Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Punce na valeti spedenane u nulo, kot kakšne pocestnice

Punce na valeti spedenane u nulo, kot kakšne pocestnice

Načeloma tvoje zapisano zalo drži, le glede makeupa se pa jaz s tvojim ne strinjam: problem je, ker ta make up ta sicer “še deklice” deklata precej postara v tej situacii; izgledajo potem dve, tri leta starejše, kot so. Sploh kakšna rdeča ali pa mat šminka na ustnicah: mladost ne rabi težke, preveč odrsko gledališko težke kozmetike, zagotovo ne, ker je njej nedozorela.
[/quote]

Neumnost. Trendovski makeup funkcionira samo na zelo mladih obrazih. Kar primerjaj manekenke, ki so večinoma najstnice, in potem isti makeup na odraslih ženskah. Izgleda grozno. Močan makeup nosiš ko si mlad ali pa nikoli, če imaš kaj okusa.
[/quote]

Niakor ni neumnost – moja baby face 14 letnica, ko si naredi tak make up ( pa zna, ima grif, talent in znanje, ker odlično naliči druge za druge priložnosti), izgleda starejša za 3 leta….. Ji pa odlično pristoji transparentni, oziroma t.i. invisible make up…..

Problem nastane, ker se ne znajo našemiti in vse skupaj izpade precej neokusno. Maturanski ples bi moral postati bolj dogodek simboličnega prehoda v odraslost, valeta pa je preskok prve ovire v življenju in ne bi smelo biti takega pompa, videz pa bi moral biti bolj naraven in mladostniški. Kar me čudi je edino vaše razmišljanje, ki je po večini odobravajoče do pretiranega rihtanja, kar kaže na to, da bo že nekaj na tem, da so otroci le dodatek in sredstvo, s katerim se določeni starši primerjajo med seboj, češ kdo je boljši.


Lupca, zdele se dogaja tlele blizu. Punčke pri 14 letih z unimi poceni/dragimi čeveljci s 10 cm petke, v katerih ne znajo hodit, vse pretirano namazane, vse oblečene kot bi šle na tekmovanje za misico. Saj ne, da se dekletu ni treba urediti, ampak kar je preveč je preveč. Če to nekateri podpirate, ne vem, vem pa, da ima polovico mam deklice za modni dodatek. Ob valeti se modni dodatek pomnoži.
[/quote]

Res ne vem , v kakšne šole to hodite.
[/quote]

Nekatere “deklice” so odvisnice od svojih idolov na socialnih omrežjih in platformah – in jih posnemajo, dobesedno kopirajo njihovo ličenej -pri 14ih se ličijo kot njihovi idoli pri 25-30ih….. Grozno je to za videt, ja. In so OŠ s takimi dekleti že med poukom, ne samo na valetah.

Tako je – samo njihove mame pogledaš in takoj vidiš, da so njihov modni dodatek, kopija, mini-me kopija. To so dostikrat tudi mame, ki skozi te svoje hčerke ponovno podoživljajo sebe v teh letih….

Kako pa naj bi bila oblečena za pijano jeb**je, ki valeti sledi?

So what. To je njihova valeta, ne tvoja razstava modnega okusa.

Sicer pa se strinjam, da je prevelik pomp okoli tega, končali so eno bogo osnovno šolo, big deal, gremo dalje.

Neumnost. Trendovski makeup funkcionira samo na zelo mladih obrazih. Kar primerjaj manekenke, ki so večinoma najstnice, in potem isti makeup na odraslih ženskah. Izgleda grozno. Močan makeup nosiš ko si mlad ali pa nikoli, če imaš kaj okusa.
[/quote]

Niakor ni neumnost – moja baby face 14 letnica, ko si naredi tak make up ( pa zna, ima grif, talent in znanje, ker odlično naliči druge za druge priložnosti), izgleda starejša za 3 leta….. Ji pa odlično pristoji transparentni, oziroma t.i. invisible make up…..
[/quote]

Eh, to ni bil point mojega posta. Če ima dekle željo nositi močan makeup, je mladost pač najprimernejši čas, da to izživi. Kaj komu bolj pristoji je pa druga tema.

Res ne vem , v kakšne šole to hodite.
[/quote]

Nekatere “deklice” so odvisnice od svojih idolov na socialnih omrežjih in platformah – in jih posnemajo, dobesedno kopirajo njihovo ličenej -pri 14ih se ličijo kot njihovi idoli pri 25-30ih….. Grozno je to za videt, ja. In so OŠ s takimi dekleti že med poukom, ne samo na valetah.
[/quote]

Hm..idoli… Če pomislim na ženske idole v mojih OŠ letih, potem je bila to kvečjemu kakšna Sirimavo Bandaranaike ali pa Indira Gandhi. Golda Meir se mi je zdela že prestroga teta. Thatcherjeva mi pa sploh ni dišala, ker je vse privatizirala.

No, toliko o mojih idolih v rano najstniških letih. 🙂

Nekatere “deklice” so odvisnice od svojih idolov na socialnih omrežjih in platformah – in jih posnemajo, dobesedno kopirajo njihovo ličenej -pri 14ih se ličijo kot njihovi idoli pri 25-30ih….. Grozno je to za videt, ja. In so OŠ s takimi dekleti že med poukom, ne samo na valetah.
[/quote]

Hm..idoli… Če pomislim na ženske idole v mojih OŠ letih, potem je bila to kvečjemu kakšna Sirimavo Bandaranaike ali pa Indira Gandhi. Golda Meir se mi je zdela že prestroga teta. Thatcherjeva mi pa sploh ni dišala, ker je vse privatizirala.

No, toliko o mojih idolih v rano najstniških letih. 🙂
[/quote]

Saj že vemo da si pacient, ni treba tega posebej razlagat.

Nekatere “deklice” so odvisnice od svojih idolov na socialnih omrežjih in platformah – in jih posnemajo, dobesedno kopirajo njihovo ličenej -pri 14ih se ličijo kot njihovi idoli pri 25-30ih….. Grozno je to za videt, ja. In so OŠ s takimi dekleti že med poukom, ne samo na valetah.
[/quote]

Hm..idoli… Če pomislim na ženske idole v mojih OŠ letih, potem je bila to kvečjemu kakšna Sirimavo Bandaranaike ali pa Indira Gandhi. Golda Meir se mi je zdela že prestroga teta. Thatcherjeva mi pa sploh ni dišala, ker je vse privatizirala.

No, toliko o mojih idolih v rano najstniških letih. 🙂
[/quote]
A se ne ukvarjaš več z migranti? A zdej pametuješ še v drugih temah! Čudne idole si imela v svojih mladih letih, še šrilančani ne hebejo gospe, ki jo omenjaš. Politiko pusti drugič za druge teme, tukaj je govora o valeti. Tebi nč jasn, a ne? Sicer pa glede na tvoja leta moraš sedaj imeti tam okoli 100 leto dol ali gor!

Mislim, da pretiravaš. “Naše” punce so bile lani prav luštne. Večinoma so sicer imele visoke pete (a so znale hoditi, le ena je imela precej težav). Luštne oblekce (ki se dobijo za zelo normalen denar). Pa jasno, da so bile prej pri frizerju, pa tudi (okusno) naličene. Vedno se sicer najde kakšna, ki ne zna najbolje uskladiti postave in obleke … a se mi zdi, da je ta dan namenjen čemu drugemu kot takim malenkostim. Punce pa jasno, da so rade lepe, večinoma jim to dosti pomeni …
O umetnih trepalnicah in nohtih, lasnih podaljških ne vem nič … lahko, da je to katera imela, jaz nisem opazila …

Hm..idoli… Če pomislim na ženske idole v mojih OŠ letih, potem je bila to kvečjemu kakšna Sirimavo Bandaranaike ali pa Indira Gandhi. Golda Meir se mi je zdela že prestroga teta. Thatcherjeva mi pa sploh ni dišala, ker je vse privatizirala.

No, toliko o mojih idolih v rano najstniških letih. 🙂
[/quote]
A se ne ukvarjaš več z migranti? A zdej pametuješ še v drugih temah! Čudne idole si imela v svojih mladih letih, še šrilančani ne hebejo gospe, ki jo omenjaš. Politiko pusti drugič za druge teme, tukaj je govora o valeti. Tebi nč jasn, a ne? Sicer pa glede na tvoja leta moraš sedaj imeti tam okoli 100 leto dol ali gor!
[/quote]

A spet te kakat… In zdaj se ti zdi, da bi kakal po meni. Tikar, saj usran boš ti, ne jaz. Pa dober tek.


A se ne ukvarjaš več z migranti? A zdej pametuješ še v drugih temah! Čudne idole si imela v svojih mladih letih, še šrilančani ne hebejo gospe, ki jo omenjaš. Politiko pusti drugič za druge teme, tukaj je govora o valeti. Tebi nč jasn, a ne? Sicer pa glede na tvoja leta moraš sedaj imeti tam okoli 100 leto dol ali gor!
[/quote]

A spet te kakat… In zdaj se ti zdi, da bi kakal po meni. Tikar, saj usran boš ti, ne jaz. Pa dober tek.
[/quote]

Donat pomaga. Nazaj k valeti!

A spet te kakat… In zdaj se ti zdi, da bi kakal po meni. Tikar, saj usran boš ti, ne jaz. Pa dober tek.
[/quote]

Donat pomaga. Nazaj k valeti!
[/quote]
Njemu nič ne more pomagat. Še valeta ne. Pa naserje se v vsako temo, kjer sem jaz.

Brezveze karkol komentirat. Vsak najbolje ve kako in kaj in še tako pametovanje ne bo ničesar spremenilo.
Živi in pusti živeti. Jaz vem kako bom ravnal s svojimi otroki in za druge upam da vedo enako, tu pa se vsa debata zaključi.

Donat pomaga. Nazaj k valeti!
[/quote]
Njemu nič ne more pomagat. Še valeta ne. Pa naserje se v vsako temo, kjer sem jaz.
[/quote]

To je pa łbezen Tara.
Te že mesece peca na njegov način ti se pa delaš hard to get, moraš mal popustit pa fantu vsaj priložnost ponudit 😉


Njemu nič ne more pomagat. Še valeta ne. Pa naserje se v vsako temo, kjer sem jaz.
[/quote]

To je pa łbezen Tara.
Te že mesece peca na njegov način ti se pa delaš hard to get, moraš mal popustit pa fantu vsaj priložnost ponudit 😉
[/quote]

Čaki…a take pupe kot sem jaz da bi padale na take tipe kot je on???? Precej nenavadna misel. 🙂

To je vse eno samo preseravanje in zakaj? Končali so eno šolo ki jo itak vsak konča zato ni potrebe delat iz tega nevemkakšen dosežek. Ok, naj bo ceremonija podelitve spričeval, si zaželimo vse dobro v življenju in adijo. Nič izletov, nič valet.

To je pa łbezen Tara.
Te že mesece peca na njegov način ti se pa delaš hard to get, moraš mal popustit pa fantu vsaj priložnost ponudit 😉
[/quote]

Čaki…a take pupe kot sem jaz da bi padale na take tipe kot je on???? Precej nenavadna misel. 🙂
[/quote]

To se on sam dela, da bi teb ponagajal, sej veš kako fantje reagirajo, ko so zaljubljeni?
Če bi bli vsi taki kot se tle na monu predstavljajo bi me blo strah iz hiše stopit, a ostane le pri napisanem v večini primerov.
😉

res je kot je ena rekla…
take punce so večinoma hčere od frizerk ipd..
in da je še huje!! celo svoje sinove frizerke urejajo kot neke pi č k**ne Poldeke.
fantje imajo nakodrane pramene…, pobarvane, tako da koj ugotoviš, da ima mamo frizerko..
ampak pri nas so one itak vrhunec vsega, imajo denar, ugled in so v esvetu staršev… zato pa je tako šolstvo frizerke in učitlce…

Po moje si predpotopna stara baba.Sigurno v najstniških letih nikoli nisi nosila minice, si barvala lase , nohte in se spedenala v nulo.To smo znale še mi, ki smo iz disco časov.Mal si za cajtom, to bo.

Če se stare koke, ki naj bi imele že nekaj pameti stimajo kot pocestnice se mladim sploh ne čudim več.

Dejte ga srat, pri 15-tih se res ne preide v odraslost, no.
In visoke pete, visoke frizure, pol kile šminke in razporek do riti pač ne pristajajo 15-letnicam.
Dajte mal vklopit možgane in ne bit čredne ovce, deklice so zelo luštne naravne, v lahnih, a vsaj približno spodobnih poletnih oblekicah in balerinkah. Koji klinac bodo nosile pete, če ne znajo hodit v njih in bodo čez pol ure bose?

Kako točno se štimajo pocestnice

Dejte ga srat, pri 15-tih se res ne preide v odraslost, no.
In visoke pete, visoke frizure, pol kile šminke in razporek do riti pač ne pristajajo 15-letnicam.
Dajte mal vklopit možgane in ne bit čredne ovce, deklice so zelo luštne naravne, v lahnih, a vsaj približno spodobnih poletnih oblekicah in balerinkah. Koji klinac bodo nosile pete, če ne znajo hodit v njih in bodo čez pol ure bose?
[/quote]

Take so podaljški svojih mladosti neizživetih mater, ki naredijo kopijo sebe iz hčerke, same se pa preslikajo v njena leta. Malo moteno.

Pa nisem nobena malomeščanska zadrta rit, samo nekatera dekleta so res obupna- v takih opravah pri svojih letih. Ko pa vidiš še njihovo mati poleg, ti je pa vse jasno, zakaj.

New Report

Close