Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus Raji se bo verjetno utrgal

Raji se bo verjetno utrgal

… mislim, da se ni dobro igrat z živci naroda. Napetost narašča pa je šele 14 dni. Ko bo eksplodiralo, bo eksplodiralo. Maske, višanje plač svinj pri koritu…nismo še občutili ZARES krize. Ta šele prihaja. Nočem strašit, ampak se ne boste mogli zanašat na vlado, ko bo najhuje, vas lahko pusti na cedilu. Oni bodo za svoje riti že poskrbeli. Državljani Slovenije, pomagajte si sami in pomagajte drugim, če lahko.

Edino kar je ziher, da ni nič ziher. 😉

In takile butasti zapisi bodo kaj rešili … Nekateri ste res hudobni.

Samo realni…

Ki živiš v bloku.
Mi na podeželju gremo ven na vrt in na sprehod med polja.Nič nam ni hudega…Zaenkrat čisto lahko potrpimo, da bo tole mimo.

Kdo je tu hudoben?
Popolnoma realen zapis!
Tile kekci si zvišajo plačo, ostala raja, ki dela, dosti njih brez zaščite, pa večinoma na minimalcu! (z nekaterimi izjemami). Sploh si pa delavci v zdravstvu zaslužijo višje plače!

Tudi mi na deželi. Prav lepo nam je.Lep sprehod v bližnji gozd – nabiramo plučnik za čaje,prehodimo tudi 5 km, se nadihamo svežega zraka.Res ste ubogi v blokih.

Zahvala gre vam, ki ste volili to vlado!

Zahvala gre vam, ki ste volili to vlado!
[/quote]

Kaj pa zdaj kvakaš? Ko je kaj volil?

Kateri narod? Kje ti vidiš kakšen narod? Narod je izmišljotina; so samo sebični posamezniki, ki tvorijo nekakšno družbo, kjer vsak gleda, kako bi drugega izkoristil. Niso samo politiki egoisti. Delodajalcem tudi dol visi, če se raja v fabrikah okuži, važno je, da se proces nadaljuje. Najemodajalcem dol visi, če najemnik izgubi šiht in nima za najemnino – ven bo letel. Tisti iz gospodarstva bi najraje videli, da ves javni sektor pocrka, ker so kakor nekoristni. Tisti na podeželju (jih lahko tukaj bereš) so vsi privoščljivi tistim v blokih, ker nimajo svoje zemlje. Kot da bo rovtarjem kaj pomagalo nekaj gajb krompirja, ki ga sami pridelajo, ko vsega zmanjka v prodajalnah. Sosed soseda ne mara – vsi so v nekih sporih, zamerah in tožbah zaradi motenja posesti. Sodelavec spletkari proti sodelavcu … Kje ti vidiš tukaj kakšen enoten narod, ki bo vstal proti nekomu?

Mene zaradi virusa nič ne skrbi, me pa skrbi zaradi te vlade. Ki očitno oblasti ne misli več izpustit iz rok.

Ki živiš v bloku.
Mi na podeželju gremo ven na vrt in na sprehod med polja.Nič nam ni hudega…Zaenkrat čisto lahko potrpimo, da bo tole mimo.
[/quote]

Živim v Sloveniji, na Obali, tik ob morju. V Sloveniji imamo tudi mesta, vasi in podeželje. Nisem vedela, da imate na Luni tudi vrtove in polja, majke mi.

Kateri narod? Kje ti vidiš kakšen narod? Narod je izmišljotina; so samo sebični posamezniki, ki tvorijo nekakšno družbo, kjer vsak gleda, kako bi drugega izkoristil. Niso samo politiki egoisti. Delodajalcem tudi dol visi, če se raja v fabrikah okuži, važno je, da se proces nadaljuje. Najemodajalcem dol visi, če najemnik izgubi šiht in nima za najemnino – ven bo letel. Tisti iz gospodarstva bi najraje videli, da ves javni sektor pocrka, ker so kakor nekoristni. Tisti na podeželju (jih lahko tukaj bereš) so vsi privoščljivi tistim v blokih, ker nimajo svoje zemlje. Kot da bo rovtarjem kaj pomagalo nekaj gajb krompirja, ki ga sami pridelajo, ko vsega zmanjka v prodajalnah. Sosed soseda ne mara – vsi so v nekih sporih, zamerah in tožbah zaradi motenja posesti. Sodelavec spletkari proti sodelavcu … Kje ti vidiš tukaj kakšen enoten narod, ki bo vstal proti nekomu?
[/quote]

Jaz opažam kontra. Narod se povezuje.

Jaz opažam kontra. Narod se povezuje.
[/quote]

A res? Kje pa? Na javnih površinah?

Zahvala gre vam, ki ste volili to vlado!
[/quote]
Pogrešamo Šarca.
Ne bi bilo karantene, imeli bi odprte meje, živeli bi po starem, ne bi bilo odpuščanj delavcev, povečala bi se stopnja zaposlenih povsod, posebej pa pri pogrebni službi…..
Seveda pa bi še naprej tiščali glavo v pesek kakor noji, da bolezni ni bilo in jo ni do zadnjega Slovenca, ki bi neveden krepnil na cesti..

Narod:
– dobri ljudje se povezujejo in pomagajo, kjer lahko
– slabi ljudje udrihajo čez vlado, ker ne vedo, kaj bi počeli


Pogrešamo Šarca.
Ne bi bilo karantene, imeli bi odprte meje, živeli bi po starem, ne bi bilo odpuščanj delavcev, povečala bi se stopnja zaposlenih povsod, posebej pa pri pogrebni službi…..
Seveda pa bi še naprej tiščali glavo v pesek kakor noji, da bolezni ni bilo in jo ni do zadnjega Slovenca, ki bi neveden krepnil na cesti..
[/quote]
Mandat 2004 – 2008 je bilo isto, dvig plač politikom, državnim funkcionarjem, vodilnim v državnih firmah, ker finančno tega ni bilo mogoče pokriti se je začelo najemat kredite, 24 milijard $ v tem obdobju, še danes jih vračamo in še dolgo jih bomo, sedaj je situacija enaka, gospodarska rast je v padu vse več firm začasno ne posluje, recesija je samo vprašanje časa, rekordnih dobrih 10 milijard € v državnem proračunu za 2020 bo potrošeno v pol leta in vlada? se že dogovarja o novih kreditih, za začetek milijardo za naprej pa odvisno od tega koliko si bodo koritarji sebi in svojim delili, kaj pa raja? ko jo hebe se bo že znašla.

Točno tako je, bravo! Udrihajo lenivci na sociali, ki niso navajeni delati, ker je lepše posedati po kafičih in jamrati, kako ubogi so, delali pa ne bi, ker se bolj splača biti doma, fuj.

Ne bo več poleti en mesec eksotike in pozimi dva tedna v Pirinejih…
Malo bo treba zategniti pas in kdor je že sedaj živel skromno, se bo na to lažje navadil.

Folk je besen – takega odziva že dolgo ni bilo videti. In ker je jajo stari maček v politiki, je tak odziv pričakoval, pa se mu gladko hebe – kaj mu pa moremo, a ne?


Torej so bili v prejšnji opoziciji sami slabi ljudje, ker oni so stalno udrihali po tedanji vladi, laganje, pretiravanje, populizem, potvarjanje dejstev je bila domena prejšnje opozicije, te sedaj so vajenci za prejšnje.

Točno tako je, bravo! Udrihajo lenivci na sociali, ki niso navajeni delati, ker je lepše posedati po kafičih in jamrati, kako ubogi so, delali pa ne bi, ker se bolj splača biti doma, fuj.
[/quote]

Res je! Taki zdaj hitijo zapirat espeje, pod izgovorom, da nimajo dela. Najlažje je jamrat, da ni dela in se samemu sebi smilit. Dela je vedno dovolj, če ga hočeš videt. Levaki pa mislijo, da je dovolj odpret en espe, pobrat subvencijo, potem pa čakat, da ti bo denar kar sam še naprej na račun prihajal.

E, to je to. Ampak tako je bilo tudi že pred korono.
V našem naselju vse prav lepo funckionira, čeprav imamo tudi dva starostnika med sosedi, ki sta samo delno pokretna. Ljudje debatirajo z balkona na balkon, za starejša soseda smo se organizirali, da jima potrebno dostavimo pred vrata v izmenah po stanovanjih. Redno čistimo kljuke in hodnike, ne družimo se notri ali zunaj (razen preko balkonov), otroci ne divjajo zunaj kot ponavadi.
Nič se ne bo raji utrgal, utrgal se bo samo tistim, ki se pustijo šopat z levimi in desnimi in ne vem kom še vse. Konc koncev so pa vsi isti.


Čaki mal, kako to misliš? Raja naj se navadi na revščino, banda koritarska pa na kup denarja, ki si ga je nakradla? Pa kako te ni sram?


Čaki mal, kako to misliš? Raja naj se navadi na revščino, banda koritarska pa na kup denarja, ki si ga je nakradla? Pa kako te ni sram?
[/quote]

Počasi ti bo le kapnilo, časa je pa več kot dovolj…

Ki živiš v bloku.
Mi na podeželju gremo ven na vrt in na sprehod med polja.Nič nam ni hudega…Zaenkrat čisto lahko potrpimo, da bo tole mimo.
[/quote]
Zato pa gre, kmetači proti meščanom. Ves čas ste fouš, sedaj je pa ven udarilo. Bo prišlo tudi do vas, kot je v Šmarje pri Jelšah, pa v Metliko! Počakajte še malo. Bomo mi iz mesta začeli mal na vaša polja na sprehod prihajat, boste tudi vi deležni karantene. Med kakšnimi tepci živimo. Solidarnost pa to! Kmetači!!!

New Report

Close