Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Rajši v najemu kot na svojem

Rajši v najemu kot na svojem

To se strinjam, a tako za najem kot za kredit, morajo biti izpolnjeni neki pogoji.
Ce oboje primerjas dolgorocno in gledas na rezultat 20-ih let, si s kreditom v plusu, z najemom pa ne.
Ja, lahko se zakalkuliras s kreditom, ampak ce se to zgodi, potem tudi za najemnino zmanjka.

Mnja. Tudi lastniske neprimicnine so v Sloveniji pogosto vredne zgolj kakih 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} cene. :-)))

V Sloveniji je mnogo reci neurejenih, zato ne dvomim, da je z najemom kaj drugace. :-)[/quote]

In zakaj potem hodiš sem primerjat tvoj najemniški trg, če pa ti je, kot kaže jasno, da primerjave ni in je ne more biti?
In zakaj na vsak način hočeš državljane neke druge države prepričati, da so butci, ker bi raje nekaj svojega, če pa vidiš, da ni primerljivo?[/quote]

Vidis, sem zivel v Sloveniji v najemniskem stanovanju. Lastnika nisem prakticno nikoli videl. Vse je teklo kot namazano. Cena je bila primerna slovenskim razmeram (nekih 40{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} sicer normalne trzne cene v Sloveniji). Edino, kar gre ocitati, je bilo nicno vzdrzevanje, kar je del slovenske folklore. Je pa najemodajalec brez tezav vsa vlaganja kompenziral pri najemnini. To je moja izkusnja z najemom v Sloveniji.

Mnja. Tudi lastniske neprimicnine so v Sloveniji pogosto vredne zgolj kakih 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} cene. :-)))

V Sloveniji je mnogo reci neurejenih, zato ne dvomim, da je z najemom kaj drugace. :-)[/quote]

In zakaj potem hodiš sem primerjat tvoj najemniški trg, če pa ti je, kot kaže jasno, da primerjave ni in je ne more biti?
In zakaj na vsak način hočeš državljane neke druge države prepričati, da so butci, ker bi raje nekaj svojega, če pa vidiš, da ni primerljivo?[/quote]

Vidis, sem zivel v Sloveniji v najemniskem stanovanju. Lastnika nisem prakticno nikoli videl. Vse je teklo kot namazano. Cena je bila primerna slovenskim razmeram (nekih 40{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} sicer normalne trzne cene v Sloveniji). Edino, kar gre ocitati, je bilo nicno vzdrzevanje, kar je del slovenske folklore. Je pa najemodajalec brez tezav vsa vlaganja kompenziral pri najemnini. To je moja izkusnja z najemom v Sloveniji.

In zakaj potem hodiš sem primerjat tvoj najemniški trg, če pa ti je, kot kaže jasno, da primerjave ni in je ne more biti?
In zakaj na vsak način hočeš državljane neke druge države prepričati, da so butci, ker bi raje nekaj svojega, če pa vidiš, da ni primerljivo?[/quote]

Vidis, sem zivel v Sloveniji v najemniskem stanovanju. Lastnika nisem prakticno nikoli videl. Vse je teklo kot namazano. Cena je bila primerna slovenskim razmeram (nekih 40{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} sicer normalne trzne cene v Sloveniji). Edino, kar gre ocitati, je bilo nicno vzdrzevanje, kar je del slovenske folklore. Je pa najemodajalec brez tezav vsa vlaganja kompenziral pri najemnini. To je moja izkusnja z najemom v Sloveniji.[/quote]

In kaj naj si zdaj ostali potencialni najemniki pomagajo s podatkom, da ima včasih kdo srečo?

To se strinjam, a tako za najem kot za kredit, morajo biti izpolnjeni neki pogoji.
Ce oboje primerjas dolgorocno in gledas na rezultat 20-ih let, si s kreditom v plusu, z najemom pa ne.
Ja, lahko se zakalkuliras s kreditom, ampak ce se to zgodi, potem tudi za najemnino zmanjka.[/quote]

Pri teh pogojih je še en haklc. Marsikdo ne more dobiti toliko kredita kot plačuje najemnine.

Dragi moji, samo opozorilo. Ne zanašajte se na tole vnovično napihovanje balona… Naraščajoče cene stanovanj so posledica zaprtega trga nepremičnin, banke ponujajo kredite, obenem pa držijo nova stanovanja in jih ne prodajajo, posledično se rabljena stanovanja prodajajo po višji ceni.
Pazite, da se ne opečete.

Kaj pa je narobe z rabljenimi stanovanji?

Vidis, sem zivel v Sloveniji v najemniskem stanovanju. Lastnika nisem prakticno nikoli videl. Vse je teklo kot namazano. Cena je bila primerna slovenskim razmeram (nekih 40{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} sicer normalne trzne cene v Sloveniji). Edino, kar gre ocitati, je bilo nicno vzdrzevanje, kar je del slovenske folklore. Je pa najemodajalec brez tezav vsa vlaganja kompenziral pri najemnini. To je moja izkusnja z najemom v Sloveniji.[/quote]

In kaj naj si zdaj ostali potencialni najemniki pomagajo s podatkom, da ima včasih kdo srečo?[/quote]

Mimogrede, banka te ne bo vrgla ven, če nehaš biti samska ženska z otrokom ali par brez otrok. Si predstavljaš, kakšne so šele zahteve, ki v oglasih niti niso napisane, ampak jih izveš šele ustno? ker je vse samo vzemi ali pusti, je bolje pustiti in kupiti. Pika.
Pa čeprav bi bilo dražje, bi bilo za živce in samozavest ceneje. Pa niti dražje ni.

https://www.nepremicnine.net/oglasi-oddaja/binkelj-stanovanje_6090920/

In kaj naj si zdaj ostali potencialni najemniki pomagajo s podatkom, da ima včasih kdo srečo?[/quote]

Mimogrede, banka te ne bo vrgla ven, če nehaš biti samska ženska z otrokom ali par brez otrok. Si predstavljaš, kakšne so šele zahteve, ki v oglasih niti niso napisane, ampak jih izveš šele ustno? ker je vse samo vzemi ali pusti, je bolje pustiti in kupiti. Pika.
Pa čeprav bi bilo dražje, bi bilo za živce in samozavest ceneje. Pa niti dražje ni.

https://www.nepremicnine.net/oglasi-oddaja/binkelj-stanovanje_6090920/%5B/quote%5D

take in podobne probleme imate samo taki, ki jih iščete… normalni imajo in imamo z najemodajalci prijateljske odnose in začuda nobenih problemov, verjamem pa da jih imate taki, ki gledate na najemodajalce zgolj na nadlogo ki vam puli denar iz rok.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Hja, ideje so res včasih takšne, da te nekam prime. Vem, ker sem v najemu že 20+ let. Od tega, da stanovanja nisem dobila ali ker sem bila samska ali ker sva bila dva ali ker je bil mož tujec ali ker sem bila noseča ali ker sem imela otroka ali ker sem bila sama z otrokom ali ker sem imela žival in je ta žival bila mačka namesto pes in obratno. Samo meni se zdi kakršnokoli pogajanje potem itak brezveze, iščeš pač drugje. In še vedno sem našla. Pred kratkim je npr. hčerka najela stanovanje za precej ugodno ceno, ima tudi atrij in v oglasu je bilo celo napisano, da imajo prednost najemniki s hišnimi ljubljenčki 🙂

To se strinjam, a tako za najem kot za kredit, morajo biti izpolnjeni neki pogoji.
Ce oboje primerjas dolgorocno in gledas na rezultat 20-ih let, si s kreditom v plusu, z najemom pa ne.
Ja, lahko se zakalkuliras s kreditom, ampak ce se to zgodi, potem tudi za najemnino zmanjka.[/quote]

Pri teh pogojih je še en haklc. Marsikdo ne more dobiti toliko kredita kot plačuje najemnine.[/quote]

Razumem. Saj pravim, da morajo biti izpolnjeni pogoji tako za najem, kot za kredit.

Mimogrede, banka te ne bo vrgla ven, če nehaš biti samska ženska z otrokom ali par brez otrok. Si predstavljaš, kakšne so šele zahteve, ki v oglasih niti niso napisane, ampak jih izveš šele ustno? ker je vse samo vzemi ali pusti, je bolje pustiti in kupiti. Pika.
Pa čeprav bi bilo dražje, bi bilo za živce in samozavest ceneje. Pa niti dražje ni.

https://www.nepremicnine.net/oglasi-oddaja/binkelj-stanovanje_6090920/%5B/quote%5D

take in podobne probleme imate samo taki, ki jih iščete… normalni imajo in imamo z najemodajalci prijateljske odnose in začuda nobenih problemov, verjamem pa da jih imate taki, ki gledate na najemodajalce zgolj na nadlogo ki vam puli denar iz rok.[/quote]

Tole bi znalo biti kar korektno mnenje. Zivemu cloveku se marsikaj pripeti, a tudi meni se zdi, da ce clovek zeli, pac najde sebi primernega partnerja- na vseh ravneh. In kot pravi Yo… Ponudnik ponuja stanovanje v najem, najemnini iscemo ustreznega ponudnika. Kot ne ucim veletrgovcev, kako naj prodajajo, tako tudi najemodajalcev ne. Komuniciram s potencijalno ustreznimi, ostale preskocim.

To vemo. Slovwenija je kot nalasc za taksne mahinacije. Kaj lahko storimo? Čakamo? Do kdaj?

Pri teh pogojih je še en haklc. Marsikdo ne more dobiti toliko kredita kot plačuje najemnine.[/quote]

Razumem. Saj pravim, da morajo biti izpolnjeni pogoji tako za najem, kot za kredit.[/quote]

Seveda, samo dejstvo je npr. da so ti pogoji tako tako. Če bi npr. jaz želela vzet kredit, sem kreditno sposobna glih za eno malo večjo garažo, hahaha.

Razumem. Saj pravim, da morajo biti izpolnjeni pogoji tako za najem, kot za kredit.[/quote]

Seveda, samo dejstvo je npr. da so ti pogoji tako tako. Če bi npr. jaz želela vzet kredit, sem kreditno sposobna glih za eno malo večjo garažo, hahaha.[/quote]

Verjamem in zal ne samo ti. Polovica Slovencev ni sposobna niti kredita za garazo. To je tragedija drzave!

Tole bi znalo biti kar korektno mnenje. Zivemu cloveku se marsikaj pripeti, a tudi meni se zdi, da ce clovek zeli, pac najde sebi primernega partnerja- na vseh ravneh. In kot pravi Yo… Ponudnik ponuja stanovanje v najem, najemnini iscemo ustreznega ponudnika. Kot ne ucim veletrgovcev, kako naj prodajajo, tako tudi najemodajalcev ne. Komuniciram s potencijalno ustreznimi, ostale preskocim.[/quote]

Lej, lej, kako hitro se zgodi, da se krivi najemnika, da je naletel na zanimivega najemodajalca. Sploh se ne krivi sistema, ki tako možnost sploh dopušča. In dokler sistem dopušča vse sorte, je nakup najboljša opcija. Zato tudi pravim, da je boljši tudi za samozavest. Ker tam kupca ne moreš kriviti, da si je sam kriv, da mu banka ni odobrila kredita, ker ima papagaja doma.

Če se spustim na vašo raven, potem se lahko začnemo iti tudi kakšno o lisici in kislem grozdju.

Tole bi znalo biti kar korektno mnenje. Zivemu cloveku se marsikaj pripeti, a tudi meni se zdi, da ce clovek zeli, pac najde sebi primernega partnerja- na vseh ravneh. In kot pravi Yo… Ponudnik ponuja stanovanje v najem, najemnini iscemo ustreznega ponudnika. Kot ne ucim veletrgovcev, kako naj prodajajo, tako tudi najemodajalcev ne. Komuniciram s potencijalno ustreznimi, ostale preskocim.[/quote]

Lej, lej, kako hitro se zgodi, da se krivi najemnika, da je naletel na zanimivega najemodajalca. Sploh se ne krivi sistema, ki tako možnost sploh dopušča. In dokler sistem dopušča vse sorte, je nakup najboljša opcija. Zato tudi pravim, da je boljši tudi za samozavest. Ker tam kupca ne moreš kriviti, da si je sam kriv, da mu banka ni odobrila kredita, ker ima papagaja doma.

Če se spustim na vašo raven, potem se lahko začnemo iti tudi kakšno o lisici in kislem grozdju.[/quote]

Mnja. Drzava se v poslovne odnose naj ne bi vtikala prevec. Ce malenkost posplosim- stanje je taksno predvsem, ker najemniki sami ne vedo tocno, kaj zelijo. Neprimicnina, 20 km od nekega centra brez ustreznega javnega prevoza cenovno ni primerljiva z ono, ki mi omogoca pes hojo v sluzbo. In ona, ki sploh nima energetske izkaznice cenovno ne more biti primerljiva z ono, ki ima izolativno vrednost na ravni A+. To sta npr. dva zelo pomembna faktorja, najsi se gre za najem ali nakup. In zgolj upostevaje ta dva je pricakovana razlika v ceni nekje za faktor 2 do 2,5. Nepremicnina v blizini dobrih virov zasluzka,… Vzdrzevana neprimicnina,…

Sem ravno sinoci gledal malo na GoHome, kaj se da dobiti – bolj v smislu lokacije za upokojence. Do cene sem redko sploh prisel, ker oglasi ne ponujajo osnovnih informacij. Oddaljenost od javnega prevoza, sole, vrtca, banke, trgovine, zdravstvenega doma, vecjega industrijskega obrata. To je prvo, kar normalnega cloveka zanima. O stanju nepremicnine, vzdrzevalnih posegih, energetski ucinkovitosti tudi nicesar. Tloris je tudi redkost v oglasu.

Kislo grozdje gor ali dol… ce nekdo hoce, da mu skesiram tezko prisluzeni letni dohodek ali se malo vec, se bo moral malo potruditi, ne pa, da ne poda niti osnovnih info. 😉

Seveda, samo dejstvo je npr. da so ti pogoji tako tako. Če bi npr. jaz želela vzet kredit, sem kreditno sposobna glih za eno malo večjo garažo, hahaha.[/quote]

Verjamem in zal ne samo ti. Polovica Slovencev ni sposobna niti kredita za garazo. To je tragedija drzave![/quote]

Seveda je. Po drugi strani pa ti isti ljudje plačujejo najemnine. Hec.

Tole bi znalo biti kar korektno mnenje. Zivemu cloveku se marsikaj pripeti, a tudi meni se zdi, da ce clovek zeli, pac najde sebi primernega partnerja- na vseh ravneh. In kot pravi Yo… Ponudnik ponuja stanovanje v najem, najemnini iscemo ustreznega ponudnika. Kot ne ucim veletrgovcev, kako naj prodajajo, tako tudi najemodajalcev ne. Komuniciram s potencijalno ustreznimi, ostale preskocim.[/quote]

Lej, lej, kako hitro se zgodi, da se krivi najemnika, da je naletel na zanimivega najemodajalca. Sploh se ne krivi sistema, ki tako možnost sploh dopušča. In dokler sistem dopušča vse sorte, je nakup najboljša opcija. Zato tudi pravim, da je boljši tudi za samozavest. Ker tam kupca ne moreš kriviti, da si je sam kriv, da mu banka ni odobrila kredita, ker ima papagaja doma.

Če se spustim na vašo raven, potem se lahko začnemo iti tudi kakšno o lisici in kislem grozdju.[/quote]

kaj pa je s sistemom narobe? ponudba in povpraševanje je, oddajajo ljudje in pač ne moreš vsem vsilit tega, da bodo imeli radi tvojega papagaja, psa, mačko, pol živalskega vrta, tvoje otroke, tebe… zato pa pač pogledaš če si napaljena na to kateri najemodajalci nimajo problemov z živalmi in se odločaš tam, podobno je pa z nakupom preko kredita, lahko da ti kupiš stanovanje ampak ker je to največkrat blok ti tudi sam nakup ne daje neke večje pravice do nečesa, recimo da se tvoj papagaj cele dneve dere, ali pes če vedno laja, ko te ni doma itn. ali otroci, ki razgrajajo bodo motili pa sostanovalce tako da razen v lastni hiši nekje bolj na samem ne boš uživala idilično v miru s svojo prtljago kakršna koli že je… sistem pač nima nič s tem, ker nisi sama na svetu ampak so še drugi ljudje z drugačnimi pogledi na svet, drugačnimi tolerancami itn.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

New Report

Close