Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek prijava lažne samohranilke!!!

prijava lažne samohranilke!!!

moj point je delno foušija delno pa to da se prijavlja vsepovprek brez kakšne realne podlage, ne rečem če že gre kdo prijavljat v primeru da gre za dejansko goljufijo ipd. torej da ima vse črno na belem, z videno dokumentacijo itn. ne pa na podlagi tega, men se pa zdi da sosed goljufa, če res goljufa ne vem ampak bom prijavil…

kar se tiče tvoje hčere in zoisove štipendije pomisli še na tiste, ki raznih štipendij sploh ne prejemajo pa ravno tako preživijo in niti ne jamrajo niti zaradi tega ne prijavljajo tistih, ki jih imajo ali ki prejemajo večje, lahk ti povem tud svoj primer okrog tega, ko so bili še tolarji pa nihče od nas ne jaz ne moji bratje in sestre nismo bili upravičani do klasičnih štipendij ker je družinski proračun presegal cenzus za nekih takratnih 100 tolarjev, po tvoji logiki bi pa moral potlej mi bit pozorni in prijavljat vse prejemnike štipendij za to ker so jih prejemal ali ker bi imeli višje štipendije od nas če bi jih prejemali, ker bi šlo sigurno za goljufijo in postopek rekla kazala?

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Vseeno sem mnenja, da tista, za katero vem, da goljufa državo, ni tako nora kot ti. Je samo pokvarjena.

Eh, pa smo tam. Zaradi tako mislečih, se vse skupaj v državi ne premakne nikamor. Ker namesto lastne inercije, se čaka, izgovarja na to, da je gnila vlada, da so problem tajkuni … In se čaka in ne naredi nič. Bodo očitno večni grešni kozel, stanje pa bo ostalo nespremenjeno.[/quote]

to pa ne razumem,kaj pa lahko naredi posameznik????haloooo
mene nič ne moti,če kdo prinaša naokoli državo dokler ona nas in posameznik je proti temu nemočen,se mi pa zdi maloumno,da bi prijavljali male ljudi(tako razmišla tudi vlada,vzami malemu človeku) in še to ženska ne ve zagotovo kaj bi sploh rada prijavila niti kam,ona samo bi….

Gunnar, mislim, da nisi čisto razumel kaj sem želela napisati.

Pri prijavah dostikrat ne gre za nič osebnega, ne gre za foušijo, ne gre za to, da se nekoga zriba. Lahko gre preprosto zato, ker prijavitelj ne prebavlja goljufanja.

Saj tisti, ki prijavi kaj takega, ne dobi medalje, zlate ure pa piva……..ne dobi ničesar. Res je, lahko da to prijavo naredi zaradi zlobe, ampak prosim, da se dopušča tudi druga opcija – da se prijavi zaradi občutka za pravičnost in preziranja goljufanja.

Še v vednost – sošolk moje hčere nismo prijavili. tvoj primer pa ni ravno podoben temu, ker lahko verjameš, da hči precej dobro ve kje katera dejansko živi 🙂

žal je 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prijav iz zlobe, iz občutka pravičnosti pa 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, ker je preverjeno in večkrat dokazano da so imeli in imajo ravno samooklicani poštenjakarji pa sami največ masla na glavi. In še vedno, je problem, ki ga omenjaš občutek… jst imam občutek, da celo mesto nekaj muti, a zdej nej pa celo mesto zaradi občutka, ki ga imam prijavljam? al je boljš če grem pa se pozanimam, magari na občini kaj se pere v občinskem pralnem stroju, kaj dejansko počnejo sosedi pa se šele po tem odločim za prijavo ali ne? namreč slednjega primanjkuje največ, najprej preverjanje in potlej ukrepanje, tle se gre pa v večini slišal, zdi se mi, imam občutek, gremo se it poštenjakarje pa grenit folku življenja na podlagi teorij ki stojijo na trhlih zobotrebcih.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Ne vem, bi moral kdo drug povedat, ampak meni se zdi, da prijav najbrž sploh ni. Mislim, da smo večina vzgojeni v duhu nešpecanja. Čeprav, kot rečeno, če državni aparat ne funkcionira in sam ne najde kršiteljev, hja, ne vidim nič slabega, če folk prijavi če kej sumi.

Aja, še to. Vsak izhaja iz sebe. In če bi npr davčna uletela v dodatni pregled moje dohodnine, ne bi tega vzela niti osebno niti za slabo. Ker tako vem, da imam vse ok 🙂 Skratka, če imaš mirno vest te najbrž dodatno preverjanje ravno ne vrže iz tira.

Evo, točno zaradi takih sluzastih riti prestrašenih smo v državi, kjer moralne vrednote ne veljajo več. Če ti svoje otroke vzgajaš tako, da je laganje in zavajanje ok, potem delaj to v svojem domu in tega ne razglašaj in ne kvari ostale ljudi.
Želodec se mi obrača ob takih nekarakternih ljudeh, podn od podna ste.

Avtorici posta pa: prijavi,jaz sem to storila že velikokrat, pa niti ne anonimno, ker želim biti zgled svojim otrokom in slabo bi se počutila, če bi svinjarije zamolčala.Moralnost dežele se začne z ljudmi, ne z vlado, kot je ena zgoraj omenjala.

Imamo ustrezne institucije, ki naj preverijo a je vse ok ali ni. Avtorica le sumi. Ni treba, da ima že dokaze. Če le na podlagi suma pošlje prijavo, ta prijava ni lažna – saj urad ne sme na tej podlagi kar nekaj ukrepat (in recimo odvzet tisto socialno), ampak mora zadeve preverit.

Veste koliko raznih nadzornih inštanc je posejanih po celotnem državnem aparatu? In to ravno z namenom, da če se nam, državljanom zdi, da nekaj ni ok, pač preverijo.[/quote]

Če se ima resnično za tako pošteno osebo, ki ve, da dela prav, se ji ni treba skrivati za anonimnostjo.
Če pa želi samo nekomu nagajati, je pa seveda druga pesem…

je že res da vzak izhaja iz sebe, samo to z duhom nešpecanja in sumi je pa dejansko tako da bo 8 ali 9 od 10 oseb prijavljalo še vedno nekaj na podlagi suma, nihče od teh pa ne bo najprej preveril in potrdil svojega suma in šele na to ukrepal, to pa posledično stane tako državo kot še koga v postopku zraven, če se izkaže da je prijava podana za brez veze kar posledično v večini primerov tudi je, tako da s se s tem dela več škode kot koristi. Zato pa pravim da naj razni prijavitelji najprej dejansko preverijo za kaj se gre preden nekaj na slepo letajo okrog in podajajo prijave ter pošiljajo inšpektorje ipd. malo pomisli oz. pomislite vsi koliko stroškov nastane s tem za državo, da nekdo dela intervencije ipd. za prazen nič… najbrž enako ali več kot bi naredili stroškov tisti, ki domnevno goljufajo.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Ok. Sedaj pa še provokativno vprašanje:

Kaj bi ti Gunnar naredil glede dileme prijava/neprijava hčerinih sošolk, ki neupravičeno (dokazano) molzejo Zoisov sklad? In dodatno, kako bi svojo odločitev pojasnil hčeri?

Evo, točno zaradi takih sluzastih riti prestrašenih smo v državi, kjer moralne vrednote ne veljajo več. Če ti svoje otroke vzgajaš tako, da je laganje in zavajanje ok, potem delaj to v svojem domu in tega ne razglašaj in ne kvari ostale ljudi.
Želodec se mi obrača ob takih nekarakternih ljudeh, podn od podna ste.

Avtorici posta pa: prijavi,jaz sem to storila že velikokrat, pa niti ne anonimno, ker želim biti zgled svojim otrokom in slabo bi se počutila, če bi svinjarije zamolčala.Moralnost dežele se začne z ljudmi, ne z vlado, kot je ena zgoraj omenjala.[/quote]

ok, če se moralnost dežele začne z ljudmi mi pa opiši kje je morala v tem primeru, samooklican poštenjakar prijavi neko osebo, ki npr. goljufa državo, sam ima pa doma pralni stroj za denar, ali prijavi neko osebo da naj bi ta zlorabljala svoje otroke, doma pa pegla svojo pastorko 24/7? ali kje je morala, ko samooklicana poštena oseba živi “pošteno” življenje in prijavlja vsevprek sama ima pa doma vse tisto za kar prijavlja druge pod plaščem poštenosti?

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

ni dileme, svoje življenje bi živel naprej in se ne bi oziral na to zakaj in po kakšnem naključju ali načinu ima sosed bolj zeleno travo od moje isto bi učil svoje otroke in mi posledično ne bi bilo potrebno kaj dosti pojasnjevat zakaj imajo pri sosedih ali kolegih tako, pri nas pa drugače.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Preden gres karkoli prijavljat, se prej prepricaj ali to kar mislis, da “VES” je tudi res tako.

Ker mi ni jasno kako bi ti lahko vedela, da se nekdo izdaja za samohranilko, da ima kakrsno koli odlocbo od socialne, da vlece razne pomoci na ta racun, … kako to ves? Si videla te odlocbe? Si pregledala njen TRR in preverila iz katerega naslova dobiva razne prilive?
Ce je odgovor na vsa ta vprasanja pozitiven, potem ne rabis prijavljat anonimno, ampak lepo oddas uradno prijavo na CSD in pika.

Ce pa ti to ves, ker je sosedova Mica rekla, ker ji je njena teta Francka tako povedala, ki je to slisala od …. na taksni podlagi pa raje nic ne prijavljaj, oz. vsaj jaz ne bi, ker v bistvu ne bi nic vedela.

ni dileme, svoje življenje bi živel naprej in se ne bi oziral na to zakaj in po kakšnem naključju ali načinu ima sosed bolj zeleno travo od moje isto bi učil svoje otroke in mi posledično ne bi bilo potrebno kaj dosti pojasnjevat zakaj imajo pri sosedih ali kolegih tako, pri nas pa drugače.[/quote]

Problem nastane samo, ko otroc rečejo, da bi tudi oni radi imeli zeleno travo IN ti še povejo, kako se to naredi…. 🙂
ok, da ne utrujam, ajd, lepa debata, lp!

ni dileme, svoje življenje bi živel naprej in se ne bi oziral na to zakaj in po kakšnem naključju ali načinu ima sosed bolj zeleno travo od moje isto bi učil svoje otroke in mi posledično ne bi bilo potrebno kaj dosti pojasnjevat zakaj imajo pri sosedih ali kolegih tako, pri nas pa drugače.[/quote]

Problem nastane samo, ko otroc rečejo, da bi tudi oni radi imeli zeleno travo IN ti še povejo, kako se to naredi…. 🙂
ok, da ne utrujam, ajd, lepa debata, lp![/quote]

problem nastane samo v primeru da gre za ljudi, ki se niso dojeli da so tudi k nam prisli casi, ko je treba prenehat gledat na drzavo in gledat na ostale ampak zacet skrbet zase in poskrbet da imas toliko kot potrebujes in toliko kot si ustvaris ti in ne toliko kot tvoj sosed.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Ma dej Govnar, spelji že enkrat. Vsakič, ko te berem, me srat prtisne.

tvoj problem, pa sedi na sekretu in serji ali pa me ne beri.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Zaceti je treba pri vseh teh izkoriscevalcih nase drzave!!!!!! Sram naj jih bo… Kar prijavi

Milena

zaradi takih pijavk kot so lažne samohranilke so stigmatizirane dejanske samohranilke. Jaz sem jih nekaj že prijavila in to ne anonimno. Me boli za njih po domače, tako kot njih za mojo situacijo s katero se namenoma okoriščajo. Saj če bi ne imele dedcov tako ne bi bile sposobne preživeti!!!!

Delat ne , ker se ji ne izplača , ker itak njen fajn služi, pa uživancija na vsakem koraku, na Csd pa vsaj dvakrat na leto prosjačijo na izredno denarno pomoč. Pa nikome ništa. Ko pa tja pridemo tiste ki to dejansko smo ga pa po domače povedano naj….., ker nas nihče ne jemlje resno in to zaradi takih pijavk.

Seveda če se izkaže,da je bila prijava lažna je edino pravično,da prijaviteljica tudi pravno odgovarja.Ukinit obvezno anonimne prijave za take primere,ker je veliko tudi navadnih zlorab.

Zanimivo koliko parov izkorišča besedo samohranilstvo, ko je posredi denar in ugodje.Vse za lastne interese.

Načeloma pa gledate na ženske, ki so ostale same z otroci tako zviška, kot da vam ne sežejo do kolen. Okoriščate pa se dejansko na njihov račun.

Kje je vaša morala , je nimate niti najmanj si upam trditi. Greste se neke kvazi partnerske odnose , ki temeljijo na materialnih dobrinah, me zanima kako bi funkcionirali , če se vam ta privilegij ukine. Za moje pojme zelo težko. Nihče od vas ne premore toliko morale, da se ne bi okoliščal na račun tistih, ki pomoč dejansko potrebujejo. Sram vas bodi.

Evo, točno zaradi takih sluzastih riti prestrašenih smo v državi, kjer moralne vrednote ne veljajo več. Če ti svoje otroke vzgajaš tako, da je laganje in zavajanje ok, potem delaj to v svojem domu in tega ne razglašaj in ne kvari ostale ljudi.
Želodec se mi obrača ob takih nekarakternih ljudeh, podn od podna ste.

Avtorici posta pa: prijavi,jaz sem to storila že velikokrat, pa niti ne anonimno, ker želim biti zgled svojim otrokom in slabo bi se počutila, če bi svinjarije zamolčala.Moralnost dežele se začne z ljudmi, ne z vlado, kot je ena zgoraj omenjala.[/quote]

Točno tako. Slovenija je dežela goljufov, vsak vzame državi toliko, kot lahko. Ko bomo svoje otroke naučili, da je poštenje vrednota, sem prepričana, da bo tudi goljufivih politikov veliko manj.

Evo, točno zaradi takih sluzastih riti prestrašenih smo v državi, kjer moralne vrednote ne veljajo več. Če ti svoje otroke vzgajaš tako, da je laganje in zavajanje ok, potem delaj to v svojem domu in tega ne razglašaj in ne kvari ostale ljudi.
Želodec se mi obrača ob takih nekarakternih ljudeh, podn od podna ste.

Avtorici posta pa: prijavi,jaz sem to storila že velikokrat, pa niti ne anonimno, ker želim biti zgled svojim otrokom in slabo bi se počutila, če bi svinjarije zamolčala.Moralnost dežele se začne z ljudmi, ne z vlado, kot je ena zgoraj omenjala.[/quote]

Točno tako. Slovenija je dežela goljufov, vsak vzame državi toliko, kot lahko. Ko bomo svoje otroke naučili, da je poštenje vrednota, sem prepričana, da bo tudi goljufivih politikov veliko manj.[/quote]

Pa saj ne verjameš tega kar si napisala, kaj? Mislim tega o politikih….

Bo treba začet prijavljat. Ali se vi ploh zavedate, koliko denarja potegne za sabo eno tako lažno samohranilstvo?

kolk? več kt 40 let plače pisarniških fikusov?

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

New Report

Close