Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prihajajo Filipinski delavci

Prihajajo Filipinski delavci

Letos 1200 filipinskih delavcev plus druzinski člani torej 4570 ljudi se bo povečala naša populacija.

Krasno…tuja delovna sila.

Zakaj pa naših ne pošljejo delat? Saj je veliko brezposelnih in to takih, ki so sposobni in  zdravi za delo.

Aja, imajo finančno podporo. Pa zakaj bi šli delat, če lahko s tistim, kar dobijo, kar preživijo.

Smo pred leti, s posredovanjem Zavoda za zaposlovanje,  v službi iskali 2 delavca z osnovnošolsko izobrazbo – nismo ju dobili. Ko sem vprašala na Zavod, kako pri tej brezposelnosti nikogar ni, ki bi nam ga poslali na razgovor, mi je referentka rekla tako: ” Ja, veste, saj imamo res veliko prijavljenih pr nas, ampak, ko jih pokličemo in jih napotimo na razgovor, nam prinesejo tako in onako potrdilo od zdravnika, da ne morejo delati. Ja in potem jim nič ne moremo, a veste!”

Ja, tako mi je rekla….zdravniki jim kar naenkrat dajo potrdila, da niso sposobni za delo.

Po moje bi bilo najboljše tako, kot je Ormab na Madžarskem naredil – toliko in toliko ur družbeno koristnega dela morajo brezposelni opraviti, da so poterm sploh upravičeni do finančne pomoči.

Tudi pri nas bi moralo biti tako, ne pa da kar na hitro uvažamo tuje delavce.

 

So vsaj kristjani !

A imajo oske pičke?

A to je podatek iz Trstenjakove?

Jih je že veliko po firmah, katere jim zrihtajo tudi stanovanje in avto.

Odgovor na objavo uporabnika
lom, 29.03.2024 ob 14:29

Jih je že veliko po firmah, katere jim zrihtajo tudi stanovanje in avto.

Daj eno firmo, ki je zaposlila Filipince mu dala stanovanje in avto.

 

so že zdavnaj tukaj!    Kdo pa vam dela v fancy ljubljanskih lokalih v kuhnah? Migranti in Filipinci, isto Kranj. Pa pejte ane, čez teden boste delal v pisarnah, čez vikend pa v kuhnah pa v gostinstvu pa hotelih, al pa proizvodnja. Me zanima ja,bi vi. Sončki? Konec šole 1. junija, en mesec delat v tovarne, seveda plačani prispevki in tako dalje in plača. Kok mejlov od google mamic bi dobil, a?? Hotel ste kapitalizem, mate ga!!

Dubaj: 90% tuje delovne sile, kajpa zdej?

Naših se ne da toliko izkoriščat…. Kaj naj rečem. Beži stran od delodajalcev, ki si bodo navlekli filipince. Ker imajo le-ti v glavi tole: pridni so, izkoristil jih bom lahko na polno. 20 ur bodo prisotni v firmi, ostalo bodo pa tri ure spali in eno uro jedli. Niti ni pomembno, koliko dela bodo opravili, prisotni pa bodo, ko se bo komu sprdnilo. Pa tiho bodo in ubogali. Drugega ni v ozadju, samo to.

 

Nam so ukazali, da moramo biti prijazni do njih, ko se bodo prikazali. Kdaj si bil pa ti, faking direktor kaj vem katere oddelčne driske, prijazen do nas, uš hinavska?

Nebi o omenih tle gor. Verjemi je res. Prav tako jih je veliko v kuhinjah restavracij. Bosancev in Srbov je vse manj, eni so sli nazaj, ker se je standard dvignil zadnja leta, drugi v Nemčijo in gor. Vse manj je tudi Slovakov, kateri grejo zdaj raje na Češko delat. Bolgarski cigani niso zanesljivi oz. delajo en čas pa jih potem 2,3 mesce ni tako, da bo zdaj ogromno filipincev pa tudi Indija in Nepal verjetno.

Pač..kuža sedi, kuža lezi, kuža tačko, kuža mir. Evi ti priboljšek. Jebiga.

Problem je, ker ti nimajo posebnih želja uporabljati naše storitve. Tako bo gospodarstvo propadlo. Če 20 ur delaš, 3 spiš in 1 ješ. Nimaš časa uporabljat drugih storitev. Vse bo crknilo.

Odgovor na objavo uporabnika
lom, 29.03.2024 ob 14:43

Nebi o omenih tle gor. Verjemi je res. Prav tako jih je veliko v kuhinjah restavracij. Bosancev in Srbov je vse manj, eni so sli nazaj, ker se je standard dvignil zadnja leta, drugi v Nemčijo in gor. Vse manj je tudi Slovakov, kateri grejo zdaj raje na Češko delat. Bolgarski cigani niso zanesljivi oz. delajo en čas pa jih potem 2,3 mesce ni tako, da bo zdaj ogromno filipincev pa tudi Indija in Nepal verjetno.

Ne bi ker je laž, zaenkrat se zgolj govori o 1000-1500 filipincih, ki naj bi jih zaposlili pri nas dejansko jih je sedaj morda nekaj deset pa še to močno sumim, da bi firma zaposlila Filipinca in mu dala stanovanje in avto je laž, ki jo pač brez dokaza širite po portalih, mimogrede Hrvati v sezoni zaposljujejo ogromno Filipincev v gostinstvu, ker od domačih nihče noče delat v tej branži so uvozili Filipince in kot berem so zelo zadovoljni z njihovim delom, mi bi pa kaj, stisnil in prdnil pa ne gre, tujih nočemo sami pa itak ne bi delal takih del, ker je za klenega Slovenčka ponižujoče delati pomožna dela v gostinstvu ali turizmu, znamo pa kritizirat, ko nas tujec postreže v gostilni pa ne da nas je slabo postregel temveč ni govoril čiste slovenščine, čisto nepomembno važno, da je prinesel na mizo tisto kar sem naročil in bil celo nasmejan, ko je stregel, to je pri prepotentnih slovenskih gostinskih delavcih misija nemogoče.

Ti pa res poznaš razmere. Točno tako je. Ni sarkazem. Jaz vem iz prve roke, da je tako.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 1709, 29.03.2024 ob 15:09

Ti pa res poznaš razmere. Točno tako je. Ni sarkazem. Jaz vem iz prve roke, da je tako.

Zgoraj citiram lom-a. Kar je rekel o Srbih, Bosanci in Bolgarih je cist res.

Ja problem je hitro rešljiv. Ukinimo doživljenjsko socialno pa je. Sam pol bo mon propadel 🙂

Zraven pa 120 000 Slovencev na minimalni plači. Filipince želijo plačati minimalno z delovnikom 12 ur in 6 dni v tednu.

Odgovor na objavo uporabnika
Vaš kapitalizem, 29.03.2024 ob 14:49

Problem je, ker ti nimajo posebnih želja uporabljati naše storitve. Tako bo gospodarstvo propadlo. Če 20 ur delaš, 3 spiš in 1 ješ. Nimaš časa uporabljat drugih storitev. Vse bo crknilo.

Saj ne gre za to, da bi si gospodarstvo opomoglo. Posamezniki se gredo trgovino z belim blagom.

Odgovor na objavo uporabnika
Ja, 29.03.2024 ob 15:37

Zraven pa 120 000 Slovencev na minimalni plači. Filipince želijo plačati minimalno z delovnikom 12 ur in 6 dni v tednu.

V sloveniji se morajo držati slovenske zakonodaje. Nihče ne more legalno delati 72h tedensko. Nima veze iz kje je. V sloveniji je to nezakonito. In če veste da se to kje gredo….zakaj ne prijavite? No saj vem zakaj ne, je ena takšna firma tam kjer sem odraščala. Ker teh izkoriščenih ljudi ne vidite kot ljudi. Dol vam visi za njih. V resnici jim še privoščite.

V majhnem turističnem kraju na otoku Lošinju trenutno delajo (kot sobarice) štiri mlajše Nepalke, v firmi, ki obnavlja hiše/strehe/fasade pa trije Nepalci.

Ko Nepalkam v trgovini rečeš “Namasté “, jim zažari obraz, kot da si jim dal 500 evrov.

Prihaja pa še šest Filipink. Starejši upamo na erotično masažo.

P.S.1

In ja, tudi mladi/mlajši Hrvati ne želijo več delati niti za 1200 evrov neto mesečno…

P.S.2

Letos se je v januarju in februarju na Hrvaškem rodilo več filipinskih otrok, kot pa hrvaških. Je bilo v medijih…

 

Moj komentar: Filipinci zraven tega, da delajo dnevno 10-12 ur, očitno tudi fookajo (in to kot zajci), mladim Hrvatom in Hrvaticam pa se ne da ne delat, ne fookat.

Bo v Sloveniji glede tujih delavcev in delavk kaj bistveno drugače?

 

Kot slišim, so Filipinci pridni delavci. Prišli bodo legalno z dokumenti in zelo verjetno se bodo asimilirali oziroma vsaj ne bodo delali problemov. Večina jih je kristjanov, kar je tudi dobro, pa nisem mislila, da mi bo kaj takega kdaj pomembno. Žal pa bodo zelo verjetno izkoriščani.

Odgovor na objavo uporabnika
ah186, 29.03.2024 ob 16:15

V sloveniji se morajo držati slovenske zakonodaje. Nihče ne more legalno delati 72h tedensko. Nima veze iz kje je. V sloveniji je to nezakonito. In če veste da se to kje gredo….zakaj ne prijavite? No saj vem zakaj ne, je ena takšna firma tam kjer sem odraščala. Ker teh izkoriščenih ljudi ne vidite kot ljudi. Dol vam visi za njih. V resnici jim še privoščite.

Newsflash. Neenakomerno razporejen delovni čas, več kot očitno prirejene evidence, inšpekcija ne mrdne.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 3745, 29.03.2024 ob 13:50

Letos 1200 filipinskih delavcev plus druzinski člani torej 4570 ljudi se bo povečala naša populacija.

Ja nekdo mora delat in davke plačevat zato da lahko kleni slovenčki doma čičate in javkate da premalo dobite za to ker obstajate in kurite kisik.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 3061, 29.03.2024 ob 16:27

Newsflash. Neenakomerno razporejen delovni čas, več kot očitno prirejene evidence, inšpekcija ne mrdne.

Ko pa vlada poskuša to urediti (evidence, delovni čas) pa seveda – “hop” po vladi! Le kaj si dovoli, ne bomo dovolili, da nas kontrolirajo.

Odgovor na objavo uporabnika
kokoška1, 29.03.2024 ob 14:02

Krasno…tuja delovna sila.

Zakaj pa naših ne pošljejo delat? Saj je veliko brezposelnih in to takih, ki so sposobni in  zdravi za delo.

Aja, imajo finančno podporo. Pa zakaj bi šli delat, če lahko s tistim, kar dobijo, kar preživijo.

Smo pred leti, s posredovanjem Zavoda za zaposlovanje,  v službi iskali 2 delavca z osnovnošolsko izobrazbo – nismo ju dobili. Ko sem vprašala na Zavod, kako pri tej brezposelnosti nikogar ni, ki bi nam ga poslali na razgovor, mi je referentka rekla tako: ” Ja, veste, saj imamo res veliko prijavljenih pr nas, ampak, ko jih pokličemo in jih napotimo na razgovor, nam prinesejo tako in onako potrdilo od zdravnika, da ne morejo delati. Ja in potem jim nič ne moremo, a veste!”

Ja, tako mi je rekla….zdravniki jim kar naenkrat dajo potrdila, da niso sposobni za delo.

Po moje bi bilo najboljše tako, kot je Ormab na Madžarskem naredil – toliko in toliko ur družbeno koristnega dela morajo brezposelni opraviti, da so poterm sploh upravičeni do finančne pomoči.

Tudi pri nas bi moralo biti tako, ne pa da kar na hitro uvažamo tuje delavce.

 

pa še kako se strinjam.

New Report

Close