Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek prostori v hiši

prostori v hiši

KORAK sp iz Radenc, RAJKO MISJA, priden kot mravljica, ugodne cene, montira tudi jaške za perilo, kolegica ga ne more prehvalit, menda edini mojster, ki se stoprocentno drži dogovorov……..za ogromno hišo je dala za vse od a do ž manj kot 400 tisoč, res veliko hišo.

pri nas gre jašek od ta zgornje kopalnice, skozi ta spodnjo, perilo pa pada v pralnico. Hrupa ni. Večja težava je ta, da moraš spodaj, tam, kamor perilo pade imet eno perico, ki non stop pere. Dogaja se namreč to, da se nobenemu več ne ljubi pospravljat cunj, ki so jih imeli na sebi cele ure, pa zato vržejo perilo v jašek 🙂

Koliko pa je ta jašek širok? Me kar malo skrbi, da ne bi otoček notri zlezel.

Tiste, ki imate jaške in pralnico z likalnico v kleti… Kako se vam obnese vse skupaj? Po jašku spustiti je ajnfoht, se strinjam… Samo, da bi potem zlikane cunje nosila čez dva štuka mi pa ni… Že zdaj, ko jih nosim en štuk mi je včasih odveč in pizdakam, zakaj ni pralnica v nadstropju…

LP

----------------------------------------------------------------------------------------------- Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney) ------------------------------------------------------- Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)

Ojla,
no, mi še nismo noter, bo pa takole – v mansardi bodo le otroci, iz njihove kopalnice gre jašek za perilo v pralnico, ki je v 1. nadstr., najina kopalnica je čisto zraven pralnice. Pritličje pa so poslovni prostori in od znotraj ni vhoda v to nadstr.
LPM

ma točnih mer zdejle ne vem na pamet, ampak enih dobrih 20 cm v širino in enih 30 v višino. Mi smo naredili tako, da se ta jašek odpira na sistem kromastih vratc. Je pa ta odprtina kar visoko, sigurno en meter od tal, tako, da kakšen majhen mulček do tja niti ne doseže. Mislim, da to glede varnosti ne predstavlja problema.

Žogica Nogica, si mi dala mislit.
Jaz sem vedno tuhtala a bi imela utility v kleti ali v prvem štuku. Nikoli nisem pomislila, da bi morala iz kleti zlikane cunje gor nosit (večinoma v mansardo).
Sedaj sem trdno odločena, da ga bom imela v pritličju oz. tam kjer bodo bivalni prsotori.

hehe, ja, jaz bi si uredila bolj na komot. :)) Pa tak prostor v nadstropju, kjer so dnevni bivalni prostori sploh ne moti.

LP

----------------------------------------------------------------------------------------------- Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney) ------------------------------------------------------- Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)

Moje pripombe ( iz lastnih izkušenj):
– garaža kot prizidek, saj garažo v kleti rado zaliva, pa še poledica, sneg, itd…: mi smo naredili veliko garažo, ki je odprta v obe smeri in na sredini delno pregrajena – iz vhodne strani je to garaža za avto, z vrtne strani pa vse živo: shramba za vrtno orodje ( kdo bo kosilnico vlekel iz kleti?), kolesa, ležalnike in blazine, na policah do stropa imamo drobno vrtno orodje, gnojila, škropiva,… pa še milijon malenkosti, ki se zelo hitro naberejo.
– mi imamo v kleti :kurilnico, pralnico in sušilnico , tudi likalnico (zgoraj v hiši nimam nobenih cunj in zato mnogo manj prahu), veliko shrambo, WC s tuš kabino, garderobo za športno opremo, predvsem pa velik večnamenski prostor, ki je hkrati hišni kino, po potrebi soba za namizni tenis, ali soba za zabave, na tla smo v tem prostoru položili trpežni laminat, v ostalih je keramika.
Mi klet resnično uporabljamo, svetujem ti pa, da vseeno razmisliš vsaj o WC-ju, saj ti najbrž ne bo všeč, da bodo okajeni gostje uporabljali tvoj WC.
– v pritličju imamo kuhinjo, povezano z drsnimi vrati z veliko dnevno sobo z jedilnico, izhod na teraso je iz dnevne sobe. Žal nam je, da nismo načrtovali res velike kuhinje z blokom na sredini, saj se v kuhinji zelo radi zadržujemo, v njej tudi večinoma jemo, jedilnica je večinoma za goste. Žal mi je tudi, da nimamo izhoda na vrt tudi iz kuhinje, da skočiš ven po začimbe.
– dobra rešitev je ločena garderobna soba z omarami do stropa , kjer obešamo plašče, odlagamo torbe itd, da ob vstopu v hišo ni nobene krame. Imamo pravzprav tri prostore, ki služijo temu namenu: najprej vetrolov, kjer je samo omara za čevlje, polička za ključe in majhen fotelj za obuvanje, na steni pa ogromno ogledalo. Naslednji prostor je avla s stopniščem, kjer imamo samo okrasno mizico z dvema lepima stoloma in ogledalo, nato pa že omenjeno garderobo, kjer odložimo oblačila in vse, kar bi radi umaknili pogledom, hkrati pa je del omare tudi utility za sesalec, čistila itd. Tako smo dosegli, da je naš vhod v hišo vedno urejen in pospravljen. Zelo me namreč moti, ko ob vstopu v večino hiš naletiš na čevlje in obešalnike, polne oblačil.
V pritličju imamo samo še majhno kopalnico z WC-jem. Garderobno sobo ti res toplo priporočam.
-v nadstropju imamo spalnico, veliko kopalnico in ločeno garderobno sobo, eno majhno rezervno sobo za goste, ki služi kot delovna soba, hčerka pa ima poleg svoje spalnice in delovne sobe še svojo majčkeno kopalnico, kar je tudi dobra ideja, da se zjutraj ne motovilimo v eni skupni. Če se le da, načrtujte otroško kopalnico, tudi za kasneje, ko bodo “otroci” imeli svoje obiske, ki bodo prenočili.

New Report

Close