cca 55€.
Zdaj pa to nebi smelo več biti. Torej bruto 940€. In noben dodatek noter. Minimalna plača 700€. Plus dodatek na delovno dobo, nočne, nedeljske, praznične .

No ja, glede na to, da se je minimalna plača v 12 letih dvignila za 75{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} bi težko govorili o lažnih obljubah….
[/quote]

Ob tem je treba zelo poudariti, koliko so se podrazile nujne zivljenjske stvari. Ce se je placa zvisala za 75{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, nujne zivljenjske stvari podrazile za 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, ali vec. Si na slabsem. Ti dvig place ne pomaga kaj dosti.

Ob tem je treba zelo poudariti, koliko so se podrazile nujne zivljenjske stvari. Ce se je placa zvisala za 75{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, nujne zivljenjske stvari podrazile za 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, ali vec. Si na slabsem. Ti dvig place ne pomaga kaj dosti.
[/quote]

Torej predlagaš naj se plače ne zvišujejo, in boš upal da ne bo rasti cen! Pa pravijo, da pri nas ni več optimistov !

New Report

Close