Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Punce na valeti spedenane u nulo, kot kakšne pocestnice

Punce na valeti spedenane u nulo, kot kakšne pocestnice

Dejte ga srat, pri 15-tih se res ne preide v odraslost, no.
In visoke pete, visoke frizure, pol kile šminke in razporek do riti pač ne pristajajo 15-letnicam.
Dajte mal vklopit možgane in ne bit čredne ovce, deklice so zelo luštne naravne, v lahnih, a vsaj približno spodobnih poletnih oblekicah in balerinkah. Koji klinac bodo nosile pete, če ne znajo hodit v njih in bodo čez pol ure bose?
[/quote]

Jaz nisem nobene take videla, v kakšni družbi in kakšnem okolju se ti giblješ, pa res ne morem vedeti.

Dejte ga srat, pri 15-tih se res ne preide v odraslost, no.
In visoke pete, visoke frizure, pol kile šminke in razporek do riti pač ne pristajajo 15-letnicam.
Dajte mal vklopit možgane in ne bit čredne ovce, deklice so zelo luštne naravne, v lahnih, a vsaj približno spodobnih poletnih oblekicah in balerinkah. Koji klinac bodo nosile pete, če ne znajo hodit v njih in bodo čez pol ure bose?
[/quote]

Take so podaljški svojih mladosti neizživetih mater, ki naredijo kopijo sebe iz hčerke, same se pa preslikajo v njena leta. Malo moteno.

Pa nisem nobena malomeščanska zadrta rit, samo nekatera dekleta so res obupna- v takih opravah pri svojih letih. Ko pa vidiš še njihovo mati poleg, ti je pa vse jasno, zakaj.
[/quote]

Ja se vidi da nisi hahaha

Take so podaljški svojih mladosti neizživetih mater, ki naredijo kopijo sebe iz hčerke, same se pa preslikajo v njena leta. Malo moteno.

Pa nisem nobena malomeščanska zadrta rit, samo nekatera dekleta so res obupna- v takih opravah pri svojih letih. Ko pa vidiš še njihovo mati poleg, ti je pa vse jasno, zakaj.
[/quote]

Ja se vidi da nisi hahaha
[/quote]

???? Kje ti kaj vidiš, preko tipkovnice? Očitno imaš sajko sposobnosti.

Dejte ga srat, pri 15-tih se res ne preide v odraslost, no.
In visoke pete, visoke frizure, pol kile šminke in razporek do riti pač ne pristajajo 15-letnicam.
Dajte mal vklopit možgane in ne bit čredne ovce, deklice so zelo luštne naravne, v lahnih, a vsaj približno spodobnih poletnih oblekicah in balerinkah. Koji klinac bodo nosile pete, če ne znajo hodit v njih in bodo čez pol ure bose?
[/quote]

Jaz nisem nobene take videla, v kakšni družbi in kakšnem okolju se ti giblješ, pa res ne morem vedeti.
[/quote]

Ma to so njegove mokre sanje, se ni vredno ukvarjat.

Tvoja baba sigurno hodi v predpasniku okrog in z ruto na glavi.Šminka je pa že greh.No ja, za na njivo je dobra, za drugam jo pa ne rabiš.Baba more bit doma a ne, tko kot šporgert.

Ja se vidi da nisi hahaha
[/quote]

???? Kje ti kaj vidiš, preko tipkovnice? Očitno imaš sajko sposobnosti.
[/quote]

Face it, ljuba duša, malomeščanskost tolče iz tvojega posta kot sevanje iz Fukušime.

Tvoja baba sigurno hodi v predpasniku okrog in z ruto na glavi.Šminka je pa že greh.No ja, za na njivo je dobra, za drugam jo pa ne rabiš.Baba more bit doma a ne, tko kot šporgert.
[/quote]
Moja baba? Nimam babe.
Ženska in moški morata bit okusno oblečena in primerno svojim letom.
Ni grsega kot stara zguncana kokoš v kratki Kikli, dekolteju do popka in z 200 kg šminke.
Ali star konj napravljen kot Justin biber

Tvoja baba sigurno hodi v predpasniku okrog in z ruto na glavi.Šminka je pa že greh.No ja, za na njivo je dobra, za drugam jo pa ne rabiš.Baba more bit doma a ne, tko kot šporgert.
[/quote]
Moja baba? Nimam babe.
Ženska in moški morata bit okusno oblečena in primerno svojim letom.
Ni grsega kot stara zguncana kokoš v kratki Kikli, dekolteju do popka in z 200 kg šminke.
Ali star konj napravljen kot Justin biber
[/quote]

Od punce, ki ne rabi nosit ličil, da je lepa in te zjutraj ne zadane kap, ko se prebudiš in jo prvič vidiš brez ličil.
Ko se zbudim zagledam najlepši obraz na svetu in grem srečen v svet, cel dan mislim na ta obraz in se nato ponovno vrnem k njem, če bi še enkrat izbiral bi izbral isti obraz, ker ga ni lepšega in to brez ličil, ličila bi ga le iznakazila in popačila.

Tvoja baba sigurno hodi v predpasniku okrog in z ruto na glavi.Šminka je pa že greh.No ja, za na njivo je dobra, za drugam jo pa ne rabiš.Baba more bit doma a ne, tko kot šporgert.
[/quote]
Moja baba? Nimam babe.
Ženska in moški morata bit okusno oblečena in primerno svojim letom.
Ni grsega kot stara zguncana kokoš v kratki Kikli, dekolteju do popka in z 200 kg šminke.
Ali star konj napravljen kot Justin biber
[/quote]

Okusno in primerno letom?
Poglej si sexi moškega in to pri dopolnjenih 63 letih!

https://www.youtube.com/watch?v=Z9zds72KzaU

Tvoja baba sigurno hodi v predpasniku okrog in z ruto na glavi.Šminka je pa že greh.No ja, za na njivo je dobra, za drugam jo pa ne rabiš.Baba more bit doma a ne, tko kot šporgert.
[/quote]
Moja baba? Nimam babe.
Ženska in moški morata bit okusno oblečena in primerno svojim letom.
Ni grsega kot stara zguncana kokoš v kratki Kikli, dekolteju do popka in z 200 kg šminke.
Ali star konj napravljen kot Justin biber
[/quote]

Spet en ki misli, da se ženske ličijo zaradi moških. Dajte malo ukrotit svoj ego.

Tvoja baba sigurno hodi v predpasniku okrog in z ruto na glavi.Šminka je pa že greh.No ja, za na njivo je dobra, za drugam jo pa ne rabiš.Baba more bit doma a ne, tko kot šporgert.
[/quote]
Moja baba? Nimam babe.
Ženska in moški morata bit okusno oblečena in primerno svojim letom.
Ni grsega kot stara zguncana kokoš v kratki Kikli, dekolteju do popka in z 200 kg šminke.
Ali star konj napravljen kot Justin biber
[/quote]

Poglej si Romino pri svojih 64.letih in Al Bana pri 72.letih.Z ličili , šminko in oba pobarvana!

Super sta! Ne pa slovenske stare babnice s sivimi lasmi, moški pa prav tako.


Moja baba? Nimam babe.
Ženska in moški morata bit okusno oblečena in primerno svojim letom.
Ni grsega kot stara zguncana kokoš v kratki Kikli, dekolteju do popka in z 200 kg šminke.
Ali star konj napravljen kot Justin biber
[/quote]

Okusno in primerno letom?
Poglej si sexi moškega in to pri dopolnjenih 63 letih!

https://www.youtube.com/watch?v=Z9zds72KzaU
[/quote]
Grd ko satan ob polnoči. Sori..
Drugače pa iskreno men čist dol visi kako se drugi oblačijo.

Jaz sploh ne vem o čem govorite. Delam z mladimi, delam v zdravstvu, imam precej stika ravno s 13 in 14 letnicami. Te punce so sicer že zelo razvite. Bolj kot smo bile me, v teh letih. S tem mislim recimo na celotno postavo, dojke, menstruacije imajo nekatere že zelo urejene, točne na mesec dni… Ampak vse po vrsti še ne marajo izpostavljati, nerodno jim je se sleči do modrcka, čeprav je to pri preizkavah pač nujno. Zakrivajo se, potrebujejo svojo intimo in tudi brijejo se še ne. ( po nogah, drugod ne vem). S temi dekleti najlaže delamo, če jih obrabnavamo se kot otroke, kar tudi so. Nevsiljiv način komunikacije, skrb za spoštovanje njihove sramezljivosti,… Tako da res ne vem o kakih petah govorite, pa čeprav na valeti. Po moje avtorica pretirava. Jaz se ene nisem videla v 10 cm petah, tudi mejkap je bolj kak glos in podobno. Tudi las si ne barvajo še. Frizure so pa čisto navadne… Ne bi.mogla verjeti vsemu, kar piše avtorica. Vsekakor so izjeme, vendar res redko.


Moja baba? Nimam babe.
Ženska in moški morata bit okusno oblečena in primerno svojim letom.
Ni grsega kot stara zguncana kokoš v kratki Kikli, dekolteju do popka in z 200 kg šminke.
Ali star konj napravljen kot Justin biber
[/quote]

Poglej si Romino pri svojih 64.letih in Al Bana pri 72.letih.Z ličili , šminko in oba pobarvana!

Super sta! Ne pa slovenske stare babnice s sivimi lasmi, moški pa prav tako.
[/quote]
Ma kaj mi te stare klince kažeš. Daj mladega pa lepega napopaj po možnosti brez obleke. A hočeš da imam nočne more? Res me sovražiš kajne.

Poglej si Romino pri svojih 64.letih in Al Bana pri 72.letih.Z ličili , šminko in oba pobarvana!

Super sta! Ne pa slovenske stare babnice s sivimi lasmi, moški pa prav tako.
[/quote]
Ma kaj mi te stare klince kažeš. Daj mladega pa lepega napopaj po možnosti brez obleke. A hočeš da imam nočne more? Res me sovražiš kajne.
[/quote]

[img]https://az545221.vo.msecnd.net/skype-faq-media/faq_content/skype/screenshots/fa12330/emoticons/clapping_80_anim_gif.gif[/img]

Okusno in primerno letom?
Poglej si sexi moškega in to pri dopolnjenih 63 letih!

https://www.youtube.com/watch?v=Z9zds72KzaU
[/quote]
Grd ko satan ob polnoči. Sori..
Drugače pa iskreno men čist dol visi kako se drugi oblačijo.
[/quote]

Rada bi te videla v živo.Če ti za druge dol visi, kako so oblečeni, je tebi gotovo tudi vseeno.Ampak -obleka vseeno naredi človeka!


ob koncu 9. razreda imajo od 14.5 do 15.5 let.

Valeta je priložnost, da se otroci lep zrihtajo in s tem ni nič narobe, make up, umetni nohti, smokingi,… ampak govoriti o pocestnicah je pa premitivno in nasramno. Bolj vprašljivo je, zakaj se tudi sama ne zrihtaš, ne pa da druge obrekuješ.

Valeta je priložnost, da se otroci lep zrihtajo in s tem ni nič narobe, make up, umetni nohti, smokingi,… ampak govoriti o pocestnicah je pa premitivno in nasramno. Bolj vprašljivo je, zakaj se tudi sama ne zrihtaš, ne pa da druge obrekuješ.
[/quote]

Ja, lepo zrihtat letom primerno….Kaj ima 14-15lwtni otrok od tega, da se tlači celo v smoking, pa v visoke pete, miniče, popa gor umetne nohte? Kaj -dvigovanje samozavesti, siljenje v svet odraslih, prisiljeno vizuelno odraslost? Tako se naštimajo otroci primitivnih, nedozorelih staršev z neizdelano samopodobo.

Vidiš dejansko vse sorte, od pravih krinolin in jovanka frizur do čisto navadne najstniške urejenosti v balerinkah ali celo dekleta v hlačah. In ne moremo posebne priložnosti primerjati z obiskom pri zdravniku. Tudi zvečer, ko gredo najstnice ven, vidiš vse sorte.

Cela valeta je ponekod postala pretirana, vsaj na naši šoli, in že skoraj maturantski ples. Lahko bi skoraj rekla, da so bile na maturantskem plesu punce bolj normalno zrihtane kot na valeti.


K dohtarju gotov ne pridejo v visokih petah. In sramežljive da so, a ja? Pojdi recimo te dni na Kolezijo, boš videla vse sorte, miške pri 15, ki pecajo odrasle fante, miške pri 15 v kopalkah ki to niso, pa je to bazen in ne morje! Pojdi zjutraj kdaj pred šolo, pa potem po pouku? Boš videla razliko! Pojdi kdaj zvečer na Metelkovo, boš vse te tvoje sramežljive miške videla s flašo. V mestih je tega videti več, kot si katerikoli starš želi. In nekdo tem miškam da denar za pijačo ( recimo v Ljubljani v petek zvečer na trnovski plaži namazanih in pijanih 15 letnih kolikor hočeš) gotovo jim da denar tudi za cunje v katerih letajo okrog. Recimo majčke, mini kratke hlačke itd…

Ko ste že omenili; na hčerini valeti so se na pretirano, kičasto in cipasto plat najbolj nagibale oprave deklet manj izobraženih staršev.
Frizerke pa vodijo v želji po o pretiranem outfitu svojih potomcev.
V istem stavku omenjati otroke ter visoke pete, šminke, umetne nohte in trepalnice je kontraindiktorno.
Pri 15-tih še niso odrasli, to je dejstvo.


A se še komu zdi da se iz te valete dela veliko prevelika drama… Pa ne samo to, da je to nevem kakšen gala dogodek, z večerjo, oh in ah programom in tako dalje.. Bolj me ob živce spravljajo vse 14-letnice ki se tako urihtajo da zgledajo kot navadne…prostitutke. Mi smo imeli v ponedeljek, in prisežem vse punce petke (10cm+), spedenane u NULO, od umetnih nohtov do lasnih podaljškov, umetnih trepalnic, …Jaz za nič od tega v življenju nisem vrgla centa, saj je vendar popolnoma nesmiselno, za tako mlade pa skoraj ponižujoče. Obleke tudi grozno neprimerne za tako mlada dekleta. Moja me je prepričevala za petke, za mejkap, pa sem jo hitro utišala. Tudi črno obleko je na začetku hotela met, pa sem ji razložila da je to kvečjemu za na pogreb in pa za odrasle ženske, mogoče tu malce pretiravam, pa vseeno? Se mi zdijo za toliko stare primernejše mladostne, žive barve. Na koncu sem pristala na čisto nežen mejkap (maskara), mislim da si bo pa risala obrvi, črte po očeh, to pri meni pri tako mladi punci odpade. In zdaj se od valete naprej kislo drži ker so pač druge tja prišle kot da grejo na poroko, jaz pa ji poskušam dopovedati da je bila edina naravna in naj bo ponosna na to. Kaj se bodo pri 14-ih tam spotikale v petkah, razkazovale nerazvite dele telesa in nevem kaj še vse.. Kako je z vašimi najstnicami? A pustite kaj takega?
[/quote

A res nobeni ne potegne, da tega ni pisala nobena mama, ampak en in isti DEC, ki vsake toliko časa
orgazmira tule na forumu nad “mladoletnicami” in “pocestnicami”, pa kako so oblečene, pa kako se ženske oblačijo…ene trideset tem je že odprl na to vižo.
Saj ga vidiš iz avijona.
Je pa res, da je imel en mesec do dva pavze…

Kot mama mislim,da z opisom najstnic zelo pretiravaš,sploh,ker jih primerjaš z pocestnicami, zraven pa mislim,da si naredila zelo grenak priokus na valeto hčerki,ki se bo vse življenje spominjala samo vse tvoje prepovedi in ne kaj lepega je doživela ta večer. Take stvari se dajo rešit z kompromisi kar pa iz tvojega posta ni za razbrati. In z črno oblekico ni čisto ničnarobe,takorekoč je v modni industriji označena kot večna mala črna oblekica.
Sama imam za seboj dve valeti. Pri starjši hčeri lahko rečem,da je bil v vseh pogledih kot maturantski v pomanjšani veziji,punce in fantje vsi urejeni v nulo in tudi drago je bilo ampak imamo vsi lepe spomine. Vmes je minilo tri leta in OŠ je zaključila tadruga hči. Prireditev so prestavili v šolsko telovadnico in hčera ima grenak priokus,ker je šla šola iz visokega nivoja na totalni poden od podna,o minimalistični svečanosti ni bilo ne duha ne sluha,starši pa v večini kot da so malo prej prišli iz dela, ker je bila večina mnenja,da je samo valeta. In posledično še sedaj velikokrat sliš od tadruge da kako zanič valeto so imeli in da kako je imela njena sestra vse oh in sploh in fensi. Tko da zlata sredina pri nas bi bila super samo je šola ni znala najdet.


Moja baba? Nimam babe.
Ženska in moški morata bit okusno oblečena in primerno svojim letom.
Ni grsega kot stara zguncana kokoš v kratki Kikli, dekolteju do popka in z 200 kg šminke.
Ali star konj napravljen kot Justin biber
[/quote]

Poglej si Romino pri svojih 64.letih in Al Bana pri 72.letih.Z ličili , šminko in oba pobarvana!

Super sta! Ne pa slovenske stare babnice s sivimi lasmi, moški pa prav tako.
[/quote]

Ne mešaj jabolk in hrušk! Ona dva sta v show businessu že celo svoje življenje, služita s tem, živita od tega, in jasno vlagata denar v svojo javno podobo, ga morata. če ne, bi ju drugi prehiteli.

Tvoje “servirane” slovenske sive stare babnice pa tudi še po njivah delajo. Ups, ja, poznam celo eno, ko še na njivah kar precej dela, 69-letna gospa, ko se pa vsede v avto je pa upedenana, Pobarvane lase ima tudi pa ne z Ehotonom, pa gre v nakupovalni center malo na korso, pa na kavico – tudi nohte si namaže občasno, ja…..

New Report

Close