Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Problem s partnerjem. Iščem rešitev.

Problem s partnerjem. Iščem rešitev.

S partnerjem sem v vezi cca 8 let. Ves ta čas sem samo z njim, mojim otrokom, občasno z njegovimi ali mojimi sorodniki. Nekako tako: služba – dom. Nobenih prijateljic, interesnih dejavnosti… Sedaj čutim, da mi nekaj manjka. Manjka mi družba ostalih ljudi. Rada bi se podruzila še s kom novim. Njega to moti, tudi če osebo pozna, npr moja sodelavka, nekdo iz našega kraja…. Itd. Nekako imam občutek, da se boji zame, da me kdo ne spelje stran od njega. Mene vse to duši, še v trgovino greva skupaj. Kako mu povedati, da si želim še druge družbe, pogovorov? Ko nacnem to temo, preide v obrambni položaj in takoj napad, če mislim samo okrog hoditi, da je potem bz, da sva še skupaj itd. Mislim, da mu ni jasno, kaj je to skoz okrog hodit, kaj pa it na kavo ali pa kakšen hrib vsake toliko. Ne bi rekla, da bi hotela hoditi po kakšnih zabavah in pijankah… Ampak bi rada le kakšno prijateljico /prijatelja za klepet.
Mnenja? Hvala.

 

ojej
saj se zavedaš, da imaš psihiča doma?

mogoče je opcija partnersko svetovanje, da mu nekdo drug na nevtralen način pove, da imata oba lahko socialne stike z drugimi in da ga to ne bo ogrozilo.

Je on tvoj prvi? Si ti njegova prva in edina?

Pomoč in odogovore glede tega najdeš tule: https://med.over.net/forum5/viewforum.php?f=465&utm_source=mon&utm_medium=forum-picker&utm_campaign=forum-picker

ojej
se zavedaš, da imaš psihiča doma??

mogoooče je opcija partnersko svetovanje, da mu nekdo drug na nevtralen način pove, da ni ogrožen, če si ti v socialnih stikih še s kom drugim.

sicer se dobro razumeta, ali moraš ti non stop prilagajat svoje vedenje, da on ne eksplodira?

Izoliral te je od okolice.. tipično ravnanje manipulatorjev, ki so polni strahov, katere so vsrkali tekom odraščanja-
pa naj gre ane, če ti že grozi.. hehehe….

Mislim, da boš morala bolj odločno nastopiti, hkrati pa mu daj vedeti, da si z njim z razlogom. To ne pomeni, da bo on to takoj sprejel (ali pa da sploh kdaj bo), ampak drugega ti ne preostane. Zdaj je dušilo tebe, ko boš začela pa hoditi ven, pa bo njega na nek način. Tako pač je v odnosih. Vsaka akcija ima reakcijo, ki je toliko večja, kolikor bolj nesigurna sta partnerja v tem odnosu.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Če že, bi mogla iti jaz. Živim pri njem.
On ni moj prvi, je drugi. Jaz sem tudi njemu druga. Menda ga je prva prevarala in mogoče je zato tak.

Najprej zavrti film nazaj za 8 let. In ga preglej v “slow motion”. Bodi pazljiva na to, ali te je on sistematično in načrtno odrezal od družbe.
Če je to naredil sistematično in načrtno imaš samo eno možnost… da dobiš prijatelje se moraš znebiti njega. :-)))

Možno je tudi, da sta se pač tako navadila in da ga moraš počasi navaditi na drugačen režim. Podobno kot otroka, ki je preveč navezan na mamo. Nikar mu ne razlagaj o tem, kaj bi rada, ampak ga enostavno postavi pred dejstvo: a boš danes ti lahko dal otroka spat, jaz grem pa na sprehod. Če bo imel kakšno pripombo, enostavno povej, da si moraš malo prezračiti glavo od vseh zadev v službi ali pa da rabiš več gibanja. Če boš to naredila večkrat, se bo navadil in te morda celo kdaj vprašal, če greš danes tudi ven na sprehod. Enako je s trgovino, kavo s prijateljico, kakršno koli drugo dejavnostjo. Vpiši se na kakšno telovadbo, jogo, aerobiko, kamor boš hodila sama, seveda pa poskrbi tudi za to, da se boste dovolj družila vidva in vi vsi skupaj.

Otrok je iz mojega prvega razmerja in je že dovolj star, da gre sam spat itd. Če zelim na sprehod, pa vedno najde čas, da gre z mano. Občasno grem sama, če res nima časa. In to mi prav paše. Enako velja za ostale stvari. Najprej reče, da nima časa in najbrž upa, da nekam ne grem, ko pa vidi, da vseeno grem, pa hitro najde čas….

Otrok je iz mojega prvega razmerja in je že dovolj star, da gre sam spat itd. Če zelim na sprehod, pa vedno najde čas, da gre z mano. Občasno grem sama, če res nima časa. In to mi prav paše. Enako velja za ostale stvari. Najprej reče, da nima časa in najbrž upa, da nekam ne grem, ko pa vidi, da vseeno grem, pa hitro najde čas….
[/quote]

Moj bog, kako pa je preživel pred teboj?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

V bistvu je zelo nesigurna oseba. Oseba, ki te ima verjetno rada, vendar se boji, da te bo izgubila. Njegov strah je pretiran, če se želiš družit s kakšno prijateljico, pa se že čuti ogroženega.
Če želiš ostati z njim, se pogovarjaj z njim, delajta počasne korake, da bo vedel, da ti lahko zaupa. Mogoče bo dovolj, da mu poveš, da ga imaš zelo rada in da te ne zanima nihče drug. Da pa potrebuješ ženski pogovor in da to ne pomeni, da se boš oddaljevala od njega. Prosi, da te razume. Pomiri ga vsakič, ko bo dvomil. Vsak dan, če je treba. Na začetku pojdi ven 1 x na teden, ko bo ok, potem pojdi dva krat ipd. S pra vilno komunikacijo in lepim odnosom bosta to lahko uredila.
Vsak odnos ima težave. Vajin preizkus bodo te težave. Ampak to so v bistvu majhne težave, zato kar pogumno in vztrajno.

Najprej zavrti film nazaj za 8 let. In ga preglej v “slow motion”. Bodi pazljiva na to, ali te je on sistematično in načrtno odrezal od družbe.
Če je to naredil sistematično in načrtno imaš samo eno možnost… da dobiš prijatelje se moraš znebiti njega. :-)))
[/quote] Priznam, da je moja napaka že od začetka veze, da sem tako sama. Sem šla iz slabega razmerja in zelo hitro začela s sedanjim partnerje. On me je tolažil, mi pomagal. Preselila sem se v drug kraj,kjer nisem nikogar poznala in seveda sem bila le s sedanjim partnerjem. Njemu to paše. Vsaki spremembi se upira.


MENDA ga je prva prevarala?
bolj verjetno je, da se je začela družit z drugimi ljudmi, kar on očitno smatra kot prevaro.
tale tvoj tipček ima hud problem, ti pa še večjega.

Priznam, da je moja napaka že od začetka veze, da sem tako sama. Sem šla iz slabega razmerja in zelo hitro začela s sedanjim partnerje. On me je tolažil, mi pomagal. Preselila sem se v drug kraj,kjer nisem nikogar poznala in seveda sem bila le s sedanjim partnerjem. Njemu to paše. Vsaki spremembi se upira.
[/quote]

ej, ti si iščeš napačne tipe. sori. naslednji, prerokujem, bo še slabši, če ne boš na sebi začela delat.
popravljam prejšnji komentar

najprej ti rabiš terapijo.

Mislim, da boš morala bolj odločno nastopiti, hkrati pa mu daj vedeti, da si z njim z razlogom. To ne pomeni, da bo on to takoj sprejel (ali pa da sploh kdaj bo), ampak drugega ti ne preostane. Zdaj je dušilo tebe, ko boš začela pa hoditi ven, pa bo njega na nek način. Tako pač je v odnosih. Vsaka akcija ima reakcijo, ki je toliko večja, kolikor bolj nesigurna sta partnerja v tem odnosu.
[/quote] Tole je kar pravi zapis. Zelo je nesiguren, posledično tudi jaz. Včasih imam občutek, kot da eden drugega čakava, kaj bo kdo naredil. Kdo bo rekel, da je konec.


on ima svoje prijatelje, jih je obdržal? Spoznava nove?

ej, ti si iščeš napačne tipe. sori. naslednji, prerokujem, bo še slabši, če ne boš na sebi začela delat.
popravljam prejšnji komentar

najprej ti rabiš terapijo.
[/quote]
Napiši kaj več. Zakaj tako misliš? Kje je moj problem? Lahko delam na sebi v tej vezi, ali je nujno prej zaključiti in biti sama?


on ima svoje prijatelje, jih je obdržal? Spoznava nove?
[/quote]Nima prijateljev. Ne spoznava novih. Njemu je dovolj, da se druži s sodelavci v službi. Doma še dela za druge stranke in ima dovolj klepeta s tem.


Napiši kaj več. Zakaj tako misliš? Kje je moj problem? Lahko delam na sebi v tej vezi, ali je nujno prej zaključiti in biti sama?
[/quote]

ne vem, kaj je v osnovi tvoj problem, da iščeš napačne moške, da razmerja jemlješ kot sredstvo za popravljanje težav – tale sedanji ti je prišel v pomoč kot bergla pri zaključevanju prejšnjega slabega razmerja. ne vem, ali si sploh sposobna samostojno živet, ali na vsak način potrebuješ partnerja – rešitelja.
vsekakor pa moraš sama razrešit v sebi, zakaj tako funkcioniraš. ne vem, ali to lahko narediš v vezi s partnerjem, ali si to zmožna sama, ali si sploh zmožna zaključit to vezo….
dejstvo pa je, da si izbiramo partnerje, ki nam ustrezajo v psihološki zgradbi in da je bil razlog v tebi, da si izbrala človeka, ki je psihološko ravno tako, ali pa še bolj kot ti “poškodovan”

jaz ti svetujem psihoterapijo. že preden sprejmeš odločitev in tega tu pustiš.

Joj, kako zdržiš??

Čas za novo klobaso, upss novo ljubav.

ne vem, kaj je v osnovi tvoj problem, da iščeš napačne moške, da razmerja jemlješ kot sredstvo za popravljanje težav – tale sedanji ti je prišel v pomoč kot bergla pri zaključevanju prejšnjega slabega razmerja. ne vem, ali si sploh sposobna samostojno živet, ali na vsak način potrebuješ partnerja – rešitelja.
vsekakor pa moraš sama razrešit v sebi, zakaj tako funkcioniraš. ne vem, ali to lahko narediš v vezi s partnerjem, ali si to zmožna sama, ali si sploh zmožna zaključit to vezo….
dejstvo pa je, da si izbiramo partnerje, ki nam ustrezajo v psihološki zgradbi in da je bil razlog v tebi, da si izbrala človeka, ki je psihološko ravno tako, ali pa še bolj kot ti “poškodovan”

jaz ti svetujem psihoterapijo. že preden sprejmeš odločitev in tega tu pustiš.
[/quote]
Tole je vse res. Rabim nekoga, si ne predstavljam biti sama. Najbrž bi prezivela tudi sama, ampak me je trenutno tega strah.
Kaj pomeni, da smo psihološko poškodovani?

Če te je spoznal kot takšno, ki nimaš družbe in nikamor ne hodiš, ga čisto razumem, da mu je zdaj tvoja ideja, da kar naenkrat začneš okoli hoditi z drugimi, nenavadna.

New Report

Close