Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Pritožba EU glede vinjet

Pritožba EU glede vinjet

Vlačič:
Odločitev komisije pričakovana
Svetovalec predsednika SD-ja za promet in pomorstvo Patrick Vlačič je odločitev Evropske komisije označil za pričakovano. Uvedbi sistema s pol- in enoletnimi vinjetami so v SD-ju v preteklosti nasprotovali prav zaradi pričakovane odločitve na strani EU-ja. “Potem ko je v preteklosti Avstrija morala uvesti vinjete za krajši čas, je bilo naivno pričakovati, da Sloveniji tega ne bo treba,” je za STA dejal Vlačič.

“Glede na nizko predvolilno ceno vinjet je bilo enostavno treba denar nekje pobrati. Načrt je bil zelo transparenten – pobrati denar od tranzitnih potnikov oz. od tujcev. Tisti, ki so mislili, da EU tega ne bo sankcionirala, so naivno ali namerno naivno speljali projekt tik pred volitvami,” razmišlja Vlačič, ki se omenja tudi kot kandidat za novega ministra za promet. V zvezi s tem ga skrbi tudi položaj javnih financ in vzdržnost nacionalnega programa gradnje avtocest.

Vnovično spreminjanje sistema neodgovorno
Vnovično spreminjanje cestninskega sistema bi bilo do državljanov neodgovorno, pravi Vlačič in ocenjuje, da bo treba zadevo najprej politično presoditi, kakšen naj bo odziv, nato pa še ekonomsko oceniti, z ustreznimi izračuni.

Pa so se nekaj jezili, če je Janša kdaj omenil napake prejšnje vlade. Tale še na oblasti ni, pa že podtika…

In kaj od zgoraj navedenega je podtikanje?

Podtikanje je to, da je SD že vnaprej vedela, kaj se bo zgodilo! Izgleda da imajo veze z Danyem. To je tisti, ki tarokira po TV-ju in ljudem iz žepa pobira težko prislužen denar. Ljudje so pa tako ovce!

To kar je izjavil g. Vlačič si jaz prevedem: pripravite se na podražitev vinjet, saj je bila cena predvolilna……alibi za zviševanje cene vinjete in iskanje alibija za to v napaki prejšnje (sedanje) vlade…..

Zakaj natančno se ni uvedlo vinjet za krajši čas, meni sicer ni čisto jasno, saj jaz to podpiram: cena za 7-dnevno nekje 10 €…je pa res, da bi se lažje trgovalo s temi vinjetami na črnem trgu…..samo na SČ je treba pogledat malo za nazaj koliko avstrijskih vinjet se je prodajalo……

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Smo pac nesposobni in naredimo tak sistem, da imamo potem sankcije iz Evrope. Kot da ne bi mogli malo pogledati cez mejo, kako se to dela. Odktrivamo toplo vodo….
Jao, jao, Kranjski Janezi – Dunajski kocijazi…

Podtikanje je to, da je SD že vnaprej vedela, kaj se bo zgodilo! Izgleda da imajo veze z Danyem.[/quote]
Ni blo treba bit prekleto brihten al pa imet zvezo z danyjem, da bi vedel kaj se bo zgodilo. SD je vedela, ampak v opozicije pač ne moreš preprečit odločitve vlade.

ŽALOSTNO je to, da je to točno vedela tudi vlada.Janša in Žerjal. Ampak so nastavili predvolilne cene vinjet, da bili ljudem všečni in pokasirali kakšen glas več. In dobro so vedeli, da s to ceno ne bodo prišli skoz. Ne bi se čudil, da bi se sami prijavili EU, da bi jih ta prisilila k krajšim vinjetam – Kar so nam že takrat povedali, da ob krajših vinjetah bodo tud letne OBČUTNO DRAŽJE. IN pri letnih vinjetah je zaslužek, ne pri tranzitnih.

Podtikanje je to, da je SD že vnaprej vedela, kaj se bo zgodilo! Izgleda da imajo veze z Danyem. To je tisti, ki tarokira po TV-ju in ljudem iz žepa pobira težko prislužen denar. Ljudje so pa tako ovce![/quote]

niniko,
ne rabimo vsi Dannyja, da znamo sešteti 2+2. Morda ne veš, ampak nekaj let nazaj (pa še ne tako zelo dolgo), ko so v Avstriji uvedli vinjete, so naredili zelo podobno potezo kot naša vlada. Uvedli so letne vinjete (mislim da tudi polletne), ampak jih je zaradi diskriminacije tranzitnih potnikov (ki potujejo čez Avstrijo recimo le enkrat letno) Evropska komisija opozorila in kaznovala. In Avstrijci so morali ponuditi tudi vinjete za krajše časovno obdobje, tako so (smo) dobili na voljo 10 dnevne in mesečne vinjete.

In vesel sem, da predvideni bodoči minister za promet ne rabi Dannyja, da mu pove, da se bo ob enakem ravnanju Slovenije enako odločila tudi Evropska komisija.

Je pa res, da bi tudi aktualna vlada ob uvedbi vinjet to predvidela, pravzaprav si ne morem misliti, da ni, le ljudem bolj všečno je, če ti polletno vinjeto prodajo za 35 in letno obljubljajo za dobrih 50 €, kar je manj, kot je marsikdo sedaj plačal za tedensko uporabo avtocest. In kako je pripravno, če so ljudje zadovoljni pred volitvami, pa mi ni potrebno posebej razlagati.

Janša pravzaprav s takšno odločitvijo ni imel kaj izgubiti: če bi zmagal na volitvah, bi bila za uvedbo krajših vinjet in posledičn o dvig cene letnih vinjet kriva Evropska komisija, tako pa bo krivdo valil na novo vlado. In zopet bomo lahko na temu forumu brali, kako nesposobno vlado smo dobili, ki ji ni mar za male ljudi.

leto 2008 si bomo zapomnili tudi pa najcenejši vožnji po naših avtocestah (vsaj navidez)!

zakaj niso uvedli tedenskih vinjet, zato ker so vedeli da bodo turisti množično prečkali Slovenijo v poletnem času in plačevali razliko do ekonomske cene.

torej to darilo državljanom se nam ni izplačalo, ker bodo morali uvesti tedenske vinjete ali 14 dnevne, se bodo letne krepko podražile in iz tega izhaja kar nekaj pravnih sporov in zahtev po odškodninah, ki jih bomo nakoncu plačali mi uporabniki avtocest, kakorkoli obrneš bomo za letošnjo vožnjo po avtocestah vseeno plačali ekonomsko ceno!


Ne bi rekel.
Tedenskih vinjet niso uvedli zato, da bi jih EU po volitvah prisilila k povišanju vinjet, ker s temi predvolilnimi cenami ne dobijo not tolk kot prej.

Če bi že prej uvedli tedenske vinjete, kako bi sedaj pojasnili, da so se zajebali in da bo treba vinjete podražiti? če bi jih pa že takoj podražili, pa Žerjav ne bi bil tako priljubljen minister.
Tako je, kot je napisal enen. Janša ni imel kaj izgubiti. Dal je predvolilni bombonček, ki ga bomo z obrestmi vrnili. Kriva bosta pa EU ali pa nova vlada.


Ne bi rekel.
Tedenskih vinjet niso uvedli zato, da bi jih EU po volitvah prisilila k povišanju vinjet, ker s temi predvolilnimi cenami ne dobijo not tolk kot prej.

Če bi že prej uvedli tedenske vinjete, kako bi sedaj pojasnili, da so se zajebali in da bo treba vinjete podražiti? če bi jih pa že takoj podražili, pa Žerjav ne bi bil tako priljubljen minister.
Tako je, kot je napisal enen. Janša ni imel kaj izgubiti. Dal je predvolilni bombonček, ki ga bomo z obrestmi vrnili. Kriva bosta pa EU ali pa nova vlada.[/quote]

ma ja. saj se v bistvu strinjam, točno so vedeli kaj nas čaka iz EU in da bodo morali slej ko prej dvigniti ceno in uvesti tedenske vinjete, skušnjava predvolilnega bonbončka je bila pa vseeno prehuda, pa še razliko so pokasirali s tranzicijskimi turisti.

mislim da se niso zajebali, ampak je bila to dobro premišljena poteza, katero bomo sedaj poplačali.:)

Če sem jaz dobro razumel ; je tale novi minister rekel , da se 6-mesečne in letne NE bodo podražile .
Temveč razmišljajo kakšna naj bi bila cena 10-dnevne , ki bi jo kupovali pretežno tranzitni vozniki .
Pošteno povedano res je malo huda , da zgolj zato , da se pelješ par kilometrov plačaŠ 35 € .

da bi kaj takšnega izjavil novi minister, sicer nisem slišal, če pa je res, bo pa moral temeljito razmisliti, od kje bo dobil potreben denar, saj so vsi izračuni, na katerih temelji cena letne in polletne vinjete, predvidevali, da bodo tranzitni potniki za 15 minutno ali pa največ 2- urno uporabo vinjet plačali 35 €. Ob uvedbi 10-dnevnih vinjet, ki bodo pač morale biti cenejše od polletnih, bo v blagajni DARSA zazijala kar precejšnja luknja.

Kdo pa je novi minister?
Sem kaj prespal, imamo že novo vlado?
Ali je Žerjav odstopil, ga je JJ odstavil?

Kaj za boga se dogaja???

Verjetno je jon mislil kandidat za novega ministra.


Ne bi rekel.
Tedenskih vinjet niso uvedli zato, da bi jih EU po volitvah prisilila k povišanju vinjet, ker s temi predvolilnimi cenami ne dobijo not tolk kot prej.

Če bi že prej uvedli tedenske vinjete, kako bi sedaj pojasnili, da so se zajebali in da bo treba vinjete podražiti? če bi jih pa že takoj podražili, pa Žerjav ne bi bil tako priljubljen minister.
Tako je, kot je napisal enen. Janša ni imel kaj izgubiti. Dal je predvolilni bombonček, ki ga bomo z obrestmi vrnili. Kriva bosta pa EU ali pa nova vlada.[/quote]

ma ja. saj se v bistvu strinjam, točno so vedeli kaj nas čaka iz EU in da bodo morali slej ko prej dvigniti ceno in uvesti tedenske vinjete, skušnjava predvolilnega bonbončka je bila pa vseeno prehuda, pa še razliko so pokasirali s tranzicijskimi turisti.

mislim da se niso zajebali, ampak je bila to dobro premišljena poteza, katero bomo sedaj poplačali.:)[/quote]

Poplačali, s čim? Kot je bilo prebrati iz izjav avstrijske avto zveze ne razmišljajo nič o tožbah v kolikor bo Slovenija uvedla krajše vinjete. Pa jih dajmo. 1 mesec= 30 eurov, tedenska pa 25 eurov. pa da vidimo kaj se jim bo splačalo.



Če sem jaz dobro razumel, je sedanji misnister Žerjav lepo rekel, da če bi uvedli krajše vinjete, da bi to močno podražilo letne in polletne vinjete.

In jaz verjamem, da s temi cenami ne zaslužijo toliko, kot se prej. Čeprav so še te sedanje cene v primerjavi z Avstrijskimi, Švicarskimi… še predrage.

Verjetno je jon mislil kandidat za novega ministra.[/quote]

Točno tako ! se oproščam , če sem koga zavedel je tok teh novih pajacev , da že ne vem več kdo bo in kdo je bil v vladi .
ENEN ;
Včeraj na POP TV je bilo rečeno , da tudi , če uvedejo krajše vinjete to ne bo vplivalo na povišanje cen obstoječih vinjet .
To sta potrdila , kandidat za ministra in neki sekretar na prom. ministrstvu .
megaboy :
Mislim , da so v avstriji dražje no vsaj letna vem , da je preko 70 €
Švica ni v EU sistemu in se ji za EU zakone sladko j…


Ne bi rekel.
Tedenskih vinjet niso uvedli zato, da bi jih EU po volitvah prisilila k povišanju vinjet, ker s temi predvolilnimi cenami ne dobijo not tolk kot prej.

Če bi že prej uvedli tedenske vinjete, kako bi sedaj pojasnili, da so se zajebali in da bo treba vinjete podražiti? če bi jih pa že takoj podražili, pa Žerjav ne bi bil tako priljubljen minister.
Tako je, kot je napisal enen. Janša ni imel kaj izgubiti. Dal je predvolilni bombonček, ki ga bomo z obrestmi vrnili. Kriva bosta pa EU ali pa nova vlada.[/quote]

ma ja. saj se v bistvu strinjam, točno so vedeli kaj nas čaka iz EU in da bodo morali slej ko prej dvigniti ceno in uvesti tedenske vinjete, skušnjava predvolilnega bonbončka je bila pa vseeno prehuda, pa še razliko so pokasirali s tranzicijskimi turisti.

mislim da se niso zajebali, ampak je bila to dobro premišljena poteza, katero bomo sedaj poplačali.:)[/quote]

Kaj pa bomo plačali? Mi lahko to razložiš?

>mislim da se niso zajebali, ampak je bila to dobro premišljena poteza, >katero bomo sedaj poplačali.:)

Tako kot še vedno plačujemo Markovičevih 7 dinarjev za 1 DEM! Ali pa kako bomo še kako plačali preveliko povečanje penzionistov, ki jih ne briga za 30 let naprej. Nas pa.

Hudič je, ko se gre politika všečnost na ekonomskem področju.

>>

ne ni hudič, ampak ljudje v politiki!:)))

Markovičevih 7 za 1 ???
To je bilo pred dobrimi 20-timi leti in delitvena bilanca z bivšo Yugo se sploh še ni začela .
Penzioniste naj bi brigalo za 30 let naprej ????
Kaj pa , če bi jih kar fental , da ne boš imel preveč težav z penzionisti .
A ko sem delal in plačeval v sklad zato da je tvoj fotr dubu penzijo je bilo pa v redu .
Ravno jebeni penzionisti , ki gredo sedaj množično v penzijo so največ najebal , vrtci , šole , ceste , športne dvorane , zdravstveni domovi in kaj vem še vse so zgradili tvoji penzionisti iz samoprispevkov , če bi tebi danes rekli , da boš moral prispevat za neki vrtec , ki je od tebe oddaljen 50 km. bi te kap , sigurno bi začel kokodakat , da plačuješ davke , vidiš tudi jaz sem jih plačeval in to v obeh sistemih .
Ti imaš danes možnost plačevat za svojo penzijo v razne sklade ,kade , sode , cel kup pokojninskih stebrov , lahko tudi v delnice ali investicijske sklade , jaz te možnosti nisem imel ker jih sploh ni bilo , edino kar sem lahko storil je nakup deviz , da mi ni inflacija vse požrla .

Minister Žerjsv je rekel, da se ne bodo podražile.

Kot trenutno zgleda se mu rok trajanja kmalu izteče…

Seveda, letne naj bodo 150€, polletne 90€, 10 dnevne pa 30€. Tako bodo prišli na račun vsi tisti, ki so se bunili zaradi predolgih (polletnih) vinjet ~ tujci in določeni nedeljski vozniki.

EU ne pravi, da so vinjete predrage, temveč to, da se nesorazmerno ocestnini tranzitne voznike. No, če bi radi dajali 30€ za 10 dni, potem lahko tudi to uredimo :-), saj bi bila letna za 150€ še vedno razmeroma poceni.

New Report

Close