Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Rada bi si kupila nov avto za 10.000 evrov

Rada bi si kupila nov avto za 10.000 evrov

Moja mami je model Peugeot dobila čisto nov za 12.000€ dovolj ima denarja kaj vam je ljudje. Vsi ne kupujejo in ne rabijo BMWja in Audija za 40.000 ali 50.000 dajte se zresnit malo

2 leti nazaj sem kupila opel corso končna cena 9990 e z veliko opreme 5 vrat menjal se je model in je bila dokaj ugodna ponudbače bi vzela namesto 1.4 mašino1.2 bi odšetla še 300 e manj v primerjavi z ostalimi z isto opremo napr hyunadi i 20 bi bil z primerljivim paketom opreme 12 500 kia ceed 15000 polo pa tudi tam nekje. Malo sem bila jezna ker je mesec kasneje prišla ven reklama za pegoja 208 tm nekje za 10000 z malo manj opreme.
ampak avto dela super imam 50000 km in razen rednega servisa bencina in gum ni bilo stroškov aja pa vinjeta
Avto je za potrebe mamice z dvema otrokoma (služba, trgovina, vrtec..) ravno prav velik kako bi šli pa z njim na počitnice pa nočem razmišljati, prav tako kam bi dala ogromen voziček če bi imela 3 otroka saj prtlažnik ni ravno velik, celo malenkost manjši od polota, ki sem ga imela prej, pa tudi o treh stolčkih zadaj ne smeš sanjati če hočeš zapret vrata 😀

Kupi si avto z najdaljšo možno garancijo in to nov, ter ne nasedaj tej nemški propagandi. Hyundai ali Kia in imaš popoln mir glede morebitnih okvar 5 oziroma kar 7 let, saj imata oba tako dolgo tovarniško, ne pa neko podaljšano jamstvo, ki je vezano na točno določen način dragega servisiranja in ga moraš za povrh še doplačati.

Jaz sem ravno kupila tole
http://mitsubishi-motors.si/modeli/space-star/

V najbolje opremljeni različici je bil malo manj kot 11.000, začne se pri ca. 8.000. Super avto, zanesljiva znamka, moja tretja micka v zadnjih 14 letih, pa še ni razočaral.

Raje korejca kot japonca, saj so deli cenejši, garancije pa precej daljše. Japonci so po tej plati precej popustili v zadnjem desetletju (sploh od kar delajo avte v Angliji, pa na Nizozemskem itd.), full jim je padla kvaliteta.

Ce ti je clio vsec potem ne vem zakaj ga pac ne kupis….kolikor jaz vem za 9900 dobis avto s 5 let garancije, 5 let kaska in 5 letnih servisov…..ce malo preracunas, je to ugodna ponudba.

Dejmo si bit na jasnem. Te tovarniske garancije so en navaden nateg ker ti itak prvih sedem ali se vec let nic na avtu ne crkne, so pa yele servisi na pooblascencu zaradi katerega ti dajo garancijo kr hud strosek v primerjavi s popoldanci. Recimo da delas 30k letno sta to dva servisa preplacana za recimo 220 eur v sedmih letih je to 1540 eur in to brez velikega servisa se pravi neki 2 k eur preplacila

Meni je všeč novi Ford Ka plus. V akciji je zdaj nekaj čez 10k. Ima pa kar dobro opremo. Drugi so pri ceni 10k čisto oskubljeni.


Haha: ))))


Haha: ))))
[/quote]

Saj to je to….preprodajalci kličejo s smešnimi ponudbami. Za svoj avto sem zahteval 8000 eur in ga tudi prodal za približno tako ceno, ampak vmes se pa moraš ukvarjati s preprodajalci ki te gnjavijo in ponujajo 5 jurjev….hvala – taki naj raje ne kličejo, ker od njih ne moreš pričakovati realne ponudbe.

Saj to je to….preprodajalci kličejo s smešnimi ponudbami. Za svoj avto sem zahteval 8000 eur in ga tudi prodal za približno tako ceno, ampak vmes se pa moraš ukvarjati s preprodajalci ki te gnjavijo in ponujajo 5 jurjev….hvala – taki naj raje ne kličejo, ker od njih ne moreš pričakovati realne ponudbe.
[/quote]

Se rabljeni avto potem bolj splača prodati zasebniku oz. preko npr. avto neta ali bolhe kot pa, da ga daš v odkup kakšni avtohiši (ali pa staro za novo sistem)?

tudi jaz preprodajalcev in kšeftarjev ne maram, ne glede koliko ponuja, od mene avta ne dobi. cenim sebe in svoj avto ( avte menjavam redko, zanje skrbim, da so vedno v odlični formi) in da se bom potem dajal z nekimi jugoviči, ki bodo postavljali sramotne cene, iskali napake, ki jih ni, pametovali, bili užaljeni, skoraj grozili….ma samo obvoz…..raje peljem na odpad, ko takemu idiotu prodam, pa da potem moj avto, ki mi ga je ob nakupu popljuval, da boli glava, čez dva dni gledam na avto netu za duplo ceno, z opisom, da ne bi verjel, da gre za moj avto…zadeva videna večkrat v primerih, ko poznam avte in ljudi ter komu so prodali… fuj….ko zaslišim take slinavce na telefonu, smo kar končali….prodam samo nekomu, ki bo dober lastnik še naprej. k sreči pa prodajam zelo redko.

Se rabljeni avto potem bolj splača prodati zasebniku oz. preko npr. avto neta ali bolhe kot pa, da ga daš v odkup kakšni avtohiši (ali pa staro za novo sistem)?
[/quote]

Seveda se bolj splača prodajati sam, kot dati avtohiši. Za kak 8 let star avto dajo 2-3 jurje manj kot bi lahko iztržili sami. Znanec je pred časom spraševal koliko bi mu ponudili za 3 leta star avto s 20.000 km, če bi ga vzeli v račun staro za novo……ponudbe so bile od 8-9 tisoč eur…na avtonetu pa bistveno bolj iztrošeni avti tega letnika z enako opremo od 12 tisoč dalje….

Jaz bi ga, je cisto ok zenski avtic. Njegov grande brat pa se malo vecji in verjetno tudi ok. 15 let imela in razen takih zadev, ki jih menjas pri vsakem ni imel nobenih popravil. Fiat ima se kaksen drug model, ki je tudi ok ta zenski avto. Ampak jaz bi sla kupit kaksen avto iz salona, da pride mal cenejse. Do kode zaposlenih pac nimam dostopa, drugace bi tisto koristila. Drugace pa je ta punca verjetno ze izbrala svojega novega konjicka.

Kaj ste ljudje bedasti saj niso novi avtomobili samo BMW in Audiji. Kaj ste vsi pripravljeni za nov avto odštet 40.0000 ali 50.000 saj niste normalni res ne. Očitno imate preveč dnarja. Ja moja mami je letnik Peugeut 207, letnik 2015 in ga je za 13.000 dubila in vse super lepo in prav, tak da ne nabijajte da si ne more privoščiti za ta denar. Nimamo vsi tolko denarja za nek nov. Evo tegale si je kupila, zdja ima 2 leti. https://www.google.si/search?q=peugeot+208&tbm=isch&source=iu&pf=m&ictx=1&fir=fQd3Xu7wKevMQM{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}253A{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}252CZ0MOugfgv-7Q9M{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}252C_&usg=__XcEB_Rvnu0MFT89ZUX_MH4okgfw{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}3D&sa=X&ved=0ahUKEwimrLSz67PXAhVMK8AKHXPJAlUQ9QEISjAH#imgrc=fQd3Xu7wKevMQM:

Imaš popolnoma prav. Jaz sem celo šel gledat, če ima kupec, novi lastnik, ustrezno suho in ogrevano garažo. Na srečo je imel, če ne samo obvoz in stran od mene, mu ga ne prodam.
Ne moraš ga prodat kar nekomu, ki ga potem imel parkiranega noč in dan pred nekim blokom. Tega si moj avto enostavno ni zaslužil. Ga raje peljem na odpad, pa kaj še je še vreden še 8K €. Poskrbeti je treba za njegovo starost.

Imaš popolnoma prav. Jaz sem celo šel gledat, če ima kupec, novi lastnik, ustrezno suho in ogrevano garažo. Na srečo je imel, če ne samo obvoz in stran od mene, mu ga ne prodam.
Ne moraš ga prodat kar nekomu, ki ga potem imel parkiranega noč in dan pred nekim blokom. Tega si moj avto enostavno ni zaslužil. Ga raje peljem na odpad, pa kaj še je še vreden še 8K €. Poskrbeti je treba za njegovo starost.
[/quote]
Ti že veš kako. Pri meni jugoviči takoj odpadejo, ko slišim glas in prvo vprašanje kakšna je zadnja cena….povem, zate x 2 in odložim

KUPI SI RAJE MOŠKEGA, KI IMA KURAC PA TI BO POKAZAL KAJ JE AVTO

Ena šoferka, svetujem ti, da si izbereš nekaj modelov v želenem cenovnem razredu in se z avtohišami zmeniš za testno vožnjo. Edino tako boš začutila, kateri avto je zate. Meni se …bolj kot zunanji izgled avta… zdi pomembno udobje v vožnji, sedenju, preglednost, okretnost… Zunanji izgled je pravzaprav na zadnjem mestu.

Ko sem jaz kupovala avto, sem na tak način sprobala Hyundai i20, Opel Corso in Toyoto Yarisa, na Kii pa mi Ria niso dali za testno vožnjo. Na koncu sem se odločila za Yarisa, ker sem si lahko sedež in volan nastavila tudi po višini, kot mi najbolj ustreza, pa tudi drugače se mi je zdel od vseh teh treh najbolj “kompakten” avto.

Avtorica kako si se določila po komentarjih?

Novi volkswagen polo ti ni všeč? Izšel je dva, tri tedne nazaj. Najcenejši je 12 000€. Najboljša izbira v tem cenovnem rangu glede kvalitete.


Ti že veš kako. Pri meni jugoviči takoj odpadejo, ko slišim glas in prvo vprašanje kakšna je zadnja cena….povem, zate x 2 in odložim
[/quote]

Slovenci in posel, to povečini žal še danes ne gre, in kapitalizem nam NI pisan na kožo.
Že v naših ranih narodnih zametkih se dva kmeta nista nikoli mogla zediniti o nakupu krave, vola, konja. Bi se raje pobila med seboj, če sta sploh govorila drug z drugim. Prvi bi ponujal smešno nizko ceno, drugi kot ti. X 2.
Rešitev se je našla v mešetarju, ki je cel dan miril prodajalca, prigovarjal kupcu, da se je sklenil vendarle posel. In to v času ko so Angleži že trgovali na borzi, res da takrat še s pomočjo table in krede.

Seat Ibizo, morda? Hvaležen avto.


A ima za ta denar sploh kolesa in volan? Za takšen denar dobiš lepo opremljen Kia Rio, pa še 7 letno garancijo ima, ne pa le dvoletno, ki ti jo podaljšajo sicer z nekim “nateg” lokalnim jamstvom. Nehajte že s temi volkswagni…

Glede kvalitete je pa res nekaj na tem kar praviš, jaz sem prav zaradi tega kupil korejca in ni nobenih težav. Sicer pa so to celo Nemci že ugotovili:
[img]http://www.youdrivecars.it/wp-content/uploads/2016/01/Kia-1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}B0posto-nel-Quality-Report-2015-di-Auto-Bild-4.jpg[/img]

New Report

Close