Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Računalniški teleban

Računalniški teleban

Kupil sem računalnik. Na spletni strani v opisu piše, da ima naložen windows 10 home.  Kaj to pomeni? Ali lahko uporabljam word, excell, powerpoint in ostalo. Vsi ti programi od mene zahtevajo kodo,  ki pa je ni bilo zraven.

Zdaj, a sem jaz čuden ali windows 10 home vseh teh programov ne vključuje? Na pomoč!!!

Tudi sam sem v osnovi zasnovan kot kompjuterski program. Tudi Excell je nekje.

Office se dokupi, najcenejši je enoletni dostop. Med prekaljenimi mački pa šibajo piratske verzije.😃 Tudi jaz sem zakupila posebej. Ko nakupuješ običajno piše pri katerih računalnikih ponujajo brezplačen office zraven, tvoj očitno ni bil med njimi.

Windows 10 je operacijski sistem, Word, excell…skratka Office pa je komplet programov.

Lahko pa si instaliraš brezplačne nadomestke.

Mislim da je Office 2007 ali 2010 bil zastonj.

Imaš brezplačen office.

Open office, Libre office…..

 

Hvala za odgovore.  Ne mislim kupovat ali nalagati zastonj verzij, če je pisalo da je windows naložen.  Zanima me kam se lahko obrnem ker prodajalec ne prizna napake?

Če si vsaj malo vešč si naloži Ubuntu namesto Windowsa. Oziroma lahko imaš oba sistema hkrati. Ubuntu ima vse programe brezplačne in tudi virusov ne dobiš tako zlahka.

Odgovor na objavo uporabnika
Windows, 30.11.2021 ob 17:55

Hvala za odgovore.  Ne mislim kupovat ali nalagati zastonj verzij, če je pisalo da je windows naložen.  Zanima me kam se lahko obrnem ker prodajalec ne prizna napake?

Ali je prodajalec oglaševal, da je pri nakupu v ceno vključena tudi programska oprema Office? Ali samo operacijski sistem Windows? Če je bilo slednje, potem se ne moreš obrnit na kogarkoli. Gre za dve različni stvari.

Mona, ne sedji. Lahko se obrnes na zvezo klub pedrov.

Nickname avtorja je pa super, res 🙂

OpenOffice se ne namešča, ker se ne podpira kapitalističnih pujsov . Tam tud ni razvoja, propadel projekt. LibreOffice se namešča.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 10662, 30.11.2021 ob 18:05

Ali je prodajalec oglaševal, da je pri nakupu v ceno vključena tudi programska oprema Office? Ali samo operacijski sistem Windows? Če je bilo slednje, potem se ne moreš obrnit na kogarkoli. Gre za dve različni stvari.

Natanko tako, kot sem napisala že zgoraj tudi jaz – WINDOWS 10 je NEKAJ DRUGEGA kot pa Office.

 

Enako kot bi kupil stanovanje, kjer bi oglaševali, da ima ogrevanje, ti pa bi se pritoževal, da nima pohištva.

men je smešno, da je windows kupu windows. Mogoče so to pa češki windowsi, če nimajo ofisa zraven. Priporočam Quatro Pro namesto windows. Tam ne rabiš kode.

Odgovor na objavo uporabnika
Windows, 30.11.2021 ob 16:13

Kupil sem računalnik. Na spletni strani v opisu piše, da ima naložen windows 10 home.  Kaj to pomeni? Ali lahko uporabljam word, excell, powerpoint in ostalo. Vsi ti programi od mene zahtevajo kodo,  ki pa je ni bilo zraven.

Zdaj, a sem jaz čuden ali windows 10 home vseh teh programov ne vključuje? Na pomoč!!!

To pomeni, da je naložen operacijski sistem Windows 10 Home. Worda, excela ne moreš uporabljat, saj to ni del operacijskega sistema ampak pisarniški paket ki pripada MS Office paketu. Če hočeš uporabljati MS office boš moral kupiti licenco.

Če ravno ne pišeš neke članke oz. ne delaš nekih hard core tabel, potem imaš open source rešitev LibreOffice čisto dovolj. Pa če ne uporabljaš nekih special programov, ki so vezani na MS windows, potem bi lahko uporabljal tudi kakšno izmed GNU/Linux distribucij. A to je že druga zgodba.

New Report

Close