Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prodajalke v Hoferju, ali ste plačane po hitrosti ali zakaj tako bezljate?

Prodajalke v Hoferju, ali ste plačane po hitrosti ali zakaj tako bezljate?

Normo imajo v Hoferju in sicer morajo poskenirati vsaj 1000 artiklov v uri. Delavnik je 30 ur na teden ostalo so nadure. Plače so precej dobre. Za tistimi okni oz ogledali na steni sedijo drugi in jih ocenjujejo kako delajo. Jih gledajo čez. Meni osebno to ni všeč. Kot kupec si želim strpnost in prijaznost.
V Mercatorju pa dostikrat trgovke ne morejo skenirati hitreje. Enostavno je tak program ki ali ne zazna kode ali pa traja da se artikel prikaže, torej tehnika je bolj tako tako, za vse nestrpne kupce ki se jim mudi. Dela se v Mercatorju za minimalno plačo, če blagajna ne štima moraš sam kriti manjko, torej blagajničarka. Tempo je tudi v Mercatorju ubijalski, letanje od blagajne do polic, ki jih moraš vmes filat. 40 urni delavnik je raztegnjen na 6 delovnih dni. So pa odnosi med sodelavci dokaj dobri in kupci precej fajni. Predvsem starejšim je všeč, če z njimi še malo poklepetaš.

Občasno grem v dva Hoferja (dva različna kraja). Sicer ne vem kam vi hodite ampak v teh dveh je vedno gužva na blagajni. No, recimo ene 5-10 minut za počakat. In ravno to me moti, ko sem imela eno stvar sem se raje obrnila. Drugače pa – zložiš stvari na trak in čakaš, čakaš, malo sanjaš ker je še ene 5 ljudi pred tabo, potem pa ko prideš na blagajno pa dajmo dajmo hitro.

Potem pa tam ostani in ne hodi tja, kjer doživljaš travme…..
[/quote]

Saj ne hodim tja. Le moje mnenje sem povedala.

Preprosto: pač ni bila sposobna že po naravi opravljat nekega normiranega dela. Saj verjetno si je sedaj našla službo, ki jo dohaja glede na svoje sposobnosti in zmožnosti, kajne?

Kako pa lahko drugi, ki so zaposleni tudi v Hoferju, te norme lahko dosegajo ? Očitno imajo določene sposobnosti in ročne spretnosti bolj razvite od te tvoje prijateljice, za katero ti tako jamraš tukaj po forumu.

Veš kaj, eno je opravljat delo, ki te veselli, drugo pa it delat z nosom za vonjem denarja.
[/quote]

Tako kot drugi je norme tudi ona dosegala in tako kot njej, se je tudi drugim kdaj zgodilo, da jih niso. Saj ni bila edina veš? Zdaj ima službo, za katero pravi, da jo fizično še bolj utruja, a jo psihično dosti manj, ker so odnosi dobri, ni mobinga, poniževanja, izsiljevanja itd. Tudi ročne spretnosti ji ne delajo težav, ker ima v novi službi dosti bolj komplicirano delo z rokami, ki zahteva spretnost in natančnost, za razliko od blagajne, kjer zgolj poriva artikle sem in tja. Nič ne jamram zanjo. Glede na slišano iz njene strani, pa še s strani koga drugega tam zaposlenega, me prav zanima, če bi ti še moralizirala z veseljem do dela, če bi mobing doživela na lastni koži.

…aja, pa tudi veselje do dela ima, ker v novo službo z veseljem hodi.

Tako kot drugi je norme tudi ona dosegala in tako kot njej, se je tudi drugim kdaj zgodilo, da jih niso. Saj ni bila edina veš? Zdaj ima službo, za katero pravi, da jo fizično še bolj utruja, a jo psihično dosti manj, ker so odnosi dobri, ni mobinga, poniževanja, izsiljevanja itd. Tudi ročne spretnosti ji ne delajo težav, ker ima v novi službi dosti bolj komplicirano delo z rokami, ki zahteva spretnost in natančnost, za razliko od blagajne, kjer zgolj poriva artikle sem in tja. Nič ne jamram zanjo. Glede na slišano iz njene strani, pa še s strani koga drugega tam zaposlenega, me prav zanima, če bi ti še moralizirala z veseljem do dela, če bi mobing doživela na lastni koži.

…aja, pa tudi veselje do dela ima, ker v novo službo z veseljem hodi.
[/quote]

Te moram razoarati – sem doživljala na lastni koži, zagotovo dosti hujšega, kot tvoja Hofer prijateljica ali pa ti in to 10 let nazaj; s strani zavistnih žensk, zavist zaradi moje dobre organiziranosti, sposobnosti in nepriotževanja in jamranja. Sem bila sposobna naredit enkrat več v enem delovniku, kot one – o tem nisem razglabljala tako na veliko ne s sodelavci, ne po forumih. Nisem jim dala vedet, da me njihov mobing prizadene – moji rezultati so šteli pri nadrejenih….. In tiste, ki so se spravljale name, so kmalu letele, ker niso dosegale rezultatov tako, kot treba.

Daj se umiri, pa dojemi, da so prodajalci v trgovini so samo izvrševalci planov, ki jih pripravijo in zastavijo nadrejeni iz pisarn.

In kaj sem jaz kriva kot kupec za teboj, ko te moram čakat, da ti lepo počasi zdevaš svojo robo, o meni že začne skenirat?Jasno, ti ne boš stegnila svojih lap, naj počaka, da ti zložiš, ker ti si jim že plačala in te boli šupak za druge za teboj. v bistvu si pa ti tista, ki delaš zamašek….

A se ne znaš organizirat drugače? Vse se da , če si organiziran – življenska praksa je to, ki ti prav pride koneckoncev tudi v Hhofru pri zlaganju tvojega nakupljenega po plačilu.. Tudi poln trak v Hoferju se da zložit v istem tempu, kot ona skenira, samo znat moraš si že na trak tako zložit, pa gre :). Nauči se, pa ne boš delala gneče.
[/quote]zato pa jaz ne hodim v hover in lidl, ker jaz sem svoje delo že opravila in želim za svoje evre dostojno komunikacij ;ne da mi meče artikle na roke, ne hvala ,si predstavljas ,da se kirurgu tako mudi?!konec koncem zakaj ne ?ne bi bilo več cakalnih vrst.

Te moram razoarati – sem doživljala na lastni koži, zagotovo dosti hujšega, kot tvoja Hofer prijateljica ali pa ti in to 10 let nazaj; s strani zavistnih žensk, zavist zaradi moje dobre organiziranosti, sposobnosti in nepriotževanja in jamranja. Sem bila sposobna naredit enkrat več v enem delovniku, kot one – o tem nisem razglabljala tako na veliko ne s sodelavci, ne po forumih. Nisem jim dala vedet, da me njihov mobing prizadene – moji rezultati so šteli pri nadrejenih….. In tiste, ki so se spravljale name, so kmalu letele, ker niso dosegale rezultatov tako, kot treba.
[/quote]

Če je nadrejeni na tvoji strani, je to nekaj čisto drugega. Se zaradi zlobnih babnic nimaš kaj sekirat, ker ti ne morejo nič. Prej ali slej same padejo v jamo, ki so jo kopale sebi. To si tudi v tvojem primeru videla. Mobin s strani delodajalca je dosti hujši, ker je na kocki tvoja služba.

Pri nas v Hoferju so na blagajni prehitre.
Zadnjic mi je ne samo skenirala artikle, ki sem jih kupila.
Skenirala je se tiste, ki sem jih nameravala kupit naslednji teden.
To ni v redu.

Če je nadrejeni na tvoji strani, je to nekaj čisto drugega. Se zaradi zlobnih babnic nimaš kaj sekirat, ker ti ne morejo nič. Prej ali slej same padejo v jamo, ki so jo kopale sebi. To si tudi v tvojem primeru videla. Mobin s strani delodajalca je dosti hujši, ker je na kocki tvoja služba.
[/quote]

Malo bolj natančno, da bo bolje razumljivo:

Nadrejeni nad mojimi nadrejenimi, jaz sem se obrnila preko nadrejenih na njihove nadrejene, meni nadrejene so pa mobing izvajale. Zlobne nadrejene ženske so pa nekaj najhujšega. Zaradi svojega osebnega nezadovoljstva terorizirajo vse okoli sebe s svojo žlehtnobo.

Nobena služba ni pa toliko na kocki, da je ne moreš zamenjat z drugo, seveda če si sposoben, imaš dobre delovne navade in delovne izkušnje, dobre reference od prej in če si nekonfliktna oseba.
Najbolj “težke” so pa za delodajalca osebe, ki neprestano iščejo neke pravice in dajejo vedeti, kako se samo njim godi krivica, čeprav se jim ne – v bistvu gre bolj za njihovo lenobo, nesposobnost , nezrelost in nedoraslost delovnim nalogam, ker tudi večinoma samo jamrajo, kako je treba delat, pa ni tako hudo.

Jaz sem v 25ih leth delovne dobe zamenjla samo 3 delodajalce, oziroma tatretjič sem sam svoj delodajalec.

Slabo znaš očitno tudi brat sporočila v tej temi, ali pa ereš tako kot ti ustreza….

Lidl se je prilagodil kupcem, ko je naredil daljše trakove za že poskenirano robo po blagajnah, in imajo vmes kretnico, da ločijo robo dveh kupcev. Bo sedaj?
[/quote]

Ne bo, ker naš Lidl je še zmeraj tak, kot je bil.

Ja, med vsemi temi koraki preskočim samo enega in pri polnem nakupovalnem vozičku vzame to kar nekaj časa.
Ne, ne parkira se na cesti, ampak tudi do mesta temu namenjenega, al kako že temu praviš, se moraš pripeljat, se tja ne prežarčiš, torej voziš med parkirnimi prostori in če je bi bil ob vsakem parkirišču še kupec z vozičkom, zasede še en parkir plac, torej, ovira promet. Tudi argument, da v hoferju kupuješ zato, ker ti trgovka na hitro zmeče artikle na kup (in obrača oči, če slučajno nekaj sekund dlje iščeš denarnico), je za nekatere od nas adijo pamet. Seveda me nihče ne sili tam kupovat, zato pa tudi ne grem več tja. Svoje mnenje pa menda lahko povem.
[/quote]

Voziš med parkirnimi prostori? Hočem sploh vedet, kaj delaš med navadnim nakupovanjem špecerije? Vijugaš med parkirnimi mesti, odpreš vsa štiri vrata? Kaj delaš, da oviraš druge avte? Ker normalen kupec se pripelje po parkirišču do parkirnega mesta, parkira, ko nakupi, robo zloži v prtljažnik in pri tem čisto nikogar ne ovira. Kaj delaš pa ti? S čim oviraš promet na parkirišču? Ker voziček ga pa res ne, če je parkiran zraven prtljažnika. Kakšni izgovori, to ne morš verjet. Poln voziček robe ona na blagajni zlaga vrečke, hodi na hitro blagajno, ki polnim vozičkom sploh namenjena ni in ruši sistem, kamorkoli pride. Res ne bi hotela biti kupec za tabo.

Daj se umiri, pa dojemi, da so prodajalci v trgovini so samo izvrševalci planov, ki jih pripravijo in zastavijo nadrejeni iz pisarn.

In kaj sem jaz kriva kot kupec za teboj, ko te moram čakat, da ti lepo počasi zdevaš svojo robo, o meni že začne skenirat?Jasno, ti ne boš stegnila svojih lap, naj počaka, da ti zložiš, ker ti si jim že plačala in te boli šupak za druge za teboj. v bistvu si pa ti tista, ki delaš zamašek….

A se ne znaš organizirat drugače? Vse se da , če si organiziran – življenska praksa je to, ki ti prav pride koneckoncev tudi v Hhofru pri zlaganju tvojega nakupljenega po plačilu.. Tudi poln trak v Hoferju se da zložit v istem tempu, kot ona skenira, samo znat moraš si že na trak tako zložit, pa gre :). Nauči se, pa ne boš delala gneče.
[/quote]

Umiri se ti, trapa prepotentna.
Če si ti smet, s katero lahko vsi delajo kot s smetjo, jaz nisem. Za razliko tebe imam dostojanstvo in bom svoje artikle, ki mi jih nihče ni podaril lepo in v miru zložila v svojo vrečko. Ti zadaj se pa razpoči, meni je vseeno. Lahko greš tudi v drugo vrsto. Jaz nisem hlapec prodajalcev ampak sem kupec. Kupec je KRALJ. Vi, primitivni in preprosti ljudje (kar dokazujejo izrazi v tvojem postu) si pa itak ne zaslužite drugega kot da se pometa z vami.
He he, si pametna, jaz se ne bom učila divjati. Nisem plačana za hitrost. Jaz nakupujem z užitkom in še z večjim užitkom zlagam v vrečko. Bolj bo ona divjala, bolj bom jaz počasi zlagala.
Bom pa v prihodnje pogledala kdo je za menoj v vrsti. Če bom videla kak zagrenjen starikav obraz, boš to zagotovo ti. Takrat si bom šele vzela čas in lepo umirjeno, s popolno zbranostjo zlagala kupljene izdelke. Komaj čakam :-PPP


Ti najbrž misliš, da se svet zaradi tebe vrti, ane?
[/quote]

JAZ mislim, da imam pravico izdelke, ki jih PLAČAM, DOSTOJNO pospraviti v vrečko. Ne pa jih loviti kot pes, zmetati v cekar in teči iz trgovine.

… meni se Hofer gravža prav zato, ker tako noro hitijo skenirat in metat izdelke po pultu. Ok, navadno vzamem max 3-4 artikle, da jih hitro naprej pospravim oz. so v vrečkah, da jih pograbim, še preden plačam, a vseeno. Če jih kupim več, si absolutno vzamem čas, da jih najprej pospravim, potem plačam. Sem se navadila. Če dam bankovec, preden pospravim izdelke, mi že moli drobiž nazaj in potem se zgubim :). Tako, da ja. Različni smo in prav je tako.

Voziš med parkirnimi prostori? Hočem sploh vedet, kaj delaš med navadnim nakupovanjem špecerije? Vijugaš med parkirnimi mesti, odpreš vsa štiri vrata? Kaj delaš, da oviraš druge avte? Ker normalen kupec se pripelje po parkirišču do parkirnega mesta, parkira, ko nakupi, robo zloži v prtljažnik in pri tem čisto nikogar ne ovira. Kaj delaš pa ti? S čim oviraš promet na parkirišču? Ker voziček ga pa res ne, če je parkiran zraven prtljažnika. Kakšni izgovori, to ne morš verjet. Poln voziček robe ona na blagajni zlaga vrečke, hodi na hitro blagajno, ki polnim vozičkom sploh namenjena ni in ruši sistem, kamorkoli pride. Res ne bi hotela biti kupec za tabo.
[/quote]

A ti ne voziš po parkirišču, ko iščeš prosto mesto? Imaš rezerviranega samo zase? Ja,na blagajni poln voziček zložim v vrečke, kot vsi kupci pred mano in za mano in kjer trgovka dela kot človek in ti ne meče robe kot psu kosti, je to mogoče. In ne, s polnim vozičkom ne hodim na hitro blagajno, od kod tebi ta podatek? In kaj se pravzaprav repenčiš? Kaj te boli, kje jaz nakupujem? Povedala sem samo, da v hofer ne zahajam in razloge za to. Če se tebi zdijo butasti, mene to sploh ne zanima in če tebi hofer ustreza, izvoli. Kdo ti brani?

Umiri se ti, trapa prepotentna.
Če si ti smet, s katero lahko vsi delajo kot s smetjo, jaz nisem. Za razliko tebe imam dostojanstvo in bom svoje artikle, ki mi jih nihče ni podaril lepo in v miru zložila v svojo vrečko. Ti zadaj se pa razpoči, meni je vseeno. Lahko greš tudi v drugo vrsto. Jaz nisem hlapec prodajalcev ampak sem kupec. Kupec je KRALJ. Vi, primitivni in preprosti ljudje (kar dokazujejo izrazi v tvojem postu) si pa itak ne zaslužite drugega kot da se pometa z vami.
He he, si pametna, jaz se ne bom učila divjati. Nisem plačana za hitrost. Jaz nakupujem z užitkom in še z večjim užitkom zlagam v vrečko. Bolj bo ona divjala, bolj bom jaz počasi zlagala.
Bom pa v prihodnje pogledala kdo je za menoj v vrsti. Če bom videla kak zagrenjen starikav obraz, boš to zagotovo ti. Takrat si bom šele vzela čas in lepo umirjeno, s popolno zbranostjo zlagala kupljene izdelke. Komaj čakam :-PPP
[/quote]

Izraz trapa ti kar vračam – če je kdo trapa, si to izključno ti. Glede na zadnje tvoje zapisano zagotovo.

Ker se pa v življenju nisi uspela organizirat, pišeš take, kot jih. In več kot očitno imaš tudi neizdelano samo podobo. Beri podčrtano.

Tudi iz tega razloga nimaš ti nobene pravice na javnem forumu svoje frustaracije zdravit s pisanjem žaljivk drugim.

zato pa jaz ne hodim v hover in lidl, ker jaz sem svoje delo že opravila in želim za svoje evre dostojno komunikacij ;ne da mi meče artikle na roke, ne hvala ,si predstavljas ,da se kirurgu tako mudi?!konec koncem zakaj ne ?ne bi bilo več cakalnih vrst.
[/quote]

Ker se mi ravno da:
A si ti zgrešila odgovor? jaz nimam težav z zlaganjem v vrečke v voziček v Hofru – sva s prodajalko lepo usklajeni :))))). Na živce mi grejo zanalašč taki zajebanti od kupcev, ki se devajo in naredijo vrsto. naj oni ne hodijo terej v Hofer če se niso sposobni organizirat na eno delovno hitrost tisto minuto pa pol 🙂

In vidiš tudi take freherje, ko niti za svojo robo, ko jo zložijo na trak, ne dajo razdelilca -lenivci po liniji najmanjšega odpora….

Pa da ne boš živela v zablodi: Ko ti spiš v narkozi, kirug zraven kletvice ven meče, ko te šraufa in sestavlja :))). Samo toliko….. :)))). ( sorodnica delala kot inštumentarka pri operacijah)

Izraz trapa ti kar vračam – če je kdo trapa, si to izključno ti. Glede na zadnje tvoje zapisano zagotovo.

Ker se pa v življenju nisi uspela organizirat, pišeš take, kot jih. In več kot očitno imaš tudi neizdelano samo podobo. Beri podčrtano.

Tudi iz tega razloga nimaš ti nobene pravice na javnem forumu svoje frustaracije zdravit s pisanjem žaljivk drugim.
[/quote]
Organiziran človek je strpen, miren in ima za vsako stvar dovolj časa, da jo v miru opravi in zato ni pod stresom.
Organiziran človek zato ni živčen, nestrpen in ne podpira norenja in norega potrošništva, kjer je delavec suženj.
Zato svoje nestrpnosti in psihičnih težav ne mešaj z organiziranostjo.

Izraz trapa ti kar vračam – če je kdo trapa, si to izključno ti. Glede na zadnje tvoje zapisano zagotovo.

Ker se pa v življenju nisi uspela organizirat, pišeš take, kot jih. In več kot očitno imaš tudi neizdelano samo podobo. Beri podčrtano.

Tudi iz tega razloga nimaš ti nobene pravice na javnem forumu svoje frustaracije zdravit s pisanjem žaljivk drugim.
[/quote]

TRAPA, preberi si en kup žaljivk, ki si jih 25.4.2018 ob 8.30 ti PRVA natrosila meni. Si že tako na koncu z živci, da se sploh ne zavedaš, kaj pišeš? Tudi če ja, ti to ne daje pravice, da me žališ. To ti naj bo jasno. Ok?
Beseda “samopodoba” se piše skupaj. Očitno imaš tudi v slovnici en velik primanjkljaj. Vsekakor si pa ti tista, katere samopodoba je na psu, če se prodajalkam pustiš tako poniževati in lahko delajo s teboj kot s psom. Pes tudi skoči, ko mu vržeš kost, ti pa skačeš za svojimi artikli.
Delaj, ljuba duša na svoji samopodobi, da se boš znala postaviti zase in svoje pravice. Sicer zaradi mene tudi ni treba in lahko še naprej pometajo s teboj ali brišejo tla, kakor ti je ljubše, vendar pusti pri miru tiste, ki se dovolj cenijo, da takšnega ravnanja ne dopuščajo.
Čao 🙂
p.s. se vidiva v Hoferju 😛

Problem v Hofru ni hitro skeniranje, to je dobrodošlo. Pač pa miniaturni pult. V Eurospinu so pulte podaljšali in razširili (za 2 stranki), tako, da lahko še vedno hitro skenira, kupec pa kulturno in normalno pospravi svoje artikle.

Ne vem, zakaj je tako težko dojet, da se v Hoferju in Lidlu večjo količino artiklov nakupi z vozičkom (in ne s košaro), da se jih med skeniranjem zlaga nazaj v voziček, in da so ob izhodu iz trgovine pulti, na katerih se lahko prepustite počasnemu zlaganju v vreče, torbe, ruzake in tako naprej do orgazma, ki ga očitno ob tej počasnosti doživljate. Ker ne razumete, da pri počasnem zlaganju ne zajebavate samo prodajalk, ampak še najbolj naslednjega v vrsti, ki mu po možnosti začne prodajalka že skenirat, tisti pa res nima prostora za pospravljanje (ker se mu je počasna rit pred njim postavila pred voziček).

Zakaj ne hodite v Špar in Mercator?

Se strinjam z zgoraj napisanim. Imajo tak sistem, jaz sem se ga navadila in mi sedaj bolj ustreza kot recimo v Šparu in Mercatorju, ker se vlečejo kot polži – če te moti hitenje, pojdi tja, boš lahko še malo poklepetala o vremenu s prodajalko :)))

Eurospin ma to fajn ja 🙂

zanimivo je, da v hoferju mogoče pridobiš 2 minuti zaradi hitrosti prodajalk, izgubiš pa 10 minut z iskanjem artiklov po trgovini, ki so dobesedno raztreseni in isti na 10 lokacijah. če nimaš trgovine preštudirane v nulo si izgubljen. to ni nobena organiziranost zame.

hofer je moderna trgovina, prilagojena za kapitalistične potrošnike – nestrpne, nepotrpežljive živčneže ob katerih je vedno nekdo drug kriv, večinoma poceni nekvalitetna roba (ker pač živčni nesptrpneži ne pridejo daleč v življenju) z nekaj biseri, ki pa so z enako ceno kot drugje ali še dražji. in hitre prodajalke, kot robotke.

pa ne se zgovarjat zdaj na prodajalke ki čebljajo s strankami pol ure, pa kupci ki prinesejo miljon kuponov in položnic. tudi to je sitno. ampak če ste tok nepotrpežljivi da ne morete pol minute zdržat, je pa to vaš problem.

in še ena stvar me zanima – zakaj je tekoči trak pred blagajno dolg skoraj 1km, pa zraven še 11ič vsi artikli, polica za zlaganje pa velika 20cm? preden plačaš dobesedno cenjena stranka, ko pa plačaš pa si smet, ki si ne zasluži niti tok da normalno stvari noter zloži.

zdi se mi, da ima hofer še največ dobička od nategovanja kupcev, ki nimajo časa prešteti vrnjenega denarja.

Sem ti že zgoraj razložila, samo tupoglavci tega ne morete dojet: zato, ker je zlaganju večjih količin robe, po katero moraš priti z vozičkom, namenjena polica pred oknom za blagajnami, tista mala polička je pa namenjena tistim, ki so prišli s košarico po sendvič in liter mleka.

Ampak žal, motorična počasnost gre očitno skupaj z mentalno.

New Report

Close