Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek program Svit

program Svit

Kakšna država to plača. Država je v rdečih številkah.

sodelujem v tem programu.
Vsaj nek pregled, da mi ni treba v ZD … do sedaj vedno negativen izvid ☺

Kakšna država to plača. Država je v rdečih številkah.
[/quote]

Si program Svit plačuješ sam?

Si program Svit plačuješ sam?
[/quote]

Ne, ti ga plačuješ.

Sem svojemu očetu enkrat rekel tako po domače:
Najbolje je da dohtarja plačuješ pa da ga nikoli ne vidiš.

Mah, to so rekli tudi moji sodelavki, ko so ji operirali dojko. Potem pa še obsevanje in kemo. Danes se pa temu sploh ne reče več rakavo (fibrocistične dojke). Mamografijo so v Švici in Franciji hoteli ukiniti v preventivnih programih. Ker so ugotovili, da ni ucinkovita oziroma je celo bolj škodljiva kot pa koristna (tudi Nizozemci in Belgijci so prišli do takih ugotovitev). Drugi znanki so hoteli odstraniti jajčnike in maternico, ker je imela težave – ciste in povišane tumorske markerje. Kao da je rak razširjen že po celi trebušni votlini. Ker je le imela toliko pameti, da potem je pa itak brezveze (stara malo prek 30), je šla po drugo mnenje. Tretje je bilo šele drugačno in so ugotovili samo res hudo vnetje, ki se je pozdravilo z antibiotiki. Danes ima otroka. Po mnenju onkologov pa bi ji morali vse pobrati ven. Še celo grdo so se obnašali do nje, ker se ni strinjala.
Od takrat dalje – z rezervo jemljem tudi te posege, ki so velikokrat pretirani. Pa ščitnica – podobno veliko posegov čisto pretiranih. Ogromno ženskam odstranijo maternico, pa ni potrebe po tem. Pacienti so večinoma samo veseli, da so jim odstranili raka, ne vedo pa niti, ali je bilo to res nujno potrebno. Tudi odstranjevanje polipov na črevesju ni nujno potrebno, pa se pri nas obnašajo, kot da so rakavi.

Poznam kar nekaj znancev, ki so jim s Svitom odkrili raka in so bili uspešno pozdravljeni. Niso pa imeli pred tem nobenih težav, ki bi na to nakazovale. Komur ne paše, naj vrže v smeti in pika, ne pa, da se tu gor dela enega strokovnjaka ali so polipi za odstraniti ipd. Kam smo prišli!

Tudi meni so pošiljali te zadeve, pa sem na vse odgovorila, da me ne zanimajo in da naj mi jih nehajo pošiljati. In so nehali oz. mi jih zadnjih 5 let niso več poslali.

Sem sicer ženska, a niti slučajno ne hodim na redne ginekološke preglede, niti mi ne jemljejo brisa, niti kaj drugega. Zakaj le? Če sem prepričana v svoj zdrav slog življenja, se vendar nimam kaj bat, mar ne. Kor odrasla oseba se smatram za polno odgovorno za lastno zdravje in ne prelagam niti grama te odgovornosti na zdravstvo, ki je v zadnjih desetletjih dokazalo kako zanič je. Vsi moramo enkrat umret in s tem bi se morali soočit ter živet zavedajoč se, da konbec enkrat definitivno pride.

Kaj ti pomaga živet 80 let, če si vse življenje samo životaril. Potem je bolje preživeti samo 40 let, pa res živeti na polno.

Ravnaš, kakor se ti zdi prav.
Prosim te le, da če se slučajno kaj pojavi, a tudi zdravljenje zavrneš!

Ravnaš, kakor se ti zdi prav.
Prosim te le, da če se slučajno kaj pojavi, a tudi zdravljenje zavrneš!
[/quote]
Noben SVIT in nobena DORA in ZORA ne bodo tega preprečili! Sori, živite malo v iluzijah. Švicarji, Francozi, Belgijci in Nizozemci so prišli pri marsikaterem presejalnem programu do zaključka, da nima želenega efekta – smrti ni nič manj, predvsem pa je preveč primerov nepotrebnih posegov in s tem tudi nepotrebnih trajnih posledic prej ZDRAVI ljudi. To pa vpliva tako na psiho, kot tudi na fizično stanje ljudi. A misliš, da je tisto čakanje na izvide, kaj šele na to, da te pokličejo nazaj, ker je nekaj sumljivo, pa fino? A misliš, da to pa pozitivno vpliva na zdravje? Ne, ti sveto verjameš, da ker ti odstranijo nek polip, so pa zdaj naredili hudo dobro delo? Te ozdravili? Zgleda, da ne veš, koliko je primerov, ko šele po odstranitvi vidijo, da niti ni bilo potrebe po tem (seveda pa tega potem ne povedo). Prav, ti kar hodi na vse mogoče, pusti pa drugim, da sami odločajo o svojem zdravju. Tudi če to pomeni, da ne hodijo na preventivne preglede ali pa zavrnejo nek način zdravljenja.

To je pa res. Najhujše je čakanje na izvid. Psihološko to človeka strahotno obremenjuje. To ni absolutno nič prijetno.


Noben SVIT in nobena DORA in ZORA ne bodo tega preprečili! Sori, živite malo v iluzijah. Švicarji, Francozi, Belgijci in Nizozemci so prišli pri marsikaterem presejalnem programu do zaključka, da nima želenega efekta – smrti ni nič manj, predvsem pa je preveč primerov nepotrebnih posegov in s tem tudi nepotrebnih trajnih posledic prej ZDRAVI ljudi. To pa vpliva tako na psiho, kot tudi na fizično stanje ljudi. A misliš, da je tisto čakanje na izvide, kaj šele na to, da te pokličejo nazaj, ker je nekaj sumljivo, pa fino? A misliš, da to pa pozitivno vpliva na zdravje? Ne, ti sveto verjameš, da ker ti odstranijo nek polip, so pa zdaj naredili hudo dobro delo? Te ozdravili? Zgleda, da ne veš, koliko je primerov, ko šele po odstranitvi vidijo, da niti ni bilo potrebe po tem (seveda pa tega potem ne povedo). Prav, ti kar hodi na vse mogoče, pusti pa drugim, da sami odločajo o svojem zdravju. Tudi če to pomeni, da ne hodijo na preventivne preglede ali pa zavrnejo nek način zdravljenja.
[/quote]

Onkologi pravijo takole
Črevesni polipi
Polip je tkivna tvorba (rašča), ki štrli iz črevesne stene ali stene danke.
Strokovnjaki svetujejo odstranitev vseh polipov iz debelega črevesa in
danke, saj rak skoraj vedno nastane iz polipa. Majhni polipi pogosto ne
povzročajo nobenih težav. Če pa, je najpogostejša krvavitev iz črevesa.
Velik polip lahko povzroča krče, bolečine v trebuhu, hudo zaprtost, lahko
celo zaporo črevesa

Če se ljudje ne bi tako zelo bali umreti … nas farmacija, zdravniki in še marsikdo ne bi imel v primežu (strahu). Tudi bajni zaslužki se ne bi obračali na ta račun.
V lekarno po kemijo? Je to smiselno?
Ker je bolj povezan z zdravniki kot z naravo, kljub temu, da je vse v naravi.
Tudi antibiotiki!

* Ker so ljudje bolj povezani z zdravniki, kot pa z naravo …

Zdravnik je avtoriteta. Ljudje velikokrat lažje verjamemo drugi osebi kot sebi. Sploh, če je ta oseba v vlogi avtoritete kar zdravnik definitivno je.

Onkologi pravijo takole
Črevesni polipi
Polip je tkivna tvorba (rašča), ki štrli iz črevesne stene ali stene danke.
Strokovnjaki svetujejo odstranitev vseh polipov iz debelega črevesa in
danke, saj rak skoraj vedno nastane iz polipa. Majhni polipi pogosto ne
povzročajo nobenih težav. Če pa, je najpogostejša krvavitev iz črevesa.
Velik polip lahko povzroča krče, bolečine v trebuhu, hudo zaprtost, lahko
celo zaporo črevesa
[/quote]

In verjetnost, da se bo iz polipa res razvil rak, je pa kolikšna? Zelo majhna.

Kakih 25 let nazaj je bilo ze “popularno” odkrivanje sprememb na materničnem vratu. Kar se spomnim svojih znank in prijateljic so sokoraj vse imele spremembe, ene pap1, druge pap2, tretje pap3. Jaz sem imela pap3 in brez pardona sem bila klicana na konizacijo. Najprej nisem hotela it, pa me je ginekolog klicaril domov naj pridem, da jo opravijo, ker je nujno. Ok, po letu dni sem le šla. Dve moji prijateljici nista šli. In? Živi sta in zdravi, kasnejši brisi pri drugih ginekologih so pokazali, da sploh nista imeli ničesar, zato močno dvomim, da sem imela jaz. Imam pa sama bojda zaradi dveh carskih rezov notranje izrastline, i divje meso mi raste iz rezov navznoter. Kaj naj naredim? Na jse grem odpirat in rezat? Naj v to verjamem? Naj živim kot da tega ni?
Moj življejski nazor je, da moram živeti čisto vsak dan, vsako leto se mi mora zgoditi nekaj, zaradi česar si to leto zapomnim in potem lahko po vrsti štejem leta glede na te dogodke. Umrla bom tako ali to, temu ne uidem, da bi se pa hodila rezat in zdravit …. ne, ne morem si niti predstavljat, da bi moje življenje zajemalo samo eno misel – zdravje oziroma bolezen.

Vsak naj živi kot hoče, a če jaz ne obsojam tistih, ki hodijo na preventivne preglede, ne vem zakaj bi oni obsojali mene, ker ne grem. Saj si tudi pritiska in holesterola ne merim. Pa rok si tudi ne razkužujem in ne nosim maske. 🙂 🙂

Pa to tudi naredim. Bacam vabila v smece.

Je pa zanimivo, da so mi nekaj dni za tem, ko sem na forumu objavil to temo, zopet poslali pismo. Kakšen bi rekel, da prodajate informacije. Seveda vem, da državna mafija aktivno spremlja kaj se objavlja tukaj gor.

Danes sem zopet našel pismo v poštnem nabiralniku od Svit. Tudi to je tako kot vsa do sedaj končalo v smeteh.

Spet je prišlo v kaslc ponovno vabilo v program svit.  Še kdo dobil zora, dora, svit in kaj podobnega zanima me?

dvakrat sem šla na doro, zdaj mečem vabila v smeti. Bilo je bp prvič in drugič, ta slikanja pa tudi niso nedolžna. Kot že en pravi, tudi čakanje na izvid je nočna mora.

svit redno mečem v smeti, občasno imam hemeroide in iz tega mi bodo naredili horror movie, me pregledovali in secirali, da bom na koncu res zbolela.

Odgovor na objavo uporabnika
Herman celjski, 05.10.2020 ob 09:35

Danes sem zopet našel pismo v poštnem nabiralniku od Svit. Tudi to je tako kot vsa do sedaj končalo v smeteh.

Ti ti porednež! To se vendar ne meče v smeti, ampak v kontejner za papir!

Odgovor na objavo uporabnika
x y z, 17.09.2020 ob 18:26

Sem svojemu očetu enkrat rekel tako po domače:
Najbolje je da dohtarja plačuješ pa da ga nikoli ne vidiš.

Velja tudi za gasilce, policaje, …

Ja to vse mi plačamo. Seveda tudi svit. Vsaj jaz zagotovo. Verjamem pa, da je veliko takih, ki ne plačajo ničesar.

Odgovor na objavo uporabnika
tinnna496, 23.02.2023 ob 09:35

dvakrat sem šla na doro, zdaj mečem vabila v smeti. Bilo je bp prvič in drugič, ta slikanja pa tudi niso nedolžna. Kot že en pravi, tudi čakanje na izvid je nočna mora.

svit redno mečem v smeti, občasno imam hemeroide in iz tega mi bodo naredili horror movie, me pregledovali in secirali, da bom na koncu res zbolela.

Ja, saj. Večinoma je tako.

Zdaj ena moja znanka je pa orng reva. Na dori so ji našli, pa je redno hodila, prejšnje so bile ok.

Zdaj so jo pa že čisto zrezali, je tudi na kemoterapijah in obsevanju. Izid je pa še kar negotov. 🙁

New Report

Close