Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prisilno parčkanje in posledice

Prisilno parčkanje in posledice

Sej ti si v zvezi, tko da..
[/quote]

:))))

Seveda, a zveze ne dojemam kot nečesa večnega. Če meni kaj ne bo ok v zvezi ali njej, greva pač vsak svojo pot.
Neglede na ta dejstva pa še vedno lahko komentiram…

V bistvu… ne. Ravno obratno. To pritrjuje moji tezi, ce dobro premislis. 😉
[/quote]

Sposoben sem, sam v tem ne vidim smisla in si tega ne zelim. 🙂

Feminizem ni enosmerna ulica. Gre zgolj za to, da ne omejuješ druge ljudi po svoji podobi. Iz tega nekako sledi, da bi pravzaprav vsaka prava feministka (tudi moškega spola), pravzaprav lahko trdila, da ni feministka, ker gre za neko formo, skupnost.. kar pa ni svoboda.
Tvoja svoboda je, da te ne etiketirajo. In kdor se tega zaveda, nosi s seboj elemente enakopravnost: dopuščanja različnih svobod.
Obratno morajo omejujoči, manipulatorski ljudje vse etiketirali.
[/quote]

Ozri se malo naokoli in premisli, kdo je najbolj glasen pri etiketiranju. 😉
Mene osebno ne zanima forma, kalup, zanima me razmišljanje posameznika in kako ga umestim glede na svoje poglede. Sam ne omejujem nikogar, ljudi in njihove poglede pa danes omejuje družba sama, ko uporabi mehanizme politične korektnosti. Politična korektnost pa je prav orodje skupin, o katerih govorimo (SJW, feminizem, Antifa…) in s tem mehanizmom poskušajo na vse možne načine zatreti kritičen diskurz o temah, ki zadevajo družbo in njeno ureditev.

😀

Po novem, ko se je moje breme družinskih dopustov skoraj razpolovilo, neznansko uživam v tem, da grem lahko na morje v oktobru, novembru, celo decembru! Nobene force, hitenja… neprecenljivo!

:))))

Seveda, a zveze ne dojemam kot nečesa večnega. Če meni kaj ne bo ok v zvezi ali njej, greva pač vsak svojo pot.
Neglede na ta dejstva pa še vedno lahko komentiram…
[/quote]

Ah ja, nakladaš. Če vama ne bo ok bosta ostala skupi. Deci nakladate.

Ah ja, nakladaš. Če vama ne bo ok bosta ostala skupi. Deci nakladate.
[/quote]

Dvomim v tvoje besede na osnovi izkušnje;
Midva sva oba živela sama dolgo prej in bila zadovoljna – in bi komot spet, če nama skupaj ne bi bilo OK. In logika pravi, da ne moreva biti edina na svetu.
Res pa takšni nismo ravno v sredini Gaussove krivulje.

Dvomim v tvoje besede na osnovi izkušnje;
Midva sva oba živela sama dolgo prej in bila zadovoljna – in bi komot spet, če nama skupaj ne bi bilo OK. In logika pravi, da ne moreva biti edina na svetu.
Res pa takšni nismo ravno v sredini Gaussove krivulje.
[/quote]

Sej, sama sta živela pred, zdele je drugač in če vama ne bi bilo ok, mislm, da bi težko preklopila na star način življenja.

Ah ja, nakladaš. Če vama ne bo ok bosta ostala skupi. Deci nakladate.
[/quote]

Hehe… pretirana samozavest ti prinese samo škodo. 😉
Ne pozabi, s tem imam že izkušnje in z leti sem postal samo bolj izbirčen.

😀

Po novem, ko se je moje breme družinskih dopustov skoraj razpolovilo, neznansko uživam v tem, da grem lahko na morje v oktobru, novembru, celo decembru! Nobene force, hitenja… neprecenljivo!
[/quote]
Ja neprecenljivo je tudi silvestrovanje marca…

Pozabili ste vzeti v račun časovno komponento, ki sem jo omenil. Tudi Schoppenhauerjevi ježevci jo.
Ena je potreba po bližini in parjenju – reprodukciji.. drugo je dolgotrajno, po nekaterih religijah celo večno sobivanje para, zakonca.

Komponente, potrebe, želje.. zavestne in podzavestne pa se za kratkotrajno razmerje (nekaj mesecev, da ženska res zanosi)… in dolgotrajno partnerstvo, bistveno razlikujeta.
In večina ljudi je sposobna le onega prvega, kratkega… 144 znakov dolge koncentracije. Zato ne berejo knjig, ne vzdržijo več kot minuto ob zadnjem YouTube trobilu.. in seveda si tudi partnerje ogledujejo nekje znotraj te frekventnosti (a se hkrati razburjajo, kako se jih partnerji drznejo “zapustiti”).

Navzven se namreč vsi pretvarjajo in predstavljajo, kot dolgotrajnega razmerja sposobni.. in le s tem namenom vstopajoči v partnerstvo.. a seveda potem čas pokaže, da temu ni tako.
Uspelo bi jim le, če bi bile muhe enodnevnice.
[/quote]
Hudič je, ko ima muha enodnevnica slab dan….

Za to, da nekomu uspe dolgotrajno partnerstvo je potrebno še nekaj več kot pa peščica podivjanih nagonov in želja po parjenju.
Podobno kot pri vožnji z vozilom.
Že izbor je delikaten. Nekdo misli kar, da bo vozil kamion, a se še s karjolo prevrača in zaletava, ne želi se pa podučit, verjame zgolj “svojim občutkom” in potem je razočaran in pisari o tem kako je uspešna vožnja s tako zahtevnim vozilom utopija. Celo užaljeni so, če jih nekdo prepričuje v nasprotno. 😉
In tu je še vzdrževanje “vozilca”.
Pri karjoli je dovolj, da jo dobro napumpaš in parkrat pljuneš na os kolesa, da ne šktiplje. Samo bebec potem karjolo (beri zaljubljenost) primerja z vožnjo in vzdrževanjem bolj sofisticiranega vozila (dolgotrajna zveza).

Če želiš časovno komponento s kratkim rokom spremenit v trajno, rabiš znanje, niso dovolj le občutki. S tovrstnim izobraževanjem se pa družba kot taka, ne ukvarja, vsaj ne na sistemski ravni. Ukvarjamo se z usposabljanjem na ekonomskem področju, medsebojni odnosi so prepuščeni iznajdljivosti posameznika. Kot, da ta vidik našega življenja ni pomemben.
Toda čemu ekonomska uspešnost, če se ti medsebojni odnosi, ki edini resnično osrečujejo, sfižijo drug za drugim?


Ja neprecenljivo je tudi silvestrovanje marca…
[/quote]

E, tistih par dni na leto se pa že prilagodiš, kaj ne?


Hudič je, ko ima muha enodnevnica slab dan….

Za to, da nekomu uspe dolgotrajno partnerstvo je potrebno še nekaj več kot pa peščica podivjanih nagonov in želja po parjenju.
Podobno kot pri vožnji z vozilom.
Že izbor je delikaten. Nekdo misli kar, da bo vozil kamion, a se še s karjolo prevrača in zaletava, ne želi se pa podučit, verjame zgolj “svojim občutkom” in potem je razočaran in pisari o tem kako je uspešna vožnja s tako zahtevnim vozilom utopija. Celo užaljeni so, če jih nekdo prepričuje v nasprotno. 😉
In tu je še vzdrževanje “vozilca”.
Pri karjoli je dovolj, da jo dobro napumpaš in parkrat pljuneš na os kolesa, da ne šktiplje. Samo bebec potem karjolo (beri zaljubljenost) primerja z vožnjo in vzdrževanjem bolj sofisticiranega vozila (dolgotrajna zveza).

Če želiš časovno komponento s kratkim rokom spremenit v trajno, rabiš znanje, niso dovolj le občutki. S tovrstnim izobraževanjem se pa družba kot taka, ne ukvarja, vsaj ne na sistemski ravni. Ukvarjamo se z usposabljanjem na ekonomskem področju, medsebojni odnosi so prepuščeni iznajdljivosti posameznika. Kot, da ta vidik našega življenja ni pomemben.
Toda čemu ekonomska uspešnost, če se ti medsebojni odnosi, ki edini resnično osrečujejo, sfižijo drug za drugim?
[/quote]

Tule se pa motiš. Vem, da ima katoliška cerkev prav taka izobraževanja (pred poroko) in tudi posvetovalnice.
Res pa je, da to ni rešeno sistemsko, na državni ravni, a v katoliško zakonsko posvetovalnico te vzamejo kljub temu, da nisi veren. 😉
Je pa še en zadržek pri tem: Večina tovrstnih posvetovalnic za osnovo vzame, da sta zakonca željna ohraniti zakon in da imata oba pri tem samo dobre namene. V zakup ne vzamejo morebitnih psiholoških odklonov enega od partnerjev niti ne izobrazijo zakoncev kaj pomeni poroka zanje po ekonomski plati še posebej, če se kaj zalomi in ni druge rešitve kot ločitev.

A dej. A vi to resno mislite? Da bi zveze bolj laufale, če bi se malo po-izobraževali?
Pa saj niste resni no :))))) hahaha

..... [i]Damn! I'm so good in bed. I can sleep for hours.[/i]

Jaz pa čisto resno mislim, da bi že v osnovni šoli morali uvesti predmet (ali to vsaj nekam priključiti) o KOMUNIKACIJI. Pa ne samo za partnerstva, povsod bi prav prišlo.
Osebno sem mnenja, da gre več kot pol zakonov po gobe zaradi nezmožnosti komuniciranja.
Vse razne zakonske svetovalnice, pomoči, psihologi …. so v glavnem na svetu zato, da prevajajo med zakoncema, kaj je kdo hotel povedati….

Jaz pa čisto resno mislim, da bi že v osnovni šoli morali uvesti predmet (ali to vsaj nekam priključiti) o KOMUNIKACIJI. Pa ne samo za partnerstva, povsod bi prav prišlo.
Osebno sem mnenja, da gre več kot pol zakonov po gobe zaradi nezmožnosti komuniciranja.
Vse razne zakonske svetovalnice, pomoči, psihologi …. so v glavnem na svetu zato, da prevajajo med zakoncema, kaj je kdo hotel povedati….
[/quote]
Komunikacija, misliš na nezmožnost početja moških po ženinih željah, navodilih? Tu ni problem komunikacija ampak neubogljivost. Zavestna:-))) Ker je to edino, kar copatarjem sploh ostane:-)))


Hudič je, ko ima muha enodnevnica slab dan….

Za to, da nekomu uspe dolgotrajno partnerstvo je potrebno še nekaj več kot pa peščica podivjanih nagonov in želja po parjenju.
Podobno kot pri vožnji z vozilom.
Že izbor je delikaten. Nekdo misli kar, da bo vozil kamion, a se še s karjolo prevrača in zaletava, ne želi se pa podučit, verjame zgolj “svojim občutkom” in potem je razočaran in pisari o tem kako je uspešna vožnja s tako zahtevnim vozilom utopija. Celo užaljeni so, če jih nekdo prepričuje v nasprotno. 😉
In tu je še vzdrževanje “vozilca”.
Pri karjoli je dovolj, da jo dobro napumpaš in parkrat pljuneš na os kolesa, da ne šktiplje. Samo bebec potem karjolo (beri zaljubljenost) primerja z vožnjo in vzdrževanjem bolj sofisticiranega vozila (dolgotrajna zveza).

Če želiš časovno komponento s kratkim rokom spremenit v trajno, rabiš znanje, niso dovolj le občutki. S tovrstnim izobraževanjem se pa družba kot taka, ne ukvarja, vsaj ne na sistemski ravni. Ukvarjamo se z usposabljanjem na ekonomskem področju, medsebojni odnosi so prepuščeni iznajdljivosti posameznika. Kot, da ta vidik našega življenja ni pomemben.
Toda čemu ekonomska uspešnost, če se ti medsebojni odnosi, ki edini resnično osrečujejo, sfižijo drug za drugim?
[/quote]

Očitno to ne drži. Če ne, bi jih bilo več.


Komunikacija, misliš na nezmožnost početja moških po ženinih željah, navodilih? Tu ni problem komunikacija ampak neubogljivost. Zavestna:-))) Ker je to edino, kar copatarjem sploh ostane:-)))
[/quote]

Nope. Mislim na vse tiste, ki tukaj sprašujejo, kaj se partnerju plete po glavi in zakaj je nekaj naredil, namesto da bi se enostavno pogovorili z njim.
Umetnost komuniciranja z moškim ima svoja pravila (glede teženja, obtoževanja, najedanja) , enako z žensko – presenečen bi bil, kako enostavne bi lahko bile zadeve, če bi znali komunicirati. Eni in drugi.

Nope. Mislim na vse tiste, ki tukaj sprašujejo, kaj se partnerju plete po glavi in zakaj je nekaj naredil, namesto da bi se enostavno pogovorili z njim.
Umetnost komuniciranja z moškim ima svoja pravila (glede teženja, obtoževanja, najedanja) , enako z žensko – presenečen bi bil, kako enostavne bi lahko bile zadeve, če bi znali komunicirati. Eni in drugi.
[/quote]

Enostavnost in ženska v enem stavku:-)))

Nope. Mislim na vse tiste, ki tukaj sprašujejo, kaj se partnerju plete po glavi in zakaj je nekaj naredil, namesto da bi se enostavno pogovorili z njim.
Umetnost komuniciranja z moškim ima svoja pravila (glede teženja, obtoževanja, najedanja) , enako z žensko – presenečen bi bil, kako enostavne bi lahko bile zadeve, če bi znali komunicirati. Eni in drugi.
[/quote]

Zato pa to odstranis iz svojega zivljenja in uzivas kakor ti pase in delas, kar ti pase. Meni je samo to zal, da se nisem za to odlocil ze par let prej. Bi si ogromno prihranil.

Jaz pa čisto resno mislim, da bi že v osnovni šoli morali uvesti predmet (ali to vsaj nekam priključiti) o KOMUNIKACIJI. Pa ne samo za partnerstva, povsod bi prav prišlo.
Osebno sem mnenja, da gre več kot pol zakonov po gobe zaradi nezmožnosti komuniciranja.
Vse razne zakonske svetovalnice, pomoči, psihologi …. so v glavnem na svetu zato, da prevajajo med zakoncema, kaj je kdo hotel povedati….
[/quote]

Komuniciranja. To že. Ne pa izobraževanja o partnerstvu.
Ker mene bi lahko imel sam papež v šoli, pa me ne bi prepričal. Pa tebe tudi :)))

..... [i]Damn! I'm so good in bed. I can sleep for hours.[/i]

Zato pa to odstranis iz svojega zivljenja in uzivas kakor ti pase in delas, kar ti pase. Meni je samo to zal, da se nisem za to odlocil ze par let prej. Bi si ogromno prihranil.
[/quote]
Jp, enako.

Nope. Mislim na vse tiste, ki tukaj sprašujejo, kaj se partnerju plete po glavi in zakaj je nekaj naredil, namesto da bi se enostavno pogovorili z njim.
Umetnost komuniciranja z moškim ima svoja pravila (glede teženja, obtoževanja, najedanja) , enako z žensko – presenečen bi bil, kako enostavne bi lahko bile zadeve, če bi znali komunicirati. Eni in drugi.
[/quote]

Hahahaha! Vprašal ja…
A ti misliš, da folk ne komunicira? V glavah imajo marsikaj in precej teh reči je takih, ki se jih ne upajo priznati niti sebi, kaj šele partnerju. Potem pa so tu še momenti, ko ego ne pusti da bi nekaj povedali, poslušali.
Folk ki pripelje zakon na do točke propada in ga pahne čez ima vedno zadaj neko skrajno egoistično agendo. Razlika je samo v tem kako ravnajo, ko pride do težav in redki, res redki so, ki znajo stopiti korak dva nazaj, analizirati dogodke in stanje in svoj vlogo pri tem še pravi čas, da ne pride do nerazrešljivega konflikta. Skratka, vse kar povzroči konfliktne situacije se vedno in brez izjeme že prej ustrezno obdela v možganih enega od partnerjev in komunikacija tega ne more rešiti, lahko pa zgladi.
Osnovni greh lahko preprečimo že samo s tem: “Ne počni drugemu tistega kar nočeš, da bi drugi počeli tebi.”

Hahahaha! Vprašal ja…
A ti misliš, da folk ne komunicira? V glavah imajo marsikaj in precej teh reči je takih, ki se jih ne upajo priznati niti sebi, kaj šele partnerju. Potem pa so tu še momenti, ko ego ne pusti da bi nekaj povedali, poslušali.
Folk ki pripelje zakon na do točke propada in ga pahne čez ima vedno zadaj neko skrajno egoistično agendo. Razlika je samo v tem kako ravnajo, ko pride do težav in redki, res redki so, ki znajo stopiti korak dva nazaj, analizirati dogodke in stanje in svoj vlogo pri tem še pravi čas, da ne pride do nerazrešljivega konflikta. Skratka, vse kar povzroči konfliktne situacije se vedno in brez izjeme že prej ustrezno obdela v možganih enega od partnerjev in komunikacija tega ne more rešiti, lahko pa zgladi.
Osnovni greh lahko preprečimo že samo s tem: “Ne počni drugemu tistega kar nočeš, da bi drugi počeli tebi.”
[/quote]

Ti si že precej daleč … feminisTka ima najbrž v mislih to, da ženski “Boli me glava.” ne pomeni, da od partnerja pričakuješ samo tiho sočutje ampak tudi prevzem nekaterih opravil. In da moški “Grem zvečer s kolegi na fusbal” v prevodu še ni nima-me-več-rad situacija in tudi ne smrtna grožnja zvezi. Komunikacija. Kako se hendla s partnerjem pač. Butast primer, vem, samo nekaterim se že tu zatika.

..... [i]Damn! I'm so good in bed. I can sleep for hours.[/i]

Ti si že precej daleč … feminisTka ima najbrž v mislih to, da ženski “Boli me glava.” ne pomeni, da od partnerja pričakuješ samo tiho sočutje ampak tudi prevzem nekaterih opravil. In da moški “Grem zvečer s kolegi na fusbal” v prevodu še ni nima-me-več-rad situacija in tudi ne smrtna grožnja zvezi. Komunikacija. Kako se hendla s partnerjem pač. Butast primer, vem, samo nekaterim se že tu zatika.
[/quote]

Aha… komunikacija v momentu, ko tip pove, da bi šel rad na fuzbal, ona sem mu nasmehne in dahne “Ja dragi, ampak ne pozabi, da gremo mojo mamo obiskat…”.
Miselni proces pri njej gre v smeri – kar misli si, ne boš!
Miselni proces pri njem: “Eh…mogoče se bo pa ohladila in pristala, če pripeljem kolega pa jo oba -spredi-zadi?” …če združim njena in Popayeva pisanja. ;P

Ti si že precej daleč … feminisTka ima najbrž v mislih to, da ženski “Boli me glava.” ne pomeni, da od partnerja pričakuješ samo tiho sočutje ampak tudi prevzem nekaterih opravil. In da moški “Grem zvečer s kolegi na fusbal” v prevodu še ni nima-me-več-rad situacija in tudi ne smrtna grožnja zvezi. Komunikacija. Kako se hendla s partnerjem pač. Butast primer, vem, samo nekaterim se že tu zatika.
[/quote] Temu se reče manipulacija, ne komunikacija.

New Report

Close