Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Problem z mami

Problem z mami

Moja mama je od nekdaj taka, da požre vse, kar ji foter vrže pod nos. Foter ima obdobja, ko fajn pije, mama ga pedena od spredaj in zadaj. On njo ozmerja, ona mu medtem servira kosilo. Mama enako funkcionira v službi. Požre vse, kar ji dajo. Nisem vedela, dokler mi ni soseda (tudi sodelavka od mami) povedala, da mama, ki je tik pred penzijo, ponovno dela nočne! Zato ker se je zamenjal šef, zdaj imajo eno žensko, ki se je baje spravila na našo mami. Baje jo šefica videt ne more, da naj bi se prav iz užitka spravljala nad našo mami, ki pa itak pohlevno trpi vse sranje, ki ji ga servira. Jaz mami non stop govorim, naj neha špilat mučenika in naj se postavi zase. Po drugi strani ne morem verjet, da dovoli, da se z njo tako dela. Kakor da prosi, da ljudje dobesedno hodijo po njej. Kako ji dopovedat naj za boga enkrat reče NE?

Ne prenese prepirov in napetosti in v imenu božjega miru vse požre. Uboga. Smili se mi, ampak zdaj se spremenila verjetno več ne bo.

Upam, da bo kmalu v penziji in da oče neha pit.

Ne vem če je ravno to razlog da ne prenaša napetosti. Bolj je to, da jo je celo življenje strah. Strah bit sama, strah kaj bodo ljudje rekli.

Vsi trije otroci smo ji že zdavnaj povedali, da ji bomo pomagali zrihtat stanovanje, če se odloči da gre stran od fotra. Ampak to pa ne, to pa ni prav, zakon je pa ja svet, kaj bodo pa ljudje na vasi rekli

Govorit nekomu naj se postavi zase ni dovolj. Treba je zadeve konretizirat. Jih naučit kako. Predvsem pa jih je treba prepričati, da si zaslužijo boljše.

To je pa cankarjanstvo 1a. Še kot odrasli se ukvarjate z njo in tem, kako uboga je. Verjamem, da bi izkopali oči vsakemu, ki bi vam rekel, da je pol kriv foter, pol pa ona. Tako ste naučeni. Ker ste revo morali že kot otroci braniti, namesto, da bi bilo obratno. Dokler se boste ukvarjali s tem, ne boste dojeli, da je za polovico odgovorna sama.

Nočeš pomoči? V redu, samo potem te tudi poslušali več ne bomo. Ko boš hotela konkretno pomoč, se pa oglasi, javkanja brez želje po rešitvi pa ne bomo  več poslušali. Kar povej vsem sosedom, kako smo tudi mi grozni.

žalostno.. ampak dostikrat je tako, da so nekateri zavestno radi žrtve, da lahko upravičijo stanje ki ga živijo.. ničvreden zakon je dreka vreden ne pa da je zakon svet.

Tudi delavci nad 55 let lahko s privolitvijo opravljajo nočno delo.

Vem, da je po zakonu dovoljeno nočno delo. Ampak ona je dala privolitev zato, ker si ni upala rečt ne. Ne zato, ker bi hotla v fabrki še pred penzijo nočne delat. Pozna se ji, zgarana je. Noben drug od starejših ne dela več nočnih, samo ona.

Pa je druge, ki so rekli ne, kdo pojedel?

Take osebe ponavadi zbolijo za rakom. Čisto možno je, da penzije sploh ne bo učakala….je pa gotovo tudi nekaj sama kriva… kakšen je imela odnos s svojim očetom v otroštvu?

da je raje v nočni, kot s tastarim doma

1. Spremenila je ne boš. Če  se bo želela spremeniti, se bo sama (pa se ne bo in se boš morala s tem sprijazniti)

2. Ni tvoja odgovornost tvoja mama, ampak bi mama morala skrbeti za otroke.

3. Ta vloga ji nekje čisto ustreza.

4. Ukvarjaj se s seboj, da ti ne boš taka žrtev.

Odgovor na objavo uporabnika
Katja67, 07.05.2024 ob 16:23

Moja mama je od nekdaj taka, da požre vse, kar ji foter vrže pod nos. Foter ima obdobja, ko fajn pije, mama ga pedena od spredaj in zadaj. On njo ozmerja, ona mu medtem servira kosilo. Mama enako funkcionira v službi. Požre vse, kar ji dajo. Nisem vedela, dokler mi ni soseda (tudi sodelavka od mami) povedala, da mama, ki je tik pred penzijo, ponovno dela nočne! Zato ker se je zamenjal šef, zdaj imajo eno žensko, ki se je baje spravila na našo mami. Baje jo šefica videt ne more, da naj bi se prav iz užitka spravljala nad našo mami, ki pa itak pohlevno trpi vse sranje, ki ji ga servira. Jaz mami non stop govorim, naj neha špilat mučenika in naj se postavi zase. Po drugi strani ne morem verjet, da dovoli, da se z njo tako dela. Kakor da prosi, da ljudje dobesedno hodijo po njej. Kako ji dopovedat naj za boga enkrat reče NE?

Upam ,da bo čimprej v penziji ampak  kaj bo svojega moža pedenala od jutra do večera?

Jaz bi jo za par dni vzela k sebi pa naj oče vidi kako je ko ostaneš sam..ne bo oprano..zlikano pospravljeno in ne bo kosilo kuhano…Po mojem si bo zamislil..

Ne vem jaz bi si nekaj izmislila samo da oče vidi in mogoče dojame da nekaj ne dela prav.

In še to da mama tik pred upokojitvijo dela nočne..po zakonu ne bi smela..pa SREČNO

Pusti jo. Ima pravico do takega zivljenja, ce ga pac zeli. To je izbrala, ker ni prekinila. Vi ji lahko samo poveste, da ste tam za njo, ko in ce se bo odlocila drugace.

Sem mislila, da pišeš o moji tašči.

Sama rečem samo hvala bogu, da ne živim pod isto streho.

 

Pijanec se spreobrne, ko se v grob zvrne. Ko bo v penziji bo se slabse, ji bo pa 24 ur na dan najedal….takoj je tudi “pri nas”.

Sama samo gledam kdaj ga bo sin grdo povedano na gobec.

Baje prejsnji teden je bil tast se bolj pogumen, ko smo bili na morju, da so sosedi ob 2 zjutraj ga slišali kako nori.

je sla tasca k svoji teti na obisk za 2 dni, vse je bila, samo človek ne.

Pomoje zato, ker v tej vlogi uživa. Rada je žrtev. Pomoje je v otroštvu bila žrtev in nonstop ponižana in se je takrat kot otrok s tem sprijaznila, ni poznala drugačnega ravnanja, zato sedaj ji sedaj v odraslosti ni noben problem biti žrtev.

New Report

Close