Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek prijava lažne samohranilke!!!

prijava lažne samohranilke!!!

Mene pa nekaj drugega zanima. Ali CSD nič ne preverja, ali je samohranilka res samohranilka ?

Ne tako kot jih na CSD, tudi ne zanima ali so preživninski zavezanci redno poravnali obveznosti do svojih otrok.

Zato sem osebno mnenja, da se pojem samohranilstvo razširi, sploh zaradi primerov , ko je sicer oče živ vendar preživnine za otroka , ki mu je določena na sodišču nikoli ne poravna. Niti kakorkoli drugače ne prispeva za otrokovo preživetje.

Teh primerov je precej, skrb za otroka ali več otrok pa v tem primeru pade v celoti na mater otrok. To so samohranilke IN PRAV TEM ŽENSKAM SE DELA NAJVEČJA KRIVICA SO NEKAKŠEN IZRODEK DANAŠNJE DRUŽBE. SO STIGMATIZIRANE, LJUDJE NANJE GLEDAJO ZVIŠKA SO OMEJENE IN DISKRIMINIRANE PRI ZAPOSLOVANJU , NIMAJO ENAKIH MOŽNOST, Z NJIHOVIM STATUSOM, PA SE LAHKO OKORIŠČA VSAK BEDAK (INJA).

Zato bi bilo za moje pojme potrebno zakonodajo v tem primeru dosledno spremeniti , prav tako pa posledično tudi definicijo iz zakonodaje.

Moja bivša prijateljica je zaposlena v javni upravi (vzor državljanom torej), tudi njen partner je v javnem sektorju. PRIJAVLJENA STA NA ISTEM NASLOVU V RAZLIČNIH GOSPODINJSTVIH (stavba pa ni večstanovanjski blok ampak enodružinska hiša!!!!!!), ona pa je seveda uboga samohranilka, ki plačuje veliko manj vrtca kot jaz (poročena, z možem imava približno iste dohodke kot omenjena koruznika) in ima celo OD, ki jih najin otrok (ki je očitno drugorazreden, ker je pač zakonski in od poštenih staršev) nima. Potem se pa še hvali okrog, kako nateguje sistem.

Otrok (študent) prave samohranilke (invalidko upokojena z dodatkom za pomoč in postrežbo, zaradi njene poškodbe je šel zakon narazen), pa ne dobi štipendije, ker se v cenzus upošteva dodatek za pomoč in postrežbo (oče otroka pa ima z veliko mlajšo ženo še enega otročiča, seveda ga za prvega otroka prav malo briga). Primer poznam zato, ker je gospa moja sorodnica.

In ko je pravi samohranilki enkrat prekipelo, ker njena hči zaradi njene poškodbe ne dobi štipendije, lažnivi samohranilci se pa bohotijo na istem naslovu v različnih gospodinjstvih in je klicala na ministrstvo, so ji pač povedali, da je to luknja v zakonu in da oni ne morejo nič. Tako, da avtorica, kar prijavi-UPAM, DA SE BO V TEJ GOLJUFIVI DRŽAVI ENKRAT KDO ZGANIL IN NAREDIL NEKAJ REDA OD POSLANCEV NAVZDOL. Pa ne bit preveč razočarana, če ti ne bo uspelo, boš vsaj videla še en primer poštene pravne države. Na žalost!

Zastopi da ni pravih ali nepravih samohranilk.So samo samohranilke,kjer oče ni znan in tiste,ki so same z otrokom oče plačuje preživnino-enostarševska družina.

Saj se vidi da je treba večkrat glavo potegnit ven iz riti,ker v 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} slovenk sploh nimate pojma kaj je kaj

Če bi država dala nagrado 100 eur za prijavo lažnih samohranilcev, bi jih bilo dosti manj.

Najbolj žalostno je res to, da resnični samohranilci in samohranilke, ki resnično potrebujejo pomoč,pa je ne dobijo ker presegajo par centov cenzusa.

Tudi sama poznam primer, ko je mama kao samohranilka z dvema otrokoma prijavljena na istem naslovu kot oče, samo vsak v svojem gospodinjstvu. Sama se hvali, da dobi mesečno okrog 600 eur otroških in socialne in se ji ne splača delat za minimalno plačo. Ker je nezaposlena že od srednje šole ven, na vprašanje kako jo borza ne gnjavi za službo, pa reče, da pač nima popoldanskega varstva za otroke in da bi delala samo dopoldan v kakšni trgovini z oblačili, pa jo delavka na borzi spet prenaroči za 3 mesece.

Tudi na borzi bi morali preverjat kako so zdrave osebe lahko na borzi že 10 let in v tem času ne dobi niti ene službe?

Hvali se lahko,ampak 600 e pa ne dobi 😉

Če bi država poskrbela za več delovnih mest na področju raznih inšpekcij in vse skupaj bolje organizirala, ne bi prihajalo do takih goljufij. Če vas žuli ta samohranilka, vam moram povedati še za nekaj primerov:
– lažni invalidsko upokojeni, ki so imeli veze pri zdravnikih ali pa so še celo znali dobro odigrati kakšne infarkte in to, pa so ostali doma, delali le nekaj let svojega življenja in prejemali tako visoko penzijo, kot nekdo ki je delal 40 let.
– dijaki in študetje, ki se vpisujejo na faks, ta pa mu je dolžan septembra izdati potrdilo o vpisu. potem pa tile študentje oz. dijaki ne obiskujejo šole, njihovi starši pa vlečejo otroške dodatke. Mulci pa delajo preko študenta. Do teh bonitet so upravičeni tudi tuji državljani, ki šolajo otroke tukaj. Nikoli niso nič dali naši državi, saj smo v proračun dajali mi, pridejo v Slovenijo za recimo pet let, potem pa se vrnejo nazaj. Poberejo naš davkoplačevalski denar in adijo. Kaj jim lahko narediš? Nič, ker je zakon tako glup, da sploh ne delajo “nič narobe”.

In sedaj se boš bodla z neko žensko, za katero niti ne veš, če prejema ta otroški ali podporo ali karkoli že.
Uči se. Najbolje da tudi ti zanosiš in narediš isto. Itak smo v butasti državi, kjer pošten človek vedno najebe.

po novem mora eden od sosedov podpisati da partner ne živi z žensko in otrokom. ‘dogovorita’ se za preživnino in neomejene obiske otroka pri partnerki in niti ne morejo dokazati da ne gre za enostarševsko družino.. fant seveda živi pri njej, s sosedi se razumejo zato za podpis ni bilo problema. če bi kdo prijavo (bivša grozi da bo) in ga našel pri partnerki pa mata odzadaj potrjeno da otroka obiskuje neomejeno.
drugi primer pa živijo ene 100m narazen v ločenih hišah, soseda je pa podpisala ker živita ne skupaj, razen da pride on včasih ponoči spat k njej (je soseda rekla da je podpisala, ker dejansko ne živita skup, vloga pa ni spraševala če seksata al ne), je pa ta par že precej star in ejansko nista par, ampak samo seksata, pa froc se jima je pr 45 vsral.. je pa zanimivo da so najbolj proti temu da ona prejema denar njenji starejši otroci (25+), ki še vsi živijo doma in jo cuzajo..
torej je potreben samo podpis sosede da ona garantira da ne živijo skupaj (seveda se moraš zato razumet s sosedi), neka kvazi preživnina in je to to…

Ma daaaj ne zganjaj foušie avtorica!

Boš bolj bogata če boš njej vzela???

Pa to je kaplja v morje v družbi in krizi kakršna je in ti bi spreminjela svet??

Z tožarjenjem??

ooo kako ne maram babur.Jaoo!

Isto bi koristila luknje v zakonu,kakor tudi ti,samo ne moreš..foušijo zganjaš ,ker žensko dobro poznaš in bi ji vzela.Spizdi s takimi.

Spadam v 7. dohodkovni razred, tako da OD niti ne dobim. Uveljavljala bi samo vlogo za znižano plačilo vrtca. Sem zaposlena in živim sama s sinom. Ta teden sem prejela pošto na dom, da naj dokažem, da živiva s sinom sama. Halo? Jaz naj dokazujem, ki tako niti ne dobim OD, vrtec pa tako plačujem že skoraj najvišji. Povrh vsega sem še pa zaposlena, ne prejemam ne OD, ne socialne pomoči. Pa naj se ne delajo norca. Naj raje preverjajo tiste res lažne, ki vlečejo denar na vseh možnih koncih in krajih. Meni osebno je to sramotno, saj imajo navsezadnje vpogled v vse možne registre. Zraven mene pa otroka odloži v vrtec ena takšna, ki se res javno hvali koliko dobi. Pa u PM takšen sistem. Če še kateri dela, ga oskubimo, da bo imel manj kot oni, ki je doma. Pa kje v svetu je sploh to?

Jaz sem za to, da nihče ne dobi nobenega OD, pa bomo videli, če še bodo štepali toliko otrok, pa na CSD tudi ne bo več nobene gužve. Pri nas v Sloveniji imamo problem, ker zalagamo z denarjem vse po vrsti, ne samo tistih, ki to res potrebujejo.


kako pa se nekdo oglaša, oprosti če se te je teme takooo dotaknila, sam da te ne dobijo, goljufivka grda, glede na to da imaš tako mržnjo do poštenih si ista kot ostale oderuhinje, sem uganila.
daj poberi se ti od tu dol, če si se našla v temi, ne smetit ko se pogovarjamo kako drhal odstranit iz sistema, raje se skrij da še tebe ne dobijo, ali pa napiši z imenom in priimkom kdo si da se tako usujaš—

:)) požri se..

Znajde se naj v tej bedni družbi.Naj ženska z otrokom preživi! Le da ji je bolje.

Ji dam 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} za prav!

Blagor tistemu ki NI tvoj prijatelj Hamham al kaj si že) Blagor tistemu,ki ni tvoj sorodnik,sodelavec..In

hvala bogu da me ne obkrožajo takšni ljudje kot avtorica prispevka nazaj.Bože nedaj da bi bila nekomu mačeha…

Pa lep večer želim:)

A DAJTE GA LOMIT! Kar solzice si brisem, kako posteno, ganljivo in pozrtvovalno – vse lacne boste nahranile, zares, tako postene ste. Najbolje da vas vnaprej ovekovecimo pri skandinavcih da se v naslednjem krogu uvrstite za Nobela, Koze meketave! Na bruhanje mi gre, ko berem vse te izgovore in opravicevanja za to, da si lahko futrate svoje j…. praznine… Mater bos srecna ko doticna nebo vec goljufala nase preljube drzave kjer je vse na mestu in glej, na isti mah bos povzrocila obcuten upad lacnih v vasi obcini. Genialno! Fous sem ti, ker ni ze meni kaj takega padlo na misel, pa bi se zdaj jaz lahko namesto tebe tolkla po prsih…. Nehajte se sprenevedat s tem nebuloziranjem, cene bom tudi jaz podala prijave ustanovam za mentalno stanje takih kokosk, ki jih je pri nas cel kup! KAJ VAS BRIGA? Povejte mi kaj vas to briga? Kdo mi odovori brez sprenevedanja in otrocjih izgovorov? Svetnice presvete. Kar bodite ponosne na postenost, pri nas je to res kvalitetna dobrina s katero si zagotovis vse, rajsi namesto ljudi v soseski svoje otroke vzgajajte, da tudi sami ne bodo med lacnimi v tej j….. super dezeli! Pri nas so vse blagajne izropane in kapo dol vsakemu ki si uspe iztrgat se kak evro, zdaj me pa lincajte in krizajte carovnice! Ne podpiram nepostenja, ampak pri nas je glede na stanje dosti ce sploh placas davek! In ne nategujte nas z kvazi izgovori o skupnem javnem imetju – guten morgen, kaj imam jaz od teh blagajn brez dna, toliko kot tisti ki nimajo za kruh. V tej drzavi se najmanj 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi bori za placilo poloznic, vi bi pa blagajne skupnega dobra resevale. Za crknit! Ma kdo je izpraznil vse blagajne, kvazi samohranilke? Ce ze zelite nacet PRAVI problem se dajmo pogovarjat, saj govorimo o najmanj DVEH in to smrdljivo usranih! Ne mi nebulozirat kot otroku in prepricevat kako presveto delate za dobro vseh! Ponavljam, kdor letos uspe nasim ustanovam in bogovom udarit in si nazaj pridobit svoj krvavo zasluzen cent je zaenkrat v mojih oceh MAHER! Pa kar kazite s prsti KDO krade! Ko bo pa na vrhu piramide manj dreka se bomo pa naprej menili o postenju in blaginji za VSE! Vi se kar razdajajte in junasko duvajte, ampak, ce mizite onim, dajte tudi tistim, dvolicnezi!

Se pridružujem temu sočnemu komentarju.

Za premislek: starejše generacije so imele takoj po končanem šolanju zagotovljeno tudi delovno mesto za nedoločen čas. Redko kdo je iz te verige izpadel, je moral biti že hudo nesposoben, do daske zapit in/ali abnormalno len. Večina od njih je pridno delala več desetletij in tudi pridno plačevala prispevke v skupne blagajne. Med drugim tudi v zdravstveno. Prosim, sami si izračunajte, koliko denarja je povprečen državljan na tak način prispeval skozi svojo produktivno dobo. Pa pomislite, kako se počuti, ko gre k zobarju in mu rečejo, da mu na zavarovanje pripada samo mostiček, amalgamska plomba in proteza iz najbolj cenenih materialov. O tem, da bi mu privoščili vsaj en implantat vsaj na sprednjih štirih zobeh, ni govora. Ni pa govora niti o nadstandardni protezi za nogo, če ostaneš v nesreči brez nje. Če prodaš stanovanje, si jo morda lahko privoščiš. Če ne se pa z vozičkom naokrog prevažaj. In to s tistim cenenim, ki ti pripada na koncesijo, da si boš še ramenske sklepe obrabil.
Kmalu nam pa niti tega ne bodo več privoščili, a kasirali bodo pa še vedno.
Vi pa veselo po samohranilkah, bolj ali manj lažnih, udrihajte.
Sicer pa, ne sekirajte se. Ali ne veste, da bodo itak vsak cent socialnih transferjev, ki so jih prejele, morali njihovi potomci vračat ?!?

Zastopi da ni pravih ali nepravih samohranilk.So samo samohranilke,kjer oče ni znan in tiste,ki so same z otrokom oče plačuje preživnino-enostarševska družina.

Saj se vidi da je treba večkrat glavo potegnit ven iz riti,ker v 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} slovenk sploh nimate pojma kaj je kaj[/quote]

Bi ti odgovorila na tvoji ravni (kaj moraš naredit s tvojo glavo) pa si daleč prenizko, da bi se spuščala na tvoj nivo.

Vseeno ti dam pojasnilo: lažna samohranilka se je s partnerjem dogovorila, za preživnino 10 eurov, kar zelo prispeva k OD družine, kajne??? Da bi ga pa po sodišču vlačila za višjo preživnino pa ni v njenem interesu (zakaj že??)! Pa ni to samo rekla/kazala, sem videla tudi ustrezno dokumentacijo (črno na belem z ustreznimi žigi), ker nisem mogla verjet, da se takšne goljufije dejansko lahko izvedejo v pravni državi!

Prava samohranilka pa ima invalidsko pokojnino in ker je nepokretna zaradi poškodbe ima še dodatek za pomoč in postrežbo, ki je namenjena npr. zato, da ji iz trgovine nekdo za plačilo prinese hrano, ne pa za šolanje otroka (ki mora biti, takrat ko mati potebuje pomoč na predavanjih), OK!!!!??? Bivši mož pa se šlapa pri novi partnerki (nezaposlen, partnerka previsoko plačo, da bi gospod dobival socialno) in za svojo prvo hči pač ne prispeva nič.

Če si funkcionalno pismena še enkrat preberi in potegni glavo iz …. (kjerkoli jo že pač imaš).

Prave samohranilke se mi smilijo zaradi finančnih bremen in vzgoje, ki je ponavadi v celoti na materinih ramenih, medtem ko bi morali v pravni državi lažne samohranilke vsaj kazensko preganjati zaradi podajanja lažnih podatkov!!!

Kako lahko ena takšna tema, naredi takšen rompompom???

Pozdravljene/Pozdravljeni!
Na začetku teme sem nekaj komentarjev še prebrala, potem pa sem videla, da je šlo čez vse meje in da se nekateri čutite osebno oškodovani v primeru, ki je po črki zakona v celoti zakonit. Naj na hitro povem; ko zakonska zveza razpade, torej z uradno ločitvijo in se določijo vse potrebne zadeve (preživnina, dodelitev otroka,…) ostane v tem primeru mati- samohranilka, če bi bili otroci dodeljeni očetu, bi bil pač on- samohranilec. Če si nato mamica najde partnerja (ne vem ali je v vaših pravičniških očeh, mati samohranilka med ostalim obsojena tudi na večno samoto) s katerim “hodi” in sta fant in punca- torej nista uradno poročena, je ta mamica, ne boste verjeli, še vedno samohranilka.
Sama nimam nič proti prijavam, kadar so kršene kogarkoli pravice (posebno ko gre za otroke), ampak ker delam v sociali poznam ogromno primerov, kjer se bivše punce, prizadete sosede, ženske ki ne marajo svoje sodelavke in podobno anonimno prijavlja vsevprek…kot nekakšno maščevanje in da pač nekomu, ki ti ni všeč, ali ki te je tako ali drugače prizadel, škoduješ in povzročaš sive lase. Seveda, nikakor ne trdim da je ta primer takšen, vsekakor pa vsem skupaj svetujem & polagam na srce, da preden se odločijo za prijavo; a)preverijo ali je njihova prijava dejanska, b)ali so njihovi nameni prijave “čisti” in c)ali ne bo v primeru prijave, denimo otrok, ki ga kao želimo zaščititi, veliko bolj trpel, kot da prijave ne bi bilo. Jaz imam ogromne težave pokazati s prstom na nekoga in vedno znova me osupne, kako nekateri ljudje v celoti zlahka obtožijo…si predstavljam kakšna bi bila naša država šele, v primeru, da bi bili ti isti ljudje na odgovornih mestih, ali Bog ne daj nekje v sodstvu. Pa še enkrat ponavljam: komentiram na splošno in nikakor ne trdim, da kaj od tega velja za ta primer! Vseeno pa svetujem, da prijaviteljica pogleda globoko v sebe, mogoče upošteva moje nasvete pod a, b, c preden naredi usodni korak. Nikoli namreč ne vemo prave resnice in kaj se dejansko dogaja za zaprtimi vrati in s svojim vmešavanjem lahko stvari drastično poslabšamo.
Pa lep pozdrav vsem in upam, da nikdar ne boste deležni anonimne prijave, ki bo temeljila na čemerkoli drugem kot resnici in želji po pravici! Maja (opravičujem se za napake)

Takole je..po novem zakonu ni važno če en živi na enem, drug na drugem naslovu. Če daje vlogo mama, je pristojni tisti center, kjer ima mama stalno prebivališče. Ko imata otroka, ne glede na naslov, ju smatrajo da sta skupaj. V primeru če nista, tisti ki odda vlogo (večinoma mama) mora s tremi pričami dokazati, da je to res (ne smejo pa biti sorodniki). CSD lahko, če se pojavi sum, gre na teren in situacijo preveri.
Torej če je različen naslov nima veze, sistem očeta in mamo poveže skupaj. Razen če kdo s pričami dokazuje, da res nista skupaj..je pa res, da so potem vsi (mama, priče) kazensko in materialno odgovorni, če lažejo.
Če želiš kaj takega prijaviti, pa pošlji anonimno pošto na pristojni CSD. Tam bodo že vedeli komu bodo pošto dali in bodo ukrepali naprej.

Rada bi samo nekaj dodala. Sem mlada mamica, povrh vsega še poštena, pa da vam samo povem kaj dobivam od naše države. S partnerjem sva prijavljena na različnih naslovih, ker sva se iz skupnega najema izselila, ker nisva mogla živet. Imam enega otroka in že dobro leto, ko bedak iščem službo, ki jo ne dobim. Pa ne da bi bila izbirčna, iščem kakršnokoli službo, le da mi ni treba delati tudi ponoči, ker je otrok še majhen. Plačujem zasebno varstvo, medtem ko opravljam kakšno delo, ki se prikaže za kratek čas, ker vrtca nisem dobila. Zavod ….hm kot da nisem prijavljena. Položnice ostanejo kot pribite, čakajo vsak mesec. Dobivam okrog 100€ otroškega dodatka in to je moj prihodek. Partner ima plače 900€, zaradi neplačanega kredita mu trgajo vse do 530€. Ampak oni gledajo znesek 900€. In glede na ta znesek jaz dobivam moj finančni priliv. Se pravi 630€ prihodka na tričlansko družino, plačevanje varstva za otroka, ko ga rabiš, položnic 380-400 €. Kako preživiš cel mesec z 200€ (hrana, obutev za otroka, rad bi mu kdaj kaj privoščil) .Stara kripa, ki se ves čas kvari. Včasih si od hudega človek puli lase. Kako dobiti službo in kako normalno zaživeti? Saj ne rečem, da podpiram take matere, ki goljufajo državo, ampak včasih si želim da bi tudi meni kaj padlo pa nimam poguma se spuščati v take vode. Krive pa niso take matere, ampak naša država. Ves denar se vrti v visokih krogih in ne zaokroži med ljudi. Tam bo tudi ostal – večinoma v političnih žepih. Na žalost živimo v takšni državi. Pa lep dan vsem.

Ma ste dolgocasni stemi fausijami in podobnimi fintami…..

Napises anonimno dopis posljes a njen center za socialno delo navedes podatke ki so ti znani dodas kaksne dokaze in oni sami raziscejo stanje ki je bilo navedeno!!! Taksen je bil nasvet delavke na centru!!! In zakaj hudica bi se kdorkoli imensko izpostavljal konec koncev je nasa doloznost, da se prekrskarje prijavi ali ne!?

Tudi sama se podala prijavo….
Zdaj bom pa zmaj in ne vem se kaj polna sem fausije in nevoscljivosti….. po vase!!!
Ampak temu ni tako!!!
Zakaj moram jaz delat placevat davke prezivljat druzino na posten nacin… eni pa ker so lenuhi se doma cohajo imajo dve zdravi roki zraven tega dopustijo da otroka vrzejo iz prvega letnika srednje sole, ceprav imajo moznost da jo izpisejo sami in nakoncu 15 letnega otroka ki bi se moral solat posljejo delat… oce pa kljub temu se zmeraj placuje prezivnino…. potem je v nasi drzavi, sociali nekaj hudo narobe!!
Gospa pa si poisce novega partnerja pri njemu zivi na crno, on ima firmo z miljonskim letnim prometom, ona pa boga revica ostala sama z otrokom in nima nic, kasira najvisjo socialno podporo, najvisje otroske dodatke ter vse izredne socilane podpore!!!
A TOLE JE PA FAJN PA KR NAJ SE
NAPREJ??? e nebo……

Malce zastarela tema, a vseeno. Ne morem verjeti, kakšne odgovore podajate nekateri v zagovor teh lopovov. Nevem, če je tukaj kriva ekonomska nepismenost slovenskega naroda, ali kaj. Država ne proizvaja denarja, denar dobi od nas, davkoplačevalcev! Iz tega sledi, da je v državnem proračunu NAŠ denar. Socialni transferji ipd. se financirajo iz proračuna. Kakšen sklep lahko torej naredimo ob vseh danih predpostavkaj? Da tisti, ki izigravajo zakonodajo, kradejo NAŠ denar!! In ja, tovrstni izkoriščevalci so navadni kradljivci, in nič drugega, ker svojim sodržavljanom, kradejo denar! To nima nobene veze s slovensko nevoščljivostjo in podobno. Gre za krajo, zato je nujno, da se tovrstni kradljivci, ki so najbrž v zadnjih 20 letih pokradli vsaj za milijardo evrov, prijavijo pristojnim organom.

New Report

Close