Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek program v vrtcih

program v vrtcih

Pozdravljeni,

zanima me kako prezivljajo vasi 4-6 letniki cas v vrtcu – oziroma kam gredo, kaj ustvarjajo – recimo gredo na drsanje, izdelujejo pticjo hisko, gredo na obisk k gasilcem itd.

Hvala za vse odgovore!

program vrtanje po nosu ,lizanje smrklov ,učenje samostojnega brisanja rite po kakanju,……pa še kaj bi se našlo…

Vsi imajo odlocbe in so soncki 🙂

Res biserni odgovori. Kako zelo slovensko.

kakšna vprašanja takšni odgovori a ne !!

doma ,doma in še 1x doma se začne in nadaljuje vzgoja .
Torej :Matere kakšen program pa imate vi v družini ?
Oče je tu ?

Ce imajo pa pri vas vsi od malih nog odlocbe, nisem vam jaz kriv. 😉

Sicer pa mene slovenskost niti malo ne zanima. 🙂

Smesno je, da na preprosto vprasanje, ni moc dobiti enega normalnega, sploh pa uporabnega odgovora.

Ne vem zakaj se ti zdi vprasanje “neumno” – zanima me, ker moj otrok obiskuje vrtec v tujini in me zanima kako je “doma”, ker teh izkusenj nimam. Se mi pa zdi, da so v Sloveniji veliko bolj dejavni.

Ocitno le sprasujem na napacnem forumu.

Si ti dobro? Zdrava? Pa tvoj oce, je bil poleg, mimogrede?

Kolikor se spomnim…
– imajo 2 izleta (bila je opcija enega izleta s spanjem, pa se večina staršev s tem ni strinjala)
– enkrat v gledališče (z busom)
– tečaj plavanja (z doplačilom za prevoz). Samo najstarejša skupina – zadnje leto pred šolo.
– drsanje niti ne pride v poštev, ker so vsa drsališča kar oddaljena.
– gasilce obiščejo vsako leto, ker so blizu
– obiskali so veterinarsko ambulanto – so šli peš do tja.

Druge drobnarije pa me niti ne ganejo preveč – ob praznikih delajo voščilnice ali kake okraske, imajo 1x popoldne s starši in 1x popoldne s starimi starši

Ma nisi na napačnem si kar na taptaven.In nisem rekla,da je neumno vprašanje .
Saj je znano,da naši vrtci pretiravajo .
Pisano povsod ,realno življenje pa ni tako a ne.Kot nek čebeljnak.

ja včasih gredo do doma ostarelih,gasilcev ,….delajo iz odpadne embalaže kao pričje hišice.Na izlete gredo,na kmetije,v kak počitniški dom za par dni,….ja pa res se trudijo vzgojiteljice ustrečt oziroma uslišat vsaki neumni muhi staršev.Vedno bolj zahtevni beri neumni starši prihajajo,ki so skregani z realnostjo in normalnostjo.
Pa še bi lahko kaj napisala ampak drugič….

Sedaj plavajo v prvem razredu in potem v petem in smučajo tudi ,….aja drsajo še v vrtcu….

ma ne sekiraj se preveč ampak vzgajaj otroka v humanega,spoštljivega človeka

Smesno je, da na preprosto vprasanje, ni moc dobiti enega normalnega, sploh pa uporabnega odgovora.

Ne vem zakaj se ti zdi vprasanje “neumno” – zanima me, ker moj otrok obiskuje vrtec v tujini in me zanima kako je “doma”, ker teh izkusenj nimam. Se mi pa zdi, da so v Sloveniji veliko bolj dejavni.

Ocitno le sprasujem na napacnem forumu.[/quote]

Ja, in to na Starsevskem cveku… se posebej Kensington utruja s tem, kako ga ne zanima nic slovenskega in ta neumnost z odlocbami v vrtcu.

Moj je hodil v Montessori vrtec v Londonu in potem pol leta v Sloveniji.
v Montessori so imeli kar lustne aktivnosti v primerjavi z drugimi vrtci, imeli so tudi svoj vrticek, vseeno se mi zdi da je bilo v sloveniji bolj pestro – sli so pogledat cebelnjake, k gasilcem tudi, vsak dan na sprehod v naravo, na 2 ekskurziji z busom itd. Bolj so jih navajali na samostojnost, je bil pa zacuden nad spanjem v vrtcu.

manj ko je takih aktivnoti, bolj sem vesela. nisem niti za drsanja, niti za kake velike projekte (ala ptičje hiše), niti tabore, zimovanja, tečaje rolanja in podobno… edino kar mi je sprejemljivo je obisk knjižnice, obisk gasilcev, policistov in bližnih lokalcev kot so kaki kovači, čipkarice in podobno. pa da je tako blizu, da se ne rabijo peljat z avtobusom, ampak gredo peš.
najraje vidim, če jih vsak dan (ne glede na vreme) peljejo ven za vsaj 1 uro, še raje 2 uri, jih pustijo na igrišču da laufajo gor in dol, še raje pa če jih peljejo bo bližnji poljski cesti, da letajo po travnikih, gozdu in po tej poteh. če se zjutraj v jutranjem krogu še naučijo kako izštevanko (pesmico) ali dve na leto, sem več kot zadovoljna.

Smesno je, da na preprosto vprasanje, ni moc dobiti enega normalnega, sploh pa uporabnega odgovora.

Ne vem zakaj se ti zdi vprasanje “neumno” – zanima me, ker moj otrok obiskuje vrtec v tujini in me zanima kako je “doma”, ker teh izkusenj nimam. Se mi pa zdi, da so v Sloveniji veliko bolj dejavni.

Ocitno le sprasujem na napacnem forumu.[/quote]

Ja, in to na Starsevskem cveku… se posebej Kensington utruja s tem, kako ga ne zanima nic slovenskega in ta neumnost z odlocbami v vrtcu.

Moj je hodil v Montessori vrtec v Londonu in potem pol leta v Sloveniji.
v Montessori so imeli kar lustne aktivnosti v primerjavi z drugimi vrtci, imeli so tudi svoj vrticek, vseeno se mi zdi da je bilo v sloveniji bolj pestro – sli so pogledat cebelnjake, k gasilcem tudi, vsak dan na sprehod v naravo, na 2 ekskurziji z busom itd. Bolj so jih navajali na samostojnost, je bil pa zacuden nad spanjem v vrtcu.[/quote]

Ja in ti si bila pa pol leta v tujini pa si se vrnila, ker je bilo domotozje preveliko. In se tudi jaz ne obesam stalno na ta podatek, kot se drugi name. Lahko pa na monu sodelujem, ce jaz zelim pa tudi ne bom nehal zaradi tebe. Moje mnenje je moje mnenje pa naj bo depresivno, temacno ali zagrenjeno. Saj ves kaj pravijo, druzba vpliva na cloveka in slovenska druzba je dolgo vplivala name. Sem le produkt tvoje zelo opevane slovenske druzbe… Ce imas ti same pozitivne izkusnje v Sloveniji in ti soncek sije vsak dan ni nujno, da jih imamo vsi.

Pa se to mi razlozi od kdaj je tu prepovedano sodelovati slovencem ali pa nehaj bluzit…

manj ko je takih aktivnoti, bolj sem vesela. nisem niti za drsanja, niti za kake velike projekte (ala ptičje hiše), niti tabore, zimovanja, tečaje rolanja in podobno… edino kar mi je sprejemljivo je obisk knjižnice, obisk gasilcev, policistov in bližnih lokalcev kot so kaki kovači, čipkarice in podobno. pa da je tako blizu, da se ne rabijo peljat z avtobusom, ampak gredo peš.
najraje vidim, če jih vsak dan (ne glede na vreme) peljejo ven za vsaj 1 uro, še raje 2 uri, jih pustijo na igrišču da laufajo gor in dol, še raje pa če jih peljejo bo bližnji poljski cesti, da letajo po travnikih, gozdu in po tej poteh. če se zjutraj v jutranjem krogu še naučijo kako izštevanko (pesmico) ali dve na leto, sem več kot zadovoljna.[/quote]
Svojega daj čuvati eni upokojeni sosedi – bo bil deležen točno tega, kar si želiš.
Mene čisto nič ne moti, če se tudi kam zapeljejo in doživijo še kaj tretjega.

Ja, in to na Starsevskem cveku… se posebej Kensington utruja s tem, kako ga ne zanima nic slovenskega in ta neumnost z odlocbami v vrtcu.

Moj je hodil v Montessori vrtec v Londonu in potem pol leta v Sloveniji.
v Montessori so imeli kar lustne aktivnosti v primerjavi z drugimi vrtci, imeli so tudi svoj vrticek, vseeno se mi zdi da je bilo v sloveniji bolj pestro – sli so pogledat cebelnjake, k gasilcem tudi, vsak dan na sprehod v naravo, na 2 ekskurziji z busom itd. Bolj so jih navajali na samostojnost, je bil pa zacuden nad spanjem v vrtcu.[/quote]

Ja in ti si bila pa pol leta v tujini pa si se vrnila, ker je bilo domotozje preveliko. In se tudi jaz ne obesam stalno na ta podatek, kot se drugi name. Lahko pa na monu sodelujem, ce jaz zelim pa tudi ne bom nehal zaradi tebe. Moje mnenje je moje mnenje pa naj bo depresivno, temacno ali zagrenjeno. Saj ves kaj pravijo, druzba vpliva na cloveka in slovenska druzba je dolgo vplivala name. Sem le produkt tvoje zelo opevane slovenske druzbe… Ce imas ti same pozitivne izkusnje v Sloveniji in ti soncek sije vsak dan ni nujno, da jih imamo vsi.[/quote]

Nikjer v tvojih odgovorih ne vidim nobenega tvojega mnenja. Niti nicesar povezanega z vprasanjem. Le neke neumesne trditve, ki namensko nimajo nic z vprasanjem, le s smetenjem teme.

Se enkrat si jih preberi:
” Vsi imajo odlocbe in so soncki 🙂
Ce imajo pa pri vas vsi od malih nog odlocbe, nisem vam jaz kriv. 😉
Sicer pa mene slovenskost niti malo ne zanima. 🙂 “

Ja in ti si bila pa pol leta v tujini pa si se vrnila, ker je bilo domotozje preveliko. In se tudi jaz ne obesam stalno na ta podatek, kot se drugi name. Lahko pa na monu sodelujem, ce jaz zelim pa tudi ne bom nehal zaradi tebe. Moje mnenje je moje mnenje pa naj bo depresivno, temacno ali zagrenjeno. Saj ves kaj pravijo, druzba vpliva na cloveka in slovenska druzba je dolgo vplivala name. Sem le produkt tvoje zelo opevane slovenske druzbe… Ce imas ti same pozitivne izkusnje v Sloveniji in ti soncek sije vsak dan ni nujno, da jih imamo vsi.[/quote]

Nikjer v tvojih odgovorih ne vidim nobenega tvojega mnenja. Niti nicesar povezanega z vprasanjem. Le neke neumesne trditve, ki namensko nimajo nic z vprasanjem, le s smetenjem teme.

Se enkrat si jih preberi:
” Vsi imajo odlocbe in so soncki 🙂
Ce imajo pa pri vas vsi od malih nog odlocbe, nisem vam jaz kriv. 😉
Sicer pa mene slovenskost niti malo ne zanima. 🙂 “
[/quote]

Potem je pa tvoje mnenje, ki sem ga jaz napisal. Saj bos s svojim sonckom lahko ponovila vse kar se ucijo v os, tudi kaj je moje in kaj je tvoje. 🙂 Potem v puberteti te bo pa se bolj zverziral o tem kaj je njegovo in kaj je ostalo tvoje. 🙂 Tvojega bo bolj malo in bos vedno ti ta tecna kar navadi se ze zdaj 😉

Nikjer v tvojih odgovorih ne vidim nobenega tvojega mnenja. Niti nicesar povezanega z vprasanjem. Le neke neumesne trditve, ki namensko nimajo nic z vprasanjem, le s smetenjem teme.

Se enkrat si jih preberi:
” Vsi imajo odlocbe in so soncki 🙂
Ce imajo pa pri vas vsi od malih nog odlocbe, nisem vam jaz kriv. 😉
Sicer pa mene slovenskost niti malo ne zanima. 🙂 “
[/quote]

Potem je pa tvoje mnenje, ki sem ga jaz napisal. Saj bos s svojim sonckom lahko ponovila vse kar se ucijo v os, tudi kaj je moje in kaj je tvoje. 🙂 Potem v puberteti te bo pa se bolj zverziral o tem kaj je njegovo in kaj je ostalo tvoje. 🙂 Tvojega bo bolj malo in bos vedno ti ta tecna kar navadi se ze zdaj ;)[/quote]

No, upam, da si kljub mojemu napacnemu izrazanju dojel point. Lahko pa tudi sam malo povadis slovnico, sploh vejice, ki ti ne lezijo. Glede na to, da pridem dvakrat letno v Slovenijo, pa je moje znanje slovenskega jezika prav zadovoljivo, vec ne potrebujem.

Sicer pa imam otroka, ne soncka.. No, obcasno tudi slednjega, samo ta me ne more nauciti slovnice.

Potem je pa tvoje mnenje, ki sem ga jaz napisal. Saj bos s svojim sonckom lahko ponovila vse kar se ucijo v os, tudi kaj je moje in kaj je tvoje. 🙂 Potem v puberteti te bo pa se bolj zverziral o tem kaj je njegovo in kaj je ostalo tvoje. 🙂 Tvojega bo bolj malo in bos vedno ti ta tecna kar navadi se ze zdaj ;)[/quote]

No, upam, da si kljub mojemu napacnemu izrazanju dojel point. Lahko pa tudi sam malo povadis slovnico, sploh vejice, ki ti ne lezijo. Glede na to, da pridem dvakrat letno v Slovenijo, pa je moje znanje slovenskega jezika prav zadovoljivo, vec ne potrebujem.[/quote]

Tako ja vejice bom zdaj ponavljal celo noc in se ucil slovenscino, ker jo stalno rabim. In seveda nisi razumela niti besede so vejice toliko spremenile pomen. :p

Zdaj se pa lahko se malo ukvarjas z menoj in se se malo hvalis kako zivis v tujini. Jaz v Sloveniji ze dolgo nisem bil in je ne pogresam. Kako si drznes pisati na mon s tujine? Meni namrec ni dovoljeno. Pisi na kaksnem portalu v tujini.

Zivljenje je tezko ja ja ..

Ja, in to na Starsevskem cveku… se posebej Kensington utruja s tem, kako ga ne zanima nic slovenskega in ta neumnost z odlocbami v vrtcu.

Moj je hodil v Montessori vrtec v Londonu in potem pol leta v Sloveniji.
v Montessori so imeli kar lustne aktivnosti v primerjavi z drugimi vrtci, imeli so tudi svoj vrticek, vseeno se mi zdi da je bilo v sloveniji bolj pestro – sli so pogledat cebelnjake, k gasilcem tudi, vsak dan na sprehod v naravo, na 2 ekskurziji z busom itd. Bolj so jih navajali na samostojnost, je bil pa zacuden nad spanjem v vrtcu.[/quote]

Ja in ti si bila pa pol leta v tujini pa si se vrnila, ker je bilo domotozje preveliko. In se tudi jaz ne obesam stalno na ta podatek, kot se drugi name. Lahko pa na monu sodelujem, ce jaz zelim pa tudi ne bom nehal zaradi tebe. Moje mnenje je moje mnenje pa naj bo depresivno, temacno ali zagrenjeno. Saj ves kaj pravijo, druzba vpliva na cloveka in slovenska druzba je dolgo vplivala name. Sem le produkt tvoje zelo opevane slovenske druzbe… Ce imas ti same pozitivne izkusnje v Sloveniji in ti soncek sije vsak dan ni nujno, da jih imamo vsi.[/quote]

V Londonu 17 let. Moj otrok je hodil tja v vrtec in zdaj v solo. (V Sloveniji le pol leta.) Pozitivne in negativne izkusnje iz obeh krajev.
Tvoje pripombe o odlocbah v vrtcu so neumestne in nalasc nimajo veze s temo.

Sem sla se enkrat brat kar sem napisala in ne vidim nobene napake …svojega mnenja nisi izrazil, torej ne vidim v tvojem zapisu, nobenega TVOJEGA mnenja.

Sicer pa se mi s teboj zares ne da ukvarjati. In tvoje pripombe o “hvalisanju kako zivim v tujini” so spet neumesne, ker nisi sposoben uvideti, zakaj je bilo to omenjeno.

Niti se mi ne da komentirati tvojega komentarja glede pisanja na tem forumu…
Lahko noc!

Kolikor pripoveduje soseda vzgojiteljica se jim kar dogaja.

Na pol leta imajo nek ” projekt “. Recimo gasilci, policija, zdravnik, pekarna, trgovina…..

Na to temo potem vstvarjajo. Izrezujejo slike, se pogovarjajo na to temo……

Ko je bila železnica na vrsti so na koncu se peljali z vlakom v sosednje mesto na obisk v vrtec.

Ob teh projektih, pa so še tisti vetani na naravo. Jesen – pečenje kostanja, zima – izdelava snežink ( primorska pač nima snega ) pomlad – sprehod do bližnjega gozdička innabiranje, opazovanje.

Za poletje se pa ne spomnim. Morje itak vidijo in vohajo vsaki dan. Najbrž kaj v peskovniku in kaj iz školjk. Aja – ribji piknik.

Tako ja pojdi v posteljo, da bos jutri efektivna skozi dan. Jaz te ne rabim, te pa deca in partner. 🙂 Popolnoma brezpredmetno se je ukvarjati z menoj, raje jim naredi kaj za pod zob in potem hop v posteljo. :p

Moja najmlajsa je v heterogeni skupini 4 do 6 let, ki se ji rece Sonckii. Torej je ona SONCEK 😉

Dobivam mesecni program. Enkrat tedensko so v telovadnici. Imajo 4 lutkovne predstsve. Plus letos balet, Kekceva dezela, Planica pozimi… jeseni do sli na Jance nabirat kostanj. Skozi celo leto imajo projekt fotografija in hodijo ogromno okoli. Enkrat na mesec gredo pes v mesto, na grad, trznica

Na igriscu imajo igrala, peskovnik, poleti cofotalnik. Na voljo so ttikolesniki, kolesa in skiroji.

Decembra je bilo vsak dan nekaj

New Report

Close