Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Preživnina (spet)

Preživnina (spet)

Kje imajo torej ljudje na minimalcu ali upokojenci problem? Še ostane jim, ne?[/quote]

Itak, za luksuz imajo preveč,res ne vem kaj se toliko usajajo penzionerji,pa še rastejo ne več,bo pač pri 500 eur treba manj k frizerju,pedikerju,manikerju,…

Človek res ne ve ,ali bi se režal,al pop…..


Človek se vpraša kako nekdo preživi z minimalcem če pa vas samo vaši pamži stanejo toliko kot znaša minimalc. Odpiši počitnice, glasbeno šolo, drage treninge

Ok, in ti na podlagi enega primera posplošuješ ? Statistika je jasna, kolikšne in koliko njih so visoke preživnine v Sloveniji so javno objavljene. Malo si poglej, potem pa delaj zaključke. In ne boš verjela, ene par jih dobi 700€, kakšna tudi 1000€ na otroka. Ampak verjemi, take zneske so moški ponudili in dali ženskam sami od sebe, sodišča požegnajo tako bedno nizke zneske, da bi se človek zjokal. Je moj bivši ponujal in zahteval 70€ na otroka, sam pa 5000€ neto. Za bruhat. In še danes, po več letih, ko je že vse mirno, otrokom ne kupi niti spodnjih hlač za čas, ki ga prebijejo pri njem … zato ker “on pač vsak mesec že daje za otroke …”. Sem tiho, bomo že, pač bolj skromno, nikoli se nisem niti poskušala vmešavati njegov odnos z otroki, ampak otroci pa tudi niso blesavi … jim je vsem počasi vse postalo kristalno jasno … Spoštujejo mene, njega niti najmanj.


Ja, lahko za svoj denar, denar ki ga dobiš od moža je za otroka! Če ne porabiš za otroka vseh 200 na mesec dajaj na stran, boš otroku kupila kaj dražjega ko bo rabil.[/quote]Podpis 🙂

Ne, ne ostane.

To so otroci, ki so že od prej navajeni na tenis hodit in imet celo omaro firmiranih cunj. Koliko je to nujno ali pozitivno, je druga debata, je pa zakon zelo jasen glede tega, da zaradi razveze otroku standard ne sme past, oziroma mu mora past čim manj.

Eden zgoraj se razburja, da je glasbena šola luksuz. Mogoče je. Ampak če starša nista ravno občinska reveža, je prav, da otroku ta strašni luksuz omogočita. Preživnina ni samo strošek porcije ričeta na dan, toliko da otrok ravno od lakote ne pogine.


Ja, lahko za svoj denar, denar ki ga dobiš od moža je za otroka! Če ne porabiš za otroka vseh 200 na mesec dajaj na stran, boš otroku kupila kaj dražjega ko bo rabil.[/quote]Podpis :)[/quote]

kateri bednik lahko domneva, da se za otroka ne porabi 200 evrov na mesec?
Bedanec?

Obiskovanje glasbenih šol je itak kaprica staršev. To neko siljenje otrok v glasbene šole je itak slovenska folklora.

Nabijanje seveda prepoznam …

Jaz imam najstnico v srednji šoli – gimnaziji, ki sočasno obiskuje srednjo glasbeno šolo. . Ko opravi z rednimi šolskimi dejavnostmi, teoretičnim in praktičnim poukom klavirja, ko opravi še z vsem učenjem in vajami doma ter koncerti ji ne ostane več prav veliko časa.

V srednji glasebni šoli se tudi ne tre ravno otrok. V našam letniku jih je 11.

Moj mož je po drugi strani trener ene od ženskih košarkaških ekip mlajših mladink. Vsako leto znova imajo težavo sestaviti ekipo za nacionalno prvenstvo.

Zato me res zanima, kje se večinsko skrivajo starši, ki imajo otroke v srednji šoli, srednji glasbeni šoli, ki še za povrh trenirajo en šport, ker jih v svojem realnem življenju ne srečujem ne jaz ne moj mož.

Pa moj osnovnošolec je imel do zdaj samo dve šoli v naravi, ima pa vsako leto, z izjemo obeh let šole v naravi, tabor, kjer prespijo 2 noči.

Moja kolegica odvetnica temu opisu zgoraj reče stroškovnik za sodno dvorano (kjer večina otrok itak ternira smučanje na najvišjem nivoju).[/quote]

Najprej se nauči brat, potem pa lahko debatiramo dalje.

Ti predstavi svoj realni stroškovnik, se bomo mogoče naučili šparat? Kar pogumno, naj ti ne bo nerodno.
Pa ti tvoja kolegica odvetnica pove tudi, kolikokrat pogori v dvorani, ko zagovarja škrtice? To pa ne, a ne. Sodniki tudi niso po župi priplavali.

in zakaj so preživnine v SLO tako nizke kot so – če gledamo statistiko? Zato, ker so za takšno stanje krive vse kvazi samohranilke – torej tiste, ki so s partnerjem skupaj, a so zaradi tega, da plačujejo manj (ali skoraj nič) vrtca in da dobijo polne otroške dodatke, podpisale sporazume o preživnini cca. 100€ ali pa še manj.

In samohranilka, ki živi z dvema otrokoma fix porabi več elektike, vode in da za vse ostale stroške več kot bi dala, če bi sama živela. Sama bi komot lahko bila v garsonjeri, z dvema otrokoma pa težko, a ne? Pa zase bi prala cunje max 1x na teden, zaradi otrok pa stroj pere po 4-5x tedensko itd. itd. itd.

Nagradno vprašanje: kdo bi mi plačeval najemnino, če ne bi imela otroka?????????????[/quote]

Ammmm, naj dobro premislim, dam prst na čelo … hm. Če jaz ne bi imela otrok, ne bi živela v 100 kvadratov velikem stanovanju, ampak enosobnem, tako kot sem bila še samska. Najemnina bi bila cirka 60 odstotkov nižja, stroški pa približno trikrat. Ne bi imela velikega avta, mogoče ga sploh ne bi imela, ker ga tudi prej nisem imela, dokler nisem dobila otrok.
Tole je tako na hitrico.

Pa daj razmisli malo – te preživnine ne plačujejo ljudje z minimalcem, ampak taki ki dobro zaslužijo in jim otrok tudi kaj pomeni. Zdaj si pa predstavljaj npr. družino, ki ima več kot 10.000 EUR prihodkov na leto. Marsikaj si privoščijo. In potem pride do ločitve in naj po vaše otrok živi od drobtinic in je še glasbena šola luksuz!

Se pa najdejo na obeh straneh taki nezreli osebki, ki jim je otrok samo orodje za maščevanje bivšemu / bivši.
Iz zapisov v tej teme se pa kar dobro vidi, da večina moških nima pojma koliko otrok stane, kar je zelo žalostno.

Glede na to, da je možno s prejemanjem preživnine financirati otroka in vse svoje hobije in luksuz, res ne razumem, zakaj se moški množično ne borijo za skrbništvo. A ni to super? Moški imajo radi denar, ne razumem, zakaj ne pograbijo te edinstvene priložnosti za zaslužek.

Z otrokom se ne bo treba veliko ukvarjati, brez skrbi. Preživnina je tako visoka, da poleg otrokovih potreb in luksuza za skrbnika ostane še dovolj. Bo tudi za varuško.

Ok, in ti na podlagi enega primera posplošuješ ? Statistika je jasna, kolikšne in koliko njih so visoke preživnine v Sloveniji so javno objavljene. Malo si poglej, potem pa delaj zaključke. In ne boš verjela, ene par jih dobi 700€, kakšna tudi 1000€ na otroka. Ampak verjemi, take zneske so moški ponudili in dali ženskam sami od sebe, sodišča požegnajo tako bedno nizke zneske, da bi se človek zjokal. Je moj bivši ponujal in zahteval 70€ na otroka, sam pa 5000€ neto. Za bruhat. In še danes, po več letih, ko je že vse mirno, otrokom ne kupi niti spodnjih hlač za čas, ki ga prebijejo pri njem … zato ker “on pač vsak mesec že daje za otroke …”. Sem tiho, bomo že, pač bolj skromno, nikoli se nisem niti poskušala vmešavati njegov odnos z otroki, ampak otroci pa tudi niso blesavi … jim je vsem počasi vse postalo kristalno jasno … Spoštujejo mene, njega niti najmanj.[/quote]Oprosti, post v osnovi sploh ni namenjen tebi ali takšnim, ki so ok. Sem že napisala, da ni povsod enako, premalo pa se govori o tistih, ki počnejo to, kar počnejo in to ni prav. Še zdaleč naveden primer ni edini…Jih je še veliko, pa ne bi o tem…Vsi vemo, kaj vse imajo poleg preživnine matere še dodatno; poglejmo primer mojega kolega: 300 e preživnine vsak mesec, polletni dohodnini se je seveda po izdatnem izsiljevanju s strani bivše odpovedal (da bo ja otrok imel več), zdaj pa še materi enak znesek (300 E), ker nudi otroku luksuzno stanovanje in ji ne znese? Ima (njegova bivša) pa povprečno plačo in ni nek socialni problem.

Nagradno vprašanje: kdo bi mi plačeval najemnino, če ne bi imela otroka?????????????[/quote]

Ammmm, naj dobro premislim, dam prst na čelo … hm. Če jaz ne bi imela otrok, ne bi živela v 100 kvadratov velikem stanovanju, ampak enosobnem, tako kot sem bila še samska. Najemnina bi bila cirka 60 odstotkov nižja, stroški pa približno trikrat. Ne bi imela velikega avta, mogoče ga sploh ne bi imela, ker ga tudi prej nisem imela, dokler nisem dobila otrok.
Tole je tako na hitrico.[/quote]

V Sloveniji so iz vidika za plačilo m2 najema večja stanovanja cenejša kot garosnjere. Najem garsonjere v Ljubljani te pride cca 280-400 EUR medtem ko te najem 3 sobnega stanovanja pride od 450 do 550 EUR.

Stroški RTV naročnine in telekominikacijskega trojčka so neodvisni glede na kvadarturo in/ali št. članov nekega gospodinjstva. Stroški povezani z elektriko so do 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} enaki ne glede na velikost stanovanja le 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vrednosti odpade na stroške porabe. Podoben primer so stroški kanalizacije in vode. Razlika je v odvozu smeti in pa v stroških skupnih delov stavbe, ki se računajo na število prebivalcev.

Skratka, na račun manjšega stanovanja bi prišparala okoli 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} in nič več

Za takšne,ki menijo da je 150,pa tudi 200 eur preživnine luksuz (ob temu,da imajo redno solidno plačo in zase porabijo več kot 400 eur),predlagam da se v izogib tovrstnim luskuznim primerkom sterilizirajo.

Ammmm, naj dobro premislim, dam prst na čelo … hm. Če jaz ne bi imela otrok, ne bi živela v 100 kvadratov velikem stanovanju, ampak enosobnem, tako kot sem bila še samska. Najemnina bi bila cirka 60 odstotkov nižja, stroški pa približno trikrat. Ne bi imela velikega avta, mogoče ga sploh ne bi imela, ker ga tudi prej nisem imela, dokler nisem dobila otrok.
Tole je tako na hitrico.[/quote]

V Sloveniji so iz vidika za plačilo m2 najema večja stanovanja cenejša kot garosnjere. Najem garsonjere v Ljubljani te pride cca 280-400 EUR medtem ko te najem 3 sobnega stanovanja pride od 450 do 550 EUR.

Stroški RTV naročnine in telekominikacijskega trojčka so neodvisni glede na kvadarturo in/ali št. članov nekega gospodinjstva. Stroški povezani z elektriko so do 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} enaki ne glede na velikost stanovanja le 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vrednosti odpade na stroške porabe. Podoben primer so stroški kanalizacije in vode. Razlika je v odvozu smeti in pa v stroških skupnih delov stavbe, ki se računajo na število prebivalcev.

Skratka, na račun manjšega stanovanja bi prišparala okoli 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} in nič več[/quote]

Samo 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ? Se pravi od 1000 evrov jih prišparam 300? To ni za ene nič,
očitno. In to je šele stanovanje. Kje je še hrana in obleka? Avta tudi jaz v mestu
sama ne bi imela in avto je VELIK strošek.

Ok, in ti na podlagi enega primera posplošuješ ? Statistika je jasna, kolikšne in koliko njih so visoke preživnine v Sloveniji so javno objavljene. Malo si poglej, potem pa delaj zaključke. In ne boš verjela, ene par jih dobi 700€, kakšna tudi 1000€ na otroka. Ampak verjemi, take zneske so moški ponudili in dali ženskam sami od sebe, sodišča požegnajo tako bedno nizke zneske, da bi se človek zjokal. Je moj bivši ponujal in zahteval 70€ na otroka, sam pa 5000€ neto. Za bruhat. In še danes, po več letih, ko je že vse mirno, otrokom ne kupi niti spodnjih hlač za čas, ki ga prebijejo pri njem … zato ker “on pač vsak mesec že daje za otroke …”. Sem tiho, bomo že, pač bolj skromno, nikoli se nisem niti poskušala vmešavati njegov odnos z otroki, ampak otroci pa tudi niso blesavi … jim je vsem počasi vse postalo kristalno jasno … Spoštujejo mene, njega niti najmanj.[/quote]Oprosti, post v osnovi sploh ni namenjen tebi ali takšnim, ki so ok. Sem že napisala, da ni povsod enako, premalo pa se govori o tistih, ki počnejo to, kar počnejo in to ni prav. Še zdaleč naveden primer ni edini…Jih je še veliko, pa ne bi o tem…Vsi vemo, kaj vse imajo poleg preživnine matere še dodatno; poglejmo primer mojega kolega: 300 e preživnine vsak mesec, polletni dohodnini se je seveda po izdatnem izsiljevanju s strani bivše odpovedal (da bo ja otrok imel več), zdaj pa še materi enak znesek (300 E), ker nudi otroku luksuzno stanovanje in ji ne znese? Ima (njegova bivša) pa povprečno plačo in ni nek socialni problem.[/quote]

Ja, nihče ne trdi, da take ženske ne obstajajo, ampak mislim, da forum ni pravo mesto za to konkretno težavo. Ker … če je moški tolk blesav, pa naj bo in plačuje še več in se odpoveduje dohodnini. V to ga ne sili nihče. In sodišča povišanja preživnin tudi ne odobrijo kar tako, par evrov ob prehodu v OŠ, SŠ, faks, če sploh. Sicer ne. Nikakor pa ne zato, ker se njegova bivša z otrokom seli v bolj luksuzno stanovanje. Al ti laže al … ti pa laže.

Ammmm, naj dobro premislim, dam prst na čelo … hm. Če jaz ne bi imela otrok, ne bi živela v 100 kvadratov velikem stanovanju, ampak enosobnem, tako kot sem bila še samska. Najemnina bi bila cirka 60 odstotkov nižja, stroški pa približno trikrat. Ne bi imela velikega avta, mogoče ga sploh ne bi imela, ker ga tudi prej nisem imela, dokler nisem dobila otrok.
Tole je tako na hitrico.[/quote]

V Sloveniji so iz vidika za plačilo m2 najema večja stanovanja cenejša kot garosnjere. Najem garsonjere v Ljubljani te pride cca 280-400 EUR medtem ko te najem 3 sobnega stanovanja pride od 450 do 550 EUR.

Stroški RTV naročnine in telekominikacijskega trojčka so neodvisni glede na kvadarturo in/ali št. članov nekega gospodinjstva. Stroški povezani z elektriko so do 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} enaki ne glede na velikost stanovanja le 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vrednosti odpade na stroške porabe. Podoben primer so stroški kanalizacije in vode. Razlika je v odvozu smeti in pa v stroških skupnih delov stavbe, ki se računajo na število prebivalcev.

Skratka, na račun manjšega stanovanja bi prišparala okoli 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} in nič več[/quote]

A si lahko še bolj pristranski/ska no? Za trisobno vzameš najnižjo možno najemnino, za garsonjero pa skoraj najvišjo možno 🙂
Ker sem ravno včeraj brskala po oglasih … uh, trisobno v LJ za okoli 500 evrov je že kar jackpot.

Bo pa že bolj realno 300 – 800.

V Sloveniji so iz vidika za plačilo m2 najema večja stanovanja cenejša kot garosnjere. Najem garsonjere v Ljubljani te pride cca 280-400 EUR medtem ko te najem 3 sobnega stanovanja pride od 450 do 550 EUR.

Stroški RTV naročnine in telekominikacijskega trojčka so neodvisni glede na kvadarturo in/ali št. članov nekega gospodinjstva. Stroški povezani z elektriko so do 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} enaki ne glede na velikost stanovanja le 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vrednosti odpade na stroške porabe. Podoben primer so stroški kanalizacije in vode. Razlika je v odvozu smeti in pa v stroških skupnih delov stavbe, ki se računajo na število prebivalcev.

Skratka, na račun manjšega stanovanja bi prišparala okoli 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} in nič več[/quote]

A si lahko še bolj pristranski/ska no? Za trisobno vzameš najnižjo možno najemnino, za garsonjero pa skoraj najvišjo možno 🙂
Ker sem ravno včeraj brskala po oglasih … uh, trisobno v LJ za okoli 500 evrov je že kar jackpot.

Bo pa že bolj realno 300 – 800.[/quote]

Se profesionalno ukvarjam z nepremičninami, tako da bolj poznam transferne cene in se na oglaševane kaj dosti ne oziram. Tista za 800 EUR 3 sobno stanovanje je bolj dream wannabe ne bo šlo 🙂

V Sloveniji so iz vidika za plačilo m2 najema večja stanovanja cenejša kot garosnjere. Najem garsonjere v Ljubljani te pride cca 280-400 EUR medtem ko te najem 3 sobnega stanovanja pride od 450 do 550 EUR.

Stroški RTV naročnine in telekominikacijskega trojčka so neodvisni glede na kvadarturo in/ali št. članov nekega gospodinjstva. Stroški povezani z elektriko so do 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} enaki ne glede na velikost stanovanja le 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vrednosti odpade na stroške porabe. Podoben primer so stroški kanalizacije in vode. Razlika je v odvozu smeti in pa v stroških skupnih delov stavbe, ki se računajo na število prebivalcev.

Skratka, na račun manjšega stanovanja bi prišparala okoli 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} in nič več[/quote]

Samo 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ? Se pravi od 1000 evrov jih prišparam 300? To ni za ene nič,
očitno. In to je šele stanovanje. Kje je še hrana in obleka? Avta tudi jaz v mestu
sama ne bi imela in avto je VELIK strošek.[/quote]

To so seveda stroški za Ljubljano in 300 EUR je maksimalne prihranek, ki pa pade z dejstvom, da imaš lastniško stanovanje, nlokacijo najema izven Ljubljane (ostala Slovenija je precej poceni) tako da marsikdaj 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prihranek na račun 2 otrok ne pripleza na 100 EUR/mesečno.

Oprosti, post v osnovi sploh ni namenjen tebi ali takšnim, ki so ok. Sem že napisala, da ni povsod enako, premalo pa se govori o tistih, ki počnejo to, kar počnejo in to ni prav. Še zdaleč naveden primer ni edini…Jih je še veliko, pa ne bi o tem…Vsi vemo, kaj vse imajo poleg preživnine matere še dodatno; poglejmo primer mojega kolega: 300 e preživnine vsak mesec, polletni dohodnini se je seveda po izdatnem izsiljevanju s strani bivše odpovedal (da bo ja otrok imel več), zdaj pa še materi enak znesek (300 E), ker nudi otroku luksuzno stanovanje in ji ne znese? Ima (njegova bivša) pa povprečno plačo in ni nek socialni problem.[/quote]

Ja, nihče ne trdi, da take ženske ne obstajajo, ampak mislim, da forum ni pravo mesto za to konkretno težavo. Ker … če je moški tolk blesav, pa naj bo in plačuje še več in se odpoveduje dohodnini. V to ga ne sili nihče. In sodišča povišanja preživnin tudi ne odobrijo kar tako, par evrov ob prehodu v OŠ, SŠ, faks, če sploh. Sicer ne. Nikakor pa ne zato, ker se njegova bivša z otrokom seli v bolj luksuzno stanovanje. Al ti laže al … ti pa laže.[/quote]To sem hotela še dodati, ja,….sem tudi njemu povedala, da če ni toliko moškega, da ugosi vsaki njeni kaprici, da si je sam kriv. Na žalost pa ne laže. Je predložila na sodišče vso dokumentacijo….Odločbe še ni, kako bodo odločili, pa ne vem.

Nagradno vprašanje: kdo bi mi plačeval najemnino, če ne bi imela otroka?????????????[/quote]

Ammmm, naj dobro premislim, dam prst na čelo … hm. Če jaz ne bi imela otrok, ne bi živela v 100 kvadratov velikem stanovanju, ampak enosobnem, tako kot sem bila še samska. Najemnina bi bila cirka 60 odstotkov nižja, stroški pa približno trikrat. Ne bi imela velikega avta, mogoče ga sploh ne bi imela, ker ga tudi prej nisem imela, dokler nisem dobila otrok.
Tole je tako na hitrico.[/quote]
sorry bejba, ampak niti sedaj ti ni treba bit v 100 kv stanovanju…to je preseravanje.
V moji mladosti in se sedaj je polno druzin tu enako stevilcnih smo bli na 70 kv stirje – to je 2,5 sobno stanovanje, dva odrasla in dva otroka… in smo ziveli cisto spodobno… enako tudi danes… zakaj ti rabis tolk veliko – ne rabis ga – je preseravanje… ce ga pa hoces imet, pa si sama placuj ta luksuz. otroci tudi ne zahtevajo velikega avta- to ti je kaprica… ce imas 3 otroke lahko mas normalen mali mestni avto… dva gresta zadaj en spredaj. tako,da jp ja se peseravas… in ne rabis vsega tega tako velikega kot imas

Ja, nihče ne trdi, da take ženske ne obstajajo, ampak mislim, da forum ni pravo mesto za to konkretno težavo. Ker … če je moški tolk blesav, pa naj bo in plačuje še več in se odpoveduje dohodnini. V to ga ne sili nihče. In sodišča povišanja preživnin tudi ne odobrijo kar tako, par evrov ob prehodu v OŠ, SŠ, faks, če sploh. Sicer ne. Nikakor pa ne zato, ker se njegova bivša z otrokom seli v bolj luksuzno stanovanje. Al ti laže al … ti pa laže.[/quote]To sem hotela še dodati, ja,….sem tudi njemu povedala, da če ni toliko moškega, da ugosi vsaki njeni kaprici, da si je sam kriv. Na žalost pa ne laže. Je predložila na sodišče vso dokumentacijo….Odločbe še ni, kako bodo odločili, pa ne vem.[/quote]

in zakaj tebe moti, če ima otroka rad in mu privošči? Imaš ti kaj manj zato? Veš koliko keša moški porabijo za kurbe, alkohol in ostale neumnosti?

Ja, nihče ne trdi, da take ženske ne obstajajo, ampak mislim, da forum ni pravo mesto za to konkretno težavo. Ker … če je moški tolk blesav, pa naj bo in plačuje še več in se odpoveduje dohodnini. V to ga ne sili nihče. In sodišča povišanja preživnin tudi ne odobrijo kar tako, par evrov ob prehodu v OŠ, SŠ, faks, če sploh. Sicer ne. Nikakor pa ne zato, ker se njegova bivša z otrokom seli v bolj luksuzno stanovanje. Al ti laže al … ti pa laže.[/quote]To sem hotela še dodati, ja,….sem tudi njemu povedala, da če ni toliko moškega, da ugosi vsaki njeni kaprici, da si je sam kriv. Na žalost pa ne laže. Je predložila na sodišče vso dokumentacijo….Odločbe še ni, kako bodo odločili, pa ne vem.[/quote]

No, saj … točno tako.
In ne, samo zaradi želje matere po višjem lusuzu zase in za otroka, sodišče povišanja ne bo odobrilo. Cilj je vedno poskušati obdržati enak standard in ga ne zniževati, če se da. Povišanje standarda pa ni iztožljivo.

Ja, nihče ne trdi, da take ženske ne obstajajo, ampak mislim, da forum ni pravo mesto za to konkretno težavo. Ker … če je moški tolk blesav, pa naj bo in plačuje še več in se odpoveduje dohodnini. V to ga ne sili nihče. In sodišča povišanja preživnin tudi ne odobrijo kar tako, par evrov ob prehodu v OŠ, SŠ, faks, če sploh. Sicer ne. Nikakor pa ne zato, ker se njegova bivša z otrokom seli v bolj luksuzno stanovanje. Al ti laže al … ti pa laže.[/quote]To sem hotela še dodati, ja,….sem tudi njemu povedala, da če ni toliko moškega, da ugosi vsaki njeni kaprici, da si je sam kriv. Na žalost pa ne laže. Je predložila na sodišče vso dokumentacijo….Odločbe še ni, kako bodo odločili, pa ne vem.[/quote]

Vidiš, takšnih prijateljic kot si pa ti,je malo – na srečo!

New Report

Close