Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prihajajo Filipinski delavci

Prihajajo Filipinski delavci

Mi imamo avtomat. Nismo tiho. Ni razlike.

Hotel Grand Plaza je že decembra, ko sem bil tam imel dosti Filipincev.

Odgovor na objavo uporabnika
ja šur ja, 29.03.2024 ob 20:49

Odgovor na objavo uporabnika
isto, 29.03.2024 ob 20:40

Odgovor na objavo uporabnika
kaj ti ni jasno, 29.03.2024 ob 18:15

Odgovor na objavo uporabnika
mentalna sirota, 29.03.2024 ob 16:34

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 3061, 29.03.2024 ob 16:27

Odgovor na objavo uporabnika
ah186, 29.03.2024 ob 16:15

Odgovor na objavo uporabnika
Ja, 29.03.2024 ob 15:37

Zraven pa 120 000 Slovencev na minimalni plači. Filipince želijo plačati minimalno z delovnikom 12 ur in 6 dni v tednu.

V sloveniji se morajo držati slovenske zakonodaje. Nihče ne more legalno delati 72h tedensko. Nima veze iz kje je. V sloveniji je to nezakonito. In če veste da se to kje gredo….zakaj ne prijavite? No saj vem zakaj ne, je ena takšna firma tam kjer sem odraščala. Ker teh izkoriščenih ljudi ne vidite kot ljudi. Dol vam visi za njih. V resnici jim še privoščite.

Newsflash. Neenakomerno razporejen delovni čas, več kot očitno prirejene evidence, inšpekcija ne mrdne.

Ko pa vlada poskuša to urediti (evidence, delovni čas) pa seveda – “hop” po vladi! Le kaj si dovoli, ne bomo dovolili, da nas kontrolirajo.

Na tak način se ne da urediti evidence o opravljenih urah. Pri nas imaš malico ali pa je nimaš.

Nikakor pa malica – počitek ni odsotnost od delovnega mesta. V računalniku pa imaš tako lepo poklikano da si koristil malico.

Za minimalca …

V eni trgovini so se registrirali in delali naprej. Ker je tako rekel šef.

Daj povej, ali res misliš, da je tu rešitev?

Razumem mlade, da nočejo delat.

In ne podpiram priseljevanja. Dajte ljudem solidne plače in ne boste iskali delavcev. Če niste tega zmožni, delajte sami.

Ste kdaj izračunali koliko stane uvožena družina, kjer je zaposlen samo oče? Koliko potegnejo otroških, subvencij za hrano v šoli, zastonj vrtcev? Koliko stane zdravstvo za takšno družino?

 

 

 

Koliko stane? Pa toliko kot slovenska, kjer samo en dela. In manj kot slovenska, kjer ne dela ne en ne drug in jamrata po tedniku.

Ljudje ki pridejo sem delat iščejo boljšo prihodnost za svoje otroke. Pridejo delat, ne iščejo ugodnosti. Takšni otroci so običajno zelo uspešni. Dosti bolj kot domači. Ker razumejo kaj vse so morali starši požreti zato da imajo priložnost.

Ljudje ki pridejo sem delat iščejo boljšo prihodnost za svoje otroke. Pridejo delat, ne iščejo ugodnosti. Takšni otroci so običajno zelo uspešni. Dosti bolj kot domači. Ker razumejo kaj vse so morali starši požreti zato da imajo priložnost.

Hahahaha, da ne počim od smeha. Albanski očetje tudi pridejo sem delat, ampak njihova mularija je na šolah obupna, tako učno kot disciplinsko. Ne jebe nikogar, oče po cele dneve dela, mati ne zna besede slovensko, za šolo pa ni mar ne enemu ne drugemu. Daj ne seri s takimi. In taki, ki se ne prilagajajo družbi, v katero s prišli (kot recimo Albanci), so vsi po vrsti v šolah brezupen primerek, enostavno jih ne briga šola, podobno kot Romi. Ne moreš to primerjat s Srbi ali bosanci, ki jim je dejansko mar za otrokov uspeh. Ali s Kitajci, ki jim je tudi mar.

 

Ti pa filipince z albanci primerjaš. Kaj točno imajo skupnega? Cel sistem življenja imajo drugačen. Vero drugo. In ja, so dosti bolj kitajcem in ostalim azijcem, ki hodijo v tujino zato da dajo otrokom priložnost podobni kot pa albancem. Poglej hrvaško, živijo tako kot mončki tulite da bi morale družine živeti. Mož dela, žena doma za otroke skrbi (zelo malo jih gre v vrtec), živijo krščansko življenje, katerega tu tako radi dajete kot vzgled slovenske kulture, pa se ga sami ne držite.

Odgovor na objavo uporabnika
ok intelekt, 30.03.2024 ob 07:19

Ti pa filipince z albanci primerjaš. Kaj točno imajo skupnega? Cel sistem življenja imajo drugačen. Vero drugo. In ja, so dosti bolj kitajcem in ostalim azijcem, ki hodijo v tujino zato da dajo otrokom priložnost podobni kot pa albancem. Poglej hrvaško, živijo tako kot mončki tulite da bi morale družine živeti. Mož dela, žena doma za otroke skrbi (zelo malo jih gre v vrtec), živijo krščansko življenje, katerega tu tako radi dajete kot vzgled slovenske kulture, pa se ga sami ne držite.

Če si funkcionalno nepismeno, ti ne morem pomagat. Odgovarjam na točno določeno pisanje, ki sem ga tudi kopirala z odebeljenimi črkami, da folk ve, kaj citiram. In tam piše “Ljudje, ki pridejo sem delat….” Glede na to, da je največ “ljudi, ki pride sem delat” zaenkrat Albancev, je primerjava čisto na mestu.

Kako bo pa s Filipinci, pa še ne vemo. Glede njih je vprašljivo predvsem to, ali bodo tudi njim in njihovim družinam (matere, ki ostanejo doma z otroki) nudili vso socialno pomoč in predvsem kam bodo dali toliko ljudi, če bo vsako leto prišlo več kot 1000 delavcev + njihove družine. Je pa seveda možno tudi, da bodo hodili samo ti delavci in jih bodo lastniki podjetij nastanili po 5 v eni sobi ali jih imeli po kontejnerjih na gradbišču. Kar je pa tudi svojevrstno sranje.

Če so delodajalcem Filipinci tako všeč  pa naj se preselijo  na Filipine, pa tam delajo kšeft. Ne pa da tukaj onesnažujejo Slovenijo. Oni bi v EU delali kšeft z delavci iz 3 držav.

Ni problem to. Problem je organizirana in celo legalna trgovina z belim blagom.

Filipinci ponavadi ne vlačijo družin s sabo. Jim pa pošljejo vsak cent, ki jim ostane. Računaj zdaj, kako bo to dobro za gospodarstvo.

Trgovina z delovno silo se v tej državi dogaja (prikrito) že vsaj 32. let če ne več. Jaz sem bil 25. let žrtev delavske (državne) mafije. Mene so imeli samo za delat. Ko sem se jim po zakonski poti uprl, je pa moje življenje postalo nočna mora. Niti ti ni za živeti, niti ti ni za umreti.

Tukaj imate imena “ljudi”, ki švercajo ljudi sem. Če koga zanima.

https://www.companywall.si/podjetje/pinoy-386-doo/MMCVT8NC

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 1956, 29.03.2024 ob 20:57

Ni hudič da sedaj ne bom našel eno filipinko zase.

Bova našla, garant.  🙂 In to ne eno, ampak najmanj štiri. In potem izbrala.

Tele Nepalkice, ki jih srečam tu kjer sem, v trgovini, me pozdravljajo prve… Le zakaj…

Bolje Filipinoti kot šipci

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 3107, 30.03.2024 ob 10:26

Trgovina z delovno silo se v tej državi dogaja (prikrito) že vsaj 32. let če ne več. Jaz sem bil 25. let žrtev delavske (državne) mafije. Mene so imeli samo za delat. Ko sem se jim po zakonski poti uprl, je pa moje življenje postalo nočna mora. Niti ti ni za živeti, niti ti ni za umreti.

Ti se pa ponavljaš s tem zapisom. A ga širiš kot sporočilo, da bi ljudje sklanjali glave.  Ne, če nimaš za, sabo kriminalitete se nimaš kaj bat oziroma pisat neumnosti, kot jih.

 

V Sloveniji sploh ne pustijo delati in me ne interesira,kdo sploh pride,jaz sem tudi iskal in našel službo v tujini,pa še odlično zaslužil. Delo, oziroma službo ne rabim pri 80 letih, ampak pri 18 letih. Pa ja pa se mal cene zvisajte so zelo nizke v Sloveniji se posebej nepremičnine. Tako da res me ne interesira.

Propad civilizacije, ko se stari desci, ki so se do smrti silili pri mamici zdaj pri 60 z tisto penzijo slinijo po mladih punčkah.

Včasih so desni fokcali,ko so bli mladi pri 60 pa vzgajali vnuke.

Pač otroci v telesih pokojencev.

Nekdo je prav povedal. Filipinci bodo delali, a nič trošili.

Tudi v Nemčiji se odkar so delovna mesta prevzeli cenejši tujci zapirajo pekarne, slaščičarne, prodajalne, gostilne, butiki.

Tega desetletje nazaj ni bilo. Se je dobro zaslužilo in dobro trošilo. Danes pa vsak četrti nima za dopust.

 

New Report

Close